Кој стандард треба да биде за мојата фотографија од пасош NIE Апликација за броеви

Преземање на вашите пасоши фотографии на вашите NIE Именување на броеви

pssport големина фотографии за nie број

Кога одите кај вашите NIE Назначување со броеви ќе треба да земете две (2) фотографии со големина на пасош.

Овие фотографии мора да ги исполнуваат истите критериуми како и фотографиите со големина на пасош во Велика Британија. Подолу е нашиот Водич за да бидете сигурни дека вашиот NIE Бројните фотографии се точни.

NIE БРОЈ ШПАНИЈА

Да го добиете вашиот NIE Потврда за регистрација и регистрација треба да имате две фотографии со големина на пасош, кои мора да бидат идентични фотографии.

Фотографиите за вашите NIE Апликацијата за броеви мора да биде:

* Вашите фотографии за пасош NIE Апликацијата за број мора да биде со димензии 45мм (милиметри) на 35мм ширина, што е стандардна големина што се користи во фото кабини во Велика Британија.

* Осигурете се дека вашите фотографии се испечатени со точна големина. Фотографиите не можат да бидат намалена верзија на поголема слика

* Ако одлучите да користите машина за фотографии во Шпанија или во земјата во која живеете, осигурете се дека може да ви дадат фотографии со големина од 45мм ширина 35мм

* Обезбедете го вашиот NIE Фотографиите со апликации со број се отпечатени на професионален стандард

* Осигурете се дека вашите фотографии од пасошот за вашата апликација се јасни и во фокусот

* Твоето NIE Број на пасоши Фотографиите треба да бидат во боја на обична бела фотографска хартија без граница и без набори или солзи.

* Вашите фотографии за пасош NIE Назначувањето со броеви мора да биде обележано од обете страни (освен ако не треба фотографија да се потпише)

* Твоето NIE Бројните фотографии во Шпанија мора да бидат непроменети од компјутерски софтвер и да бидат крупен обем на целата глава и горните рамена. Тие не смеат да содржат други предмети или луѓе.

* Осигурете се дека вашата фотографија е направена против обична бела, крема или светло сива позадина и се во јасна контраст со позадината

* Препорачливо е така вашиот NIE Бројните фотографии во Шпанија не се отфрлаат за да имаат обичен израз и устата да е затворена и да ви бидат отворени и видливи очите.

* Косата не треба да биде пред очите и не треба да имате покривач на главата, нешто што го покрива лицето (освен ако не е од религиозни или медицински причини)

* Фотографиите со ознаки на сенки или „црвено око“ ќе бидат одбиени.

Препорачуваме да ги следите горенаведените информации за да избегнете какви било проблеми кај вас NIE Број назначување во Шпанија.

Резервирајте ја вашата NIE Број Шпанија СЕГА

NIE БРОЈ ФАКТИ И ИНФОРМАЦИИ

7 размислувања за „Кој стандард треба да биде за мојата фотографија од пасош NIE Апликација за број “

 1. Дали сè уште треба да земете пасош
  Фотографии до вашите NIE Закажување со броеви ти реков не? Многу благодарам Стефаnie (ПС веќе се резервиравме) NIE закажување време од две недели.

  1. Здраво Стефаnie неодамна го слушавме ова прашање. Најдобро од нашето знаење и го разгледавме ова, треба да земете две фотографии за пасошите NIE Назначување на броеви. Се надевам дека ова помага. Лиза https://www.mynie.co.uk Ве молиме, известете ни како започнувате на состанокот.

   1. Здраво Стефаnie. Ви благодариме за вашата порака. Да, сите граѓани на ЕУ имаат право да работат во странство, но мора да се придржувате до локалните регулативи и правила. Секој не-шпански странец кој работи во Шпанија го бара своето NIE Број за да може да работи. Findе најдете повеќето работодавци нема да ве одведат без NIE Број на место. Можете да закажете состанок на нашата веб-страница денес.

 2. Ми беше кажано дека повеќе не треба да фотографирам со пасоши. Ве молиме, можете да разјасните дали ви се потребни за вашите NIE Назначување или не?

  1. Здраво Ариел. Можам да потврдам најдобро од нашето знаење што Сè уште треба да фотографирате со пасош до вашите NIE Назначување број во полициската станица. Ве молиме, кажете ни дали тие ги бараат или не. Многу благодарам, Лиза, https://www.mynie.co.uk

 3. Здраво,

  Сè уште имам стар NIE без фотографија и би сакал да ја има новата.
  Може ли исто така да го сторам на Интернет или дали треба да одам во канцеларија?

  Ви благодариме.

  Со почит,

  Леонтиен

  1. Здраво Леонтиен Мислам дека мислиш на надградба на тековната бела боја nie до зелен картон nie? Да, можеме да го сториме тоа за вас, но мора да присуствувате на полициската станица во Шпанија за да го покажете пасошот и да ја соберете картичката.

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.