Си ја заборавивте NIE Број, што да правам?

Дали си го изгубил NIE Број на сертификат?
Губење на вашиот NIE Сертификатот за броеви може да биде ноќна мора. Резервирајте НОВО NIE Назначување броеви преку Интернет денес.

Вашата бела А4 NIE Потврда за хартија (не е зелена карта, како што ја нарекуваат некои луѓе) е многу важен документ кога живеете во Шпанија.

Во Шпанија ќе ви треба постојано, за да се поврзете на Интернет, да добиете нов договор за телефон, па дури и да изнајмите или купувате куќа. Ако имате изгуби твојот NIE Сертификат за број (белата хартија што е запечатена со твојата NIE Број на) ќе треба да побарате ново NIE потврда од полицијата.

Добивање на потврда за замена за изгубениот шпански NIE Број и добивање на NIE замената на бројот треба да биде брза и лесна, бидејќи веќе е дадена и полицијата само треба да изврши пребарување на нивната база на податоци за да ја врати.

Доколку полициското пребарување не се врати со какви било резултати со вашето име, ќе треба да набавите друг NIE Сертификат за број.

Ако успеете да го запомните бројот или да задржите фотокопија од оригиналниот сертификат, ќе биде многу полесно да побарате нов сертификат. Showе се појави веднаш во базата на податоци во полициската станица.

Да имате број на рака ќе го забрзате процесот во Полициската станица и брзо ќе го добиете новиот сертификат.

Ова е она што го изгубивте NIE Certificateе изгледа сертификат за број

Како да добијам ново NIE Број на сертификат?

Да добиете замена за старите NIE Сертификат за број ќе треба во основа да го поминете истиот процес како еднаш да го добиете оригиналот. Needе треба да ги пополните формуларите, да закажете состанок во вашата локална полициска станица и да ги платите истите даноци / такса

Дали сте побарале да го дадете оригиналот NIE Број на сертификат и сте го изгубиле?

Резервирајте ја NIE Назначување броеви на Интернет Сега

 

Внатрешни врски

Преселба во Шпанија и треба a NIE Број

Што е шпански NIE Број?

Ја имам мојата NIE Број, што понатаму?

Следете нас на Твитер

 

15 мисли на „Изгубени NIE Број, што да направам? “

 1. јас имав NIE број во 2001 година, но јас го изгубив и имам намера да се вратам во Шпанија наскоро, дали може да ми помогнете да добијам сертификат за замена

 2. Јас ја знам мојата NIE но ја изгубив картата за резиденција.

  Можеш ли да помогнеш?

 3. Ја имам мојата NIE број, но не и картичката, буквите се истрошија. Како можам да добијам замена? Мојата адреса и пасошот се различни. Благодарам Планирам наскоро да се вратам во Шпанија.

 4. Јас го изгубив мојот NIE број што ми беше издаден во Бенидорм во полициската станица 1992 година. Дали сè уште можам да набавам копија од ова.
  Со почит
  Пол Мејнс

  1. Здраво Пол

   Бидејќи е издадено многу одамна, ако не сте го користеле, веројатно вратоврската не е активна и ќе треба да аплицирате за нов број на вратоврска.

   Се надевам дека ова помага?

   Lisa

 5. Добив еден NIE Во 2008 година, а потоа се преселив во Гибралтар во 2014 година, никогаш не ја обновив мојата NIE ниту се откажав од него, требаше да се откажам? ако е така, како да го направам ова?

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.