Si të merrni një NIE Numri në Benidorm, Spanjë

NIE Numri benidorm
Nëse Moving në Benidorm për të jetuar ose punuar, do t'ju duhet një Spanjoll NIE Numër

Sapo jeni zhvendosur në Benidorm, Spanjë? Po kërkoni punë, ose tashmë keni rreshtuar punë dhe ju është thënë se keni nevojë për një Benidorm NIE Numër? Ndoshta të zhvendoseni së shpejti në Benidorm?

Merrni Benidorm tuaj NIE Numër sot!

A NIE Numri (Número de Identificación de Extranjero) është numri juaj i identifikimit tatimor spanjoll, i dhënë nga Policia Spanjolle për çdo të huaj.

Spanjishtja juaj NIE numri do të fillojë me një letër, e ndjekur nga shtatë numra dhe një letër tjetër në fund (një shembull se si a NIE Numri mund të duket: Y - 7654321 - A). juaj NIE numri është unik për ju dhe nuk është as i transferueshëm dhe as nuk skadon.

Këtu te MY NIE Numri, Spains numër një NIE në faqen e internetit të prenotimit të numrave, ne jemi në gjendje të marrim të gjitha dokumentet tuaja (Forma EX-15 & NIE Forma e numrit 790) në vend dhe prenotoni takimin tuaj online në Stacioni policor në Benidorm ose Alicante Fast.

Lehtë për t’u përdorur, pa ndonjë zhargon për uebfaqen dhe shërbimin e rezervimit në internet bën të gjithë procesin e Marrjes së Spanjishtes tuaj NIE Numëroni lehtë, të shpejtë dhe më e rëndësishmja e lirë.

Keni nevojë për tuajin NIE Numri në Benidorm Fast? Vizitoni faqen tonë

or

klikoni këtu për të prenotuar NIE Emëroni Benidorm emërimin sot duke përdorur formularin tonë të thjeshtë të prenotimit në gjuhën angleze.

Si të merrni një NIE BENIDORM NUMRI
Kjo është ajo që është spanjishtja juaj NIE Numri Benidorm do të duket.

Më shumë informacione rreth Benidorm nga MY NIE NUMRI Benidorm

Ju nuk keni nevojë për një Benidorm NIE Numër për të vizituar me pushime. Benidorm (përgjigja e Spanjës për Blackpool), i cili është në hotelet e tij mburret me mbi 35,000 shtretër dhe furnizohet nga mbi një mijë restorante, është një vendpushim shumë i njohur spanjoll La Marina Baixa rajoni i Spanjës, dhe një nga destinacionet kryesore të festave përgjatë Costa Blanca zona e Spanjës.

Benidorm ka plazhe të mahnitshme dhe një larmi të shkëlqyeshme Hotele, Bujtina dhe shtrat dhe mëngjes. Ai gjithashtu krenohet me restorante të mahnitshme, duke filluar nga peshqit dhe patatet e skuqura tradicionale, deri te nyjet Paella dhe fundi i lartë. Benidorm gjithashtu ofron shumë aktivitete argëtuese, përfshirë zhytje në qiell, ski uji snorkelling, do të thotë se është një hit me turistë nga e gjithë Spanja, Britania e Madhe dhe Evropa Veriore gjatë gjithë vitit. Benidorm është vendi i përsosur për të marrë spanjishten tuaj NIE Numëroni dhe filloni të punoni.

Benidorm ofron mundësi të pafundme për argëtim, lojëra dhe argëtim të puthur nga dielli dhe nuk keni nevojë për një Benidorm NIE Numër për secilin prej tyre !: Nga të marrë një shëtitje të bukur të gjatë përgjatë shëtitores në Altea (merrni tuaj NIE Numri në Altea), noti në ujërat blu kristal të pastër nga plazhi Levante, sporte ujore në gjirin e saj të shumtë, një ekskursion varke në ishulli i Tabarca, ose një bredh nëpër qytetin e vjetër historik të Benidorm, i hipur në një prizë shkëmbore, qyteti i vjetër është në kontrast të madh me rrugët e gjera të zonës kryesore turistike dhe tregtare të qytetit.

Pastaj ka shumë festivale kulturore lokale të cilat duket se shtrihen çdo fundjavë në verë, Ushqime të bukura dhe pazar të shkëlqyeshëm siç janë në La Marina. Indeedshtë me të vërtetë një nga atraksionet më të mëdha turistike të Costa Blanca. Me stilin e saj hiwian të bardhë Plazhet, ujërat kristal blu, gjithë klima gjatë gjithë vitit dhe infrastruktura e madhe kanë shkuar të gjitha për t'i dhënë Benidorm-it i kanë dhënë këtij rajoni. E pajisur edhe me një infrastrukturë të madhe shërbimesh me cilësi të lartë, e meritoi famën dhe pasurinë e saj. Nëse mendimi juaj për të kaluar në Benidorm për të jetuar, gjëja e parë që do t'ju duhet është një Benidorm NIE Numri për arsye tatimore. Derisa të keni këtë numër, vështirë se do të jeni në gjendje të gjeni një punë.

