NIE Numri Ambasada Spanjolle

NIE SPANJ N NUMRI

Merrni 2021 tuaj NIE Numri Spanjë për £ 29.99 + IVA 

Keni nevojë për një spanjolle NIE Numër? E imja NIE Numri Spanjë është një Shërbim Online me zyra në Altea midis Denia  Alicante (përfshirë Benidorm) në Costa Blanca Spanjë, megjithëse ne jemi në gjendje të marrim tuajin NIE Numër kudo në Spanjën kontinentale + Tenerife, Ibiza, Majorka, Lanzarote, Gran Canarias, Fuerteventura & Palmas.

Nuk ka nevojë të vini në zyrat tona për të marrë tuajin NIE numri… Ne mund të sigurojmë të gjithë shërbimin tonë dhe dokumentet tuaja përmes emailit dhe online. Pasi të keni tuajin NIE Numri ne tani ofrojmë edhe një seli Shërbim për shtetasit e BE dhe jo të BE-së plus KARTA E re e lidhjes për shtetasit e Mbretërisë së Bashkuar që duan të aplikojnë për qëndrim në Spanjë sipas marrëveshjes së Brexit.

Çfarë është a NIE Numri?

Juaj NIE Numri (Número de Identificación de Extranjero), është ekuivalenti i një personi spanjoll Número de Identificación Fiscal (NIF). Shtë një numër identifikimi tatimor spanjoll i dhënë nga autoritetet / Policia për të huajt që dëshirojnë të kryejnë veprimtari në Spanjë.

Spanjishtja juaj NIE  Numër do të fillojë me një shkronjë, e ndjekur nga shtatë numra dhe një shkronjë tjetër në fund (për shembull: Z7654324-B).

çdo NIE Numri është unik për një person dhe nuk është as i transferueshëm dhe as nuk skadon (NIE Numrat e lëshuar në të kaluarën mund të kenë pasur një datë skadence në disa zona).

Nëse jeni duke planifikuar të punoni në Spanjë ose të qëndroni për më shumë se muaj 3, ju kërkohet të keni një të tillë.

Ju do të kërkojë një NIE Numri tek:

-Hapni një llogari banke rezidente spanjolle
-Bleni, shesni ose siguroni një pronë
-Rregulloni kushtet e kredisë ose hipotekën
-Pagoni taksat në Spanjë
-Paguar për punë
-Përdorimi i agjencive të punësimit afatshkurtër
-Të studioj / ndjekë Universitetin
-Kërkoni për një leje biznesi për të filluar një biznes
-Regjistrohuni në sigurimet shoqërore dhe rregulloni marrjen e përfitimeve të sigurimeve shoqërore
-Aplikoni për patentë shoferin / Transferoni në një Licencë Spanjolle
-Pagoni faturat e shërbimeve
-Pasuritë e trashëgimisë

BUXHETI NR.1 I SPANJS ONLINE NIE SH NRBIMI NUMBERR

Libri juaj NIE Takimi me numrin tani

Ne mund t'i sigurojmë tonat FAST Online NIE NUMBER shërbime për shtetasit e BE dhe jo-BE. Pra, kudo që të shkoni nga Bota, ne mund të ofrojmë zbritje të shpejtë në internet NIE Shërbimi i numrave sot.


Kam nevojë për ndihmë? për FALAS NIE Numri / këshillat e qëndrimit na telefononi në: (0034) 665556070


SI T TO APLIKOHET P FORR TUAJ NIE NUMRI DITA

Aplikoni për tuaj NIE Numëroni vetëm në 2 minuta duke plotësuar formën tonë të thjeshtë në internet NIE Faqja e prenotimit të numrave dhe ne do t'ju ofrojmë të gjithë NIE Numri i procesit të Spanjës nga fillimi në fund për vetëm N 29.99 + IVA (TVSH spanjolle)

Ne do të rezervojmë tuajin NIE Numri 'Emërimi'Emërimi në Stacionin e Policisë në qytetin tuaj më të afërt në datat që keni në dispozicion, plotësoni formularët dhe dokumentet përkatëse (EX-15 / EX-18 & 790) dhe dërgojeni tek ju për shtypje.

Detyra juaj e vetme është të mbërrini në stacionin e policisë në kohën dhe datën që ju sigurojmë, të dorëzoni dokumentet tuaja dhe të tregoni pasaportën tuaj për të mbledhur NIE Numri.

Asnjë tarifë e fshehur, asnjë shtesë, Mbështetje FALAS 9am-9pm 6 ditë në javë

Ne normalisht mund të konfirmojmë tuajin NIE Emërimi i numrit dhe dërgoni me email të gjitha dokumentet tuaja në të njëjtën ditë kur porosia juaj * në pritje të emërimeve në pritje të disponueshme në komisariat.

