Дали сте биле одбиени а NIE БРОЈ на вашиот состанок?

одби а NIE Број во Полициска станица
Дали си бил одби a NIE Број на вашата NIE Закажување на број?

Одбиени а NIE Број? Еден од најфрустрирачките аспекти на Шпанците NIE Систем за броеви е дека иако имате назначено CITA PREVIA назначено во полициската станица, вие го имате вашиот NIE Број на документи завршивте и пристигнавте на време на вистинското место, полицијата сè уште може смет ти NIE Број...

Зошто одбив а NIE Број?

Едно лице кое тргнува доцна NIE Назначување на броеви
Одбиени а NIE БРОЈ затоа што трчавте доцна?

Најчеста причина за да се биде одби a NIE Број во Шпанија не се појавува на време. Препорачуваме на сите наши клиенти да се појават најмалку 30 минути пред времето за закажување, еден час порано е уште подобро. Осигурете се да знаете каде да го паркирате вашиот автомобил пред рака.

Факт: 2 на секои 10 NIE Апликациите за број се одбиваат на денот

Втората главна причина за да се биде одби a NIE Број не го има точниот доказ за да докажете зошто ви треба а NIE Број. Подолу ви наведовме неколку причини зошто може да аплицирате за NIE.

Сакам да купам автомобил: Willе ви треба писмо од продавачот или застапникот во кое се вели дека купувате автомобил. Ако не можете да докажете дека купувате автомобил вашиот NIE Апликацијата за броеви можеби е одбиена. Купи автомобил во Шпанија информации.

Имам работа: Needе треба писмо од вашиот работодавец во кое се вели дека ви е понудена работа. Ако не можете да докажете, понудете работа NIE Апликацијата за броеви можеби е одбиена. Информации за работа во Шпанија.

Купувам куќа: Willе ви треба писмо од вашиот адвокат или агенти за недвижнини во кои се наведува ова или вашиот NIE Апликацијата за броеви можеби е одбиена. Купи куќа во Шпанија информации.

Одам да се пензионирам во Шпанија: Идеално, ќе можете да обезбедите доказ за средства, банкарски извештаи, писмо од сметководител и др. Пензионирање во Шпанија Информации.

Еве кај МОЈ NIE БРОЈ ШПАНИЈА осигурувајќи дека не го добиете Р.искористена вашиот број на денот е наш главен приоритет. Кога ќе ви ги испратиме вашите документи, ние исто така ќе ви испратиме список на документи што треба да ги понесете со вас врз основа на вашите лични околности.

Оваа лута жена била одбиена а NIE Број

Подготвени да ги резервираат вашите NIE Назначување броеви на Интернет? Користете ја нашата лесна форма за резервација на англиски јазик и добијте ја вашата NIE Назначување на број за помалку од 24 часа.

Повеќе информации за NIE Броеви во Шпанија

 

 

6 размислувања на тема „Дали сте биле одбиени а NIE БРОЈ на вашето закажување? “

 1. Отидов кај мојата NIE БРОЈ состанок утрово и ме одбија затоа што го немав британскиот број за социјално осигурување. Дали е ова нормално?

  1. Здраво Левис. Ви благодарам за Вашата порака. За жал, износот на доказ потребен за да го добиете вашиот NIE Бројот во различни региони многу варира. Доколку сакате да ви резервираме нов состанок CITA Previa, ве молиме користете ја нашата Интернет NIE Број на формулар за резервација и ние ќе ве резервираме што е можно поскоро. Многу благодарам, Лиза

 2. Јас исто така беше одбиено а NIE Број. Сега се чини дека сум заглавен во јамка. Не можам да ја добијам мојата NIE Број без работа и не можам да работам без NIE Број Што можам да направам? Размислувам да се вратам во Велика Британија.

  1. Здраво Бриџит. Многу луѓе се одбиени a NIE Број за оваа причина. Ве молиме, испорачете ни порака преку нашата форма за контакт и можеме да разговараме понатаму за каков доказ треба да му дадете на полицијата за NIE Број. Многу благодарам, Лиза

 3. Здраво, јас сум француски државјанин и жител на Велика Британија. Мојата компанија ме испрати во Мадрид на 1 година како отказ. Тоа е месец дена и каде и да одам ме прашуваат за NIE. Јас го резервирав состанокот, го платив данокот отидов во полиција и ми рекоа дека сè е добро и да се вратам една недела подоцна (со документот што ми го дадоа) да го соберам моето NIE.
  Отидов денес и тие едноставно ми дадоа писмо во кое се вели дека не ми даваат резиденција. Нема објаснување, никаква помош, ништо!
  Не ми е јасно. Јас го побарав NIE за да можам да набавам шпански мобилен телефон, интернет, итн ... и тие се враќаат и зборуваат за живеалиштето кога не го побарав тоа.
  Што треба да направам сега?
  Благодарам, Мет

  1. Здраво мат Многу е веројатно дека аплицираше за погрешно NIE Назначување на броеви. Постојат два вида на NIE Назначување со број во Барселона во зависност од вашата состојба. најдоброто нешто што треба да направиме е да го дадеме нашето NIE Телефонски број за телефонскиот лист на телефон 0034 665556070 и тие ќе можат да ви помогнат.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.