Sigurimi Shëndetësor dhe NIE Numrat në Spanjë?

A kam nevojë për sigurim shëndetësor për të marrë një NIE Numri në Spanjë?A keni nevojë për një NIE Numri, por nuk e di se çfarë dëshmi që ju duhet për të marrë A NIE Numri në Spanjë? Keni nevojë për mbulesë shëndetësore për të marrë një NIE Numri?

Aplikimi për një NIE Numri përmes kompanisë sonë është i thjeshtë dhe me kosto efektive. Vetëm për £ 20 ne do të rezervojmë CITA PREVIA tuaj NIE Emëroni numrin në stacionin policor në Spanjë dhe plotësoni numrin tuaj NIE Format e numrave. Por a keni nevojë të siguroni prova të mbulimit shëndetësor për të marrë një NIE Numri në Spanjë?

Pasi të keni bërë Online tuaj NIE Rezervimi i numrave në tonë NIE Faqja e prenotimit të numrave një nga personeli ynë do të bëjë takimin tuaj dhe të plotësojë të gjitha dokumentet e nevojshme. Ju do të duhet ta printoni këtë dhe ta çoni atë në komisariat me vete në datën e emërimit tuaj.

Qytetarët e BE-së

Nëse një qytetar juaj i BE-së nuk do të keni nevojë për sigurim shëndetësor për të marrë tuajin NIE Numri në Spanjë
Nuk ka nevojë për sigurim shëndetësor për NIE Numëroni Spanjën nëse një Qytetar juaj i BE-së

Nëse ju jeni një Qytetar i BE-së dhe duan të aplikojnë për një NIE Numër nuk keni nevojë për mbulesë të sigurimit shëndetësor. Nëse jetoni në MB, kjo mund të ndryshojë pas Brexit. Lexoni më shumë rreth NIE Numrat dhe Brexit.

Qytetarë jo të BE-së 

Nëse jeni një qytetar JON EU i BE-së dhe po aplikoni për një NIE/ Numri NIF / TIE në Spanjë do të duhet të siguroni prova të mbulimit shëndetësor sipas Ligjit të BE-së.

Më poshtë kemi vendosur një listë të shoqëruesve të rekomanduar të sigurimit shëndetësorniepër të marrë një NIE Numri në Spanjë:

Merrni NIE Numër me sigurimin shëndetësor AvivaSigurimi Shëndetësor Aviva ofron një mori produktesh të sigurimeve shëndetësore të përshtatshme për ju që të merrni spanjishten tuaj NIE Numri. Përfitimet përfshijnë:

 • Qasja në 100 e spitaleve
  Përfshirë rrjetet BMI, Nuffield Health dhe Spire Health
 • Tarifat e spitalit dhe tarifat e specialistëve
  Ne do të mbulojmë akomodimin, ushqimin, kujdesin infermieror, kostot e ilaçeve dhe shumë më tepër
 • Mbulesa për kujdesin ndaj kancerit
  Mbuloni për diagnozën, trajtimin dhe kujdesin pas kancerit si standard

Kërkoni ndihmë mund të ju ndihmojë të merrni Sigurimin Shëndetësor për të marrë një NIE Numri në SpanjëShikoni për Shëndetin është një portal online krahasimi i çmimeve për sigurimet shëndetësore. Futni të dhënat tuaja dhe faqja në internet do t'ju japë citate nga 100-të e shoqërive të sigurimeve shëndetësorenies në një rrahje në sy.

A keni nevojë për më shumë informacion rreth NIE Numrat në Spanjë? Kërkoni në tonë NIE Blog numrin për qindra përgjigje rreth NIE Numrat në Spanjë, duke përfshirë: A u duhen fëmijëve a NIE Numri, kam nevojë për një NIE Numri i shpejtë, Do NIE Numrat skadojnë?, Marrja e një NIE Numri në Benidorm.

Lexoni më shumë rreth rregullimit të kujdesit shëndetësor dhe sigurimit 

6 mendime mbi “Sigurimi Shëndetësor dhe NIE Numrat në Spanjë? "

 1. Na vjen keq jam ende i hutuar. Po lëviz nga Britania e Madhe Para Brexit. Nëse e marr timen NIE Tani do të më duhet të marr sigurime shëndetësore pas Brexit?

  1. Përshëndetje Rozë. Faleminderit për komentin tuaj në tonë NIE Blog Numri. Para Brexitit nuk do të keni nevojë të siguroni prova të sigurimit shëndetësor. Sidoqoftë, pas Brexit ne jemi akoma të pasigurt. Nëse dëshironi që ne të prenotoni librin tuaj NIE Emërimi i numrave ju lutemi përdorni lehtësinë tonë NIE Formulari i rezervimit të numrave. Shumë faleminderit, Lisa

 2. Djali im ka shkuar në Spanjë për një pushim pune! Ai fluturoi jashtë 1 qershorin. Tani është e qartë se jo vetëm që i duhet një NIE numri, por për shkak të Brexit ai gjithashtu ka nevojë për një leje qëndrimi për të jetuar atje për sezonin para se të mund të gjejë edhe një punë. Ai është mbërthyer midis një shkëmbi dhe një vendi të vështirë. Ndonjë sugjerim para se të fut në peshqir dhe të vijë në shtëpi? Ai doli atje për të përmbushur një ëndërr të DJ. Fatkeqësisht Brexit dhe COVID kanë shkatërruar planet e tij dhe ne jemi të dëshpëruar t'i japim atij ca shpresë. Kompania me të cilën ai doli atje nuk i tha atij këtë informacion paraprakisht.

 3. Përshëndetje! Unë jam një shtetas gjerman që sapo u transferova në Barcelonë për studime. Nuk kam sigurim nga Gjermania. Unë kam timin NIE takim në 2 javë. A kam nevojë për dëshmi të sigurimit shëndetësor për takimin (privat apo publik)?

  Unë jam duke u përpjekur të marr "Tarjeta sanitaria" time, por nuk jam i sigurt nëse do ta kem atë në kohë përpara NIE emërimit.

  Faleminderit!!!

  1. Hi

   Mos ngurroni të telefononi zyrën në 0034 665556070m për të diskutuar. Ju do të duhet të tregoni sigurimin tuaj privat shëndetësor për veten tuaj nie në Barcelonë.

   Lisa

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.