Cila zonë mund të jetë 'My NIE'sigurojnë NIE Numrin?

My NIE Numri Spanjë është në gjendje të sigurojë shërbimin tonë duke përfunduar dokumentet tuaja dhe prenotimin tuaj NIE Emërimi i numrit në Zonën vijuese të Spanjës:

Alicante, Alava, Albacete, Almeria, Asturias, Altea, Calpe, Cadiz, Avila, Badajoz, Ishujt Balearik, Barcelona, ​​Benidorm, Benalmadena, Biscay, Burgos, Caceres, Cadiz, Cantabria, Coruna, Castellon, Ciudad Real, Cordoba, Estepona, Fuengirola, Gipuzkoa, Granada, Gaudalajara, Huelva, Huesca, Jaen, La Rioja, Las Palmas, Leon, Lleida, Lugo, Madrid, Malaga, Marbella, Murcia, Mijas, Navarre, Palencia, Seville, Soria, Tarragona, Torremolinos, Valencia, Valladolid, Zamagoza, Ibiza, Tenerife, Lanzarote, Gran Canarias dhe Fuerteventura  Në thelb kudo në Spanjë!

KLIKONI KETU T TO APLIKOHEN P FORR TUAJ NIE NUMRI SOT

Farë duhet të bëj kur të arrij në Stacionin Policor?

Ju duhet të arrini në Stacionin Policor në kohën dhe datën që ju sigurojmë. Ne do të punojmë me ju për të gjetur një datë të përshtatshme.

Me Mbërritjen do t'ju shfaqet në një zonë pritjeje. Pasi të thirret emri juaj duhet të dorëzoni dokumentet tuaja dhe të tregoni Pasaportën tuaj.

Stacioni policor do të përpunojë tuajin NIE Aplikimi i numrit dhe i juaji NIE Certifikata e Numrit (një fletë e bardhë A4, jo siç supozojnë disa një kartë) mund të mblidhet disa orë më vonë nga i njëjti stacion.

më i lartë NIE Këshillë për numrin nga Eksperti ynë Lisa: Në varësi të stacionit të Policisë të zënë në ditën që nganjëherë mund të jetë deri në një orë pritje, kështu që gjithmonë është një ide e mirë për të marrë një libër. Lexoni gabimet e zakonshme të bëra kur aplikoni për a NIE Numri.

Sa kohë do të pres për timen NIE Emërimi i numrit të jetë?

Koha e pritjes ndryshon nga Qyteti në Qytet. Në disa zona, lista e pritjes mund të zgjasë deri në 6 javë për të marrë një takim. në zona të tjera ne mund t'ju marrim të nesërmen.

Shumica e punëdhënësve nuk do të jenë në gjendje t'ju japin juve një punë deri sa ta keni NIE Prioriteti ynë është numri i rezervimit të shpejtë të takimit tuaj. Rezervoni takimin tuaj sot duke përdorur internetin tonë të thjeshtë NIE Formulari i rezervimit të numrave. Nëse aplikimi juaj është urgjent, ju lutemi na tregoni në formularin tonë të rezervimit.

Spanjisht NIE Certifikata e numrit / shembulli i kartës

Unë kam humbur spanjishten time NIE Numëroni çfarë bëj?

Kështu që nuk mund ta gjesh origjinalin tënd NIE Certifikata e numrit kudo? Ju keni kontrolluar vizatimet, nën divan dhe të menduarit tuaj mbase qeni e ka ngrënë?

Fatkeqësisht nuk ka shkurtime të shkurtra për të marrë një zëvendësimi humbi NIE Numër çertifikatë për momentin. Sipas ligjit spanjoll do të duhet të kaloni nëpër të njëjtin proces të aplikimit për një të re NIE Numri, paguani taksën në fuqi, plotësoni formularët dhe bëni një takim në Stacionin Policor.

Nëse keni një kopje të tuaj NIE Certifikata ose di numrin që do të jetë e dobishme në stacionin e policisë dhe mund të shpejtojë gjërat. Nëse policia drejton emrin tuaj përmes bazës së të dhënave dhe nuk është në gjendje të gjejë numrin tuaj, ajo do të trajtohet si një aplikacion i ri. Përdorni lehtë NIE Rezervimi i numrave në menunë kryesore për të porositur zëvendësimin tuaj NIE Numri sot.

Klikoni këtu për të lexuar më shumë rreth të humburve NIE Numrat

Farë duhet të marr në spanjisht NIE Emërimi i numrave.

