Како да се добие NIE Број во Денија Шпанија

Денија може да се најде северно од Јавеа и е најсеверниот дел на Коста Бланка во провинцијата Аликанте. Локалните жители велат дека сонцето сјае овде 320 дена во годината што го прави сонцеnieместо во Шпанија.

Ако штотуку сте се преселиле во Denia или размислувате да купите имот тука првото нешто што ќе ви треба е а NIE Број.

Еве на www.mynie.co.uk ние сме специјализирани за добивање народи NIE Броевите се подредени за супер брзо време. Завршете само едно едноставно NIE БРОЈ ФОРМА за книги на нашата веб-страница и ние ќе ја завршиме останатата работа за вас.

NIE Број сервисиран Денија Шпанија

За состанокот во Полициската станица ќе го направиме за вас, завршете ги сите NIE Број на документи и испратете го преку е-пошта до вас. Сè што треба да направите е да го отпечатите и да пристигнете во полициската станица во моментот на закажувањето и да ја покажете вашата идентификација (пасош).

Потребна ви е помош при добивање на вашиот NIE Број во Денија? Користете го нашиот брз NIE Формулар за резервација на броеви денес и закажете го состанокот во рок од 24 часа.

Кликни тука за да ја добиете вашата NIE Број во Денија денес

Посета на Денија

Персоналот кај нас NIE Веб-страница со броеви сакаат да патуваат низ Шпанија, да откриваат нови места и да запознаат некои од нашите прекрасни клиенти. Оваа недела се прошетавме Denia да ги тестира нејзината историја, ноќен живот и култура.

Добивање на вашиот NIE Број во Денија

За Денија

Денија, сместена на Коста Бланка Шпанија, и позната по своите шарени барови, ресторани и куќи, може да се пофали со најдобрите плажи во областите со песочен брег во вредност од над 20 километри. Наградено со европско сино знаме во 2018 година за квалитетот на водата и чистиот песок, плажите на Денија се самостојна туристичка атракција.

Чистите води на Денија се идеални за луѓе кои сакаат нуркање или нуркање од нуркање и добрата вест е да ги користат повеќето услуги во Денија, нема да ви треба шпански NIE Број.

Работи што треба да се направат во Денија

Нашата прва станица на денот и не, не ви треба вашиот шпански NIE Бројот за ова беше до замокот Денија. Кастата на Денија потекнува од 11 век, со реформација во 15 век. За жал, дел од замокот беше уништен во големата шпанска војна, но сè уште е одлично место за посета и прегледување низ Денија.

Замокот е отворен секој ден, но пати е зависен во зависност од годишните времиња. Тековната цена на прием е 3 фунти за возрасни и 2 фунти за деца и постари лица. Добрата вест е дека нема да ти треба NIE Број за посета.

Музеи во Денија

Следно се префрливме на Музејот за играчки Денија, лоциран во зградата на железничката станица на улицата Калдерон, кој е отворен секој ден, но само наутро. Музејот е мал, но ги прикажува сите кукли кои градот некогаш бил познат по производство.

Повеќето од изложените играчки се рачно изработени од 20-ти век од дрво и метал. Тие исто така имаат уникатен избор на кукли направени во Денија во 1930-тите. Yourе треба да одвоите околу еден час за вашата посета, но е еден час поминат добро.

Ресторани и барови во Денија

Денија е светски позната по светло обоената боја ресторани, барови и кафулиња, сигурно нема да бидете без избор овде. Можете да најдете сè, од брзо кафе, до ресторани предјадења до високи јадења во Денија.

МОЈОТ NIE Тимот со броеви ручаше во ресторанот бр. 11 на главната улица во стариот град. Силно можеме да го препорачаме.

Паркови и отворен простор во Денија 

Попладнето се префрливме на природниот парк Монтго, кој може да се најде веднаш надвор од Денија. Овој парк е познат по своите диви птици, и ја заштитува флората и фауната. Отворете ги очите за нејзините диви бувови, јазовци и зајаци и препорачуваме да земете фотоапарат за да ја забележите убавината на вашата посета.

Не ти треба А. NIE Број за посета на баровите и рестораните во Денија, Шпанија.

Времето во Денија

Временски распоред Денија Шпанија

Во Денија лета се топли, матни, суви и претежно чисти, а зимите се долги, студени, ветровити и делумно облачни. Во текот на годината, температурата обично варира од 48 ° F до 82 ° F и ретко е под 41 ° F или над 87 ° F.

МОЈОТ Nie Тимот на број го остави Денија со насмевка на нашите лица. Сигурно ќе се вратиме наскоро!

Она што велат некои од нашите клиенти во Денија за нашите NIE Услуга со броеви.

Jonон и Бред acksексон се браќа кои се преселиле во Денија во 2017 година. Тие рекоа:

„Навистина уживавме во искуството да добиеме шпански јазик NIE Броеви од МОЈ NIE веб-страница за броеви. Беше брз и едноставен и го олеснуваше животот. Ви благодарам многу на МОЈ NIE Број на тим! '

Лиза и Стивен Брикхед, исто така, се преселија во Денија во 2017 година и им требаше шпански NIE Број. Тие велат:

"Користејќи го NIE Веб-страницата со бројки беше лесна, брза и најмногу ефтина во споредба со другите услуги. Ги ставивме нашите детали во форма доцна навечер, но до пладне, следниот ден, закажавме состанок во Полициската станица и бевме подготвени за нов живот во сончевата Шпанија. Силно го препорачуваме! '

линкови

Како да се добие NIE Број во Малага

Како да се добие NIE Број во Benidorm

Како да се добие NIE Број во Мурсија 

Како да се добие NIE Број во Валенсија

3 размислувања на тема „Како да добиете А. NIE Број во Денија Шпанија “

 1. Здраво, се селам во Денија во септември, дали можам да направам нарачка сега за NIE Назначување на број во септември во Денија?

 2. Здраво, здраво на сите овде само да прашам јас сум од Филипински носител на пасош, дојдов во Шпанија во јули 19,2020 година. Јас сум оженет со шпански siticen се венчавме на Филипините, па дојдов овде како туристичка виза, на оваа страница може да ми помогне да добијам мојот NIE живеалиште? Ве молам, можете ли да ме посоветувате дали е можно ова за мене да ми помогне да го добијам мојот престој, може да ми е-пошта овде litadollete1981@gmail.com.
  Ви благодариме и однапред..Спремен сум да ги платам трошоците.

  1. Hi

   Ве молиме јавете се во канцеларијата на 0034 665556070 за дополнително да разговарате за вашата ситуација.

   Многу благодарение

   Lisa

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.