Како можам да ги пронајдам изгубените NIE Број во Шпанија?

Дали изгубивте шпански NIE Број во Шпанија? Дали е потребно за да купите автомобил, да изнајмите куќа или да се поврзете на Интернет или од работни причини?

што а nie изгледа како
Следење на вашиот шпански NIE Бројот е лесен со нашата форма за резервација.

За жал, постои само еден начин да добиете копија за замена на вашиот оригинал NIE Број на сертификат, а тоа е за жал да помине низ целиот процес повторно од самиот почеток.

Можеби е малку полесно во полициската станица ако имате фотографија или имате своја NIE Број напишан некаде.

Да се ​​трага по изгубениот шпански NIE Бројот посетете ја страницата на нашата книга сега. За жал иако веќе ги имате доставено сите овие детали во шпанската полиција пред да ни требаат повторно сите детали. Причината за ова е: Ако полицијата ја пребарува нивната база на податоци и не може да ве најде, ќе се третира како нова апликација. За да заштедите време и да не ризикувате да се наметнувате на задниот дел од редицата, најдобро е да одите со сите документи што ги завршивте за нова апликација.

Откако ќе ја поставите вашата нарачка и ќе ги испратите вашите детали преку нашиот лесен англиски формат NIE Резервација со броеви од еден наш претставник ќе стапи во контакт во рок од 24 часа со датумот на закажување во полициската станица.

Кога ќе стигнете до полициската станица, процесот ќе биде ист како и аплицирањето за ново NIE Број. Можеби не ви треба ако полицијата успее да ја пронајде вашата апликација на нивниот систем, но препорачуваме да земете две фотографии со големина на пасош. Alsoе мора повторно да ја платите државната такса (9.75) во банката.

Отворање банкарска сметка без а NIE Број

Како можам да добијам Шпанец NIE Број

Дали ми треба а NIE Број за изнајмување куќа во Шпанија?

16 мисли на тема: „Како можам да ги пронајдам изгубените NIE Број во Шпанија? “

 1. Здраво, ми треба копија од мојата NIE Број сертификат за закажување за да можам да регистрирам автомобил во Шпанија. Можете ли да ми испратите копија?

  1. Здраво Симон. Се плашам од лоши вести за да добиете копија од вашиот сертификат што треба да закажете состанок во полициската станица и повторно да ги пополните сите обрасци. Ако го користите нашето лесно NIE Формулар за резервација на броеви на нашата главна веб-страница https://www.mynie.co.uk ние ќе можеме да го средиме ова за вас. Многу благодарам, Лиза

 2. Здраво. Ми треба замена NIE сертификат бидејќи првично користев полномошно и никогаш не ми беше даден сертификат .. иако го имам мојот број. Кога одам на Интернет за да закажам состанок дали е во оригиналната полициска станица или локално каде што го имам мојот стан? Адвокатот кој имал ПОА работел во Марбела и оттогаш се пензионирал. Мојот стан е во Естепона .. Благодарам за помошта

  1. Здраво Греам

   Willе треба да го имате вашиот NIE Назначување со број во Естепона каде е вашиот имот, не во Марбела, каде што првично беше издадено. Се надевам дека ова помага. Лиза

  1. Здраво Филип

   Се плашам од единствениот начин да добиете замена / потврда за замена NIE Бројот е од полицијата. За ова ќе ви треба состанок во полициската станица и релевантните NIE Број на документи. Можеме да ви помогнеме во ова е она што ви се допаѓа. Едноставно завршете го NIE Формулар за резервација на броеви на нашата веб-страница и ние ќе ве набавиме.

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

  1. Hi

   Да, можеме да ве резервираме за вашите NIE Број. Ве молиме користете го NIE Формулар за резервација на броеви и ние ќе ве резервираме што е можно побрзо.

   Lisa

 3. Ја изгубив мојата оригинална копија NIE сертификат, но имаат фотокопија. Одам да одам за престој, дали ќе ми треба нов сертификат или ќе направи мојата копија?
  Исто така, помагате ли за добивање на престој во Шпанија?

  1. Здраво Кристин

   Ви благодариме за вашата порака. Не, нема да ви треба копија од изгубената NIE NIE Број на сертификат за аплицирање за живеење затоа што веќе имаат копија во полициската станица преку Интернет. Да, можеме да ве резервираме за шпански престој без проблем, ве молиме посетете ја нашата аплицираат за шпански престој страница за повеќе информации.

   Зборувај наскоро

   Lisa

 4. Ве молам, ако на малолетничка му е одредено едногодишно престојувалиште, а пријавено е за обновување, иако тој или таа не е 18 години, сепак тие ќе му дадат една или две години ..? Почетна непрофитабилна дозвола за престој ..?

 5. Bonjour
  Коментар faire pour Avir une copie de mon NIE que j'ai perdu? J'ai rempli le formulaire EX-15: puis je aller au consulat d'Espagne en France pour déposer la demande ou suis-je obligée de me rendre en Espagne?
  Merci d'avance de votre réponse

  1. Hi

   Треба да бидете во Шпанија со својот пасош за да може да добиете копија од вашата NIE Сертификат за број.

   Lisa

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.