Дали на децата им треба а NIE Број?

дали на децата им треба а NIE Број во Шпанија
Деца од која било возраст можат да аплицираат за NIE Број

Прашање што го поставивме многу тука кај МОЈ NIE Број на Шпанија. Дали на децата им треба а NIE Број?

Дете на која било возраст може да добие а NIE Број сертификат, дури и залив ако има фотографија Пасош.

ПОТРЕБА ДЕЦА А NIE БРОЈ?

Добивање на NIE Број е исто за дете како и за возрасно лице. Willе треба да ги пополните нашите обете форми, NIE Форми на броеви EX-15 и 790 и закажете состанок во локалната Полициска станица. Треба вашата NIE Број денес? Посетете ја нашата NIE Број на почетната страница за да прочитате повеќе.

среќно дете добива а nie број
Добивање на NIE Бројот за вашето дете е лесен

Дали децата треба да дојдат во Полициската станица со мене за да ги добијат своите NIE Број во Шпанија?

Слушнавме различни извештаи дали Детето треба да присуствува на полициската станица NIE Назначување на броеви. Некои Полициски станици во Шпанија ќе им овозможи на само родителите со валиден пасош и валиден пасош на Детето да присуствуваат и на други полициски станици, други побараа детето да присуствува за да можат да ја споредат фотографијата на пасошот со детето.

Бидејќи посетата на состанок трае толку долго во Шпанија, ние препорачуваме да го однесете вашето дете со вас во NIE Број закажување

среќно девојче дете ја добива NIE Број
Ова среќно дете штотуку го доби NIE Број

Моето дете ќе биде здодевно да чека во полициската станица за нивно NIE Назначување на броеви

Понекогаш чекањето во полициската станица може да биде неколку часа, дури и со закажана средба. Препорачуваме да земете нешто со вас за да ги забавувате малите и пријатно додека чекате.

Детето започнува да вреска чекајќи NIE NUMBER
Секогаш е најдобро да земете нешто со вас за да го задржите вашето дете окупирано за време на вашите деца NIE Назначување на броеви

Дали треба да платам ДАНОЦ за моите деца NIE Закажување на број?

Да, за жал, истите правила во однос на данокот се однесуваат на возрасните како за децата. Theе треба да земете форма 790 во банка и да ја платите тековната такса.

Дете плаќаат NIE Данок на број со образец 790

Дали на моето дете му треба а NIE Број?

Скоро нечуено е детето да се бара за нивно NIE Број во Шпанија, сепак некои надвор од спортските друштваnieПобарајте го тоа од безбедносни причини. Ако од вашето дете е побарано нивно NIE Број, ве молиме, известете ни за да можеме да ја ажурираме оваа страница.

Деца кои играат фудбал со NIE Број
Вие дете можеби го баравте нивното NIE Број за играње видови во некои места од причини за осигурување.

Што се случува ако ги изгубам своите Деца NIE Сертификат?

Дете во потрага по изгубено NIE Број
Ако сте го изгубиле вашето дете NIE Број на сертификат што треба да го повторите

Ако сте го изгубиле вашето дете NIE Број на сертификат е исто како ако имате изгуби твојот NIE Сертификат за број. Theе треба да закажете нов состанок CITA PRIVA во полициската станица, повторно да ги пополните формуларите и да го платите релевантниот данок на образецот 790.

Дали а NIE Бројот истекува?

Како да добијам a NIE Број

NIE Бројни обрасци преведени на англиски јазик

18 мисли на „Дали на децата им треба а NIE Број? “

  1. Здраво Беверли Се чини дека не постои законски услов вашето дете да добие NIE Број, но точно е дека некои од училишните клубови ги барале. Ако сакате да го натерате вашето дете a NIE Број, ве молиме, известете ни и можеме да го добиеме овој вид за вас. Многу благодарам, Лиза.

   1. Здраво лиса, можете ли да ме советувате за добивање на NIE број за моето 10 годишно дете… роден во Велика Британија, кој живее во Мајорка

    1. Здраво ејсон На вашето дете ќе му треба сертификат ЕУ, кој е престој и NIE во еден пакет. Ве молиме слободно повикајте ни ако сакате да разговарате понатаму. Лиза

   1. Здраво, не сум сигурен дали го разбирам така. Јас и мојата сопруга добивме NIE но децата бр. Сакаме да закажеме состанок за резиденција. Дали децата можат да добијат резиденција без NIE?

 1. Денес бев во канцеларијата за социјално осигурување и ако вашето дете не е шпанско, тогаш треба да имаат NIE со цел да се добие број на социјално осигурување за да може целосно да се регистрира во шпанскиот Национален здравствен систем.

  1. Здраво essесика

   Да на вашето дете ќе му треба зелена боја nie што е официјално наречено сертификат за ЕУ ​​или пререзиденција. Штом го имаат ова, тие се опфатени во шпанскиот систем за здравствена заштита. Ако сакате нас да ви резервираме a NIE Закажување на број, ве молиме користете го NIE Формулар за резервација на броеви на нашата веб-страница.

   Многу благодарение

   Lisa

  2. Истото беше и за мојот син, што е навистина чудно затоа што мојата сопруга доби здравствена картичка без NIE само со емпадронамиенто ... (Ова е во Барселона, имам „зелен картон“ како граѓанин на ЕУ)

  1. Здраво Ричард

   на NIE Систем за броеви во Шпанија сега е во функција и работи и е нормален. Ве молиме користете ја нашата Интернет NIE Формулар за резервација на броеви и ние ќе ве резервираме настрана.

   Многу Ви благодариме

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

 2. Hi there!

  Кој дел треба да го обележам на 790 таса документ за бебе кое се роди во Шпанија и јас би сакал a nie за хам?

  -Asignación de Número de Identidad de Extranjero (NIE) instancia del interesado.

  Or

  -Certificado de registro de жител на заедницата o Tarjeta de Resencia de запознаени со де ciudadano de la Unión.

  Ти благодарам многу

 3. Hi
  Јас се викам Хуан и само се преселувам во Мајорка, добив состанок да ги добијам моите и мојот син NIE во Палма овој петок, дали ни треба наше извод од матична книга на родени ???

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.