Pasi të jetë vendosur porosia juaj dhe ne ju kemi dërguar me email dokumentet ne rekomandojmë të shtypni kopjet 3 të secilit. Ju do të duhet t'i merrni këto së bashku me vete në Stacionin e Policisë për të marrë tuaj NIE Numri.

Ju gjithashtu do të kërkojë pasaportën tuaj dhe Pasaportat 2 kanë madhësi të fotografive të fundit. Këto duhet të ndjekin të njëjtat rregulla si marrja e një Pasaporte në Mbretërinë e Bashkuar në lidhje me cilësinë dhe madhësinë e fotove, dmth: Pa kapele ose syze, sfond i zbrazët.

Si do ta gjej Stacionin Policor që të bëjë kërkesë për timen NIE Numri?

Pasi të keni bërë tuaj NIE Rezervimi i numrave me ne do t'ju dërgojmë me email dokumentet. Brenda këtij emaili do të jetë një Lidhja e Hartave Google në stacionin policor, ku ju duhet të merrni pjesë për të marrë tuaj NIE Numri. Adresa e plotë dhe kodi postar do të përfshihen gjithashtu.

HARTA E GOOGLE PR NIE Numër

Ne nuk mund të theksojmë sa duhet, është me rëndësi jetike të jesh në komisariat PARA (nëse është e mundur 30 minuta) para kohës së prenotimit. Policia Spanjolle nuk ka gjasa të japë ndonjë lejeniency për t'u paraqitur vonë dhe do t'ju duhet të rezervoni një takim të ri dhe të filloni nga e para.

Happensfarë ndodh në Stacionin e Policisë kur shkoj të kërkoj kërkesën time NIE Numri?

Ne ju këshillojmë që të vini në Stacionin Policor herët për të aplikuar për kërkesën tuaj NIE Numri. Parkimi në Spanjë ndonjëherë mund të jetë problem, kështu që lini mjaft kohë. Ju do të keni marrë një kohë dhe ndoshta një numër. Nëse nuk ju është dhënë numri i porosisë ka të ngjarë të ju do t'ju jepet një pas mbërritjes.

Pasi tuajin NIE Numri quhet i dorëzuar në të gjithë dokumentacionin tuaj te zyrtari. Ju gjithashtu do të duhet t'i jepni atij dy fotot tuaja me madhësi të pasaportës dhe t'i tregoni atij pasaportën tuaj. Ju lutemi sigurohuni përpara datës së juaj NIE Emërimi i numrit që pasaporta juaj është e vlefshme me të paktën 6 muaj deri në datën e skadimit.

Atëherë do t'ju kërkohet që ose të ktheheni më vonë pasdite për të mbledhur tuajin NIE Numri ose mundësisht një ditë tjetër. Polici që lëshon tuajin NIE Numri do t'ju njoftojë.

Unë jam një Qytetar i Mbretërisë së Bashkuar. Çfarë do të ndodhë me timen NIE Numri pas Brexit, dhe nëse nuk e kam një të tillë, a duhet të aplikoj për timen NIE Numri para-Brexit?

Të kuptuarit tonë të tanishëm është, se nëse tashmë keni tuajin NIE Numri në Spanjë ky numër do të qëndrojë me ju për tërë jetën, edhe pas Brexit. Sidoqoftë, megjithëse rregullat e reja nuk janë shpallur ende, ne besojmë se NIE Sistemi i numrave do të vazhdojë të funksionojë pas Brexit për qytetarët në Mbretërinë e Bashkuar, megjithatë niveli i provës së kërkuar mund të bëhet më i lartë.

Ju lutemi vini re: qytetarët jo të BE-së do të duhet të sigurojnë mbulesë të sigurimit shëndetësor për të marrë një NIE Numri.

Prooffarë provash duhet të siguroj për të marrë timen NIE Numri?

Nëse një qytetar juaj i BE-së, niveli i provës që kërkohet nga nevoja juaj për një NIE Numri është shumë më i ulët se sa për qytetarët jo-BE. Lexoni këtu për NIE Prova e numrit.

Si e rezervojmë tuajin NIE Emërimi i numrit dhe pse ndodh ndonjëherë të nesërmen para se të mund t'ju rezervojmë.

Ne do të përdorim të dhënat tuaja për të rezervuar takimin tuaj në qytetin / qytetin që ju nevojitet duke përdorur uebfaqen spanjolle 'Cita Previa'. NIE Takimet me numra për zonat e zëna zakonisht lëshohen rreth orës 9 të mëngjesit dhe ato mund të shkojnë shpejt.

