Колку време е потребно за да се добие NIE Број во Шпанија

Колку долго да се добие NIE Број во Шпанија?Значи, треба а NIE Број брзо? Еве кај МОЈ NIE Број Шпанија добивање на вашиот NIE Број што е можно побрзо е нашата работа. Но, колку е чекањето да се добие NIE Назначување на броеви во шпанската полициска станица?

Колку време е потребно за да се добие a шпански NIE Број во секој шпански регион многу варира во зависност од времето од годината, колку е зафатен полициската станица, придружувани се и други фактори, како што е Brexit, со што повеќе лица аплицираат за NIE Броеви.

Еве кај МОЈ NIE ние ќе ви резервираме најрано можно состанок за ЦИТА. Потоа, доколку ви треба итно закажување, ќе почекаме додека не се назначи состанокот за откажување и ќе го придвижиме состанокот напред.

Колку подолго ќе ја напуштите резервацијата за првично закажување, толку е помала шансата да добиете состанок за откажување.

Резервирајте ја вашата NIE Назначување со број денес!

NIE Број на времиња на чекање

Подолу ви ставивме просечен водич за колку време е потребно да се закажете состанок во секој регион: (јуни 2018 година)

Аликанте

Времето на чекање во Аликанте може да биде помеѓу 4-6 недели. Ова вклучува Бенидорм

Коруња

Коруна има разумно кратко чекање во моментов со некои NIE Број на состаноци следната недела.

Алава

Алава исто така има прилично краток список на чекање за NIE Броеви. Обично, може да закажете состанок во рок од 1-2 недели

Албасете

Тековното чекање во Албасете е околу 2 недели.

Алмерија

Алмерија има подолго чекање NIE Броеви. Може да очекувате да чекате во регионот од 6 недели за вашиот состанок.

Астуриас

Овој регион има најкратко чекање за NIE Број, во просек околу 1 недела.

Авила

Две до три недели во нормалното време на чекање во Авила за а NIE Назначување број во полициската станица.

Бадахоз

Бадахоз има помалку од просечните полициски станици и како таков има тековно чекање од околу 3 недели.

Балеарските Острови

NIE Назначувањата за број на Балеарските острови можат да варираат од 2-8 недели во зависност од тоа кој остров. Контактирајте не за повеќе информации.

Барселона

Во Барселона моментално има 4-6 недела на чекање. Можеме да ви закажеме состанок за откажување поголемиот дел од времето.

Бискеј

Biscay има прилично кратко чекање за NIE Број од 2 недели

Бургос

Можно е да се добие а NIE Назначување со број за помалку од две недели во Бургос

Касерес

Касерес има кратко чекање од само една недела.

Кадиз

Повеќето области на Кадиз можете да добиете NIE Број за помалку од две недели.

Cantabria

Cantarbia е лесна локација за да се добие NIE Број, чекањето е околу една недела.

Кастелон

Тековното чекање во Кастелон е 2-3 недели.

Сиудад Реал

Сиудад Реал чека околу 4 недели NIE број на состаноци.

Кордоба

Кордоба има чекање околу 1 недела за NIE Назначување на броеви.

Гипускоа

Полицијата на Гипузука работи брзо! Понекогаш може да добиете NIE Назначување истата недела.

Гренада

Гранада чека долго 4-6 недела NIE Број на состаноци во моментот.

Гаудалахара

Гаудалахара е многу реагирачки регион. Нормално можете да го добиете вашиот NIE Број за помалку од две недели.

Huelva

Хуелва не е лесен регион за да го добиете вашиот NIE Број. Видовме чекања до 8 недели во овој регион.

Хуеска

Хуеска има разумно кратко чекање од 1-2 недели.

Хаен

Нема чекање наоколу во enин. Нормално можеме да ја резервираме вашата NIE Број на состанок за истата недела

Риоха

Средно време на чекање во моментов во Ла Риоха со просечно 2-4 недели.

Лас Палмас

Овој регион е исклучително зафатен во сезоната на врвови. Може да очекувате да чекате до 8 недела за вашиот NIE Назначување со број во овој регион.

Мадрид

Иако Мадрид е главен град на Шпанија и има многу полициски станици тековното време на чекање за а NIE Назначување на број е 5-8 недели

Малага

Малага е уште еден зафатен регион овој период од годината. Повторно може да очекувате да почекате до 8 недели за состанок.

