Како да се добие NIE Број во Малага

Како да се добие NIE Број во Малага 2022 година

Честитки за преселбата во Малага! Вашиот нов живот на сонце е скоро заокружен и спремен за одење. Но, дали имате шпански NIE Број?

Needе ви треба а NIE Број во Малага за да отворите банкарска сметка, да изнајмите или купите имот, да се поврзете на Интернет или да добиете договор за телефон во Шпанија.

Сите области на Малага бараат да имате NIE Број, вклучувајќи ги: Марбела, централна Малага, Естепона, Мијас, Ронда, Фуенгирола, Нерја, Беналмадена, Торемолинос, Антекера, Торокс, Велез Малага, Манилва, Бенахавис, Фригилијана, Касарес.

Како нашата NIE Број на услуги работи

Малага NIE Лого на броеви
Spains број 1 NIE Услуга со броеви

Со пополнување на само една едноставна форма на нашата веб-страница, ние сме во состојба да ги обезбедиме сите потребни документи и да ги направиме вашите NIE Назначување број во полициската станица.

Ваша единствена задача ќе биде да пристигнете во полициската станица што сте назначени на точен датум и време и да го покажете пасошот за да го соберете вашиот NIE Број.

Кликнете овде за да прочитате повеќе за нашите NIE Број на услуги за областа Малага

Повеќе за Малага

Еве кај МОЈ NIE Број што сакаме да патуваме наоколу. Оваа недела ја посетивме Малага. Проверете го нашиот водич подолу за корисни совети за одмор или живеење во Малага.

NIE БРОЈ МАЛАГА

Не ти треба Шпанец NIE Број за посета на Малага. Малага е шпански град на Коста дел Сол на Средоземното море, во регионот наречен Андалусија на југот на земјата. Популарното туристичко одморалиште е 6-тиот најпопуларен град и Шпанија и вториот најпопуларен град во неговата провинција Андалусија. Туризмот е огромен увоз за економијата во Малага.

Познато како родно место на Уметникот Пикасо и за убавите вредности на архитектонскиот имот, Малага може да се пофали и со импресивна медитеранска кујна, фини шпански вина и некои од плажите на astверот во светот.

Атракции во Малага

Градот Малага е свој мал свет на магија и не ти требаат шпански NIE Број за да го откриете. Некогаш тој беше опишан од славниот поет Висенте Александре како „рај меѓу небото и земјата“.

Малага има 3 главни плажи за посета, плажата Торемолинос, плажата Ел Пало и плажата Ла Калета. На времето генерално е добро и е потопено сонце во поголемиот дел од годината.

Има бројни паркови, вклучувајќи го и Парк Малага, Парк на крокодил и Монтес де Малага природен парк. Малага, исто така, може да се пофали со интересни знаменитости и многу места за разгледување што го прави идеално место за да поминете семеен одмор. Нема да ти треба Шпанец NIE Број за посета на кој било од тематските паркови во Малага.

Превоз во Малага

Јавниот превоз во Малага е светски познат, удобен и безбеден. Во главниот центар на градот може да ги најдете во основа сите главни знаменитости со одење, бидејќи сите тие најчесто се наоѓаат околу историскиот стар град. Нема да ти треба шпански NIE број да скокаат во автобус или да поздрават такси.

Главната автобуска станица во Малага може да се најде веднаш до железничката станица во Малага. Ова е местото каде што може да се најдат автобуси на повеќе места во целата провинција. Автобусите на Малага сообраќаат од 6:45 до 23:00 часот. Исто така, има 3 ноќни автобуси во текот на летото за да ви помогнат да се вратите дома по неколку пијалоци или една ноќ во театар.

Со возот на Малага управува РЕНФЕ, кој е главната шпанска железничка компанија. Во многу нови железнички станици во Малага, како што е Марија Замбрано, патниците можат да купат билети за воз до повеќето места во Шпанија, вклучувајќи ги Севилја, Мадрид и Аликанте. Централната железничка станица може да се пофали со огромен подземен паркинг и трговски центар.

Хотели во Малага

Малага нуди широк спектар на хотели и сместување за да одговараат на сите буџети. Кликнете овде да резервира хотел во Малага.

