NIE Број на амбасада на Шпанија

NIE БРОЈ ШПАНИЈА

Земете ја вашата 2022/2023 година NIE Број на Шпанија за 29.99 фунти + ИВА 

Дали ви треба шпански NIE Број

My NIE Број на Шпанија е Интернет-услуга со канцеларии во Алтеа помеѓу Denia  Аликанте (вклучувајќи го и Бенидорм) на Коста Бланка Шпанија, иако ние сме во можност да го добиеме вашиот NIE Број Насекаде во континентална Шпанија + Тенерифе, Ибица, Мајорка, Ланзароте, Гран Канариас, Фуертевентура и Палмас.

Нема потреба да доаѓате во нашите канцеларии за да ги добиете вашите NIE број… Можеме да ја обезбедиме целата наша услуга и вашите документи преку е-пошта и преку Интернет. Откако ќе го имате вашиот NIE Број што сега исто така нудиме a Престој Услуга и за државјани на ЕУ и за не ЕУ, плус НОВ ТАРИ КАРТИНА за државјани на Велика Британија кои сакаат да аплицираат за престој во Шпанија според договорот за Брекзит.

Што е NIE Број?

вашиот NIE Број (Број на идентификација на екстранер), е еквивалент на шпанските лица Número de Identificación Fiscal (NIF). Тоа е шпански даночен идентификациски број даден од страна на властите / полицијата на странци кои сакаат да вршат активности во Шпанија.

Вашиот шпански NIE  Број ќе започне со буква, проследена со седум броја и друга буква на крајот (на пример: Z7654324-B).

секој NIE Бројот е единствен за едно лице и не може ниту да се пренесува ниту да истекува (NIE Броевите издадени во минатото можеби имале датум на истекување во некоја област).

Ако планирате да работите во Шпанија или да останете подолго од 3 месеци, треба да имате.

Requiredе бараш А NIE Број на:

-Отворете сметка на шпанска резидентна банка
-Купувајте, продавајте или осигурувајте имот
-Организирајте кредитни услови или хипотека
-Да плаќаат даноци во Шпанија
-Ние плативме за вработување
-Користете агенции за краткорочни вработувања
-Да студирам / присуствувам на Универзитет
-Аплицирајте за деловна дозвола за да започнете бизнис
-Регистрирајте се со социјално осигурување и организирајте прием на социјална помош
-Аплицирај за возачка дозвола / Трансфер на шпанска лиценца
- Плаќајте сметки за комунални услуги
-Следни средства

БУGЕТ БРОЈ 1 НА ШПАНИЈА ОНЛАЈН NIE БРОЈ СЕРВИС

Резервирајте ја вашата NIE Назначување број сега

Ние можеме да ги обезбедиме нашите Брз онлајн NIE NUMBER услуги за државјани на ЕУ и не ЕУ. Значи, од каде и да е вашиот од Светот, можеме да обезбедиме брза линија преку Интернет NIE Услуга со броеви денес.


Треба помош? За БЕСПЛАТНО NIE Број / совет за престој јавете ни се на: (0034) 665556070


КАКО ДА ПРИМЕНАТ ЗА ВАШАТА NIE БРОЈ ДЕНЕС

Аплицирајте за вашиот NIE Број за само 2 минути со пополнување на нашата едноставна форма преку Интернет на нашата NIE Страна за резервација на броеви и ќе ви обезбедиме целина NIE Број на Шпанија процес од почеток до крај за само 29.99 фунти + IVA (шпански ДДВ)

Ние ќе го резервираме вашиот NIE Број "Цита Превија„Назначување во Полициската станица во вашиот најблизок град на датумите на располагање, пополнете ги соодветните обрасци и документи (EX-15 / EX-18 & 790) и испратете ги за печатење.

Вашата единствена работа е да пристигнете во полициската станица во времето и датумот што ви ги даваме, да ги предадете документите и да го покажете пасошот за да го соберете вашиот NIE Број.

Без скриени такси, без дополнителни, БЕСПЛАТНА поддршка 9 наутро - 9 часот 6 дена во неделата

Нормално можеме да го потврдиме вашиот NIE Број на состанок и испратете ги сите ваши документи испратени до вас истиот ден кога вашата нарачка * во очекување на состаноците што се чекаат во полициската станица

Која област може 'Мој NIE'обезбеди NIE Број е?