Benidorm, edhe pa a NIE Numri, është ai që dëshiron të jetë: plot argëtim, me një jetë fantastike nate, por gjithashtu lejon paqe dhe qetësi me kopshtet e saj simpatike shkëmbore dhe limane të izoluara. Me të vërtetë një vend me diçka për të gjithë, nuk është çudi që është kaq popullor. Baret dhe restorantet janë mjaft, ashtu si drita e natës dhe disa vende më 'interesante' që do t'i përshtateshin Stag Parties.

A kam nevojë për një Benidorm NIE Numër për të luajtur Golf?

Ju nuk keni nevojë për Benidormin tuaj NIE Numri për të luajtur golf në Benidorm. Ka kurse të shumta golfi me cilësi të lartë në dhe rreth zonës Benidorm që ofrojnë një sfidë të mirë për lojtarët serioz, rastësor dhe të ri njëlloj.

A duhet të marr një NIE Numri Benidorm për të shkuar në Plazh?

Ju me siguri nuk keni nevojë për një NIE Numri Benidorm për të vizituar plazhin! Pa dyshim, plazhet janë tërheqjet kryesore të Benidorm. Një shtrirje 5km e bregdetit të artë me rërë të bardhë, të ndërthurur me limane ku mund të shijoni një notim rigjallërues, si dhe të merrni pjesë në sporte ujore, si zhytja në skuba, skijimi me ujë, rrëshqitje në ajër dhe lundrimi.

Në veri të portit Benidorm, plazhi Levante është një nga më të bukurit në qytet. Si rezultat i vendndodhjes së tij, ai ka qasje të lehtë në shumë vende dhe hotele, si dhe 2 km rërë të bardhë të imët. Këto rëra të bukura bashkohen nga një shëtitore e zënë, e mbushur me tarraca, Bare dhe restorante, të cilat janë shumë të gjalla natën.

Në jug të Benidorm, ju gjeni Po bukurniente plazh, ku mund të gjenden 3km peizazhe të bukura, kodra dhe male. Ju gjithashtu mund të gjeni kryqin në majë të kodrës këtu. Si plazhi i Levantes, Poniente ka një shëtitore të shkëlqyeshme dhe është e arritshme dhe përcjellnient, me shumë lehtësira në dispozicion.

Plazhi Lavante NIE NUMRI Benidorm
Ju nuk keni nevojë për Spanjishten tuaj NIE Numër për të shijuar plazhin Lavante në Benidorm

Ndërmjet Lavante dhe Poniente plazhe, është një plazh i vogël që quhet gjeli i Mal Pas. Një limë qetësuese e rërave të arta, afër qytetit të vjetër historik dhe portit. Të hequr nga qendra kryesore, këto limane dhe plazhe të fshehura natyrore lejojnë që vizitori të shpëtojë nga nxitimi i qytetit dhe të shijojë zhytjet përreth detit të mrekullueshëm, shkëmbor.

jo NIE Numri Benidorm kërkohet për të eksploruar historinë e pasur të qyteteve.

Ju nuk keni nevojë për një NIE Benidorm Number për të shijuar Historinë e Benidorm. Qendra historike e Benidorm është e vendosur në një prizë shkëmbore, midis dy plazheve kryesore - Levante dhe PonieNTE. Ky është vendlindja e Benidorm, një qytet primitiv i peshkimit, i mbizotëruar nga kisha e San Jaime në kodër.

Të ndërtuara në mesin e shekullit të 18-të, kupolat e saj me pllaka blu ngrihen midis një rrjeti të ndërlikuar rrugësh të ngushta dhe rrugicash, të mbushura me kënde të vegjël, dyqane dhe bare. Maja e kodrave të Canfali çon në Ballkonin e Mesdheut, një këndvështrim i mrekullueshëm që paraqet një pamje panoramike mahnitëse të detit përreth Benidorm.

Benidorm modern

A kam nevojë për një NIE Numri Benidorm për të vizituar Benidorm modern? Jo! Në të dy anët e qytetit të vjetër shtrihen rrugë të gjera dhe rrugë për blerje që përbëjnë anën më moderne të Benidorm. Qyteti, i varur nga tregu turistik, ofron një sërë shërbimesh përfshirë hotele, restorante, zona të mëdha tregtare, disko dhe pubs dhe tarraca.

Koha e lirë dhe argëtimi në Benidorm

A NIE Numri Benidorm nuk është i nevojshëm për rekreacion në Benidorm. Ofertat rekreative të Benidorm janë të pafundme. Nga zgjedhja për të bërë një shëtitje përgjatë shëtitores ose për të vizituar parkun aty pranë të L'Aigüera, deri në një ditë të shkëlqyeshme në Parkun Mesdheut Tematik të quajtur Terra Mítica (e famshme për ngopjet e saj prej druri). Qyteti gjithashtu ka një numër qendrash sportive, duke përfshirë një Shkollë Dive zhytjeje dhe disa shkolla noti.

