Humbur NIE Numri, çfarë të bëj?

A e ke humbur NIE Certifikata e numrit?
Humbja e juaj NIE Certifikata e numrit mund të jetë një makth. Rezervoni një RI NIE Emërimi i numrave në internet sot.

A4 juaj i bardhë NIE Certifikata e numrit të letrës (jo karton jeshil siç e quajnë disa njerëz) është një dokument shumë i rëndësishëm kur jetoni në Spanjë.

Në Spanjë do t'ju duhet vazhdimisht, për t'u lidhur me internetin, për të marrë një kontratë të re telefonike dhe madje edhe të merrni me qira ose të blini një shtëpi. Nëse keni humbur NIE Certifikata e numrit (letra e bardhë që është e stampuar me tuajin) NIE Numri në) do t'ju duhet të kërkoni një të re NIE vërtetim nga Policia.

Marrja e një çertifikatë zëvendësimi për spanjollin tënd të humbur NIE Numri dhe marrja e NIE zëvendësimi i numrave duhet të jetë i shpejtë dhe i lehtë pasi tashmë është dhënë dhe policia duhet vetëm të bëjë një kërkim në bazën e të dhënave të tyre për ta rikthyer atë.

Nëse kërkimi i policisë nuk kthehet me ndonjë rezultat me emrin tuaj, do t'ju duhet të merrni një tjetër NIE Certifikata e numrit.

Nëse keni arritur të mbani mend numrin ose të mbani një fotokopje të certifikatës origjinale, do të jetë shumë më e lehtë të kërkoni një certifikatë të re. Ai do të shfaqet menjëherë në bazën e të dhënave në stacionin policor.

Pasja e një numri në dorë do të përshpejtojë procesin në Stacionin e Policisë dhe do të keni certifikatën tuaj të re shpejt.

Kjo është ajo që humbi NIE Certificateertifikata e numrit do të duket

Si mund të marr një të re NIE Certifikata e numrit?

Për të marrë një zëvendësim për të vjetër tuaj NIE Certifikata e numrit, për të cilën do të duhet të kaloni në të njëjtën proces si marrja e origjinalit një herë. Ju duhet të plotësoni formularët, të bëni një takim në komisariatin tuaj lokal dhe të paguani të njëjtat tarifa / tarifa

A ju është kërkuar të jepni origjinalin NIE Certifikatën e numrit dhe e keni humbur atë?

Libri një NIE Emërimi i numrave në internet Tani

Lidhje të brendshme

Kalimi në Spanjë dhe duhet një NIE Numër

Farë është spanjolle NIE Numri?

E kam timen NIE Numri, Nextfarë tjetër?

Ndiqni ne në Twitter

8 mendime mbi “Të humbur NIE Numri, çfarë të bëj? ”

  1. Kisha një NIE numër në 2001 por unë e kam humbur atë dhe kam ndërmend të shkoj shpejt në Spanjë, a mund të më ndihmoni të marr certifikatën e zëvendësimit

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.