My NIE Број на Шпанија е во состојба да ја обезбеди нашата услуга завршување на документацијата и резервацијата на вашата NIE Назначување за број во следната област на Шпанија:

Аликанте, Алава, Албасете, Алмерија, Астуриас, Алтеа, Калпе, Кадиз, Авила, Бадахоз, Балеарските Острови, Барселона, Бенидорм, Беналмадена, Бискај, Бургос, Касерес, Кадиз, Кантабриа, Коруна, Кастелон, Сиудад Реал, Кордоба, Естепона, Фуенгирола, Гипускоа, Гранада, Гаудалахара, Хуелва, Хуеска, Хаен, Ла Риоха, Лас Палмас, Леон, Леида, Луго, Мадрид, Малага, Марбела, Мурсија, Мијас, Навара, Паленсија, Севилја, Сорија, Тарагона, Торемолинос, Валенсија, Ваladадолид, Замагоза, Ибица, Тенерифе, Ланзароте, Гран Канариас и Фуертевентура  Во суштина насекаде во Шпанија!

КЛИКНЕТЕ ТУКА за да аплицирате за ВАС NIE БРОЈ ДЕНЕС

Што да правам кога ќе пристигнам во Полициската станица?

Треба да пристигнете во Полициската станица во времето и датумот што ќе ви го обезбедиме. Willе работиме со вас за да најдеме соодветен датум.

На Пристигнување ќе бидете прикажани во чекална. Откако ќе се повика вашето име, треба да ја предадете документацијата и да го покажете пасошот.

Полициската станица ќе го процесира вашиот NIE Апликација за броеви и вашата NIE Сертификат за број (бел лист хартија А4, не како што некои претпоставуваат картичка) може да се собере неколку часа подоцна од истата станица.

Врв NIE Совет за броеви од нашата експерт Лиза: Во зависност од тоа колку е зафатена Полициската станица на денот кога понекогаш може да се чека и до еден час, па затоа секогаш е добра идеја да земете книга. Прочитајте ги вообичаените грешки направени при аплицирање за NIE Број.

Колку долго ќе чекам за моето NIE Закажување на број?

Времето на чекање варира од град до град. Во одредена област, списокот на чекање може да трае до 6 недели за да закажете состанок. во друга област можеме да ве добиеме следниот ден.

Повеќето работодавци нема да можат да ви дадат работа сè додека не ја добиете вашата работа NIE Бројот за да го закажете вашиот состанок брзо е нашиот приоритет. Резервирајте го вашиот состанок денес користејќи ја нашата лесна мрежа NIE Образец за резервација на броеви. Ако вашата апликација е итна, известете не на нашиот формулар за резервација.

шпански NIE Пример за сертификат за број / картичка

Го изгубив шпанскиот јазик NIE Број што правам?

Значи, не можете да го најдете вашиот оригинал NIE Број на сертификат? Ги пребаравте ждрепките, под троседот и вашето размислување можеби кучето го изело?

За жал, нема кратки кратења за да се добие замената изгуби NIE Број сертификат во моментот. Според шпанскиот закон, ќе треба да поминете низ истиот процес на аплицирање за ново NIE Број, платете го важечкиот данок, пополнете ги обрасците и закажете состанок во Полициската станица.

Ако имате копија од вашата NIE Сертификат или познајте го бројот што ќе ви помогне во полициската станица и може да ги забрза работите. Доколку полицијата го спроведе вашето име низ базата на податоци и не може да го лоцира вашиот број, тоа ќе се третира како нова апликација. Користете го нашиот лесен NIE Резервација со броеви во главното мени за да нарачате замена NIE Број денес.

Кликнете овде за да прочитате повеќе за изгубените NIE Броеви

Што треба да однесам на шпански NIE Именување на броеви.

Откако ќе се постави вашата нарачка и ви испративме е-пошта до документите, препорачуваме да отпечатите 3 копии од секоја од нив. Theseе треба да ги однесете овие заедно со вас во Полициската станица за да го добиете вашиот NIE Број.

Исто така, ќе треба вашиот пасош и 2 Пасош со големината на неодамнешните фотографии. Овие мора да ги следат истите правила како и добивањето пасош за Велика Британија во однос на квалитетот и големината на фотографиите, т.е.: Без капи или очила, празна позадина.

Како ќе најдам Полициска станица да аплицирам за мојата NIE Број?

