Si mund të gjurmoj të humburin tim NIE Numri në Spanjë?

Keni humbur spanjishten tuaj NIE Numri në Spanjë? Keni nevojë për të blerë një makinë, të merrni me qira një shtëpi ose të lidheni me internet ose për arsye pune?

çfarë a nie duket si
Ndjekja në spanjishten tuaj NIE Numri është i lehtë me formën tonë të prenotimit.

Fatkeqësisht ekziston vetëm një mënyrë për të marrë një kopje zëvendësuese të origjinalit tuaj NIE Certifikata e numrit dhe kjo do të thotë që fatkeqësisht të kalojë në të gjithë procesin përsëri nga fillimi.

Ndoshta është pak më e lehtë në komisariat nëse keni një fotografi ose keni fotografinë tuaj NIE Numri i shkruar diku.

Për të gjurmuar spanjollin tuaj të humbur NIE Numri vizitoni librin tonë tani faqen. Fatkeqësisht edhe pse ju i keni dhënë të gjitha këto detaje në Policinë Spanjolle para se të na duhen përsëri të gjitha detajet. Arsyeja për këtë është: Nëse policia kontrollon bazën e të dhënave të tyre dhe nuk mund t'ju gjejë, do të trajtohet si një aplikim i ri. Për të kursyer kohë dhe për të mos rrezikuar që të jeni shtyrë në pjesën e pasme të radhës, është më e mira për të shkuar me të gjitha dokumentet e përfunduara për një aplikim të ri.

Pasi të keni vendosur porosinë tuaj dhe të keni dërguar detajet tuaja përmes formatit tonë të lehtë në anglisht NIE Rezervimi i numrave nga një prej përfaqësuesve tanë do të jetë në kontakt brenda 24hrs me datën e takimit tuaj në komisariat.

Kur të shkoni në komisariat, procesi do të jetë i njëjtë me aplikimin për një të re NIE Numri. Ju nuk mund të keni nevojë nëse policia arrin të gjejë aplikimin tuaj në sistemin e tyre, por ne ju rekomandojmë të merrni dy fotografi me madhësi të pasaportës. Ju gjithashtu do të duhet të paguani tarifën qeveritare të (9.75) përsëri në bankë.

Hapja e një llogarie bankare pa një NIE Numër

Si mund të marr një spanjoll NIE Numër

A kam nevojë për një NIE Numri për të marrë me qira një shtëpi në Spanjë?

27 mendime për “Si mund ta gjurmoj të humburën time NIE Numri në Spanjë? "

 1. Përshëndetje, kam nevojë për një kopje të timen NIE Numri i certifikatës së takimit që të mund të regjistroj një makinë në Spanjë. Mund të më dërgoni mesazhe një kopje?

  1. Pershendetje Simon. Kam frikë nga lajmet e këqija për të marrë një kopje të certifikatës tuaj që ju duhet të bëni një takim në komisariat dhe t'i plotësoni përsëri të gjitha format. Nëse e përdorni lehtë NIE Forma e prenotimit të numrave në faqen tonë kryesore https://www.mynie.co.uk ne do të jemi në gjendje ta zgjidhim këtë për ju. Shumë faleminderit, Lisa

 2. Përshëndetje. Unë kam nevojë për një zëvendësim NIE çertifikatë pasi e kam përdorur fillimisht autorizimin dhe kurrë nuk më është dhënë çertifikata ime .. megjithëse nuk e kam numrin tim. Kur shkoj në internet për të prenotuar një takim a është në stacionin origjinal policor apo lokal, ku kam apartamentin tim? Avokati që kishte POA ka punuar në Marbella dhe që nga pensioni. Banesa ime është në Estepona .. Faleminderit për ndihmën tuaj

  1. Pershendetje Graham

   Ju do të duhet të keni tuaj NIE Emërimi i numrit në Estepona ku është prona juaj, jo në Marbella ku është lëshuar fillimisht. Shpresoj që kjo të ndihmojë. Lisa

 3. E kam timen NIE numrin por unë nuk kam shkresa. A mund të më jepni një kopje. im NIE numri është Y-1154249-P
  A ju ndihmon kjo!

  1. Pershendetje Philip

   Kam frikë se mënyra e vetme për të marrë një shkresë / certifikatë zëvendësuese për tuaj NIE Numri është nga policia. Për këtë do t'ju duhet një takim në komisariat dhe personat përkatës NIE Numri i shkresave. Ne mund t'ju ndihmojmë në këtë është si ju pëlqen. Thjesht plotësoni NIE Formulari i prenotimit të numrave në faqen tonë të internetit dhe ne do t'ju marrim të prenotuar.

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

  1. Hi

   Po, ne mund t'ju rezervojmë për tuajin NIE Numri. Ju lutemi përdorni NIE Formulari i rezervimit të numrave dhe ne do t'ju tërheqim sa më shpejt që të jetë e mundur.

