Si të merrni një NIE Numri në Malaga

Si të merrni një NIE Numri në Malaga

Urime që u zhvendos në Malaga! Jeta juaj e re në diell është gati dhe gati për të shkuar. Por a e keni spanjishten tuaj NIE Numri?

Ju do të duhet një NIE Numëroni në Malaga për të hapur një llogari bankare, të merrni me qira ose të blini një pronë, të lidheni në internet ose të merrni një telefon kontratë në Spanjë.

Të gjitha zonat e Malaga kërkojnë që ju të keni një NIE Numri, përfshirë: Marbella, Malaga qendrore, Estepona, Mijas, Ronda, Fuengirola, Nerja, Benalmadena, Torremolinos, Antequera, Torrox, Velez Malaga, Manilva, Benahavis, Frigiliana, Casares.

Si e jona NIE Shërbimi i numrave funksionon

Malaga NIE Logoja e numrit
Spains Numri 1 NIE Shërbimi i numrave

Duke plotësuar vetëm një formë të thjeshtë në faqen tonë të internetit, ne jemi në gjendje të sigurojmë të gjitha dokumentet e kërkuara dhe të bëjmë tuajin NIE Emërimi i numrit në komisariat.

Detyra juaj e vetme do të jetë të arrini në stacionin policor që ju keni caktuar në datën dhe kohën e duhur dhe të tregoni pasaportën tuaj për të mbledhur NIE Numri.

Klikoni këtu për të lexuar më shumë rreth tonë NIE Shërbim numër për zonën e Malagas

Më shumë rreth Malaga

Këtu te MY NIE Numri na pëlqen të udhëtojmë përreth. Këtë javë vizituam Malaga. Shikoni udhëzuesin tonë më poshtë për këshilla të dobishme për pushime ose për të jetuar në Malaga.

NIE NUMRI MALAGA

Ju nuk keni nevojë për një spanjoll NIE Numri për të vizituar Malaga. Malaga është një qytet Spanjoll në Costa del Sol në detin Mesdhe, në një rajon të quajtur Andalucía në Jug të vendit. Resorti turistik popullor është qyteti më i famshëm 6 dhe Spanja dhe qyteti i dytë më i popullarizuar në provincën e Andalucía. Turizmi është jashtëzakonisht i importit për ekonominë në Malaga.

I famshëm si vendlindja e Artistit Picasso dhe për pasuritë e tij të shkëlqyera Arkitektonike, Malaga gjithashtu krenohet me kuzhinë mbresëlënëse mesdhetare, verëra të shkëlqyera spanjolle dhe disa nga plazhet e bishave në botë.

Argetime ne Malaga

Qyteti i Malaga është bota e tij e vogël e magjisë dhe nuk keni nevojë për spanjishten tuaj NIE Numër për ta zbuluar. Dikur ishte përshkruar nga poeti i njohur Vicente Aleixandre si 'parajsë midis qiellit dhe tokës'.

Malaga ka plazhet kryesore për të vizituar 3, plazhin Torremolinos, Plazhin El Palo dhe La Caleta Beach. mot është përgjithësisht i mirë dhe është i zhytur dielli në pjesën më të madhe të vitit.

Ka shumë parqe, përfshirë këtu Parku i Malagas, Parku i Krokodilit dhe Montes de Malaga Parke Natyrore. Malaga gjithashtu krenohet me monumente interesante dhe shumë vende për ndonjë gjë që e bën atë një vend ideal për të kaluar një pushim familjar. Ju nuk keni nevojë për një spanjoll NIE Numër për të vizituar ndonjë nga parqet tematike të Malaga-s.

Transporti në Malaga

Transporti publik në Malaga është i njohur në botë, i rehatshëm dhe i sigurt. Në qendrën kryesore të qytetit ju mund të gjeni në thelb të gjitha pamjet kryesore duke ecur, pasi ato janë gjetur kryesisht rreth qytetit të vjetër historik. Ju nuk keni nevojë për spanjisht tuaj NIE numër për të hipur në një autobus ose për të përshëndetur një taksi.

Stacioni kryesor i autobusëve në Malaga mund të gjendet pranë stacionit të trenit në Malaga. Kjo është ajo ku autobusët në shumë vende në tërë krahinën mund të gjenden. Autobusët e Malaga drejtohen nga 6: 45 AM deri 23: 00 PM. Ka edhe autobusë nate 3 gjatë verës për t'ju ndihmuar të ktheheni në shtëpi pas disa pijeve ose një nate në teatër.

Shërbimi i trenave në Malaga drejtohet nga RENFE, e cila është kompania kryesore hekurudhore Spanjolle. Në shumë prej Stacioneve të trenit të ri të Malagas si Maria Zambrano, udhëtarët mund të blejnë bileta treni në shumicën e vendeve në Spanjë, duke përfshirë Seville, Madrid dhe Alicante. Stacioni qendror i trenit krenohet me një park të jashtëzakonshëm nëntokësor dhe një qendër tregtare.

