Bëni spanjisht NIE Numrat Expire?

bën një spanjoll nie skadon numri
NIE Numrat e lëshuar para 2016 mund të kenë qenë një numër i përkohshëm. Shumica e çertifikatave pas kësaj date nuk kanë më një datë skadimi.

A keni tashmë tuajin Spanjisht NIE Numër? disa NIE Certifikatat e numrave të lëshuara para 2016 kishin një Data e skadimit, ose ishin të kufizuara në një periudhë muaji 3.  NIE Numrat e lëshuar sot nuk kanë një afat skadimi dhe ato qëndrojnë me ju për tërë jetën.

Nëse tashmë keni një spanjoll NIE Numri, dhe ai ka skaduar, vizitoni tonë NIE FORUMI NUMBERR i librit dhe plotësoni të gjitha detajet dhe një nga përfaqësuesit tanë do t'ju rezervojë një takim të ri.  Nëse e keni humbur NIE Certifikata e numrit klikoni këtu.

A do të jetë imi NIE Numri skadon?

Si mund të bëj një kërkesë të ri për një skaduar NIE Numri?

riaplikimi për skaduar nie numër
Nëse tuaj NIE Numri ka skaduar që do t'ju duhet të riaplikoni për një të ri. Ju mund të përdorni formularin tonë të thjeshtë të prenotimit.

Reagimi për një skaduar NIE Numri është i lehtë me shërbimin tonë. Pasi të kemi të gjitha detajet tuaja stafi ynë do të plotësojë tuajin NIE Format e numrave dhe ju rezervoni në stacionin e policisë. Fatkeqësisht do të duhet të paguani shumën NIE Numri i taksës përsëri në bankë, nuk ka asnjë mënyrë për këtë.

Si mund ta di nëse imja NIE Numri ka skaduar?

skadon data nie certifikatë
Kontrolloni tuajin NIE Certifikata e numrit nëse është lëshuar para 2016 për të parë nëse ka një datë skadimi.

Nëse tuaj NIE Certifikata e numrit është lëshuar para 2016 ajo do të ketë një pullë në të duke thënë se kur do të skadojë. Nëse nuk ka pullë zyrtare, mund të supozoni se numri juaj është numri juaj i gjatë i jetës dhe nuk keni nevojë të ri-aplikoni për një të ri.

Unë kam humbur timen NIE Certifikata e numrit kështu që unë nuk e di nëse ka skaduar apo jo. Si mund ta zgjidh këtë?

Nëse ju keni humbur NIE Certifikata e numrit gjithsesi do të duhet të aplikoni përsëri. Nëse çertifikata juaj nuk ka skaduar, do të jetë një punë e thjeshtë në stacionin e policisë për të marrë një zëvendësim. Sidoqoftë, nëse certifikata juaj ka skaduar, do t'ju duhet të paraqisni përsëri formularët tuaj 790 dhe EX-15 dhe të paguani taksën e duhur në bankë.

Rinovimi juaj NIE Numri është i lehtë me shërbimin tonë. Vizitoni tonë NIE Rezervoni numrin në faqen kryesore sot për të zbuluar se si mund t'ju ndihmojmë të merrni atë NIE Numëroni në më pak se 24hrs.

A u duhen fëmijëve a NIE Numri?

Për të mësuar më shumë rreth Fëmijëve dhe NIE Numrat vizitojnë tonën Ekspert NIE Numri Faqja e fëmijëve

Disa më shumë informacione rreth NIE Numrat nga eksperti ynë Lisa

Marrja e një NIE Numri për të hapur një llogari bankare

Marrja e një NIE Numër për të blerë ose marrë me qira një makinë

Marrja e një NIE Numri për t'u konceptuar në internet

NIE Numri i fakteve

 

19 mendime për “BONI Spanjisht NIE Numrat skadojnë? "

 1. Hi.
  Kisha një NIE numri 2004 do të ishte akoma i regjistruar ky numër për mua ose do të më duhej të kërkoja përsëri për numër të ri.

  Many thanks

  1. Pershendetje Nick Ju do të duhet të bëni përsëri përgjigje për të marrë një datë më parë NIE Certifikata e numrit nga policia. Nëse në datën tuaj të takimit zyrtari mund të gjejë numrin e vjetër ata do ta përdorin atë por nëse nuk munden ata do të përdorin një të ri NIE Numri. Shpresoj që kjo të ndihmojë? Lisa

  2. Pershendetje Nick NIE Numri që keni marrë në 2004 ka të ngjarë të skadojë. është më mirë të aplikosh për një të re NIE Numëroni dhe merrni një çertifikatë të azhurnuar.

