ДА Шпански NIE Броеви Излезе?

прави шпанец nie истекува бројот
NIE Броевите издадени пред 2016 година можеби биле привремен број. Повеќето сертификати по овој датум веќе немаат рок на траење.

Дали веќе го имате вашиот шпански NIE Број? Некои NIE Број на сертификати издадени пред 2016 година имаа рок на траење, или беа ограничени на период од 3 месеци.  NIE Броевите издадени денес немаат рок на траење и тие остануваат со вас за живот.

Ако веќе имате шпански NIE Број, и истече, посетете го нашиот NIE БРОЈ ФОРМА за книги и пополнете ги сите детали и еден наш претставник ќе ви закаже ново назначување.  Ако сте изгубиле NIE Број на сертификат кликнете овде.

Дали мојот NIE Бројот истекува?

Како повторно да аплицирам за истечен рок NIE Број?

повторното барање повторно истече nie број
Ако вашиот NIE Бројот е истечен, ќе треба повторно да побарате за нов. Можете да ја користите нашата лесна форма за резервација.

Одговарајќи за истечен рок NIE Бројот е лесен со нашата услуга. Откако ќе ги имаме сите ваши детали, нашиот персонал ќе ги пополни вашите NIE Форми на броеви и резервирајте ве во полициска станица. За жал, ќе треба да платите NIE Број данок повторно во банка, нема начин да се сврти ова.

Како да знам дали е мојот NIE Бројот е истечен?

истекува датумот на nie сертификат
Проверете ја вашата NIE Број на сертификат ако е издаден пред 2016 година за да видите дали тој има рок на траење.

Ако вашиот NIE Број на сертификат е издаден пред 2016 година со кој ќе има печат на кој се вели кога треба да истече. Ако нема службен печат, може да претпоставите дека вашиот број е вашиот долг век на траење и не треба повторно да аплицирате за нов.

Јас го изгубив мојот NIE Број на сертификат за да не знам дали истекол или не. Како можам да го решам ова?

Ако имате изгуби твојот NIE Сертификат за број во секој случај ќе треба повторно да аплицирате. Ако вашиот сертификат не е истечен, ќе биде едноставна работа во полициската станица да добиете замена. Меѓутоа, ако вашиот сертификат е истечен, треба повторно да ги доставите обрасците 790 и EX-15 и да платите соодветен данок во банката.

Обновување на вашиот NIE Бројот е лесен со нашата услуга. Посетете ја нашата NIE Денес за почетната страница за резервација на броеви за да откриете како можеме да ви помогнеме да ја добиете вашата NIE Број за помалку од 24 часа.

Дали на децата им треба а NIE Број?

За да дознаете повеќе за Децата и NIE Бројките ги посетуваат нашите Експерт NIE Број Детска страница

Уште повеќе информации за NIE Броеви од нашата експерт Лиза

Добивање на NIE Број за да отворите банкарска сметка

Добивање на NIE Број за купување или изнајмување автомобил

Добивање на NIE Број за да се поврзете на Интернет

NIE Број на факти

 

25 размислувања за „СРЕДИ Шпански NIE Броевите истекуваат? “

 1. Здраво.
  јас имав NIE број 2004 година, тој број сè уште ќе ми биде регистриран или ќе треба повторно да аплицирам за нов број.

  Многу благодарение

  1. Здраво Ник Willе треба повторно да одговорите за да добиете датум NIE Потврда за број од полицијата. Ако на датумот за состанок, службеникот може да го најде стариот број, тој ќе го користи, но ако не може, ќе користи нов NIE Број. Се надевам дека ова помага? Лиза

  2. Здраво Ник На NIE Бројот што го стекнавте во 2004 година веројатно е истечен. најдобро е да аплицирате за ново NIE Број и добијте ажуриран сертификат.

 2. Здраво,

  Јас се обидувам да пополните формулар за поединечна индивидуа од Pre-solicitud de prestación. Ме прашува за датумот на истекување на мојот NIE што нема каде на хартија има датум на истекување.

  Датумот на дното на NIE каде е потпишано е кога морам да го имам, што вели treinta de marzo de dos mil uno.

  Секоја помош ќе биде прифатена.

  Многу Ви благодариме

  Стејси Дафин

  1. Здраво, Стејси.
   Денес бев точно на истата страница и го имав истиот проблем.
   Дали најдовте решение?
   Фала многу,
   Мајкл

 3. Хола тодо!
  Заполни ел NIE jw.org mk 2000. Trabajé en España hasta2012, y tuve que volver a mi pais por razones familiales. Новоембрежје на 2011 година, тоа е цел, јас ме сакам да издавам сертификат за регистрација на ciudadano de la Union.
  Me podeis decir si todavia tengo NIE валидно? Si no, - al pedir uno nuevo, aparecere haber tenido uno? Tendria que notificar que he tenido uno ya? - лабораторија намера де реанудар ми Вида ..?
  Мухас грациа!