Nëse vendosni porosinë tuaj pasdite / mbrëmje ka shumë të ngjarë që ne do të na duhet të hyjmë në spanjisht NIE Uebfaqja e prenotimit të numrave të nesërmen kur lirohen emërimet.

Ju lutemi të jeni të durueshëm, qëllimi ynë është që t'ju rezervojmë sa më shpejt që të jetë e mundur.

Më kanë thënë në një forum në internet EX-PAT thjesht mund të hyj në çdo stacion policie dhe të kërkoj një NIE Numri. A eshte kjo e drejt?

Sikur jeta të ishte e thjeshtë ... Vite më parë, ky ishte rasti i mundshëm në Shumë qytete të Spanjës. Ne aktualisht nuk njohim një stacion të vetëm policie në Spanjë që mund të merrni tuajin NIE Numër pa një takim Cita Previa.

Për të gjetur informacione të azhurnuara në NIE Emërimet e numrave vizitojnë Blog-un tonë.

My NIE Emërimi është ca kohë larg dhe unë kam nevojë urgjente për të marrë një vend pune / Blerë një shtëpi. A mund të udhëtoj në një qytet tjetër për të marrë takimin tim FAST?

Po, nëse jeni i gatshëm të udhëtoni në një qytet alternativ, normalisht mund t'ju rezervojmë më herët dhe të merrni spanjisht NIE Numëroni më shpejt se sa të prisni një takim në qytetin tuaj ose Qytetin tuaj.

Kur përfaqësuesi ynë ju telefonon ju lutemi njoftoni ata të gatshëm për të udhëtuar. Vizitoni të merrni tuaj NIE Numëroni shpejt faqe për të zbuluar se si mund ta shpejtojmë NIE Procesi i numrave.

A mund ta marr timen NIE Numër në ambasadën spanjolle para se të transferohem në Spanjë?

Possibleshtë e mundur të marrësh një të përkohshme NIE Numri nga Ambasada Spanjolle në vendin tuaj para se të udhëtoni në jetën tuaj të re në Spanjën me diell. Në varësi të vendit ku jetoni dhe sa e lehtë e keni për të arritur një ambasadë është diçka për t’u peshuar. Këtu tek IME NIE SPANJ N NUMRI, ne jemi në gjendje të rezervojmë takimin tuaj për javën që mbërrini në Spanjë (në pritje të disponueshmërisë në stacionin policor).

Unë rezervova timen NIE Emërimi i numrit vetë dhe bëra një gabim. Tani nuk mund ta anuloj Mund të ndihmoni?

Uebfaqja spanjolle e prenotimeve është temperamente në kohën më të mirë. Seksioni i anulimit të rezervimit funksionon ndonjëherë, dhe nuk është i disponueshëm për javë të tëra në raste të tjera. Mund të keni vetëm 1 takim CITA PREVIA në të njëjtën kohë.

Në qoftë se nuk jeni 100% i sigurt për mënyrën e përdorimit të uebfaqes spanjolle, ne nuk ju rekomandojmë të përpiqeni të rezervoni takimin tuaj.

Çfarë është NIE Taksën e numrit?

çdo NIE Numri i nënshtrohet taksës policore prej 9.64. Ne do t'ju ofrojmë një formular për të marrë në bankë para takimit tuaj, të cilën do t'ju duhet të vuloseni, dhe të dorëzoni në takimin tuaj. Fatkeqësisht nuk është e mundur për ne ta bëjmë këtë për ju pasi të keni nevojë për pullën origjinale të bankës në dokument për të dorëzuar policinë.

Mund të bëj vetëm një NIE Emërimi i numrave ende dorëzoni dokumentet për partnerin tim dhe unë?

çdo NIE Aplikuesit për numër në stacionin policor kërkojnë caktimin e tyre për CITA PREVIA. Policia nuk do të përpunojë më shumë se një kërkesë për rezervim.

Për të marrë spanjishten tuaj NIE Numri sot përdorni Easy tonë të thjeshtë NIE Formulari i rezervimit të numrave dhe stafi ynë do të jetë në kontakt së shpejti.

1.) Benidorm / Alicante / Calpe / Altea / Denia

Benidorm & Alicante, përsëri për javën e pestë hit hit është numri ynë një vend i nxehtë për të marrë një NIE Numri. 89% e aplikacioneve ishin nga Citizens UK. Një 99% e madhe e aplikacioneve ishin për të marrë punë në Benidorm.