Дали сакате повеќе информации за добивање на шпански јазик NIE Број во Малага? Јавете ни се или искористете ја нашата помош во живо за да не контактирате!

Потребни се повеќе информации за добивање на вашиот NIE Број?

Додека сте во Малага, зошто да не земете едно од патувањата во „Многу Тапас“? Нема да ти треба NIE Број и вкусно!

Во главната турнеја во „Тапас“ посетете 4 најпознати ресторани за рехабилитација на предјадења од предјадења од 3 часа, обидувајќи се до 20 различни чинии на предјадења, се разбира, сите се служат со голема чаша вино или ладно пиво Маху.

Придобивки од одењето на турнеја во Тапас

-Одлична вредност за парите
-Вклучени се бесплатни пијалоци
-Вклучени се бесплатни закуски

Го исполнувате вашиот водич за предјадења во близина на Плаза де ла Конституција во централното подрачје на Малага. Вашиот водич потоа ќе ве однесе до вашиот прв тапас бар во вечерните часови.

Додека шетате по улиците на Малага, вашиот водич за „Тапас“ ќе разговара со вас за шпанската храна и порастот на популарноста за предјадењата низ целиот свет.

Додека најдоброто место за јадење предјадења е предмет на силна дебата, добро се смета дека Малага е едно од најдобрите места за да го откриете.

Баровите на Тапас во Малага често се спакувани, но тоа е дел од забавата! одбојка за простор со локалното население и следете ги етикетите на тапасот на вашиот туристички водич. Јадењата што се служат секоја вечер ќе бидат различни, но може да очекувате до 20 различни предјадења од четири различни реставратори.

Еве кај МОЈ NIE Број на Шпанија што сакаме да запознаеме со некои наши вредни клиенти. Оваа недела се запознавме со Johnон и Сандра Бредшо, кои се преселивме во Малага за да отвориме бар со предјадења.

П: Како ја наоѓате Малага и како го искористивте шпанскиот јазик NIE Број?

О: Ја сакаме Малага. Малку беше борба да се започне со навикнувањето на шпанскиот начин на живот. Затворањето на банките во 1 часот не помага при водење деловна активност. Ние го искористивме мојот NIE број на веб-страница затоа што сметавме дека е ефтина и лесна за употреба. Ние ги ставаме нашите детали, вклучувајќи ги и нашите броеви за пасошите и адресата на Шпанија, во NIE Форма за резервација на броеви и се разбудивме следниот ден за да ги најдеме состаноците што ги направивме и ги наполнивме сите наши трудови.

П: Дали би го препорачале нашиот NIE Услуга за резервација на броеви на други луѓе и вашите пријатели?

О: Да, ние 100% би ви го препорачале вашиот NIE Услуга за резервација на броеви на сите наши пријатели во Шпанија. Го најдовме толку едноставно и лесно за употреба. Шпанскиот NIE Формата за резервација на броеви беше толку едноставна затоа што беше на јасен и едноставен англиски јазик, не се бараше шпански, така што беше одлично бидејќи зборуваме многу малку шпански јазик.

Како да се добие NIE Број во Марбела

Како да се добие NIE NIE Број во Тенерифе

Како да се добие NIE Број во Benidorm 

Како да се добие NIE Број во Мадрид

Како да добиете дигитален сертификат во Шпанија

23 размислувања на тема „Како да добиете А. NIE Број во Малага 2022 година “

  1. Здраво ејк Добредојдовте во Малага сончева Шпанија. Ако ги користите нашите брзи и лесни NIE Формулар за резервација на броеви за да може да ве резервираме во ниеден момент. Се надевам дека ова помага. Лиза

 1. Се надевам дека може да помогнете? Моето семејство се сели во Марбела, Малага следната недела. агентите за недвижнини само рекоа дека ни треба а NIE Број пред да можеме да ги поврземе струјата и водата? Дали знаете дали ова е точно и дали можете да нè извлечете нашите NIE Броеви пред 9-ти февруари 2020 година?

  1. Здраво Кендра, благодарам за вашата порака. Да, генерално ќе ви треба а NIE Број за да можете да ја промените електричната енергија и водата во вашето име. Можеме да ви закажеме состанок или во градот Малага, или во Марбела кога ќе пристигнете. Ве молиме, користете го нашиот лесен NIE Формулар за резервација на броеви и ќе ве резервираме што е можно поскоро.

