Која е разликата помеѓу а NIE, ТИЕ, НИФ во Шпанија?

Разликата помеѓу а NIE Број и NIF и ТИЕ Број Шпанија.

Разликата помеѓу 3 различни типови даночни броеви (NIE, ТИЕ, НИФ) во Шпанија е разумно едноставен.

NIE Број Шпанија: A NIE Број се издава на граѓанин на ЕУ. Ти можеш резервирај го твојот NIE Назначување на броеви преку нашата веб-страница

Број на ТИЕ Шпанија: A Број на ТИЕ се издава на не Residentsителите на ЕУ кои сакаат да работат или да купат имот во Шпанија. Слично е на а NIE но исто така добивате лична карта. Резервирајте го состанокот со бројот на TIE денес

Број на NIF Шпанија: A Број на NIF се користи за шпански граѓанин како нивен даночен број. Број на NIF не се издава на граѓани кои не се Шпанија.

Еве кај мене NIE Број Шпанија можеме да го добиеме вашиот NIE Број или Број на ТИЕ. Посетете ја нашата почетна страница денес за да прочитате повеќе книги користејќи ја нашата сигурна форма за резервација.

Што е нашата NIE Експерт за Лиза вели:

По Brexit се смета дека британските граѓани ќе треба да аплицираат за ТИЕ Број и НЕ a NIE Број. Овие планови сè уште не се објавени, сепак ќе го ажурираме нашиот блог веднаш штом ќе знаеме.

Прочитајте го нашиот Водач за екс-мачки за NIE Броеви

Како да се добие NIE Број во Марбела

Добивање на NIE Број на националните празници во Шпанија

4 мисли на „Која е разликата помеѓу а NIE, ТИЕ, НИФ во Шпанија? “

  1. Јас поднесов барање за назначување ТИЕ во средата платената сума на исплата што не добив одговор од вас сè уште.

  2. Здраво, дали можеме да закажеме состанок пред да бидеме во Шпанија? Треба да летаме за Мурсија на 1-ви октомври и би сакале да ја добиеме топката.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.