 2. Përshëndetje,

  Unë jam duke u përpjekur të plotësoj një formular për individin Pre-solicitud de prestación. Itsshtë duke më kërkuar datën e skadimit të tim NIE e cila jo ku në letër ka një datë skadimi.

  Data në fund të NIE ku është nënshkruar është kur duhet ta kem marrë, që thotë treinta de marzo de dos mil uno.

  Helpdo ndihmë do të vlerësohej.

  Faleminderit shumë

  Stacey Daffin

  1. Përshëndetje, Stacey.
   Unë isha pikërisht në të njëjtën sit sot duke pasur të njëjtin problem.
   A gjetët një zgjidhje?
   Thanks a lot,
   Michael

 3. Hola një todos!
  Detyroj el NIE jw.org sq 2000. Trabajé en España hasta2012, ju u que que volver a mi pais por razones familiales. Me noviembre të vitit 2011, kur do të shënohet objektivi, unë kam hyrë në çertifikatat e regjistrimit të ciudadano de la Union.
  Me podeis decir si todavia tengo NIE vlefshme? Si jo, - al pedir uno nuevo, aparecere haber tenido uno? Tendria que notificar que he tenido uno ya? - një intencion de reanudar mi Vida laborator ..?
  Faleminderit shumë !

 4. Unë kam një karton jeshil me Residente Communtario en espagna por .. jo permanente… datë 2012. A do të më lejojë kjo të kthehem në Spanjë përtej kufijve në la linea / Gjibraltar

  1. Pershendetje Penny

   Faleminderit për mesazhin tuaj. Duket se e keni saktë nie numrin por ne nuk jemi në gjendje t'ju tregojmë nëse do t'ju lejojë të keni hyrje në Spanjë para se të hapen kufijtë. Unë do të sugjeroja të kontaktonit ambasadën spanjolle në Britani të Madhe dhe t'i pyesja ata.

   Na vjen keq që nuk kemi mundur të ndihmojmë më shumë.

   Lisa

 5. Përshëndetje

  Përfaqe faqen e internetit të Seguridad Social me pide la fecha de caducidad de mi NIE. Pero no lo tengo en ningún dokumento, no me deja seguir sin esa fecha.

  Pueden ayudarme a solucionar?

 6. Buenos dias .. mi consulta es la siguente. tengo mi NIE desde el 2015 y no tiene vencimiento la tarjeta .. Me es valida todavia? ? ya que por problemas familiares hace cuatro anos que no estoy en Espana y quiero volver para trabajar este mes de septiembre .. espero su respuesta y gracias po su tiempo .. !!

 7. Hi,
  Ne jemi shtetas amerikanë me qëndrim të përhershëm në një vend tjetër të BE-së. Ne kemi marrë me qira një shtëpi pushimi në Spanjë, në të cilën do të udhëtojmë gjatë gjithë vitit. Na duhet një NIE me qëllim krijimin e shërbimeve komunale. Do të përkohshme NIE punoj per kete? A jemi në gjendje të aplikojmë për një përmes jush?
  Thanks!

 8. Hola, para pedir la renta minima me pide la fecha de caducidad del NIEMe pero mi NIE jo la tiene y el sistema no me deja seguir adelante. q tengo q hacer?

 9. Hi,

  Unë kam një të përhershme NIE, të cilën e mora në vitin 2014.
  Por unë duhet të azhurnoj adresën time dhe do të doja të kisha të re NIE me nje foto.
  A mund të më tregoni se si funksionon ky proces? (stacioni i policisë, a mund ta bëj këtë në internet?)

  Thanks in advance!

 10. Hi,
  Unë kam aplikuar për "ayuda njohur" shtesë dhe unë kam qenë denied sepse thotë se unë jam një punëtor i huaj që nuk ka qëndrim të ligjshëm në Spanjë. Unë kam një NIE, Unë kam jetuar dhe punuar në Tenerife për mbi 20 vjet (ende këtu tani), kam një shtëpi këtu për mbi 15 vjet nuk e kuptoj pse do të isha denied për atë arsye. Unë kam kontrolluar timen NIE që u lëshua në 1992 dhe unë kam gjelbërimin NIE letër në 2008, nuk thotë një datë të skadimit të tij. Pra, unë supozoj se është një i përjetshëm? Kur shkova të plotësoj formularin e njohur ayuda, ajo kërkoi një datë skadimi për timen NIE kështu që unë thjesht vendosa datën më të lartë që munda pasi isha nën përshtypjen time NIE nuk mbaron A mund të ndihmoni?
  Faleminderit, Sarag

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.