Hotele në Malaga

Malaga ofron një gamë të gjerë hotelesh dhe akomodimi që i përshtaten të gjitha buxheteve. Kliko këtu për të prenotuar një hotel në Malaga.

Dëshironi më shumë informacione rreth marrjes së spanjishtes tuaj NIE Numri në Malaga? Na telefononi ose përdorni ndihmën tonë live për të na kontaktuar!

Keni nevojë për më shumë informacion në lidhje me marrjen tuaj NIE Numri?

Ndërsa juaji në Malaga pse të mos bëni një nga turnet Shumë Tapas? Ju nuk keni nevojë për një NIE Numri dhe i shijshmi!

Në turneun kryesor të Tapas ju vizitoni 4 e restaurantëve më të famshëm të tapave në një turne orë 3, duke shijuar pllaka të ndryshme 20 të tapave, natyrisht të gjitha shërbehen me një gotë të madhe verë ose një birrë të ftohtë Mahou.

Përfitimet e shkuarjes në një turne në Tapas

-Vlerë e shkëlqyeshme për para
-Përfshirë pije falas
-Përfshirë snacks

Ju Takoni udhëzuesin tuaj tapas afër Plaza de la Constitución në zonën qendrore Malaga. Udhëzuesi juaj do t'ju ecë në shiritin tuaj të parë të mbrëmjes.

Ndërsa ecni përgjatë rrugëve të Malaga, udhëzuesi juaj Tapas do të bisedojë me ju në lidhje me ushqimet spanjolle dhe rritjen e popullaritetit për tapat në të gjithë botën.

Ndërsa vendi më i mirë për të ngrënë tapat është subjekt i një debati të fortë, mendohet mirë që Malaga është një nga vendet më të mira për ta zbuluar atë.

Baret Tapas në Malaga shpesh janë të mbushura, por kjo është pjesë e argëtimit! breshëri për hapësirë ​​me vendasit dhe ndiqni etiketimet tapas të udhëzuesit tuaj të turneut. Enët e servuara çdo mbrëmje do të ndryshojnë, por mund të prisni deri në 20 Tapas të ndryshëm nga katër restaurues të ndryshëm.

Këtu te MY NIE Numri Spanjë na pëlqen të takojmë disa nga klientët tanë me vlera. Këtë javë u takuam me John dhe Sandra Bradshaw të cilët u transferuan në Malaga për të hapur një bar tapas.

P: Si po e gjeni Malaga dhe si e morët spanjishten tuaj NIE Numri?

Një: Ne e duam Malaga. Ishte pak mundim për të filluar me mësimin me mënyrën e të jetuarit spanjoll. Bankat që mbyllen në 1pm nuk ndihmojnë kur drejtoni një biznes. Ne kemi përdorur tim NIE faqen në internet për shkak se e gjetëm të lirë dhe të lehtë për t’u përdorur. Ne i vendosim detajet tona duke përfshirë numrat tanë të pasaportave dhe adresën spanjolle NIE Formulari i prenotimit të numrave dhe u zgjuam të nesërmen për të gjetur emërimet tona ishin bërë dhe ne kishim mbushur të gjithë punën tonë në letër.

Pyetje: A do ta rekomandoni tonën NIE Shërbimi i prenotimit të numrave për njerëzit e tjerë dhe miqtë tuaj?

Përgjigje: Po, ne do të ju rekomandojmë 100% NIE Shërbimi i prenotimit të numrave për të gjithë miqtë tanë në Spanjë. E gjetëm kaq të thjeshtë dhe të lehtë për t’u përdorur. Spanjolle NIE Forma e prenotimit të numrave ishte kaq e thjeshtë sepse ishte në anglisht të qartë dhe të thjeshtë, nuk kërkohej Spanjisht në mënyrë që të ishte e shkëlqyeshme pasi flasim shumë pak Gjuhë Spanjolle.

Si të merrni një NIE Numri në Marbella

Si të merrni një NIE NIE Numri në Tenerife

Si të merrni një NIE Numri në Benidorm

Si të merrni një NIE Numri në Madrid

21 mendime mbi "Si të merrni një NIE Numri në Malaga "

  1. Pershendetje Jake. Mirësevini në Spanjë me diell Malaga. Nëse përdorni shpejtë dhe lehtë NIE Formulari i rezervimit të numrave ne mund t'ju bëjmë të prenotuar në asnjë kohë. Shpresoj që kjo të ndihmojë. Lisa

 1. Shpresoj se mund të ndihmoni? Familja ime po shkon në Marbella, Malaga javën tjetër. agjentët e pasurive kanë thënë vetëm se kemi nevojë për një NIE Numër para se të mund të lidhim energjinë elektrike dhe ujin? A e dini nëse kjo është e saktë dhe a mund të na merrni tonën NIE Numrat para 9 shkurtit 2020?