Ekskursione në Benidorm

A kam nevojë për një Benidorm NIE Numri për të shkuar në një ekskursion? Nr. Ekskursione me varkë në ishullin e vogël Benidorms - ndodhet në mes midis Levante dhe Poniente– nisen nga porti çdo orë. Mendohet se Legjenda e ka atë që ishulli është një copë shkëmb nga afër Mount Campana ai trim Roland preu me shpatën e tij gjatë ekspeditave të Karlit të Madh. Shtrati i detit i larmishëm e bën atë një parajsë zhytjeje me shumë anije. Nëse parqet temë nuk notojnë me varkën tuaj, gjithmonë mund të shkoni në një turne batanije. Thirret një turne i zbrazët sepse udhëtimi është falas por ata zakonisht përpiqen t'ju shesin një duvet ose një batanije…. Por e shkëlqyeshme për një ditë falas.

SHKO Karting në Benidorm

NIE Benidorm Numri SHKRIMI SHKOLLOR
Ju nuk keni nevojë për Spanjishten tuaj NIE Numri në Benidorm për të shkuar në kartoni

Benidorm Go Carting (nuk ke nevojë për një NIE Numri për të shkuar këtu), Hapur nga ora 10:7 deri në 10:XNUMX pista e karrocave Benidorm go është një atraksion popullor. Ndodhet vetëm XNUMX minuta nga qendra e qytetit Benidorm në Avenida de la Comunitat. Shikoni hartën më poshtë:

Ushqim në Benidorm

Ju me siguri nuk keni nevojë për një NIE Numër Benidorm për të vizituar restorantet e saj të shkëlqyera. Ushqim deti të tilla si karkaleca deti dhe karavidhe, dhe enët me oriz janë baza e menusë lokale. Paella është një nga pjatat kryesore, siç janë butakët, peshku i pjekur në skarë, i skuqur, i zier, ose në supën Benidorm.

Hudhra dhe vaji i ullirit janë përbërësit kryesorë të salcës ali-oli, të cilat shoqërojnënieShumë enë dhe për dashamirët e ëmbëlsirave, provoni një tortë bajame, turr turn ose akullore të bërë në shtëpi. Një gamë e akulloreve të ndryshme kanë dalë në vitet e fundit, duke përfshirë xhin dhe tonik dhe nenexhik çokollatë.

Verërat, me Përcaktimin e Origjinës - Alicante (vula prestigjioze e cilësisë dhe origjinës e dhënë në Spanjë për të zgjedhur verërat dhe produktet) sigurisht që duhet të provohen. Misteleta (një verë e ëmbëlsirë e ëmbël) dhe horchata (një pije e bërë nga arrat e tigrit, lloji që rritet në Pemë), janë të dy tipike për rajonin.

Fiesta në Benidorm

Benidorm është një nga qytetet më të lumtura dhe festive të botës; festat lokale nderojnë Virgjëreshën e Sufragios dhe Shën Jakovin Apostullin. Festa fillon të Dielën e dytë të Nëntorit dhe të ofrojë një program të larmishëm, duke përfshirë notimet, shfaqjet teatrale dhe Ekranin e Fishekzjarreve. Ju nuk keni nevojë tuaj NIE Numër për të shijuar Benidorm Fiestas.

Nja dy ditë më vonë, Fiesta de la Carxofa - një çështje tradicionale - zhvillohet në Qytetin e Vjetër. Festa të tjera që vlen të përmenden janë Zjarret e San Juan dhe festat e Muslimanëve dhe të Krishterëve, të dyja në Qershor.

Zonat përreth të Benidorm

Periferia e Benidorm është një zonë e bukur për tu vizituar. Në veri të Benidorm, terreni bëhet i përafërt, me sierras dhe shkëmbinjtë deri në det. Në këtë zonë shtrihen qytetet e Alfàs del Pidhe Altea. Nëse jetoni në Alfaz De Pi, Altea ose Albir dhe keni nevojë për tuajin NIE Numri stacioni juaj më i afërt i policisë do të jetë Benidorm.

Përveç kësaj, pranë Rezerva Natyrore e Peñón de Ifach është qyteti i Calpe, një qytet i mahnitshëm që ka përzier ruajtjen e trashëgimisë së tij monumentale me tregun e tij në rritje të turizmit. Nëse mendoni për të lëvizur në Calpe dhe keni nevojë për tuajin NIE Numëroni përsëri, stacioni juaj më i afërt i Policisë do të jetë Benidorm.

Në jug të Benidorm ju gjeni qytetin e vogël të Villajoyosa, kryeqyteti i Marina Baja. Duke kaluar Aitana në Sierra, brendësia veriore siguron një udhëtim interesant përmes Cocentaina, një qytet i rëndësishëm në historinë mesjetare dhe Alcoy, një vend i bërë i famshëm për festivalet e tij myslimane dhe të krishterë. Për këtë arsye ajo u shpall një vend i 'interesit turistik ndërkombëtar'. Nëse mendoni të filloni një biznes ose të transferoni në Vilajoyosa, do t'ju duhet e juaja NIE Numri. Stafi ynë do të jetë i lumtur t'ju rezervojë në stacionin e policisë Benidorm për të marrë NIE Numri sot.

Më në fund, në Malet Alicante ju rekomandojmë një vizitë në Carracal de la Rezerva natyror i shkronjave.