Откако ќе го направите вашиот NIE Резервација со броеви со нас ќе ви испратиме е-пошта до документите. Внатре во оваа е-пошта ќе биде Врска на „Карти на Google“ во полициската станица каде што треба да присуствувате за да го добиете вашиот NIE Број. Theе бидат вклучени и целосната адреса и поштенскиот код.

GOOGLE мапа за NIE Број

Не можеме да потенцираме доволно, од витално значење е да се биде во полициската станица ПРЕД (ако е можно 30 минути) пред вашето време за резервација. Шпанската полиција е малку веројатно да даде леуniecyе мора да закажете нов состанок и да започнете од нула.

Што се случува во Полициската станица кога ќе одам да аплицирам за моето NIE Број?

Ве советуваме да пристигнете во Полициската станица рано за да аплицирате за вашите NIE Број. Паркирањето во Шпанија понекогаш може да биде проблем, затоа оставете многу време. Willе ви биде издадено време и евентуално број. Ако не сте добиле наредба број, најверојатно, ќе ви биде даден еден по пристигнувањето.

Откако ќе NIE Бројот се повикува заедно со целата документација до службеникот. Исто така, ќе треба да му ги дадете и двете фотографии со големина на пасош и да му го покажете пасошот. Ве молиме, осигурете се пред датумот на вашата NIE Назначување со број дека вашиот пасош е валиден со најмалку 6 месеци до датумот на истекување.

Тогаш ќе биде побарано или да се вратиш подоцна во попладневните часови за да го собереш вашиот NIE Број или евентуално друг ден. Полицискиот службеник што го издава вашиот NIE Бројот ќе ве извести.

Јас сум граѓанин на Велика Британија. Што ќе се случи со моето NIE Број по Брегзит, и ако веќе немам дали треба да аплицирам за мојот NIE Број пред Брексит?

Нашето сегашно разбирање е, дека ако веќе го имате своето NIE Бројот во Шпанија овој број ќе остане со вас за живот, дури и по Brexit. Сепак, иако новите правила допрва треба да бидат објавени, ние веруваме во тоа NIE Системот со броеви ќе продолжи да работи по Brexit за граѓаните во Велика Британија, но потребното ниво на докажување може да стане повисоко.

Те молам забележи: Граѓаните што не се членки на ЕУ, треба да обезбедат здравствено осигурување за да добијат а NIE Број.

Каков доказ треба да дадам за да го добијам моето NIE Број?

Ако вашиот државјанин на ЕУ е потребно ниво на доказ за вашата потреба за а NIE Бројот е многу помал отколку за граѓаните што не се членки на ЕУ. Прочитајте овде за NIE Број доказ.

Како ја резервираме вашата NIE Именување на број и зошто понекогаш е следниот ден пред да можеме да ве резервираме.

Ние ќе ги искористиме вашите податоци за да го резервираме вашиот состанок во градот / градот што ви требаат, користејќи ја веб-страницата на Шпанија „Цита Превија“. NIE Број на состаноци за прометна област обично се ослободуваат околу 9 часот наутро и тие можат да одат брзо.

Ако ја поставите вашата нарачка попладне / вечер, многу е веројатно дека ќе треба да пристапиме кон шпанците NIE Веб-страница за резервација на броеви следниот ден кога состаноците ќе бидат објавени.

Ве молиме, бидете трпеливи, нашата цел е да ви резервираме што е можно поскоро.

Ми беше кажано на онлајн форум EX-PAT, можам само да влезам во која било Полициска станица и да побарам NIE Број. Дали е ова правилно?

Само животот да беше толку едноставен ... Пред години, ова беше најверојатно во многу градови во Шпанија. Ние во моментов не знаеме за единствена полициска станица во Шпанија што можете да ја набавите NIE Број без состанок за Цита Превија.

За да дознаете ажурирани информации за NIE Број на состаноци го посетуваат нашиот Блог.

My NIE Назначувањето е одредено време и итно ми требаат за да работам / Купам куќа. Може ли да патувам во друг град за да добијам побрзо состанок?

Да, ако сакате да патувате во алтернативен град, вообичаено можеме да ве резервираме порано и да добиеме шпански NIE Број побрзо отколку да чекате за состанок во родниот град или градот.

Кога нашиот претставник ќе ви се јави, ве молиме кажете им на вашата подготвеност да патувате. Посетете го нашиот NIE Број брзо страница за да дознаете како можеме да го забрзаме NIE Процес на броеви.

Може ли да ја добијам мојата NIE Број во шпанската амбасада пред да се преселам во Шпанија?

