Како да се добие NIE Број во Марбела, Малага

NIE Број Марбела

Само што сте се преселиле во Марбела? Или можеби размислуваме да купиме или изнајмувам дом во областа? Можеби започнувате бизнис? Првото нешто што ќе ви треба кога ќе пристигнете од авионот во Марбела е вашето шпански NIE Број.

NIE Број Марбела

Како да се добие NIE Број во Марбела

Еве кај МОЈ NIE ШПАНИЈА да ве раздели со своите NIE Број, (Número de Identificación de Extranjero), еквивалент на шпанските граѓани Número de Identificación Fiscal (NIF), за супер брз рок е наша работа.

Со комплетирање на само еден NIE Формулар за резервација на броеви на нашата веб-страница можеме да организираме сè, од вашето назначување во полициската станица Марбела, до вашите документи и NIE Данок на број.

Вашата единствена задача е да пристигнете во полициската станица Марбела во времето и датумот што ви го овозможуваме да ги предадете своите NIE Број на документи и покажи го пасошот.

Прочитајте за да го добиете вашиот NIE Број денес во Марбела? Кликнете овде за да ја посетите нашата NIE Број на почетна страница и прочитајте за нашата целосна услуга

Повеќе информации за Марбела

Како да се добие NIE Број во Марбела

Марбела се наоѓа во подножјето на Сиера Бланка, на Коста дел Сол, во провинцијата Малага. Модел медитеранско одморалиште и огромен фаворит со туристи од целиот свет.

Од 1970-тите години, Марбела е позната како игралиште за богатите и славните. Сепак, под целиот метеж, има многу повеќе до Марбела. Се фали со прекрасно космополитска атмосфера и зрачи со харизма; привлекување посетители за многубројни атракции: неверојатни плажи, топло време, објекти за слободно време, вклучително и некои од најдобрите терени за голф во Европа, ресторани, ноќен живот од светски ранг и меѓународни луксузни трговски марки.

Марбела е шармантен, топол и добредојде град. Значи, не е изненадување што одново и одново, се наоѓа на врвот на најпосетуваниот град во списокот на Шпанија (исто така и најмногу е на врвот на нашата табела NIE Барани броеви за 1 недела). Кој не би сакал дел од акцијата во Марбела?

Мотото на Марбела е „начин на живот“, ако барате одмор кој нуди одлични плажи, прекрасна клима во текот на целата година, уникатни простории за одмор, гастрономија и забава, тогаш изберете ја Марбела, начинот на живот ќе ве маѓепса.

Работи што може да се видат и направат во Марбела

Плажите и енклавите на источна Марбела до западниот општински град Сан Педро де Алкантара, Марбела нуди толку многу активности и капацитети, посетителите немаат потреба да се впуштаат во околината за да уживаат целосен и активен одмор.

Во познатата Плаза де Нарана „Портокал плоштад“, можете да бидете без часови, да пиете сангрија, да земете во прекрасното опкружување и луѓето, да ги посетите шармантните бутици и продавниците за подароци.

Лавиринтот на ситни улици и улички што го опкружуваат Оринџ Сквер ќе открие уште мали продавници што ги продаваат сите форми на ситници, мода и сувенири и има неколку одлични ресторани и барови за млада и трендовски публика.

Преминете го патот од Стариот град и се наоѓате во паркот Ла Аламеда, исполнет со егзотични растенија и дрвја, што води кон отворена изложбена област; каде можете да уживате во постојана изложба на скулптури на Дали и привремени уметнички и медиумски изложби во текот на годината.

Долу од паркот е Пасео Маритимо (шеталиштето); ова е едно од омилените места за локалното население и посетителите. Булеварот е исполнет со ресторани од сите гастрономи, со тераси свртени кон прекрасниот Медитеран.

Плажи на Марбела: крајбрежјето на Марбела се протега од Кабопино до Сан Педро де Алкантара. 26 километри златни песочни плажи, долу до мирното Средоземно Море.

На исток, пристаништето и плажата Cabopino се дом на неколку лежерни и економични Chiringuitos (ресторани на плажа), на плажа веднаш до пристаништето има лежалки за изнајмување и е популарно место за сурфање на змејот. Додека се движите западно од пристаништето, плажата станува нудистичко место. Одете кон запад кон популарната област Елвирија и познатата Ники-Бич, а потоа кон едно од најубавите и природни делови на плажа, кое се придружува на Елвирија и урбанизацијата на Ел Росарио.

Смешна плажа само надвор од Марбела, е забавен парк на плажа, со картички, падобрани, скутери за вода и ресторан бар.