Klima në Benidorm

Benidorm NIE Numri i grafikut të motit
Ju nuk keni nevojë për Spanjishten tuaj NIE Numëroni në Benidorm për të shijuar motin e mirë

Kështu që ju keni tuaj NIE Numri në Benidorm. Si eshte moti? Hotshtë e nxehtë gjatë gjithë vitit kështu që Getting tuaj NIE Numri është një avantazh. Benidorm përfiton nga një klimë e butë gjatë gjithë vitit. Ftohet nga flladet e detit nga nxehtësia e tepërt në verë, dhe mbeten të butë gjatë gjithë dimrit.

I imi NIE Numri favouite Spanja foto e Benidorm

Si të merrni një NIE Numri në Benidorm
Merrni NIE Numri në Benidorm

Vizitoni Zonën Gay të Benidorm

Ju nuk keni nevojë për spanjisht tuaj NIE Numri në Benidorm për të vizituar qytetin e vjetër dhe Zonë gay. Benidorm ka një Skenë shumë të gjallë të Gay me jetën e natës Gay të përqendruar kryesisht në rrugët e Qytetit të Vjetër midis Levante dhe plazhit Pointe. Disa bare të shkëlqyera për të vizituar përfshijnë Casper's, Mercury dhe West end show bar.

Dyqanet e kafshëve Benidorm që nuk ju duhen një NIE Numri për të shkuar te

Si dyqanet e kafshëve shtëpiake? Benidorm është një parajsë e dashuruar për kafshët shtëpiake me dyqane të kafshëve shtëpiake në shumicën e rrugëve. Nga këlyshët e vegjël me gëzof e deri tek papagallët e mëdhenj dhe parajsat një parajsë e dashuruar nga kafshët shtëpiake është në çdo cep. nb: MY NIE Numri Spanjë nuk rekomandon blerjen e një qenush nga një dyqan manar IN Benidorm. Gjithmonë duhet ta shihni me nënën e saj.

5 Fakte interesante të Benidorm!

1.) Benidorm ishte çuditërisht vendpushimi i parë bregdetar i Spanjës për pushime me pako kur kryetari i atëhershëm, Pedro Zaragoza vendosi të shndërronte fshatin e gjumit të peshkimit të 1950 në një vendpushim kryesor turistik. Ai lejoi bikini në plazh dhe 7 dekada më vonë qyteti tërheq më shumë sesa vizitorë 7m në vit. Kur Pedro Zaragoza ishte në pushtet NIE Numri nuk ekzistonte.

2.) Pija tradicionale e Horchata e Benidorm nuk është në të vërtetë Spanjolle, por u soll në vend nga myslimanët shekuj më parë. Me përbërësit e tij të arrave Tiger, sheqer dhe ujë ju mund ta blini atë në supermarkete ose të provoni gjërat e vërteta në shumë kafene.

3.) Ka dy plazhe kryesore në Benidorm; Levante në qytetin e ri dhe Poniente në qytetin e vjetër. Ju nuk keni nevojë për një Spanjisht NIE Numër për të vizituar njërën nga këto plazhe.

4.) Zyra e Met e konsideron Benidorm të ketë një nga klimat më të mira në botë për shëndetin falë temperaturave të saj të ngrohta, reshjeve të ulëta dhe ajrit të pastër. Ata me astmë dhe artrit janë të veçantë do të ndiejnë përfitimet e jetës në këtë zonë.

5.) Vetëm Milani dhe Londra kanë më shumë rrokaqiej sesa Benidorm. Gran Hotel Bali është hoteli më i gjatë në Evropë që qëndron në lartësinë 186m.

Këtu tek unë NIE Numri na pëlqen të dalim dhe të takojmë klientët tanë. Sot takohemi Darren dhe Steve që hapën një bar në qytetin e vjetër të Benidorm në Mars 2017. Ne vendosëm t'i pyetim ata se si ata gjetën shërbimin tonë dhe çdo përmirësim që mund të bënim.

NIE Shqyrtime Benidorm Numri

Darren dhe Steve bëhen më të parët NIE Numri në Benidorm

P: Cila ishte përvoja juaj për të marrë tuajin NIE Numri në Benidorm Spanjë si? Si dëgjuat për shërbimin tonë?

A: Ne na rekomanduan MY NIE Numri nga një mik i yni që pa shërbimin të reklamuar në Facebook. Ne ishim vërtet të kënaqur me shërbimin. Ne i vendosim detajet tona në internet NIE Në faqen e internetit të prenotimit të numrave dhe brenda disa orësh kemi pasur një telefonatë me një datë dhe kohë për të marrë pjesë në komisariat.

Pyetje: A do ta rekomandoni tonën NIE Shërbim numër për njerëzit e tjerë në Benidorm?

A: Po, absolutisht. ne gjetëm online NIE Shërbimi numër Benidorm është vërtet i shpejtë, i dobishëm dhe udhëzuesi falas zhargon që na dërgoi me të vërtetë i dobishëm.

Pyetje: A mendoni se ka ndonjë përmirësim që mund të bëjmë në tonat NIE Shërbim numër për Rajonin Benidorm?