Можно е да се добие привремено NIE Број од шпанската амбасада во вашата земја пред да отпатувате во вашиот нов живот во сончевата Шпанија. Во зависност од тоа каде живеете и колку лесно можете да стигнете до амбасадата е нешто што може да се мери. Тука кај МОЈОТ NIE БРОЈ ШПАНИЈА, ние сме во можност да го резервираме вашиот состанок за неделата што ќе пристигнете во Шпанија (во очекување на достапноста во полициската станица).

Јас ја резервирав мојата NIE Број назначување сам и направив грешка. Сега не можам да го откажам Може ли да помогнете?

Шпанската веб-страница за резервации е темпераментна во најдобрите времиња. Делот за откажување резервации работи понекогаш, и не е достапен со недели, во други времиња. Може да имате само 1 состанок за CITA PREVIA истовремено.

Освен ако не сте 100% сигурни за тоа како да ја користите шпанската веб-страница, не препорачуваме да се обидете да закажете сопствен состанок.

Што е NIE Данок на број?

секој NIE Бројот подлежи на полициска такса од 9.64. Willе ви доставиме формулар што треба да го понесете во банка пред вашиот состанок, за кој ќе треба да ставите печат, и да го предадете на состанокот. За жал, не е можно за нас да го сториме тоа за вас, бидејќи ви е потребен оригиналниот банкарски печат на документот за да ја предадеме полицијата.

Може ли да направам само еден NIE Назначувањето со број сеуште предаваме на документи и за мојот партнер и за мене?

секој NIE Апликантот за број во Полициската станица бара свој состанок за CITA PREVIA. Полицијата нема да процесира повеќе од една апликација по резервација.

Да го добиете вашиот шпански NIE Број денес користете го нашиот лесен Едноставен NIE Формулар за резервација на броеви а нашиот персонал ќе биде во контакт наскоро.

1.) Бенидорм / Аликанте / Калпе / Алтеа / Денија

Бенидорм и Аликанте, повторно веќе петта недела хит беше нашето број XNUMX жариште за добивање на NIE Број. 89% од апликациите биле од граѓани на Велика Британија. Огромни 99% од апликациите требаше да добијат работа во Бенидорм.

2.) Мадрид

Мадрид се најде на второ место на нашата табла „Лидер“ со луѓе што се обидоа да ги добијат своите NIE Броеви. За разлика од Бенидорм, само 18% биле од Велика Британија, со голем процент доаѓаат од Германија и Франција. Мадрид исто така беше најпопуларен регион на сертификати за резервација на ЕУ.

3.) Барселона

Барселона го држи своето место во нашето NIE Број на броеви. 63% од апликантите на нашите NIE Веб-страницата со броеви беа од Велика Британија. 82% се преселиле во Барселона за работа и 4% кои бараат а NIE Број за купување на имот. Полициската станица во Ла Рамбла беше најбараната резервација. Просечното чекање во Барселона за состанок во моментов е 5 недели.

4.) Валенсија

Валенсија секогаш го држи своето место како зафатен регион за да го добиете вашиот NIE Број Времето на резервација беше брзо како неколку дена во некои области. Еден апликант успеавме да закажеме состанок следниот ден. 21% од апликантите биле од Велика Британија.

5.) Малага, Марбела, Естепона, Фуенгирола, Торемолинос, Беналмадена

Марбела, Малага се чини екстра зафатена оваа недела со добар број на NIE Број на апликации, 93% од тие апликации требаше да добијат работа. Најпопуларните градови беа: Марбела, Торемолинос, Естепона, Беналмадена, Монета.

6.) Алмерија / Мурсија

Алмерија се лизга на едно место оваа недела. Со главната туристичка сезона веќе започна и повеќето работни места го пополнија ова може да објасни зошто. Само 17% од NIE Бројот на апликации требаше да добие договори за работа. 51% требаше да купат имот во Алмерија. Мурсија е сè уште добро место за да се добие NIE Бројот на времиња на чекање е многу краток.

7.) Марбела, Малага

Марбела исто така ја спушти нашата шема. 63% од луѓето побарале а NIE Број за социјални причини или Купување на имот наместо да барате работа.

8.) Ибица / Мајорка (Балеарските острови)

Со клупската сцена во Ибица веќе во тек, а работните места сега го ослабуваат бројот на NIE Бројот на апликации опадна за 5-та седмична недела (52%). Сега е можно да се добие NIE Назначување на број на Ибица за 3-5 недели.

