Marrja e spanjishtes tuaj NIE Numri në Valenicë

A po mendoni të transferoheni në Spanjë për të vendosur një jetë të re në diell? Ditë të gjata me diell, orë të kaluara në plazh dhe më pak punë dhe taksa për të paguar. Por e vetmja gjë për të cilën mbase nuk e keni menduar është se keni spanjishten tuaj NIE Numër prapë për jetën tuaj të re në Valencia?

NIE NUMRI VALENCIA
Marrja e juaj NIE NUMRI në Valencia është i lehtë me shërbimin tonë të shpejtë të thjeshtë

Ju do të duhet tuaj Spanjisht NIE Numër për të ndërmarrë një numër detyrash në Spanjë, përfshirë këtu një punë, blerjen e një makine, shtëpi, apo edhe lidhjen në internet.

Si të merrni një NIE Numri në Valencia Spanjë

Këtu te MY NIE duke u vendosur me tuajin NIE Numri në Valencia në kohë super të shpejtë është qëllimi ynë numër një.

Kliko këtu për të marrë tuaj NIE Numri në Valencia Sot

Rreth Valencisë, udhëtimi ynë për të vizituar qytetin

Pra, mesi i verës së saj dhe për të qenë i sinqertë ne jemi pak më shumë se sa jemi të dëshiruar me numrin e Spanjollëve NIE Rezervime ne jemi duke marrë këtë vit ... Ne mendojmë se është koha për një pushim. Ekipi dhe unë kemi vendosur të shkojmë dhe të eksplorojmë Valencia e cila po shpërthen me jetën e natës, artin, kulturën, pazar, një gamë të madhe plazhesh dhe hotele butikësh, për asnjë prej të cilave nuk do të të duhet spanjishtja NIE Numri për të shijuar.

Sikur të ishim të sinqertë, mbërritëm rreth 8pm, të prenotuar në hotelin tonë, Pallati Vincii në qytetin e vjetër. Me çmim të arsyeshëm me 116 euro një natë përmes faqes së internetit www.booking.com, dhomat ishin të mëdha dhe të bollshme, shumë të pastra dhe të mirëmbajtura mirë dhe kishin gjithçka që na nevojitej. Përfshirë një mini Bar…

Pas disa shisheve miniaturë shampanjë nga mini bar, kontrolluam stafin e hotelit që të gjithë kishin spanjisht NIE Numra në vend dhe ne ndjehemi të lodhur nga udhëtimet tona. Kishim pasaportat tona dhe spanjishten NIE Numrat u tërhoqën në mënyrë të sigurt në dhomën tonë (e cila erdhi pa pagesë) dhe u zbeh natën.

U ngritëm herët në mëngjes. Duke kujtuar të marrim pasaportat tona dhe spanjishten NIE Numrat me ne në rast se duheshin.

Detyra jonë e parë e ditës ishte gjetja e Gracit të Shenjtë (Kështjella e Shenjtë) e Spanjishtes NIE Numrat. Jo shumë njerëz madje besojnë se Grali i Shenjtë ekziston e lëre më faktin që është menduar të jetë pirë nga darka e fundit, por mendohet se mbahet në katedralen në Valencia.

U nisëm për në qytetin e vjetër dhe drejt katedrales në Valencia, që ndodhet në rrugën Barchilla. Ju mund të merrni qasje ndërmjet orës 10.30:1 - 6 pasdite e hënë, e mërkurë dhe e premte dhe nga ora 8 pasdite - XNUMX pasdite të enjten. Katedralja dhe kishëza në të cilën ndodhet Graili i Shenjtë, është përfunduar i rinovuar ndër shekuj dhe në të vërtetë është diçka e veçantë për tu parë. Ne nuk kemi kërkuar një NIE Numri për hyrje.

drekë

Ndalesa tjetër ishte për disa ushqime tradicionale të Valencias. A e dini se Valencia është vendi i lindjes së Paellës? U ndalëm në një restorant të vogël të quajtur El Toro. Vendasit na thonë që Paella është jashtë kësaj bote, kështu që ne mundohemi të përpiqemi të gjejmë këtë restorant të vogël spanjoll.

