A u duhen fëmijëve a NIE Numri?

A kanë nevojë për fëmijët a NIE Numri në Spanjë
Fëmijët e çdo moshe mund të aplikojnë për një NIE Numër

Një pyetje që na kërkohet shumë këtu në MY NIE Numri Spanjë. A u duhen fëmijëve a NIE Numri?

Një Fëmijë i çdo moshe mund të marrë një NIE Numër çertifikatë, madje edhe një gji nëse ka një Pasaportë fotografike.

A KENI F CHMIJ NE A NIE NUMBER?

Marrja e një NIE Numër është e njëjta gjë për një Fëmijë ashtu si për një të rritur. Ju do të duhet të plotësoni të dy format tona, NIE Format e numrave EX-15 & 790 dhe caktoni një takim në stacionin lokal të Policisë. Keni nevojë për tuajin NIE Numri sot? Vizitoni tonë NIE Numri i faqes fillestare për të lexuar më shumë.

fëmija i lumtur merr një nie numër
Marrja e një NIE Numri për fëmijën tuaj është i lehtë

A duhet që Fëmijët të vijnë në komisariat me mua për t'i marrë ato NIE Numri në Spanjë?

Ne kemi dëgjuar raporte të ndryshme nëse Fëmija duhet të marrë pjesë në komisariat NIE Emërimi i numrit. disa Stacionet policore në Spanjë do të lejojë që vetëm prindërit me një pasaportë të vlefshme dhe një pasaportë të vlefshme të Fëmijëve të marrin pjesë në dhe stacionet e tjera të policisë, të tjerët kanë kërkuar që fëmija të marrë pjesë në mënyrë që të mund ta krahasojnë foton në pasaportë me fëmijën.

Ndërsa marrja e një takimi zgjat një kohë kaq të gjatë në Spanjë, ne ju rekomandojmë ta merrni me vete fëmijën tuaj NIE Numër emërimit.

fëmija i lumtur vajzë e merr atë NIE Numër
Ky fëmijë i lumtur sapo e ka marrë NIE Numër

Fëmija im do të mërzitet duke pritur në komisariat për të NIE Emërimi i numrit

Ndonjëherë pritja në komisariat mund të jetë disa orë, madje edhe me një takim. Ne ju rekomandojmë të merrni diçka me vete për të mbajtur të vegjlit tuaj të argëtuar dhe mjaft gjatë pritjes.

Fëmija fillon të ulërasë duke pritur NIE NUMBER
Gjithmonë është më mirë të marrësh diçka me vete për ta mbajtur fëmijën të pushtuar gjatë Fëmijëve të tu NIE Emërimi i numrit

A duhet të paguaj taksën për Fëmijët e mi NIE Caktimin e numrit?

Po, për fat të keq, të njëjtat rregulla në lidhje me taksat zbatohen për të rriturit, si për fëmijët. Ju duhet të merrni një formë 790 në bankë dhe të paguani tarifën aktuale.

Fëmija që paguan NIE Taksa e numrit me formularin 790

A ka nevojë fëmija im a NIE Numri?

Itsshtë pothuajse e padëgjuar që një fëmijë të kërkohet për të tyre NIE Numri në Spanjë, megjithatë disa spote sportive jashtëniekërkoni atë për arsye sigurimi. Nëse fëmija ju është kërkuar atyre NIE Ju lutemi na tregoni numrin, në mënyrë që të mund të azhurnojmë këtë faqe.

Fëmijët që luajnë futboll me një NIE Numër
Ju fëmijë ndoshta keni kërkuar për të tyre NIE Numër për të luajtur llojet në disa vende për arsye sigurimi.

Happensfarë ndodh nëse kam humbur Fëmijat e Mia NIE Certificate?