2.) Madrid

Madridi erdhi në vendin e dytë, në bordin e Udhëheqësit tonë, me njerëz që kapeshin për t'i marrë ato NIE Numrat. Në ndryshim nga Benidorm, vetëm 18% ishin nga Britania e Madhe, me një përqindje të madhe të ardhur nga Gjermania dhe Franca. Madridi ishte gjithashtu rajoni më i njohur i Certertifikatave të prenotimeve të BE-së.

3.) Barcelona

Barcelona po mban vendin e saj në vendin tonë NIE Grafiku i numrave. 63% e aplikantëve në tonë NIE Uebfaqja e numrave ishte nga Britania e Madhe. 82% po lëviznin në Barcelonë për punë dhe 4% Duke kërkuar një NIE Numri për të blerë pronë. Stacioni policor në La Rambla ishte prenotimi më i kërkuar. Pritja mesatare në Barcelona për një takim është aktualisht javë 5.

4.) Valencia

Valencia gjithmonë mban vendin e vet si një Rajon i zënë për të marrë tuajin NIE Numrin Koha e rezervimeve ka qenë aq e shpejtë sa disa ditë në disa zona. Një aplikant ne arritëm të regjistroheshim në një takim të nesërmen. 21% e aplikantëve ishin nga MB.

5.) Malaga, Marbella, Estepona, Fuengirola, Torremolinos, Benalmadena

Marbella, Malaga duket shumë e zënë këtë javë me një numër të mirë të NIE Numri i aplikacioneve, 93% e atyre aplikacioneve duhej të merrnin punë. Qytetet më të njohura ishin: Marbella, Torremolinos, Estepona, Benalmadena, Monedhë.

6.) Almeria / Murcia

Almeria rrëshqet në një vend këtë javë. Me sezonin kryesor turistik tashmë të filluar dhe shumica e punëve të mbushura mund të shpjegojnë pse. Vetëm 17% e NIE Numri i aplikacioneve ishte për të marrë kontrata pune. 51% ishin për të blerë pronë në Almeria. Murcia është ende një vend i mirë për të marrë një NIE Numri pasi koha e pritjes është shumë e shkurtër.

7.) Marbella, Malaga

Marbella gjithashtu rrëzoi tabelën tonë. 63% e njerëzve kërkuan një NIE Numër për arsye sociale ose Blerje prone në vend se të kërkoni punë.

8.) Ibiza / Mallorca (Ishujt Balearik)

Me skenën e klubit në Ibiza tashmë në zhvillim e sipër, dhe punët tani janë të pakta për numrin e NIE Aplikimet e numrave kanë rënë për një javë 5th (duke rënë 52%). Tani është e mundur për të marrë një NIE Takimi i numrit në Ibiza në 3-5 javë.

9.) Sitges / Barcelona

Sitges qëndron i qëndrueshëm për aplikimet e tij për NIE Numrat. Mbi 91% të NIE Aplikimet e numrave ishin për blerje pronash.

10.) Las Palmas & Tenerife

Las Palmas & Tenerife është bashkuar në bordin tonë të udhëheqësve këtë javë. E saj NIE Aplikimet e numrave u rritën me 22% gjatë javës së kaluar. Shumica e aplikantëve vunë re se kishin nevojë për një NIE Numri për punë.

Në përgjithësi përqindja e NIE Aplikimet e numrit për punë ishin 66%, 32% për blerjen e pronave, 2% kërkuan një NIE Numër për të trashëguar pronë / para, dhe 1% për arsye të tjera.

Çka jonë NIE NUMRI I SPANJ CustomS Klientët thonë për ne.

NIE NUMRI shembull i KLIENTIT

As Qytetarët e BE-së familja Shaw bëri lëvizjen për një jetë të re në Spanjë në Janar 2017. Jackie dhe Steve u transferuan me të bijën Sophia dhe hapën një kafene / bar në Benidorm. Të gjithë kishin nevojë për të tyre NIE Numra para se të fillonin të punonin. Ata thanë:

Kishim dëgjuar shumë për faktin që na duhej për të marrë një Spanjolle NIE Numri në Benidorm para se të fillonim punën.

Ne shikuam disa faqe në internet, por ato ishin të shtrenjta dhe na kërkuan që të vizitonim një Noter në Spanjë. Kur e gjetëm MY NIE Uebfaqja NUMBER ishte e kënaqur të gjente se ishte aq ekonomike sa për tre nga ne me një uebfaqe të ndryshme do të kushtonte pothuajse 600 euro. Ne gjetëm në internet NIE Forma e prenotimit të numrave të lehtë për t’u përdorur dhe kishte tonën NIE Numrat brenda javëve 2.