Përgjigje: E vetmja gjë që ne gjetëm të komplikuar ishte pagimi i NIE Taksa e numrit në bankë. Ndoshta disa detaje më shumë rreth kësaj do të ishin të mira. Lexoni më shumë rreth asaj që bën a NIE Kostoja e numrit.

Si ta paguani NIE Taksa e numrit.

Përgjigje: Faleminderit për ushqimin tuaj për këtë çështje. Tani kemi bërë ndryshime në informacionin tonë në eBook NIE Numrat kështu që e bën të thjeshtë sistemin e pagimit të taksës në bankë. Si ta paguani NIE Taksa e numrit.

Pyetje: A do ta rekomandoni tonën NIE Shërbim numër për njerëzit e tjerë?

A: Po do të bënim. Kemi shumë njerëz që vizitojnë lokalin, të cilët sapo janë transferuar në Benidorm, ne u themi atyre gjithë kohën në lidhje me shërbimin tuaj

Përgjigja: Faleminderit djema! Shumë e vlerësuar 🙂

Më shumë komente për klientët që morën vlerësimet e tyre NIE Numri në Benidorm, Spanjë.

NIE NUMRI BENIDORM FEMIJET E HAPPYS Gëzuar

Richard dhe Jackie u transferuan në Benidorm për të hapur një Kafe / Florist në qytetin e Vjetër. Ata kishin nevojë për të tyre NIE Numri në Benidorm por nuk dinte ku të shkoja. Ata erdhën te ne dhe ne i bëmë të regjistruara në stacionin e policisë dhe të tyre NIE Numri i shkresave të përfunduara në asnjë kohë. Ata thanë:

Kur u transferuam për herë të parë në Benidorm, nuk kishim asnjë të dhënë që na duhej për të marrë një NIE Numri. Shkuam në komisariat dhe ata na thanë që duhet të bënim një NIE Emërimi i numrave në internet.

Ne e gjetëm shërbimin tuaj në Google dhe nuk mund të isha më i lumtur. Ne ishim të rezervuar në tonat NIE Emërimi i numrit në Benidorm javën tjetër dhe patëm tonën NIE Certifikata e numrit brenda një jave. Ne do ju rekomandojmë shumë miqve dhe klientëve tanë.

më shumë NIE Numri Informacion Benidorm nga tonë NIE Numri i ekspertit Lisa Hill

Pyetje: Unë jetoj në Benidorm por kam humbur NIE Certifikata e numrit mund të më merrni një zëvendësim?

A: Marrja e një zëvendësimi NIE Certifikata e numrit në Benidorm është fatkeqësisht e njëjta procedurë si marrja e një të re NIE Numri. Do t'ju duhet një takim CITA PRIVA dhe do të duhet të plotësoni të gjitha dokumentet e nevojshme. tonë NIE Blog-u me numra ka shumë informacion mbi Humbur NIE Numrat

Pyetje: A duhet të marr me vete fotot e pasaportës për timen NIE Emërimi në numër në Benidorm?

Përgjigje: Po, do të duhet të merrni dy fotografi me madhësi të pasaportës për takimin tuaj. Lexoni më shumë rreth fotove të pasaportave dhe NIE Numri i takimeve në blogun tonë.

Pyetje: Unë jam një Qytetar i BE-së, pse kam nevojë për një NIE Numër për të punuar në Benidorm?

Përgjigje: Edhe si qytetar i BE-së do t'ju duhet akoma NIE Numri për të punuar, bleni pronë ose merrni disa shërbime në Benidorm. Ekipi ynë miqësor mund të caktojë takimin tuaj sot të renditur. Vizitoni faqen tonë ose librin tonë sot duke përdorur formën tonë të thjeshtë. Klikoni këtu për të lexuar më shumë rreth NIE Numrat për qytetarët e BE-së.

P: Unë kam nevojë për tim NIE Numri në Benidorm është FAST. A mund te me ndihmosh?

A: Po, stafi ynë miqësor mund t'ju ndihmojë të merrni tuaj NIE Numri në Benidorm në kohën më të shkurtër. Ne jemi ekspertë në marrjen tuaj NIE Numri i shkresave përfundoi shpejt. Klikoni këtu për të lexuar më shumë rreth marrjes suaj NIE Numëroni shpejt.

Pyetje: Unë dua të plotësoj NIE Numrat e formularëve dhe prenotoni caktimin vetë. Mund të më dërgoni të përkthyer NIE Format e numrave?

A: Në qoftë se nuk keni një zotërim të mirë të spanjishtes së shkruar dhe pak kuptim të sistemit prenotimesh spanjisht CITA PRIEVIA, ne nuk ju rekomandojmë të përpiqeni të plotësoni dokumentet vetë. Herë dhe herë ne dëgjojmë histori të njerëzve që janë përpjekur ta bëjnë këtë vetë, kanë bërë gabime dhe janë dërguar larg nga e tyre NIE Emërimi i numrit në Benidorm pa certifikatën e tyre.

