Е NIE Број на правен услов?

Е NIE Број законски услов?

Е NIE Број на правно барање во Шпанија
A NIE Бројот е законски услов за секој што планира да престојува или работи во Шпанија повеќе од 3 месеци.

Доколку планирате престој или работа во Шпанија за период од повеќе од 3 месеци, тоа е законски услов за вас ДА СЕ ДОБИЕ А NIE NUMBER.

Од 28 март 2007 година, кралската уредба 240/07 предвидува дека сите граѓани на ЕУ кои планираат да престојуваат во Шпанија повеќе од 3 месеци, треба да се пријават лично во Офисина де Екстранјерос во нивната провинција на живеење или на одредените полициски станици. Кога се регистрирате, ќе ви биде издаден сертификат за престој со големина на кредитна картичка, во кој се наведува вашето име, адреса, националност, NIE број (Número de Identifikación Extranjero) и вашиот датум на регистрација како жител.

Откако веќе пет години ќе се регистрирате како жител, можете да аплицирате за потврда за постојан престој во Шпанија. Willе ви биде издаден сличен сертификат за престој, со големина на кредитна картичка, но дополнително ќе наведе дека сте постојан жител (резидент постојан).

Забелешка: Некои луѓе сè уште имаат Сертификат за престој со големина А4 наместо големина на кредитна картичка - во овие случаи нема потреба повторно да аплицирате за големината на кредитната картичка, освен ако не се променат вашите околности (на пример вашата адреса), или освен ако не сакате.

Можете да закажете состанок за да аплицирате за престој или да се преселите во постојан престој овде.

Повеќе детали можете да најдете на веб-страницата за Шпанско Министерство за внатрешни работи (информациите се на шпански).

Ставете ги нозете и дозволете ни да ви ги земеме NIE Број денес.

ПОСТАНЕТЕ СВОИТЕ ПОВЕЕ И ДОБИТЕ А NIE NUMBER

Кликнете овде Посетете ја нашата NIE Број на почетната страница денес за да прочитате повеќе.

2 мисли на „Дали е NIE Број на правен услов? “

    1. Здраво Луис А NIE Бројот е законски услов ако планирате да работите овде или да останете подолго од 3 месеци. Ако сакаш да добиеш NIE Број денес, ве молиме користете ја нашата брза и безбедна форма за резервација и ние ќе ве резервираме. Многу благодарам, Лиза

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.