Në një rrugë prapa, poshtë një korsie spanjolle me kalldrëm, ne gjejmë el Toro në kërkim më të hollësishëm. Ne jemi të mirëpritur nga një burrë tradicional Spanjoll, i veshur me veshje Spanjolle dhe janë ulur menjëherë. Vera fillon të rrjedhë, Paella shërbehet dhe një kohë e shkëlqyeshme ishte gjatë gjithë kohës! Ishte interesante duke folur me pronarin Carlos për numrin e britanikëve në Spanjë që kanë nevojë atje NIE Numri i rezervuar.

Në mbrëmje goditëm jetën e natës Valenciane, kontrolluam shumë fantastikë bare në qytet dhe kontrolloi që i gjithë stafi i barit kishte Spanjisht NIE Numrat gati (ishin gjithmonë të gatshëm për të ndihmuar njerëzit që kanë nevojë atje) NIE Numri i renditur shpejt dhe me lehtësi) Ne kemi ndjekur dhjetë baret kryesore në udhëzuesin e Valencias dhe është e panevojshme të themi deri në fund ne ishim mjaft të mirë.

U zgjuam të nesërmen me një xhelat nga ferri. Valencia ishte e shkëlqyeshme dhe ne bëmë disa kontakte të shkëlqyera. Ne kemi arritur të bëjmë takime me dy persona në faqen e internetit për të arritur atje spanjisht NIE Numër edhe në Valencia.

Fatkeqësisht disa nga gjërat që kemi planifikuar të bëjmë në Valencia u lanë jashtë .. (po për shkak të një koke lënduese) Por ne nuk mund të përmendim atë që me të vërtetë i vjen keq për të parë Muzeun Apple në Valencia.

Muzeu i Apple

Kjo mund të duket paksa e bekuar për disa, por në të vërtetë Valencia krenohet me muzeun e vet të mollës (kompania kompjuterike dhe jo frutat). Klikoni në lidhjen më lart për të vizituar faqen në internet dhe për të gjetur udhëzimet.

Muzeu Apple i Valencias NIE Uebfaqja e numrave
Ju nuk keni nevojë tuaj NIE Numri për të vizituar Muzeun Apple në Valencia

Këtu te MY NIE Numri na pëlqen të takojmë disa nga klientët tanë. Këtë javë ne takojmë Pedro që u transferua në Valencia nga Londra e Jugut dhe i duhej spanjollja e tij NIE Numri.

P: Përshëndetje Pedro, si jeni dhe si po shijoni të jetoni në Valencia?

Përgjigje: Hej, jam duke dashur të jetoj në Valencia, Spanjë. Tani kam një punë të mirë dhe një banesë të këndshme në qendër të qytetit. Jeto këtu është e relaksuar dhe e qetë dhe mua më pëlqen shumë.

P: Ju keni përdorur tonën NIE Shërbimi i numrave përsëri në janar të këtij viti si e gjetët?

Përgjigje: Ishte kaq e thjeshtë për të marrë spanjishten time NIE Numri duke përdorur sistemin tuaj. Ishte kaq e shpejtë dhe e thjeshtë. Unë vendosa porosinë time në 11am dhe nga 3pm u regjistrova dhe i kisha vendosur të gjitha dokumentet e mia në vend. Unë isha vërtet i lumtur me shërbimin tuaj.

Pyetje: A do ta rekomandoni tonën NIE Shërbim numër për miqtë tuaj?

Përgjigje: Po, takova disa njerëz në kafenenë lokale një ditë tjetër dhe atyre iu duhej dëshpërimisht atje NIE Numri. Unë rekomandova shërbimin tuaj.

Lidhjet

Si të merrni një NIE Numri në Malaga

Si të merrni një NIE Numri në Benidorm / Alicante

NIE Informacione për numrin

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.