   Со почит

   Lisa

  1. Здраво Рајан. Добредојдовте во Малага. Да, можеме да ве резервираме во полициската станица во Малага за да добиете NIE Број во Шпанија. ве молиме користете ја нашата NIE Формулар за резервација на броеви и ќе го добиеме колку што е можно поскоро.

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

 2. Здраво Лиза, Моето име е Абигеил Норман, ви го испратив образецот и 47.99 фунти преку мојата PayPal сметка во вторникот 21 јануари. Добив автоматски одговор од вас и ценам дека веројатно сте многу зафатени, но навистина би сакал личен одговор од вас да ме уверите дека работите одат напред со резервацијата за NIE и обрасци за социјално осигурување бр. бидејќи исто така испратив е-пошта и се јавив и не можев да го добијам дадениот број Бидејќи, исто така, би сакал да започнам со работа што е можно побрзо тука, ве молам, би ви бил благодарен за проценка на грубо време? Ви благодарам
  Со почит
  Abigail

  1. Здраво Абигејл, благодарам за вашата порака. Вашата резервација и документацијата ви е испратена до е-пошта на 24-ти? Ве молиме, можете да ја проверите папката за несакана пошта / спам. Ако не сте во можност да го пронајдете, ве молиме, дадете MYNIE канцелариски повик на 0034 665556070 и тие ќе можат да ви помогнат 🙂

 3. Итно. Навистина ми треба а nie број за да започнат со работа во Малага! Колку брзо можете да добиете
  Јас треба да започнам со работа оваа недела?

  1. Здраво Оливер. Нормално, може да ви закажеме состанок за откажување во областа на малага во рок од неколку дена. Ве молиме користете ја нашата Интернет NIE Формулар за резервација на броеви и ние ќе ве разделиме што е можно поскоро. Лиза

 4. Само што пристигнав во Малага и требаше да започнам работа во понеделник, но сега дознав дека не можам да започнам додека не добијам NIE Број. Колку брзо можете да ме закажете состанок во полициската станица во малага?

  1. Здраво Роберт

   Да, сигурно ќе ви треба како NIE Број пред да започнете со работа. Се надеваме дека ќе ве приведеме во почетокот на следната недела. ве молиме користете го нашиот лесен NIE Формулар за резервација на броеви и ние ќе ве резервираме во полициската станица во Малага, што е можно поскоро, исто така, го добиете вашиот сертификат.

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

 5. Итно, јас сум во Малага сега и требаше да почнам да работам вчера во Училиште веднаш пред малага. Можеш ли да ми помогнеш NIE Број брзо?

  1. Здраво Ким

   Ви благодариме за вашата порака. Да, користете ја нашата Интернет NIE Формулар за резервација на броеви и ќе ве резервираме во полициската станица во Малага што е можно поскоро.

   Многу Ви благодариме

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

 6. Здраво, дали имате е-пошта со која можеме да контактираме ве молиме? Овде нема форма за контакт: https://mynie.co.uk/contact/.

  На мојата свршеница и на двајцата ни треба NIE-броеви бидејќи само што се преселивме во Шпанија, но немаме шпански телефонски број, па повеќе би сакале, затоа најпрво добиете некои детали преку е-пошта. Ве молам, испратете ми е-пошта, благодарам!

  1. Hi

   Најдобар начин да контактирате со нас е преку телефонска линија на 0034 665556070, можете да користите WhatsApp или FaceTime аудио што е бесплатно за употреба.

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

 7. Здраво, живеев во Палма од 2015 до 2017 година и се регистрирав во општината. Во 2017 година се вратив назад во Велика Британија за работа и 2-3 пати бев назад во Палма. Немам престој, но ми е издадено NIE број Планирам да се вратам и да живеам во Шпанија пред крајот на годината. Планирам да живеам во Гренада, што треба да направам за да добијам картичка за престој и дали ја давате оваа услуга?

 8. Здраво имам NIE број, но истече, купувам нов мотоцикл, па треба да го ажурирам NIE број треба ли да го поминам истиот процес

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.