9.) Ситџис / Барселона

Sitges останува стабилен за своите апликации за NIE Броеви. Над 91% од NIE Бројни апликации беа за набавка на имот.

10.) Лас Палмас и Тенерифе

Лас Палмас и Тенерифе се приклучија на нашиот одбор за лидери оваа недела. Нејзините NIE Апликациите за број се зголемија за 22% во текот на изминатата недела. Повеќето апликанти забележаа дека им е потребно NIE Број за работа.

Севкупно, процентот на NIE Број на апликации за работа беа 66%, 32% за набавка на имот, 2% се бара а NIE Број на наследство на имот / пари и 1% од други причини.

Што е нашата NIE БРОЈ ШПАНИЈА Клиентите велат за нас.

NIE БРОЈ пример на клиент

As Граѓани на ЕУ семејството Шо направи потег во нов живот во Шпанија во јануари 2017 година. Jackеки и Стив се преселија заедно со нивната ќерка Софија и отворија кафе / бар во Бенидорм. На сите им требаше NIE Броеви пред да започнат со работа. Рекоа:

Слушнавме многу за фактот дека требаше да добиеме Шпанец NIE Број во Benidorm пред да започнеме со работа.

Разгледавме неколку веб-страници, но тие беа скапи и бараа од нас да посетиме Нотар во Шпанија. Кога го најдовме МОЈОТ NIE Веб-страницата NUMBER со задоволство откри дека е толку економична, бидејќи за тројца од нас со различна веб-страница ќе чинеше скоро 600 евра. Најдовме на Интернет NIE Форма за резервација на броеви лесна за употреба и ја имаше нашата NIE Броеви во рок од 2 недели.

Ви препорачуваме. Ви благодарам.

Геј парот се NIE Број во Шпанија

Тревис и Марк се преселиле во Шпанија во март 2017 година од Брајтон во Источен Сасекс, Велика Британија. Тревис обезбеди работа во маркетинг компанија и Марк ги продолжува студиите. И Марк и Тревис беа потребни NIE Броеви. Рекоа:

Ви благодарам многу за вашата брза услуга. Преселбата во Шпанија беше вистинска последна минута работа кога тука ми понуди работа. Никогаш не сум слушнал за Шпанец NIE Број пред да кажам само како да аплицираат.

Јас ја поставив нарачката на Интернет и мојата NIE Назначувањето со број беше потврдено за неколку часа. Бев во можност да започнам со работа следната недела.

Ние секако ќе ви препорачаме на нашите пријатели на кои им треба а NIE Број во Шпанија.

СЕМЕЈСТВО NIE Број

Семејството Рос се пресели во Мадрид во март 2018 година и требаше да го има своето NIE Број на состаноци во истиот ден кога купуваа имот во Мадрид, тие рекоа:

Преселбата во Шпанија беше напорна работа со две мали деца под 5 години. Итно ни требаа шпански NIE Броеви за да можеме да ја завршиме нашата куповна куќа. Момците на www.mynie.co.uk успеа да не најде назначување за откажување истата недела и го имавме нашето NIE Броеви за кратко време. Исто така, ни требаше NIE Броеви за нашите деца и ова беше подредено навистина брзо.

Во брак постарата двојка се NIE NUMBER

Janенис и Боб се преселија во Шпанија во јануари 2016 година од Корнвол, Велика Британија. Кога парот (кој е во брак 30 години) се пресели во Шпанија, таму првично не им требаше шпански NIE Број како што изнајмија куќа за почеток. Сепак, по една година изнајмување вила, тие одлучија дека им се допаѓа Шпанија и сакаат да купат своја куќа.

Дојдоа кај нас и им наредија на нивните NIE Броеви користејќи ја нашата форма за резервација преку Интернет. Рекоа:

Како постара двојка, навистина немавме поим што е тоа NIE Бројот беше, или како се обидовме да резервираме NIE Назначување на број. Ние ја искористивме формата за контакт на веб-страницата и Лиза се јави и објасни сè јасно. Моравме да се вратиме на веб-страницата и да го пополниме образецот со нашите детали, но тоа беше лесно. Лиза дури и ни се јави на денот на назначувањето за да провери дали сме во ред и дали си го добивме нашиот NIE Броеви.