  1. Përshëndetje Kendra, faleminderit për mesazhin tuaj. Po, në përgjithësi do t'ju duhet një NIE Numri për të qenë në gjendje të ndryshoni energjinë elektrike dhe ujin në emrin tuaj. Ne mund t'ju takojmë në një qytet në Malaga, ose në Marbella kur të keni arritur. Ju lutemi përdorni lehtësinë tonë NIE Formulari i rezervimit të numrave dhe ne do t'ju tërheqim sa më shpejt të jetë e mundur.

   Kind regards

   Lisa

  1. Pershendetje Ryan. Mirësevini në Malaga. Po, ne mund t'ju rezervojmë në stacionin e policisë në Malaga për të marrë një NIE Numri në Spanjë. ju lutemi përdorni tonë NIE Formulari i rezervimit të numrave dhe ne do ta marrim atë të rezervohet sa më shpejt të jetë e mundur.

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

 2. Përshëndetje Lisa, emri im është Abigail Norman, unë ju kam dërguar formularin dhe 47.99 £ përmes llogarisë time paypal të martën 21 janar. Kam marrë një përgjigje të automatizuar nga ju dhe vlerësoj që ju ndoshta jeni shumë i zënë, por me të vërtetë do të doja një përgjigje personale nga ju për të më siguruar që gjërat po shkojnë përpara me prenotimin për NIE dhe formularët për Nr. të Sigurimeve Shoqërore pasi unë gjithashtu kam dërguar një email dhe kam thirrur dhe nuk mund të marr me numrin e dhënë. Ndërsa do të dëshiroja të filloja të punoja këtu sa më shpejt të lutem, do të isha mirënjohës për një vlerësim të përafërt kohor? Faleminderit
  Përshëndetje të përzemërta
  Abigail

  1. Përshëndetje Abigail, Faleminderit për mesazhin tuaj. Rezervimi dhe shkresa juaj u dërgua me email në 24? Ju lutemi mund të kontrolloni dosjen tuaj të postës / jave të padobishme. Nëse nuk jeni në gjendje ta gjeni, ju lutemi jepni MYNIE zyra e një telefonate në 0034 665556070 dhe ata do të jenë në gjendje t'ju ndihmojnë 🙂

 3. Urgjente. Unë me të vërtetë kam nevojë për një nie numër për të filluar punën në Malaga! Sa shpejt mund të merrni
  Unë duhet të filloj punën këtë javë?

  1. Përshëndetje Oliver. Ne normalisht mund t'ju sjellim një takim anullimi në zonën e malagas brenda disa ditësh. ju lutemi përdorni internetin tonë NIE Formulari i rezervimit të numrave dhe ne do t'ju bëjmë të renditur sa më shpejt të jetë e mundur. Lisa

 4. Sapo arrita në Malaga dhe ishte menduar të filloja një punë të hënën, por tani zbuloj se nuk mund të filloj derisa të kem një NIE Numri. Sa shpejt mund të më bëni një takim në komisariatin në malaga?

  1. Pershendetje Robert

   Po ju sigurisht do t'ju duhet si NIE Numri para se të filloni punën. Shpresojmë që të të marrim në fillim të javës tjetër. ju lutemi përdorni lehtësinë tonë NIE Formulari i rezervimit të numrave dhe ne do t'ju marrim të prenotuar në stacionin e policisë në malaga sa më shpejt që të jetë e mundur edhe të merrni Certifikatën tuaj.

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

 5. Urgjent, jam në Malaga tani dhe është dashur të fillojë të punojë dje në një Shkollë vetëm jashtë malaga. Mund të më ndihmoni të më merrni një a NIE Numër shpejt?

  1. Pershendetje Kim

   Faleminderit për mesazhin tuaj. Po ju lutemi përdorni internetin tonë NIE Formulari i rezervimit të numrave dhe ne do t'ju tërheqim sa më shpejt të jetë e mundur në stacionin e policisë në Malaga.

   Faleminderit shumë

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

 6. Përshëndetje, a keni një email me të cilin mund të kontaktojmë ju lutem? Këtu nuk ka asnjë formë kontakti: https://mynie.co.uk/contact/.

  I fejuari im dhe unë të dy kemi nevojë NIE- numër, pasi sapo u transferuam në Spanjë, por nuk kemi një numër telefoni spanjoll, kështu që do të preferojmë që së pari të merrni disa detaje përmes postës elektronike. Ju lutem me email, faleminderit!

 7. Përshëndetje, unë kam jetuar në Palma nga 2015 deri në 2017 dhe jam regjistruar në komunë. Në vitin 2017 unë jam kthyer përsëri në Mbretërinë e Bashkuar për punë dhe jam kthyer në Palma 2-3 herë. Unë nuk kam vendbanim por më kanë lëshuar NIE numri Unë jam duke planifikuar të kthehem dhe të jetoj në Spanjë para fundit të vitit. Unë jam duke planifikuar të jetoj në Grenada, çfarë duhet të bëj për të marrë kartën e qëndrimit dhe a e ofroni këtë shërbim?

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.