Прв вашиот шпански NIE Број во Валеница

Дали размислувате да се преселите во Шпанија за да поставите нов живот на сонцето? Долги сончеви денови, часови поминати на плажа и помалку работа и данок за плаќање. Но, една работа за која можеби не сте помислиле е дали имате шпански NIE Број уште за вашиот нов живот во Валенсија?

NIE БРОЈ ВАЛЕНЦИЈА
Добивање на вашиот NIE Бројот во Валенсија е лесен со нашата брза едноставна услуга

Willе ви треба вашиот шпански NIE Број да преземе голем број на задачи во Шпанија, вклучително и работа, купување автомобил, куќа или дури и поврзување на Интернет.

Како да се добие NIE Број во Валенсија Шпанија

Еве кај МОЈ NIE да се постави со својата NIE Бројот во Валенсија за супер брзо време е нашата цел број еден.

Кликни тука за да ја добиете вашата NIE Број во Валенсија денес

За Валенсија, нашето патување да го посетиме градот

Значи, тоа е средината на летото и да бидеме искрени, ние сме малку надминати со бројот на шпански NIE Резервации што ги добиваме оваа година ... Сметаме дека е време за одмор. Тимот и јас решивме да одиме и да ја истражиме Валенсија која пука со ноќен живот, уметност, култура, шопинг, голем опсег на плажи и бутик хотели, за кои ниту еден нема да ви треба шпански NIE Број за уживање

Бевме искрени, пристигнавме околу 8 часот, резервиран во нашиот хотел, палатата Винџи во стариот дел на градот. Разумна цена од 116 евра за една ноќ преку веб-страницата www.booking.com, просториите беа големи и пространи, многу чисти и добро одржувани и имаа сè што ни требаше. Вклучувајќи мини бар….

После неколку минијатурни шишиња шампањ од мини барот, го проверивме хотелскиот персонал, сите што имаа шпански NIE Бројни места и се чувствуваме заспани од патувањата. Имавме наши пасоши и шпански NIE Броевите безбедно се спуштија во нашата соба безбедно (што се ослободи) и ја одушевија ноќта.

Бевме горе рано следното утро. Сеќавајќи се да ги земеме нашите пасоши и шпански NIE Броеви со нас во случај да бидат потребни.

Нашата прва задача на денот беше да го пронајдеме Светиот Грал (Света халице) на шпански NIE Броеви. Не многу луѓе дури веруваат дека Светиот Грал постои, а камоли за фактот што требаше да се испие од последната вечера, но се смета дека се чува во катедралата во Валенсија.

Се упативме надвор од стариот град и кон катедралата во Валенсија, лоцирана на улицата Барчила. Можете да добиете пристап помеѓу часовите од 10.30:1 до 6 часот понеделник, среда и петок и од 8 до XNUMX часот во четврток. Катедралата и капелата во која е сместен Светиот Грал е завршена обновена со векови и навистина е нешто посебно за да се види. Не баравме NIE Број за влез.

ручек

Следната станица беше за традиционална храна во Валенсија. Дали знаевте дека Валенсија е родното место на раѓање на Паела? Застанавме во еден мал ресторан наречен Ел Торо. Локалното население ни кажува дека Паела е надвор од овој свет, затоа се трудиме да пробаме да го најдеме овој мал шпански ресторан.

На задната улица, по калдрма со шпанска лента, го наоѓаме прилично вртливиот изглед Ел Торо. Ние сме пречекани од традиционален Шпанец, облечен во шпанска облека и веднаш седат. Виното започнува да тече, Палелата се служи и многу убаво се забавуваше! Интересно беше да се зборува со сопственикот Карлос за бројот на британски луѓе во Шпанија на кои им треба таму NIE Резервиран број.

Вечерта го погодивме ноќниот живот на Валенсија, ги проверивме многуте фантастични баровите во градот и провери дали целиот кадар имал шпански NIE Броеви подготвени (секогаш беа подготвени да им помогнат на луѓето на кои им треба таму) NIE Број сортиран бргу и ефтино) Ги следевме првите десет барови во водичот во Валенсија и непотребно е да се каже до крајот бевме пријатно.

Се разбудивме следниот ден со мамурлак од пеколот. Валенсија беше одлична и остваривме одлични контакти. На веб-страницата успеавме да составиме две лица состаноци за да стигнат таму шпански NIE Број и во Валенсија.

За жал, некои работи што планиравме да ги направиме во Валенсија беа изоставени .. (да, заради повредата на главата), но не можеме да го спомнеме оној за кој навистина жалиме што го видовте музејот „Епл“ во Валенсија.

Музејот на Apple

Ова за некои може да изгледа малку необично, но Валенсија всушност може да се пофали со сопствен музеј за јаболко (компјутерска компанија не овошје) Музеј. Кликнете на врската погоре за да ја посетите веб-страницата и да пронајдете упатства.

Епл музеј Валенсија NIE Веб-страница со броеви
Не ти требаш NIE Број за посета на музејот „Епл“ во Валенсија

Еве кај МОЈ NIE Број што сакаме да запознаеме со некои наши клиенти. Оваа недела се среќаваме со Педро кој се пресели во Валенсија од Јужен Лондон и му требаше шпански NIE Број.

П: Здраво Педро, како сте и како уживате да живеете во Валенсија?

О: Еј, сакам да живеам во Валенсија, Шпанија. Сега имам добра работа и убав стан во центарот на градот. Во живо овде е опуштено и мирно и многу ми се допаѓа.

П: Вие ги користевте нашите NIE Услуга со броеви назад во јануари оваа година како ја најдовте?

О: Беше лесно да се добие мојот шпански NIE Број користејќи го вашиот систем. Беше толку брзо и едноставно. Јас ја поставив мојата нарачка во 11 часот и попладне во 3 часот бев резервирана и ги имав сите мои документи во место. Бев навистина среќен со вашата услуга.

П: Дали би го препорачале нашиот NIE Број на услуги на вашите пријатели?

О: Да, се запознав со некои луѓе во локалното кафуле пред некој ден и таму беа очајно потребни NIE Број. Јас ја препорачав вашата услуга.

линкови

Како да се добие NIE Број во Малага

Како да се добие NIE Број во Бенидорм / Аликанте

NIE Информации за број

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.