Fëmijë në kërkim të humbur NIE Numër
Nëse e keni humbur fëmijën tuaj NIE Certifikata e numrit që do t'ju duhet të riaplikoni

Nëse e keni humbur fëmijën tuaj NIE Certifikata e numrit është e njëjtë sikur të keni humbur NIE Certifikata e numrit. Ju duhet të bëni një takim të ri CITA PRIVA në komisariat, të plotësoni përsëri format dhe të paguani taksën përkatëse në formularin 790.

Bën një NIE Numri skadon?

Si ta marr një NIE Numër

NIE Format e numrave të përkthyera në anglisht

18 mendime mbi “A u duhen fëmijëve a NIE Number? "

  1. Përshëndetje Beverley Nuk duket se ka ndonjë kërkesë ligjore që Fëmija juaj të marrë një NIE Numri, por është e vërtetë që disa nga klubet shkollore i kanë kërkuar ata. Nëse dëshironi të merrni fëmijën tuaj a NIE Numri ju lutemi na tregoni dhe ne mund ta marrim këtë të renditur për ju. Shumë faleminderit, Lisa.

   1. Përshëndetje lisa mund të më këshilloni për marrjen e një anijeje NIE numër për fëmijën tim të vjetër 10… i lindur në Britani të Madhe që jeton në Mallorca

    1. Pershendetje Jason Fëmija juaj do të ketë nevojë për Cert EU, e cila është rezidencë dhe NIE në një paketë. Ju lutemi mos ngurroni të na telefononi nëse dëshironi të diskutoni më tej. Lisa

  1. Përshëndetje Louise. Fëmijëve të gjithë kanë nevojë për kartat e qëndrimit të gjelbër. Me këtë kartë ata gjithashtu lëshohen një NIE Numri në të njëjtën kohë.

   1. Përshëndetje, nuk jam i sigurt nëse e kuptoj mirë. Unë dhe gruaja ime kemi marrë NIE por fëmijët jo. Ne duam të bëjmë një takim për rezidencën. A mund të marrin fëmijët rezidencën pa NIE?

 1. Unë isha sot në zyrën e Sigurimeve Shoqërore dhe nëse fëmija juaj nuk është spanjoll, atëherë ata duhet të kenë një NIE në mënyrë që të merrni një numër të sigurimeve shoqërore në mënyrë që të regjistroheni plotësisht në sistemin spanjoll të kujdesit shëndetësor kombëtar.

  1. Përshëndetje Xhesika.

   Po fëmija juaj do të ketë nevojë për një jeshile nie i cili zyrtarisht quhet një çertifikatë e BE-së ose rreshtaria. Pasi ta kenë këtë, ato janë të përfshira në sistemin spanjoll të kujdesit shëndetësor. Nëse dëshironi që ne t'ju rezervojmë një NIE Emërimi i numrit ju lutemi përdorni NIE Formulari i prenotimit të numrave në faqen tonë të internetit.

   Many thanks

   Lisa

  2. Ishte e njëjta gjë për djalin tim, që është vërtet i çuditshëm sepse gruaja ime mori kartën e shëndetit pa një NIE vetëm me empadronamiento ... (Kjo është në Barcelonë, unë kam një "karton të gjelbër" si një qytetar i BE-së)

  1. Përshëndetje Richard

   La NIE Sistemi i numrave në Spanjë tani është duke funksionuar dhe është normal. Ju lutemi përdorni në internet NIE Formulari i rezervimit të numrave dhe ne do t'ju marrim të rezervuar në asap.

   Faleminderit shumë

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

 2. Hi there!

  Cilin pjesë duhet të shënoj në 790 dokument tasa për fëmijën që ka lindur në Spanjë dhe do të doja një nie per atë?

  -Asignación de Número de Identidad de Extranjero (NIE) një instancia del interesado.

  Or

  -Certificado de registro de rezidente comunitario o Tarjeta de resencia de familiar de un ciudadano de la Unión.

  Faleminderit shumë

 3. Hi
  Emri im është Juan dhe unë sapo shkoj në Majorka, unë takova për të marrë tim dhe tim bir NIE ne Palma kete te Premte, a na duhet certifikata jone e lindjes ???

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.