Ju lutemi kini kujdes që anglishtja e përkthyer NIE Formularët e numrave nuk do të pranohen në Stacionin Policor Benidorm. Lexoni më shumë rreth Përkthyer në anglisht NIE Format e numrave.

P: A do të jetë imi NIE Numri nga stacioni policor Benidorm Expire?

A: NIE Certifikatat e numrave të lëshuara në stacionin e policisë Benidorm pas 2016 nuk do të kenë më një datë skadimi. Numri juaj do të jetë me ju për jetën dhe nuk do të ndryshojë. Lexoni më shumë rreth bëni NIE Numrat Expire në blogun tonë.

Pyetje: Unë jam duke lëvizur në Benidorm me Fëmijët e mi. A kanë nevojë për një NIE Numri?

Përgjigje: highlyshtë shumë e pamundur që fëmija juaj të kërkohet nga a NIE Numri në Benidorm. Sidoqoftë kemi dëgjuar nga njerëzit që disa shkolla private në zonën e Benidorm kanë kërkuar një NIE Numri nga Fëmijët. Nëse keni nevojë për një NIE Numri Benidorm për një fëmijë, ju lutemi na tregoni. Lexoni më shumë rreth NIE Numrat për fëmijë në Spanjë.

Pyetje: Unë jam duke jetuar në Benidorm. A kam nevojë për një NIE Numër për tu lidhur në internet?

Përgjigje: Shumica e kompanive në internetnies në Benidorm do t'ju lidhë pa një NIE Numri. Sidoqoftë, të kesh një NIE Numri e bën jetën në Benidorm shumë më të thjeshtë. Përdorni formularin tonë të thjeshtë të prenotimit të Gjuhës Angleze sot për të marrë tuajat. Lexoni më shumë rreth lidhjes në internet në Spanjë pa një NIE Numri.

Pyetje: Si ta gjej stacionin e policisë Benidorm kur e kam timen NIE Caktimin e numrit?

Një: Pasi të keni bërë tuajin NIE Rezervoni numrin me ne dhe ne kemi rezervuar takimin tuaj në stacionin e policisë Benidorm ne do t'ju dërgojmë të gjitha informacionet që ju nevojiten në formën e emailit. Do të përfshihet një lidhje me udhëzime nga shtëpia juaj në stacionin e policisë Benidorm. Goggle Maps Link më poshtë:

Adresa e stacionit policor është: Carrer Apolo XI, 31 Tel: 965 85 88 92

Pyetje: A do të ndikojë Brexit në tim NIE Numri në Benidorm?

Përgjigje: Nëse ju merrni tuaj NIE Numri para-Brexit nuk duhet të keni asgjë për t'u shqetësuar. Lexoni më shumë rreth Brexit dhe NIE Numrat në Blog-un tonë.

P: A është NIE Numri Benidorm një kërkesë ligjore?

Përgjigje: Nëse planifikoni të punoni në Benidorm, ose keni ndërmend të qëndroni për më shumë se muaj 3, do t'ju duhet NIE Numri. Shikoni faqen tonë për të zbuluar se si mund të merrni Benidorm-in tuaj NIE Numri sot. ose lexoni më shumë në lidhje me kërkesat ligjore NIE Numrat.

P: Cila është kostoja e marrjes sime NIE Benidormi i numrit?

Një: Këtu tek MY NIE Numri Spanjë kemi një kosto të sheshtë prej N 20 për të marrë tuaj NIE Numri në Benidorm. Kjo përfshin plotësimin e të gjitha NIE FORMAT E NUMRIT T B BENIDORMIT, dhe rezervimin e Emërimit tuaj në Stacionin e Policisë. Pasi të keni plotësuar formularin tonë të lehtë të rezervimit, duhet të rezervoheni brenda 24 orësh.

Pyetje: Më kanë refuzuar a NIE Numri në Benidorm. Çfarë mund të bëj?

Përgjigje: Në rast të pamundur që të refuzoni a NIE Emërimi i numrit në Benidorm tonë NIE Ekspertët e numrit mund t'ju këshillojnë më shumë se çfarë tjetër mund t'ju duhet të merrni me vete dhe t'ju rezervojnë një takim të ri pa pagesë. Lexoni më shumë rreth refuzimit të a NIE Numër.

Fotografia jonë e preferuar e Benidorm:

Një foto e benidorm

Lidhje të brendshme

Keni nevojë për një spanjoll NIE Numri në Madrid?

Keni nevojë për Urgjent NIE Numri?

Gabimet për të shmangur kur merrni një NIE Numri në Spanjë

Marrja e një NIE Numri në një festë Kombëtare në Spanjë

Si të merrni një NIE Numri në Malaga

Si të merrni një NIE Numri në Murcia

Si të merrni një certifikatë dixhitale në Spanjë

38 mendime mbi “Si të Merrni A NIE Numri në Benidorm, Spanjë "

 1. Hola! Sapo kam mbërritur në Benidorm. Unë kam sistemuar strehimin dhe kam një ofertë pune, por tani zbuloj se kam nevojë për një NIE Numri para se të filloj punën. A eshte kjo e drejt? A ka ndonjë gjë rreth tij?