Ne ju rekomandojmë shumë. Faleminderit.

Gayifti gay marrin NIE Numri në Spanjë

Travis dhe Mark u transferuan në Spanjë në Mars 2017 nga Brighton në East Sussex, MB. Travis siguroi një punë në një kompani të marketingut dhe Marku po vazhdonte studimet e tij. Kishte si Markë ashtu edhe Travis NIE Numrat. Ata thanë:

Ju faleminderit shumë për shërbimin tuaj të shpejtë. Kalimi në Spanjë ishte një gjë e vërtetë e minutës së fundit kur më ofruan punë këtu. Asnjëherë nuk kisha dëgjuar për një spanjoll NIE Numri para se vetëm të dini se si të aplikoni.

Unë vendosa porosinë time në internet dhe timen NIE Emërimi i numrit u konfirmua në dy orë. Unë kam qenë në gjendje të fillojë punën javën tjetër.

Ne sigurisht do t'ju rekomandojmë për miqtë tanë që kanë nevojë për një NIE Numri në Spanjë.

FAMILY NIE Numër

Familja Ross u transferua në Madrid në Mars 2018 dhe duhej ta kishte NIE Numrat e emërimeve në të njëjtën ditë kur po blinin një pronë në Madrid, ata thanë:

Kalimi në Spanjë ishte punë e vështirë me dy fëmijë të vegjël nën 5. Ne urgjentisht kemi nevojë për spanjollët tanë NIE Numra kështu që ne mund të përfundonim blerjen e shtëpisë sonë. Djemtë në www.mynie.co.uk arriti të na gjente një emërim anulimi në të njëjtën javë dhe ne patëm tonin NIE Numrat në pak kohë. Ne gjithashtu kishim nevojë NIE Numrat për fëmijët tanë dhe kjo u rendit me të vërtetë e shpejtë.

Coupleifti i martuar më i vjetër merrni NIE NUMBER

Janice dhe Bob u transferuan në Spanjë në Janar 2016 nga Cornwall, MB. Kur çifti (të cilët kanë qenë të martuar për 30 vjet) u zhvendosën në Spanjë, ata fillimisht nuk kishin nevojë për Spanjisht NIE Numri pasi ata morën me qira një shtëpi për të filluar. Sidoqoftë pas një viti me qira të një Vile ata vendosën se u pëlqente Spanja dhe donin të blinin një shtëpi të tyren.

Ata erdhën te ne dhe i porosisën NIE Numrat që përdorin formularin tonë të prenotimit në internet. Ata thanë:

Si një çift i moshuar, ne me të vërtetë nuk kishim një ide se çfarë NIE Numri ishte, ose si ecëm rreth prenotimit të a NIE Emërimi i numrit. Ne përdorëm formën e kontaktit në faqen e internetit dhe Lisa telefonoi dhe shpjegoi gjithçka qartë. Na u desh të ktheheshim në faqen e internetit dhe të plotësonim formularin me detajet tona, por ishte e lehtë. Lisa madje na telefonoi ditën e takimit për të kontrolluar që ishim mirë dhe e morëm NIE Numrat.

Ju faleminderit NIE Numëroni ekipin për ndihmën tuaj, Janice dhe Bob x

Ky çift u zhvendos në Spanjë për tu futur në këmbë NIE NUMRAT

Simon dhe Claire u zhvendosën në Spanjë në Dhjetor 2016 për të drejtuar atje ëndrra të biznesit B&B në një fshat të vogël jashtë Alicante në Costa Blanca. Ata bënë një ofertë të minutës së fundit në një pronë, kështu që gara po vazhdonte për të marrë spanjishten e tyre NIE Numrat ekstra të shpejtë. Ata thanë:

Paniku total u vendos. Ne gjetëm biznesin tonë perfekt të B&B, por pa Spanjishten tonë NIE Numrat që nuk ishim në gjendje ta blinim. Ne kemi kontaktuar MY NIE Numri, i cili tha se pritja ishte rreth 6 javë në komisariat. Për fat të mirë ata arritën të na fusin në një takim të anuluar javën tjetër, kështu që në total morëm NIE Numrat në 8 ditë që ishin të shkëlqyera.

Ne sollëm ëndrrën tonë B&B dhe megjithëse një luftë për të filluar funksionimin e saj me të vërtetë mirë. Faleminderit My NIE Numëroni ekipin për punën tuaj të shpejtë në Stirling.