   Lisa

 4. Unë kam humbur kopjen time origjinale të tim NIE çertifikatë por kanë një fotokopje. Unë do të shkoj për qëndrim, do të më duhet një certifikatë e re apo do ta bëj kopjen time?
  Gjithashtu ju ndihmoni në marrjen e qëndrimit në Spanjë?

  1. Përshëndetje Christine

   Faleminderit per mesazhin tuaj Jo, nuk do t'ju duhet një kopje e humbjes tuaj NIE NIE Certifikoni numrin për të aplikuar për Rezidencën sepse ato tashmë kanë një kopje në stacionin policor në internet. Po, ne mund t'ju rezervojmë për vendbanim spanjoll pa problem, ju lutemi vizitoni tonë aplikoni për vendbanimin spanjoll faqe për më shumë informacion.

   Flisni shpejt

   Lisa

 5. Ju lutemi nëse një të mituri i jepet një vendbanim një vjeçar dhe detyra për rinovim edhe pse ai ose ajo nuk është 18 vjet, ata do t'i japin akoma atij ose asaj një vit ose dy vjet ..? Leja fillestare e qëndrimit jo fitimprurëse ..?

 6. Bonjour
  Komente faire pour խուսափir une copie de mon NIE que j'ai perdu? J'ai rempli le formulaire EX-15: a jeni aler au consulat d'Espagne en France der déposer la kërkesës ose suis-je obligée de me rendre en Espagne?
  Merci d'avance de votre përgjigje

  1. Hi

   Ju duhet të jeni në Spanjë, me majën e pasaportës tuaj të jetë në gjendje të merrni një kopje të tuaj NIE Certifikata e numrit.

   Lisa

 7. Hi!
  Unë kam jetuar në Spanjë më parë (2009 deri në 2012) dhe kam lëvizur jashtë vendit që nga ajo kohë. Kam humbur origjinalin NIE letër, por unë e di numrin akoma (nga disa fatura të vjetra të shërbimeve në emailin tim dhe fletëpagesat NIE + Numri i Sigurimeve Shoqërore).
  Nga sa lexova këtu NIE qëndron në të njëjtin numër gjatë gjithë jetës tënde
  Tani jam duke jetuar në Mbretërinë e Bashkuar (por qytetari i BE-së, kështu që nuk ka nevojë për lidhje) dhe për shkak të kufizimeve të Covid nuk mund të shkoj thjesht në një stacion policie në Spanjë për të kontrolluar ose ri-aplikuar për fizikun NIE (lëre më të udhëtoj - shkurt 2021)… Unë jam duke planifikuar të shkoj në Spanjë sa më shpejt që këto kufizime të përfundojnë, por unë kam një shans për të blerë një makinë Plate Spanjolle këtu në Mbretërinë e Bashkuar (dhe të heq qafe makinën time angleze RHD) por për atë Unë kam nevojë për një NIE (e vlefshme).

  A po mendoj mirë apo duhet të aplikoj përsëri për një numër të ri?
  (Na vjen keq për hetimin specifik të gjatë dhe kaq të çuditshëm)

 8. A ka ndonjë regjistër / sistem ku mund të kontrolloj timen NIE (Ne kemi aplikuar pas korrikut 2020 dhe besojmë se certifikatat nuk u jepen më qytetarëve të MB?) Faleminderit!

  1. Përshëndetje Jade

   nëse keni aplikuar duke përdorur procesin TIE tuaj NIE Numri do të jetë në Kartën tuaj TIE? Nëse keni aplikuar për një normale NIE ju duhet të jetë lëshuar a NIE vërtetim në stacionin e policisë?

   Lisa
   http://www.mynier.co.uk

 9. Përshëndetje Jade,
  Kam jetuar në Benidorm nga 2001 deri në 2011 dhe e kam marrë NIE në 2003 por që atëherë e kam humbur atë dhe nuk e di më numrin tim, megjithatë punëdhënësi im i vjetër atje do të jetë në gjendje të gjejë numrin nga dokumentet e vjetra.

  Unë jam një qytetar i Mbretërisë së Bashkuar dhe po mendoj të kthehem në Spanjë dhe të aplikoj për rezidencia dhe të krijoj biznesin tim.
  Që kur kam marrë timen NIE numri para Brexit do të ishte më i lehtë procesi për një rezidenci dhe çfarë rruge do të më duhej të merrja.

  Kind regards
  Luginë

  1. Hi

   Po kjo është aktualisht e mundur në disa zona të Spanjës. ju lutemi telefononi zyrën në 0034 665556070 për të diskutuar.

   Faleminderit shumë

   lISA

 10. Përshëndetje, unë u largova nga Spanja vite më parë (2002) ishte atje për 18 vjet. Unë shkova në shkollën shtetërore spanjolle nëse do të kisha një nie numri? Gjithashtu e dashura ime punonte ndërsa jetonte atje, por nuk mund ta gjente nie a duhet të riaplikojmë
  Të fala
  Bovë

  1. Hi

   Itsshtë e mundur, por e vetmja mënyrë për ta ditur me siguri është të aplikoni për një të re nie Numri i.

   Shpresoj që kjo të ndihmojë?

   Lisa

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.