  1. Pershendetje Robert Mirësevini në Benidorm me diell në Costa Blanca dhe urime për sigurimin e shtëpisë dhe punës tuaj të re. Për fat të keq nuk ka asnjë mënyrë rreth NIE Sistemi i numrave në Benidorm. Po, ne mund t'ju ndihmojmë të merrni NIE Numri në Benidorm nuk ka problem fare. Nëse vizitoni formën tonë të prenotimit, ne mund t'ju marrim një takim CITA dhe do t'ju bëjmë të prenotuar brenda asnjë kohe. Shpresoj që kjo të ndihmojë? Lisa

 2. Unë kam një problem të madh që në thelb kam nevojë për timen NIE Numri deri të hënën. Mund të më ndihmoni? Jam në Benidorm, Spanjë.

  1. Përshëndetje Rob. E hëna është një pyetje e madhe ... dhe unë do të duhet të them një pamundësi të afërt. Megjithatë nëse plotësoni detajet tuaja në tonë NIE Formulari i rezervimit të numrave ne do t'ju rezervojmë në një NIE Emërimi i numrit në Benidorm sa më shpejt të jetë e mundur, atëherë nëse dhe kur të vijë një anulim ne do të ecim përpara takimin tuaj. Shpresoj që kjo të ndihmojë, Lisa

 3. Hola! Ne po kalojmë në Camping Villa Mar pak jashtë Benidorm javën e ardhshme dhe na është thënë që duhet ta marrim NIE Numrat. Ju lutemi mund të na tregoni se sa është pritja dhe cila do të jetë kostoja. Ne duam të marrim tonën NIE Numrat në Stacionin Policor Benidorm. Shumë faleminderit, qershor

  1. Pershendet qershor. Pritja në Benidorm për NIE Numrat aktualisht janë rreth javë 6. Nëse keni nevojë për tuajin NIE NUMRI në BENIDORM shpejt ne mund t'ju rezervojmë, atëherë shpresojmë që t'ju çojmë përpara kur të vijë një anulim? Nëse dëshironi të shkoni përpara, ju lutemi përdorni tonën NIE Formulari i prenotimit të numrave dhe dikush do t'ju telefonojë.

 4. Ne po mendojmë të kalojmë në Qytetin e Vjetër pjesën e Benidorm në Shtator. Ne sapo kemi filluar të kërkojmë punë. A mund të na siguroni neve tona NIE Numrat në Benidorm para se të arrijmë?

  1. Përshëndetje Toni / Xheni. Faleminderit për mesazhin tuaj në Benidorm NIE Faqja e numrave në faqen tonë të internetit. Ne mund të organizojmë që ju të vizitoni Stacionin e Policisë në Benidorm javën që do të arrini për të mbledhur Benidorm tuaj NIE Numrat. Nëse dëshironi të shkoni përpara dhe të rezervoni, vizitoni formularin tonë të prenotimit nga menyja kryesore. Shumë faleminderit, Lisa

 5. Përshëndetje, ne jemi duke menduar të lëvizim përpara për të provuar Benidorm për disa muaj para se të vendosim përfundimisht të transferohemi atje apo jo. Do të kërkojmë ca para në punën Hand. A mendoni se do të na duhet një NIE Numri gjithsesi?

  1. Përshëndetje Jackie. Unë nuk do të këshilloja të punoja në Spanjë pa një NIE Numri në vend dhe regjistrimi në autoritetin TAX në Spanjë. Nëse dëshironi të punoni me ligj, ne mund t'ju sigurojmë një NIE Emërimi i numrit për javën që do të mbërrini. Ju lutemi përdorni formularin tonë të lehtë për prenotim në anglisht dhe një prej stafit tonë do të jetë në kontakt së shpejti.

 6. HOLA LISA! vetëm një shënim i shpejtë për të thënë që morëm tonën NIE Numrat këtë mëngjes nga stacioni i policisë Benidorm shkuan si ora. Ishte atje nga 10am 🙂 u kthye përsëri dhe mori certifikatat tona këtë pasdite. Faleminderit për shërbimin tuaj të shkëlqyeshëm.

  1. Përshëndetje për të riun tënd NIE Numrat në Benidorm! Shpresojmë që të shijoni Spanjën për shumë vite që vijnë. Lisa dhe NIE Ekipi i numrave.

 7. Përshëndetje, ne sapo kemi mbërritur sot në Benidorm nga Uells në Mbretërinë e Bashkuar dhe duhet të fillojmë punën ASAP. Ne kemi nevojë për tonën NIE NUMRI me të vërtetë të shpejtë. Mund të më ndihmoni? A duhet të shkoj në stacionin policor në Benidorm për të marrë timen NIE Numri?

  1. Përshëndetje Dwavid! Wow, një rrugë e gjatë për të ardhur nga Uellsi. Sapo kemi pasur një anulim për këtë të Premte në stacionin e policisë Benidorm për një NIE NUMRI takim. Nëse mund të merrni detajet tuaja tek ne me të vërtetë të shpejtë, ne do t'ju marrim të prenotuar për të NIE Emërimi i numrave në Benidorm me të vërtetë të shpejtë. Të fala, Lisa

 8. Ky është një uebfaqe e shkëlqyeshme. Një pyetje e shpejtë. mbërrijmë në shtatorin 15th në Benidorm. A ka ndonje NIE Numrat e emërimeve të disponueshëm në atë javë?