Gruaja merr një NIE NUMRI në Spanjë

Coupleifti në pension Joan dhe Fredi nga Mançesteri i Madh vendosën të ngrinin shkopinjtë dhe të largoheshin nga Mbretëria e Bashkuar pas një jete pune të palodhur për të kaluar kohën së bashku në Spanjë. Ata donin të blinin një Karavan në vendin Camping Benisol në Benidorm por pronarët e faqes thanë se kishin nevojë për një spanjoll NIE Numër për të blerë Caravan dhe marrë me qira truallin. 

Ata erdhën te ne për t'i rregulluar gjërat. Ata thanë:

Për të qenë i sinqertë, nuk kishim dëgjuar kurrë për një NIE Numri para. Ne as nuk ishim të sigurt se çfarë do të thoshte. Ne kërkuam përreth në Google duke kërkuar informacion dhe u ndeshëm në MY NIE Uebfaqja e numrave. Ne e gjetëm faqen me të vërtetë të lehtë dhe të thjeshtë dhe mendoj se kjo është arsyeja pse ne zgjedhim të përdorim ty. Ju ishit edhe shërbimi më i lirë dhe të qenit pensionist që ndihmoi shumë. Ne u cituam mbi 200 £ secili nga një kompani tjetër.

çifti festojnë marrjen nie numrat në Spanjë

Judith dhe Mark u transferuan në Ibiza këtë vit për një jetë të re në diell. Mark ka punuar si shofer ngritës pirunësh në MB dhe Judith punon i pavarur si Illustrator. Mark siguroi një punë në një fabrikë në Spanjë dhe Judith vazhdoi punën e saj me botuesin e saj Illustrating libra për fëmijë. Të dy kishin nevojë për spanjishten e tyre NIE Numrat shpejt.

Ne i pyetëm ata se çfarë mendonin për tanët NIE Shërbimi numër:

Ne bëmë gabimin e rëndë kur u përpoqëm të plotësonim format e rezervimit të vetvetes. Unë vendosa aksidentalisht datën e lindjes në aplikacionin tim dhe kur vumë re se ishte vonë për të anuluar terminin. Ne vendosëm të provojmë fatin tonë dhe gjithsesi shkuam në takimet tona.

Sepse i kishim mbushur format në mënyrë të gabuar na u dërguan. Për fat të mirë e gjetëm faqen tuaj te internetit dhe brenda disa orësh të gjitha problemet tona u zgjidhën dhe ne arritëm të merrnim një takim të ri vetëm në disa ditë. Lisa, ju faleminderit shumë për përgjigjen tuaj të shpejtë ndaj dilemës sonë. Shumë e vlerësuar!


Nëna beqare merr një NIE Numri në Spanjë

Nëna e vetme Chole nga Basildon, Essex vendosi të transferohet në Costa Del Sol me vajzën e saj për të filluar një jetë të re. Ajo ishte e tronditur kur zbuloi se i duhej një spanjolle NIE Numri për të regjistruar fëmijën e saj në një shkollë në Spanjë. Ajo erdhi tek ne për ndihmë. Ajo tha:

Unë kurrë nuk kisha dëgjuar për një NIE Numri para. Unë supozova se ishte një lloj numri i sigurimeve shoqërore në Spanjë. Për fat të mirë kam gjetur faqen tuaj te internetit dhe ju djema keni arritur t'i rendisni të gjitha për mua. Tani kam spanjishten time NIE Certifikatën e numrit dhe arrita të zgjidhja një shkollë për vajzën time.


Ky çift mori e tyre NIE Numra në mënyrë që ata të mund të trashëgojnë një vilë të lënë në një Vullnet

Ky çift i martuar u la një shtëpi në Spanjë, kur gjyshja e tij me fat të keq ndërroi jetë. Avokati në Spanjë u tha atyre se kishin nevojë për një NIE Numri për të qenë në gjendje trashëgojnë pasuritë në Spanjë. Ata thanë:

Ishte një kohë shumë stresuese në jetën tonë. Ne thjesht mund të humbasim gjyshen time dhe tani avokatët spanjollë nuk do të lëshonin asetet e saj derisa të kishim të gjithë NIE Numrat në vend. Faleminderit për Lizën dhe ekipin në MY NIE NUMRI SPAIN për të na renditur kaq shpejt.

Familja përdorni shërbimin tonë online për të marrë një NIE Numri në Spanjë

E gjithë Familja Roach u transferua nga Manchester në Mbretërinë e Bashkuar, në Alicante Spanjë dhe kishte nevojë për ta NIE Numrat shpejt. Ata erdhën te ne për këshilla nëse kishin nevojë NIE Numrat për fëmijët e tyre. Në fund nëse do të vendosej që vetëm prindërit do t'i merrnin NIE Numrat pasi stacioni policor mund të ketë qenë stresues për Fëmijët.