Мурсија

Во моментот Мурсија има средно чекање, приближно 4 недели, но тоа може да се зголеми и намали во текот на годината.

Навара

Ако се преселите во Навара и ви треба а NIE Број брзо во вашата среќа. Времето на чекање е нормално помалку од една недела.

Севилја

Со стотици берачи на портокал во Севилја кои бараат а NIE Број во врвната сезона на чекање може да трае до 6 недели.

Soria

Ова е уште еден одличен регион ако ви треба вашиот NIE Број брзо! Чекањето во Сорија е нормално помалку од 2 недели.

Тарагона

Иако Тарагона не е популарна туристичка жариште, почекајте NIE Бројките можат да бидат неколку недели до еден месец во сезоната на врв.

Валенсија

Во Валенсија моментно има 6 недели чекање и овој број расте. Резервирајте ја вашата NIE Назначување број во почетокот на овој регион.

Ваљадолид

Ако се преселите во Ваallадолид, вашата среќа! Времето на чекање е нормално помалку од 2 недели.

Замагоса

Замагоса има подеднакво брз систем со тоа што повеќето луѓе добиваат NIE Назначување на број за помалку од 2 недели.

Ибица

Добивање на вашиот NIE Бројот на Ибица може да биде долго чекање. Во сезоната на врв може да очекувате да почекате до 10 недели за состанок!

Некои NIE Број на студии на случаи за количината на време што е потребно за да се добие a NIE Број во Шпанија

Дарен и Стив се подобри NIE Број во Benidorm

Дарен и Стив ги резервираа своите NIE Број на состаноци со нас на 1 мај 2017 година. Областа што ја сакаа беше Бенидорм во Шпанија. Оваа област е познато зафатена во овој период од годината со почетокот на туристичката сезона. Успеавме да ги натераме да се резервираат на 5-ти јуни, што не беше идеално. Иако имавме резервирано состаноци, успеавме да го поместиме состанокот на Стив на 14 јуни (13 дена чекање) и Дарен на 18 јуни (17 дневно чекање)

ДАБИ А NIE БРОЈ ДЕНЕС!

Внатрешни врски

ШТО Е НИФ, NIE И ТИЕ ВО ШПАНИЈА

ОТВОРИТЕ БАНКА ЗА БЕЗ А. NIE NUMBER

ДАБИ А NIE БРОЈ ВО БАРЦЕЛОНА

Како да се добие NIE Број во Аликанте

11 размислувања на тема „Колку време е потребно за да се добие а NIE Број во Шпанија “

    1. Здраво Луис. Ви благодариме што ја посетивте нашата NIE Веб-страница со броеви. Во моментов, чекањето во Benidorm е околу 4 недели, но состаноците за откажување се појавуваат. Ако ја користите нашата безбедна форма за резервација, можеме да го резервираме најраното закажување за вас, тогаш придвижете го напред кога закажувањето за откажување ќе стане достапен. Многу благодарам, Лиза https://www.mynie.co.uk

  1. Колку брзо можете да ме добиете а NIE Број во Мадрид? Во моментот сум во Велика Британија, но излетам следниот четврток 3 недели. Тогаш повторно се вратив во октомври.

    1. Здраво Дејвид. Времето на чекање за NIE Бројките во Мадрид во моментов се разумни. Ако ја користите нашата Брза на Интернет NIE БРОЈ формулар за резервација ќе ви го резервираме во Полициската станица што е можно побрзо. Многу благодарам, Лиза

  2. Здраво, се пријавив за NIE преку амбасадата на Шпанија тука во Нов Зеланд како дел од апликацијата за виза за работен празник. Јас го доставив пред 3 недели и сè уште не го добив мојот NIE. Дали знаете колку време ќе трае?

  3. Јас аплицирав за NIE преку Амбасадата на Шпанија овде во Нов Зеланд, како дел од моето барање за визен одмор. Го доставив пред 3 недели, знаете ли колку време ќе трае?

  4. Здраво, мојот работодавец го применува мојот NIE траеше долго, потребно е пред повеќе од 5 месеци. Може ли да знам колку долго ќе чекам да ја добијам NIE ?

  5. Buonasera, lunedì 29 ho l'appuntamento in polizia a Maspalomas per i documenti per il NIE… vorrei sapere, se è possibile, quanto tempo dovrò visitere prima di ricevere effettivamente il NIE

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.