Здравствено осигурување и NIE Броеви во Шпанија?

Дали ми треба здравствено осигурување за да добијам NIE Број во Шпанија?Дали имате потреба од а NIE Број, но не знам што доказ што треба да го добиете А NIE Број во Шпанија? Дали ви треба здравствено покритие за да добиете NIE Број?

Аплицирање за NIE Бројот преку нашата компанија е едноставен и економичен. За само 20 фунти ќе ја резервираме вашата CITA PREVIA NIE Назначување со број во Полициската станица во Шпанија и завршете го вашиот NIE Форми на броеви. Но, дали треба да дадете доказ за здравствено покритие за да добиете NIE Број во Шпанија?

Откако ќе ја направите вашата Интернет NIE Резервација на броеви на нашата NIE Страна за резервација на броеви еден од нашите вработени ќе го направи вашиот состанок и ќе ги заврши сите потребни документи. Willе треба да го испечатите ова и да го однесете во Полициската станица со вас на денот на закажувањето.

Граѓани на ЕУ

Ако сте граѓанин на ЕУ, не ви е потребно здравствено осигурување за да го добиете вашиот NIE Број во Шпанија
Не е потребно здравствено осигурување за NIE Број на Шпанија ако е граѓанин на ЕУ

Ако сте Граѓани на ЕУ и сакаат да аплицираат за NIE Број не ви треба покритие за здравствено осигурување. Ако живеете во Велика Британија, ова може да се смени по Brexit. Прочитајте повеќе за NIE Броеви и Brexit.

Граѓани што не се членки на ЕУ 

Доколку не сте државјанин на ЕУ и аплицирате за а NIE/ NIF / TIE Број во Шпанија ќе треба да обезбедите доказ за здравствено покритие според законот на ЕУ.

Подолу ви ставивме Список на препорачани компани за здравствено осигурувањеnieда се добие NIE Број во Шпанија:

Земете ја вашата NIE Број со здравствено осигурување на АвиваЗдравствено осигурување Авива нуди домаќин на производи за здравствено осигурување погодни за да добиете шпански јазик NIE Број. Придобивките вклучуваат:

 • Пристап до 100-тина болници
  Вклучувајќи ги BMI, Nuffield Health и Spire Health Networks
 • Болнички трошоци и специјалистички такси
  Coverе покриеме сместување, оброци, медицинска нега, трошоци за лекови и многу повеќе
 • Капак за нега на рак
  Покријте за дијагностицирање, третман и последователна грижа за рак како стандард

Побарајте помош може да ви помогне да добиете здравствено осигурување за да добиете NIE Број во ШпанијаБарајте здравје е портал за споредба на цени на Интернет за здравствено осигурување. Внесете ги вашите податоци и веб-страницата ќе ви даде понуди од 100-тите компании за здравствено осигурувањеnieе во трепкање на око.

Дали ви требаат повеќе информации за NIE Броеви во Шпанија? Пребарувајте во нашата NIE Блог со броеви за стотици одговори за NIE Броеви во Шпанија, Вклучувајќи: Дали децата имаат потреба од а NIE Број, ми треба а NIE Број брзо, Do NIE Броеви истекува?, Добивање на NIE Број во Benidorm.

Прочитајте повеќе за регулирањето на здравствената заштита и осигурувањето 

6 размислувања на тема „Здравствено осигурување и NIE Броеви во Шпанија? “

 1. Извини, сè уште сум збунет. Се преселувам од Велика Британија Пред Брегзит. Ако го добијам мојот NIE Број сега ќе треба да добијам здравствено осигурување по Brexit?

  1. Здраво Роуз. Ви благодариме за вашиот коментар за нашата NIE Блог со броеви. Пред-Brexit нема да треба да обезбедите доказ за здравствено осигурување. Сепак, по Брексит сè уште не сме сигурни. Ако сакате нас да ја резервираме вашата NIE Закажување со броеви, ве молиме користете го нашиот лесен NIE Формулар за резервација на броеви. Многу благодарам, Лиза

 2. Мојот син замина во Шпанија на работен одмор! Тој излета на 1 јуни. Сега е очигледно дека не само што му треба NIE број, но поради Брегзит му е потребна и дозвола за престој за да живее таму цела сезона пред да може дури и да се вработи. Заглавен е помеѓу карпа и тврдо место. Имате некои предлози пред тој да ја букне крпата и да се врати дома? Тој отиде таму за да го исполни сонот за диџејство. За жал, Брегзит и КОВИД ги уништија неговите планови и ние сме очајни да му дадеме надеж. Компанијата со која отишол таму не му ги соопштил претходно овие информации.

 3. Здраво! Јас сум германски државјанин кој штотуку се пресели во Барселона на студии. Немам осигурување од Германија. Јас го имам мојот NIE закажување за 2 недели. Дали ми треба доказ за здравствено осигурување за терминот (приватен или јавен)?

  Се обидувам да ја добијам мојата „Тарјета санитарија“ но не сум сигурен дали ќе ја имам на време пред мојата NIE закажување

  Ти благодарам!!!

  1. Hi

   Слободно можете да ја повикате канцеларијата на 0034 665556070m за да разговарате. Ќе треба да го покажете вашето приватно здравствено осигурување за вашето nie во Барселона.

   Lisa

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.