 4. Имам зелен картон со жител на општината еспања, но .. не постојан… датум 2012 година. Дали ова ќе ми овозможи повторно да се вратам во Шпанија преку границата кај Ла Ланеа / Гибралтар

  1. Здраво Пени

   Ви благодариме за вашата порака. Се чини дека имате правилно nie број, но не можеме да ви кажеме дали ќе ви овозможи пристап до Шпанија пред да се отворат границите. Јас би предложил да се јавите во шпанската амбасада во Велика Британија и да ги прашам.

   Извинете што не успеавме да помогнеме повеќе.

   Lisa

 5. Здраво

  Ел веб-страница на Сегуридад Социјална ме pide la fecha de caducidad de mi NIE. Перо no lo tengo en ningún dokumento, no me deja seguir sin esa fecha.

  Pueden ayudarme solucionar?

 6. Буенос дијас .. mi консултации es la siguente. tengo mi NIE desde el 2015 y no tiene vencimiento la tarjeta .. Me es valida todavia? ? ya que por problemas familiares hace cuatro anos que no estoy en Espana y quiero volver para trabajar este mes de septiembre .. espero su respuesta y gracias po su tiempo .. !!

 7. Здраво,
  Ние сме државјани на САД со постојан престој во друга земја на ЕУ. Изнајмивме куќа за одмор во Шпанија до која ќе патуваме во текот на целата година. Ни треба NIE со цел да се воспостават комунални услуги. Willе привремено NIE работи за ова? Дали сме во можност да аплицираме за едно преку вас?
  Ви благодариме!

 8. Здраво,

  Имам постојан NIE, што го добив во 2014 година.
  Но, морам да ја ажурирам мојата адреса и би сакал да ја имам новата NIE со фотографија.
  Може ли да ми кажете како работи овој процес? (полициска станица, можам ли да го направам ова преку Интернет?)

  Однапред ви благодариме!

 9. Здраво,
  Аплицирав за дополнително „ајуда познато“ и бев деnieг затоа што пишува дека сум странски работник кој нема легален престој во Шпанија. Јас имам NIE, Живеам и работев во Тенерифе повеќе од 20 години (сè уште тука), имам куќа тука повеќе од 15 години, не разбирам зошто би билnieг од таа причина. Јас го проверив мојот NIE што беше издадено во 1992 година и го добив зелениот NIE хартија во 2008 година, не пишува датум на истекот на истиот. Значи, претпоставувам дека е доживотен? Кога отидов да го пополнам познатиот формулар за ајуда, тој побара датум на истекување на мојот NIE така што јас само го ставив највисокиот датум што можев, бидејќи имав впечаток дека сум NIE не истекува. Можете ли да помогнете?
  Танкиу, Сараг

 10. Bonsoir je voudrais savoir ce qu'il faut faire avant de remplir le formulaire ci-dessous
  Je suis africaine et je vis en Espagne Барселона ја напушти 8mois mariée à un espagnol je suis arrivée au mauvais moment du covid et je ne parviens pas à avoir un randet vous sur le site cita previa
  En faisant mes recherches je suis tombée ici svp je voudrais bien savoir quel est la procédure à suivre pour moi j'ai besoin du nie et la résidence pour faire des formations et travailler ici a Barcelone j'ai vu une aid sociale qui m'a dit qu'elle devrait m'aider pour le rendez vous cela va faire 6mois aujourd'hui et jusqu'à aujourd'hui toujours риен
  Aidez à avoir mes papiers mon mari je connait pas grand избра цела

 11. Добро попладне,
  Пишувам во име на мојот сопруг. Тој е швајцарски државјанин и го доби својот NIE бела хартија во 2017 година, исто како и нашата ќерка. Оттогаш се обидувавме да ги добиеме NiE картичка која ако добро разбрав е трајната NIE, без среќа.
  Можете ли да ни помогнете да ги добиеме NIE картичка?
  Ти благодарам

  1. Hi

   Да, можеме да помогнеме со ова. Картичката, иако вообичаено се нарекува а NIE Картичка е всушност картичка за престој, која едноставно ја има вашата nie број што се појавува на него.

   За шпанската карта за престој/NIE картичка што ќе треба да ја имате

   Падрон сертификат од локалното градско собрание

   Повеќе

   Или доказ за вработување и плаќање данок и социјално осигурување во Шпанија

   or

   Воведено е приватно здравствено осигурување. Ова мора да биде целосно компресивно, платено 1 година однапред и да биде еквивалентно на националниот здравствен сервис.

   Повеќе

   Доказ за средства, идеално од 7k по лице.

   Доколку ги исполнувате овие критериуми, можете да аплицирате за зелен картон/серт еу

   Ако сакате дополнително да разговарате за ова, ве молиме слободно јавете се во канцеларијата на 0034 665556070

   Многу Ви благодариме

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

 12. Здраво,
  My NIE картичката, која ми е издадена во 2015 година, има печат, но нема датум на неа. Бев на помош за невработеност од ноември и утрово ми беше кажано дека повеќе не можам да тврдам бидејќи сум Британец и мојот NIE повеќе не важи поради фактот што ја напуштивме Европската Унија! Збунет сум дали треба да го обновам мојот NIE или аплицирајте за TIE.
  Би бил многу благодарен за каква било информација.

  Многу благодарам,
  Коби

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.