Плажите на градот Марбела се добро опремени, со водни спортови, ресторани на плажа ги ставаат златните песоци, сардини за готвење на плунката, водите се мирни, идеални за семејни денови на плажа. Одете понатаму кон запад кон Порто Банус и имате мешавина од семејни зони на плажа и хедонистички клубови на плажа, каде што најверојатно ќе влезете во неколку познати личности и папараци.

Конечно, стигнувате до Сан Педро де Алкантара, на западните граници на Марбела. Овде, широките, палми со расипливи плажи се повеќе заостанати, поддржани од прекрасно шеталиште и ресторани.

Шопинг во Марбела: Ако сакате да комбинирате одмор на плажа со шопинг патување, Марбела е одличен избор. Помеѓу градот Марбела и Порто Банус имате импресивна мешавина од независни бутици, луксузни брендови и меѓународни шпански брендови на високи улици, како што се Зара и Манго.

Луксузниот Порто Банус е преполн со дизајнерски бутици, ако имате неколку стотици фунти да потрошите на маичка, бикини или пар чевли, тогаш ова е местото за купување. Ако барате нешто малку поуникатно, тогаш Стариот град Марбела е добра дестинација за шопинг и Трговскиот центар Ла Кањада на автопатот над Марбеlaа е дом на продавници со синџири, бутици, супермаркети, сами продавници. Тука ќе ја најдете најголемата продавница на Apple во Шпанија, Хабитат и Маркс и Спенсер!

Историја на Марбела: Иако Марбела е прилично модерен град, тој сепак има интересна историја и значајно архитектонско наследство.

Некои експерти веруваат дека првата населба во областа Марбела датира од окупацијата на Феникин во VII век, иако за тоа не се најдени никакви убедливи докази. Каско Антигуо (Стариот град) датира од римската окупација и првично беше наречен Салдуба (Солт Сити).

Фестивали: Почнувајќи од јуни, летната сезона во Марбела се одвива и со тоа доаѓа домаќин на фестивали и забави. Настаните вклучуваат викенд чист луксуз, во луксузниот викенд во Марбела и годишната Марбела Ферија, недела на фламенко, флејта и несериозност.

Летната солстиница се слави на плажата за Ла Ноче де Сан Хуан, каде што се палат огнови сите покрај плажите на Марбела. Овие три настани се случуваат во јуни. Светски познатиот фестивал „Старлит“ доаѓа во Марбела во август, придружувајќи музичари и уметници од целиот свет во серија концерти за да соберат пари за добротворни цели.

Конечно, еко-холистичкиот фестивал Арте Сано, што се одржува во јули и ноември во Сан Педро де Алкантара е забавен, бесплатен и сончев викенд на лековити уметности, еко пазар, детски работилници и музика.

Музеи во Марбела: Марбела можеби не е голем град, но има голем дел од културните атракции. Ако денот ви е снежен, а вие не сакате да купувате шопинг, тогаш ви препорачуваме патување до музејот Бонсаи (Мусео де Бонсаи), во кој има прекрасна колекција на дрвја Бонсаи од целиот свет, во тоа е фантастично градина-музеј.

Loversубителите на уметноста имаат избор на Музејот Рали, современ уметнички простор, со дела од уметници од Латинска Америка; галеријата Полигоно, прекрасен простор создаден за да се имитира уметничката област во Пекинг. Contemporáneo Museo del Grabado Español е во рамките на изложби на гравура и уметнички дела од национални уметници.

Голф во Марбела: Постојат 10 терени за голф само во областа Марбела и над 50 во регионот на Коста дел Сол. Локалните курсеви вклучуваат: Рио Реал, Лос Наранјос, Ла Квинта, Марбела Клуб и Алоха Голф.

Места за посета во Марбеlaа: На познатата Плаза Портокал Плаза де Нарања, можете да бидете далеку со часови, да пиете сангрија, да ја прифатите прекрасната околина и луѓето, да ги посетите шармантните бутици и уметнички галерии.

Лавиринтот на ситни улици и улички што го опкружуваат Оринџ Сквер ќе открие уште мали продавници што ги продаваат сите форми на ситници, мода и сувенири и има неколку одлични ресторани и барови за млада и трендовски публика.

Преминете го патот од Стариот град и се наоѓате во паркот Ла Аламеда, паркот е исполнет со егзотични растенија и дрвја и ќе се чувствувате како да сте пристигнале во тропска шума во центарот на Марбела. Во текот на многу недели од годината има изложби на изложба во Ла Аламеда.

Долу од паркот е Пасео Маритимо (шеталиштето); ова е едно од омилените места за локалното население и посетителите. Булеварот е исполнет со ресторани од сите гастрономи; сите гледаат кон прекрасното Средоземно Море.