Ви благодариме за NIE Број на тим за ваша помош, iceенис и Боб x

Оваа двојка се пресели во Шпанија за да се дојде до нивна NIE бРОЕВИ

Симон и Клер се преселија во Шпанија во декември 2016 година за да работат таму со соништа Б & Б во мало село веднаш надвор од Аликанте на Коста Бланка. Тие понудија понуда во последен момент на еден имот, па трката се одвиваше за да ги добијат своите шпански NIE Броеви бргу. Рекоа:

Вклучена е целосна паника. Го најдовме нашиот совршен бизнис со B&B, но без нашите шпански јазик NIE Броеви не можевме да го купиме. Ја контактиравме МОЈАТА NIE Број, кој рече дека чекањето е околу 6 недели во полициската станица. За среќа, тие успеаја да нè наведат во откажаното закажување следната недела, така што вкупно го добивме нашето NIE Броеви за 8 дена што беше одлично.

Го донесовме нашиот сон B&B и иако се бориме да започне да функционира навистина добро. Ви благодарам на моето NIE Број на тим за брза работа на Стирлинг.

Womanената добива NIE Број на Шпанија

Пензионираниот пар Joоан и Фред од Големиот Манчестер решија да се соберат на стапчиња и да ја напуштат Велика Британија по цел животно напорно работење за да поминат време заедно во Шпанија. Тие сакаа да купат караван на местото Кампување Бенисол во Бенидорм но сопствениците на страниците рекоа дека им е потребен Шпанец NIE Број за купување на караванот и изнајмување на парцела. 

Тие дојдоа кај нас да ги решат работите. Рекоа:

Да бидам искрен, никогаш не сме слушнале за а NIE Број пред. Не бевме ни сигурни што значи тоа. Пребарувавме наоколу на Google и баравме информации и налетавме низ МОЈАТА NIE Веб-страница со број. Ја најдовме страницата навистина лесна и едноставна и мислам дека затоа избравме да ве користиме. Вие бевте и најевтина услуга и бевте пензионери што помогна многу. Друга компанија бевме цитирани над 200 фунти.

двојка слават добивање nie броеви во Шпанија

Judудит и Марк оваа година се преселија на Ибица за нов живот на сонцето. Марк работел како возач на подигнувач на вилушка во Велика Британија, а Judудит работи како хонорарник како илустратор. Марк обезбеди работа во фабрика во Шпанија, а Judудит ја продолжи својата работа со нејзиниот издавач Илустрирајќи детски книги. И на двајцата им беше потребен нивниот шпански јазик NIE Брое брзо.

Ги прашавме што мислат за нашите NIE Услуга со броеви:

Направивме сериозна грешка во обидот да ги пополниме формуларите за резервации од наши самите. Јас случајно ставив датум на раѓање во мојата апликација и кога забележавме дека е доцна да го откажам состанокот. Решивме да си ја испробаме среќата и во секој случај отидовме на состаноци.

Бидејќи погрешно ги пополнувавме формуларите, бевме испратени. За среќа, ја најдовме вашата веб-страница и за неколку часа сите наши проблеми беа решени и успеавме да добиеме нов состанок за само неколку дена. Лиза, ви благодарам многу за вашиот брз одговор на нашата дилема. Многу многу ценети!


Самохрана мајка добива а NIE Број во Шпанија

Самохрана мајка Коле од Басилдон, Есекс реши да се пресели во Коста Дел Сол со нејзината ќерка за да започне нов живот. Таа била шокирана кога открила дека и е потребна Шпанка NIE Број за да го регистрира своето дете во училиште во Шпанија. Таа дојде кај нас за помош. Таа рече:

Никогаш не сум слушнал за NIE Број пред тоа. Претпоставував дека станува збор за некој вид број на социјално осигурување во Шпанија. За среќа ја најдов вашата веб-страница и вие момци успеавте да ги средите сите за мене. Сега имам шпански NIE Број на сертификат и успеав да издвојам училиште за мојата ќерка.


Овој пар ги доби своите NIE Броеви за да можат да наследат вила оставена во тестамент

Оваа брачна двојка останала куќа во Шпанија кога неговата баба за жал починала. Адвокатот во Шпанија им рече дека им е потребно а NIE Број за да може наследуваат средства во Шпанија. Рекоа:

Беше многу стресно време во нашите животи. Само што можеме да ја изгубиме баба ми и сега шпанските адвокати не би ги ослободиле нејзините средства сè додека сите не ги имавме NIE Броеви на место. Благодарам на Лиза и тимот во МОЈ NIE БРОЈ ШПАНИЈА за бргу да се сортираме.