Ne i rezervuam dy emërime të veçanta në mënyrë që njëri të mund të qëndronte me fëmijët ndërsa tjetri shkoi në NIE Emërimi i numrit në Stacionin Policor. Ata thanë:

Fëmijët ishin aq të entuziazmuar që ishin në Spanjë. Por ne duhej të siguronim shpejt punën për të qenë në gjendje të qëndronim në Spanjë. Njerëzit e mëdhenj në MY NIE NUMRI SPAIN na rezervoi dy emërime të veçanta, kështu që njëri nga ne mund të qëndronte me Fëmijët. Emërimet ishin mjaft të shpejtë brenda dy javësh. Shërbim i shkëlqyeshëm Ne do t’ua rekomandojmë miqve tanë.

Lidhje të shpejta në tonë NIE Blog Numri

Udhëzues për ekspeditat për NIE Numrat

A jeni një ish-jetues që jeton në Spanjë dhe keni nevojë për tuajin NIE Numri? Lexoni udhëzuesin tonë të mëparshëm për të NIE Numrat. Pse keni nevojë për një, çfarë benfiti merrni nga të pasurit një NIE Numri dhe si të merrni një.

A kam nevojë për sigurim shëndetësor për të marrë një NIE Numri në Spanjë

Ekziston një ndryshim në kërkesat e nevojshme për të marrë një NIE Numri në Spanjë për shtetasit e BE dhe jo-BE. Gjeni nëse keni nevojë për sigurim shëndetësor për të marrë tuajin NIE Numri.

A mund të përdor një fallco NIE Numër

Në kohët e fundit me pritje të gjata për a NIE Emërimi i numrave në disa rajone njerëzit kanë filluar të përdorin Fake NIE Numrat. Lexoni në lidhje me pengesat e përdorimit të një false NIE Numri.

Çfarë është një 'Fluturo In' NIE Numër

Dëshironi të kurseni kohë? Fluturoni brenda, merrni tuajin NIE Numëroni dhe fluturoni përsëri përsëri. Mënyra më e shpejtë për të marrë një NIE Numri në Spanjë

Unë jam refuzuar një NIE Numër

A jeni refuzuar a NIE Numri? Mungesa e provës? doli vonë për në takimin tuaj? Lexoni se çfarë të bëni tjetër.

A mund të marr një NIE Numri pa takim

Edhe pse disa njerëz thonë se është e mundur isshtë gati e pamundur të marrësh një NIE Numër pa një takim CITA PREVIA. Lexoni më shumë në blogun tonë.

Të marrë një NIE Numri nga Ambasada Spanjolle

Udhëzuesi ynë për marrjen tuaj NIE Numri nga Ambasada Spanjolle. A doni të merrni tuajin NIE Numri nga Ambasada Spanjolle në vendin tuaj para se të vini në Spanjë?

Të marrë një NIE Numëroni urgjentisht

Duhet një NIE Numëroni urgjentisht? Lexoni se si mund ta marrim tuajin NIE Numri sot Urgjentisht. Duhet një NIE Numëroni shpejt? Na telefono sot!

Sa kohë do të duhet për të marrë një NIE Numër

Një listë e detajuar në blogun tonë se sa kohë duhet në çdo Krahinë për të marrë një NIE Numri.

Cili është ndryshimi midis a NIE NIF TIE

Një udhëzues për numrat Deferent dhënë në Spanjë. A keni nevojë për një NIF, NIE OSE Lidhje?

Dëshmia e kërkuar për të marrë një NIE Numër

Një udhëzues për atë provë që ju duhet për të marrë një NIE Numri.

Kostoja e një NIE Numri në Spanjë

Farë bën a NIE Kostoja e numrit? Gjeni në blogun tonë.

Humbur NIE Numër

A e ke humbur NIE Numri? Zbuloni se çfarë të bëni në blogun tonë

 NIE Numrat dhe Brexit

Si do të ndikojë Brexit në tuaj NIE Numri? Lexo më shumë.

Është një NIE Numëroni një kërkesë ligjore

Pse kam nevojë për një NIE Numri? A duhet të kem një me ligj?

NIE Format e numrave në anglisht

Si mund ta shkarkoj NIE Format e numrave në anglisht.

Si të merrni një NIE Numri i shpejtë

Keni nevojë për tuajin NIE Numri i shpejtë. Lexoni në lidhje me shërbimin tonë të shpejtë në Blog-un tonë.

Bën marrjen e një NIE Do të thotë se duhet të paguaj taksën në Spanjë?

Taksat dhe NIE Numrat.