Постојат огромни активности за да се задржи семејството окупирано во Марбела, но ако сакате да се обидете да излезете надвор од градот, скокајте на патот кон Порто Банус, осигурувајќи се дека престанувате да посетувате некои од најубавите кафулиња и ресторани на Златната милја ( Мила де Оро).

Порто Банус е познат низ целиот свет по својот глиц и глам, шик и привлечен бутик, клубови и пристаниште за јахти. И тоа не е далеку од ознаката. Ако имате пари да тргнете по шопинг, тогаш тука можете да купувате Гучи, Том Форд, Луис Витон, Jimими Чу, списокот на дизајнери е бесконечен.

Ако немате резервна двојка на големите да одите на шопинг, сепак треба да го искусите пристаништето. Во текот на денот можете да уживате во прошетка до крајот на пристаништето, раподизирајќи се над луксузните јахти и потоа да уживате во Космополитски коктел во еден од портите барови, каде што можете да седите на терасата, гледајќи го светскиот слајд во нивните Ферари.

Соседниот град Сан Педро де Алкантара комбинира традиционален стар град, со помодерно море. Постојат неколку врвни ресторани и долг, чист дел од плажа што е пријателска кон семејството.

Одете нагоре кон планините зад Марбела за да уживате во дневните посети на некои од копното, варосани пуеболи од регионот. Најблиското село е Ојен, околу 10 минути возење од брегот, сместено меѓу Сиера Бланка и Сиера Алпуџата и само пет минути од зачудувачката Сиера де лас Nieприроден парк. А шармантен град, мал, но совршено формиран.

Малку подалеку на копно ги имате селата Монда и Моин, а до Истанца се стигнува на копно од Златната милја. Многу странски жители се населиле во овие делови, но селата сè уште задржуваат воздух од минатото и вреди да се посетат. Можете да поминете еден ден надвор во посета на неколку од локалните внатрешни села, за да добиете чувство за Andalucian живот.

Гастрономија и ноќен живот во Марбела: Без разлика дали уживате во убаво јадење или традиционално предјадење, некои од најдобрите ресторани на Коста дел Сол можат да се најдат во Марбела, Источна Марбела, Порто Банус и Сан Педро де Алкантара. Традиционални барови предјадења, џостер со риба и ресторани за морска храна, барови на плажа, установи „Мишелин“ и меѓународни вечери. Без оглед на кој начин да се свртите во Марбела, ќе наидете на ресторан. Појдете кон старото рибарско пристаниште за чинија пржена риба, школки сардини. Стариот град комбинира буџетски предјадења со некои вистински фирми за јадење.

Ако сакате да јадете, а потоа да се забавите, ќе го најдете она што го барате во Марбела. Гламурозни клубови на плажа, стилски коктел барови, роуди предјадења до раното утро. Вие изберете.

Совети за патувања во Марбела: Марбела има исклучително блага микро клима, заштитена од импресивниот планински венец Сиера Бланка, зимите се благи, а летните месеци достигнуваат 32-35 степени. Не ви треба автомобил, но ако сакате да излезете од градот и да посетите некои од плажите и селата во регионот, тогаш се препорачува. Кликнете овде за да го проверите времето во Марбела.

Кликни тука за да ја добиете вашата NIE Број во Марбела денес!

Како да се добие NIE Број во Малага

Како да се добие NIE Број во Тенерифе

6 размислувања за „NIE Број Марбела “

  1. Здраво Рос

   Ви благодарам за Вашата порака. Да, можеме да ве добиеме NIE Назначување со број во Марбела многу брзо. Ве молиме, користете ја нашата формулар за резервација преку Интернет и ние ќе го организираме ова за вас

   Lisa

  1. Hi

   благодарам за вашата порака. Можете да резервирате сега и откако ќе го објават NIE Број на состаноци во полициската станица во Марбела, Малага за датумите што ги бараме ќе ве натераме да ве резервираат. Ве молиме користете го нашиот лесен NIE Формулар за резервација на броеви бидејќи ќе ве резервираме што е можно поскоро.

   Многу Ви благодариме

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

 1. Hi
  Барам да емигрирам во Марбела после брегзит, немам NIE број и, за жал, поради ограничувањата на КОВИД, не сум во можност да летам во Шпанија за да потврдам во полициската станица, како да добијам број пред 31-ви декември со сегашните ограничувања?

  Со почит

  1. Здраво Дејмон

   Единственото место во кое можеме да ве натераме да го добиете NIE Број на оваа страна на Божиќ ќе биде регионот Аликанте. Ако можете да летате еден ден, можеме да ве резервираме на состанок таму и тоа е многу едноставно.

   Се надевам дека ова помага?

   Lisa
   wwww.mynie.co.uk

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.