Семејството ја користи нашата онлајн услуга за да добие NIE Број во Шпанија

Целото семејство Роуч се пресели од Манчестер во Велика Британија, во Аликанте Шпанија и им беше потребно NIE Брзи броеви. Тие дојдоа кај нас за совет за тоа дали треба NIE Броеви за нивните деца. На крајот, ако се одлучи дека само родителите ќе го добијат своето NIE Бројките бидејќи полициската станица можеби биле стресни за децата.

Ние им резервиравме две одделни состаноци за да може едниот да остане со децата, додека другиот да отиде во NIE Назначување број во Полициска станица. Рекоа:

Децата беа многу возбудени што беа во Шпанија. Но, моравме брзо да обезбедиме работа за да можеме да си дозволиме да останеме во Шпанија. Одличните луѓе во МОЈ NIE БРОЈ ШПАНИЈА ни резервираше две одделни состаноци за да може еден од нас да остане со децата. Именувањето беше прилично брзо и во рок од неколку недели. Одлична услуга Ние ќе им препорачаме на нашите пријатели.

Брзи врски до нашите NIE Блог со броеви

Водич за иселеници до NIE Броеви

Дали сте поранешен патник што живее во Шпанија и ви треба ваш NIE Број? Прочитајте го нашиот водич за екс-пат NIE Броеви. Зошто ви е потребен еден, каков вид на бенифитис добивате од тоа NIE Број и како да се добие еден.

Дали ми треба здравствено осигурување за да добијам NIE Број во Шпанија

Постои разлика во барањата потребни за да се добие NIE Број во Шпанија за граѓани од ЕУ и за не ЕУ. Откријте дали ви треба здравствено осигурување за да го добиете вашиот NIE Број.

Може ли да користам лажен NIE Број

Во последните времиња со долго чекање за a NIE Назначување со број во некои региони луѓето почнаа да го користат Фајк NIE Броеви. Прочитајте за стапиците во користењето лажен NIE Број.

Што е „Летај внатре“ NIE Број

Дали сакате да заштедите време? Летај, земи си NIE Број и повторно летај надвор. Најбрзиот начин да се добие NIE Број во Шпанија

Ме одбија NIE Број

Дали сте биле одбиени а NIE Број? Недостаток на доказ? се појавивте доцна на вашиот состанок? Прочитајте што да направите следно.

Може ли да добијам NIE Број без закажување

Иако некои велат дека е можно, скоро е невозможно да се добие NIE Број без назначување CITA PREVIA. Прочитајте повеќе на нашиот блог.

добие NIE Број од шпанската амбасада

Нашиот водич за добивање на вашиот NIE Број од шпанската амбасада. Дали сакате да го добиете вашиот NIE Број од шпанската амбасада во матичната земја пред да дојдете во Шпанија?

добие NIE Итно Број

Потребно е NIE Број итно? Прочитајте како можеме да го добиеме вашиот NIE Број денес Итно. Потребно е NIE Број брзо? Повикајте ни денес!

Колку време ќе трае за да се добие NIE Број

Детален список на нашиот блог за тоа колку време е потребно за секоја провинција да се добие NIE Број.

Која е разликата помеѓу а NIE НИФ ТИЕ

Водич за бројните броеви дадени во Шпанија. Дали ви треба НИФ, NIE ИЛИ ТИЕ?

Потврден доказ за добивање на NIE Број

Водич за кој доказ треба да го добиете NIE Број.

Цена на а NIE Број во Шпанија

Што значи NIE Број на цена? Дознајте на нашиот блог.

Си ја заборавивте NIE Број

Дали сте ја изгубиле NIE Број? Откријте што да правите на нашиот блог

 NIE Броеви и Brexit

Како ќе влијае Brexit на вашето NIE Број? Прочитај повеќе.

Е NIE Број на правно барање

Зошто ми е потребен NIE Број? Дали мора да имам еден по закон?

NIE Бројни обрасци на англиски јазик

Како можам да преземам NIE Бројни обрасци на англиски јазик.

Како да се добие NIE Број брзо

Треба вашата NIE Број брзо. Прочитајте за нашата брза услуга на нашиот блог.

Дали добивање на NIE Број значи дека морам да плаќам данок во Шпанија?

Данок и NIE БРОЈЦИ