  1. Përshëndetje Roger dhe Kath. Po, ne do të jemi në gjendje t'ju rezervojmë në Benidorm për tuajin NIE Numëroni javën që mbërrini. Thjesht përdorni formën tonë të thjeshtë të prenotimit dhe një nga stafi ynë do të jetë në kontakt së shpejti. Shumë faleminderit, Lisa

 9. Arrijmë në Benidorm nesër ishin aq të ngazëllyer. Ne jemi në kërkim të transferimit në Spanjë, por për momentin ne jemi vetëm në kërkim. Nëse vendosim të transferohemi në Benidorm, sigurisht që do të vijmë te ju për ne NIE Numrat.

  1. Hola Mary. Shpresojmë që të keni një kohë të shkëlqyeshme në Benidorm! Nëse keni nevojë për tuajin NIE Numrat ju lutemi na tregoni. Të fala, Lisa

 10. Unë dhe burri im po planifikojmë të transferohemi në Benidorm vitin e ardhshëm, por ne jemi në Pushime këtë Gusht 20th-24th në qytetin e Vjetër. A do të ishte e mundur për të marrë tonë NIE Numrat ndërsa jemi në Benidorm?

  1. Përshëndetje Sharon / Marc

   Faleminderit për vizitën tonë NIE NUMBER në internet. Unë mendoj se me këtë rast të jesh realist nuk do të jetë e mundur të të rezervosh në Benidorm për muajin gusht për të marrë të tijën NIE Numri. Koha e pritjes aktuale në Benidorm është rreth javë 8 / 9. Ne ndonjëherë mund t'ju marrim një takim anulimi por përsëri kemi një listë pritjeje për këtë. Na vjen keq që nuk kemi arritur të ndihmojmë këtë herë. Lisa

 11. Sapo kam mbërritur në Benidorm dhe kam një ofertë pune dhe një ofertë të një apartamenti, por të dy po thonë se më duhet NIE NUMRI i pari? Më kanë thënë koha e pritjes është 3 muaj? sa më shpejt që më rezervove për të marrë timen NIE Numër në Benidorm, apo Alicante?

  1. Pershendetje Hannah. Ju falënderoj për mesazhin tuaj. Po, koha e pritjes aktuale në Benidorm është rreth 3 muaj, por në përgjithësi mund t'ju futim me një takim anullimi brenda një jave pasi të bëni një prenotim me ne. nëse dëshiron që ne të të rezervojmë për një NIE Numri në Benidorm ju lutemi përdorni tonë NIE Formulari i prenotimit të numrave dhe ne do ta organizojmë këtë për ju. Lisa

 12. Më kanë thënë që nuk ke nevojë për takim në Benidorm në stacionin policor për të marrë një NIE NUMBER? a është e saktë kjo?

  1. Pershendetje Pete

   Ne e dëgjojmë shumë këtë. Vite më parë nuk ju duhej një NIE Emërimi i numrit në komisariat dhe keni qenë në gjendje të regjistroheni vetëm në stacionin e policisë në Benidorm dhe të paditeni për të marrë një nie. Këto ditë gjërat kanë ndryshuar dhe ju me siguri keni nevojë për një takim. nuk ka absolutisht asnjë shans për t'u parë dhe humbur një nie numri pa takim.

   Shpresoj që kjo të ndihmojë?

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

 13. Ndihmë! Sapo mbërriti në Benidorm dhe keni një ofertë pune, por duhet një nie numrin urgjentisht punëdhënësi im nuk më tha për këtë! Si mund të marr një nie numri në Benidorm urgjentisht?

  1. Pershendetje Jade. Mirësevini në Benidorm, Alicante! Po nëse vendosni një porosi sot (e martë) ne mund të ju kemi në stacionin e policisë Benidorm në qytetin e vjetër të Premten në orën 9.30 për emërimin tuaj në numrin lidhës. Ju do të merrni tuaj NIE Certifikata e numrit në të njëjtën ditë.

  1. Përshëndetje Boris! Emër i mirë! po ju lutemi përdorni formularin tonë të prenotimit në internet dhe do t'ju tërheqim në stacionin e policisë Benidorm sapo ata të hapen për tuaj NIE Emërimi i numrit 🙂

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

 14. Urgjente. Mund të më telefononi? Më duhet një NIE Numri me të vërtetë i shpejtë isha supozuar të filloja të punoja në një Shkollë në Benidorm Dje.

  1. Pershendetje Kim

   Po, ne mund t'ju rezervojmë në stacionin e policisë Benidorm për tuajin NIE Emërimi në numër nuk ka problem. Ju lutemi përdorni në internet NIE Formulari i rezervimit të numrave dhe ne do t'ju tërheqim sa më shpejt të jetë e mundur.

   Many thanks

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

 15. Më është thënë që Benidorm nuk po jep NIE Numrat për britanikët është më e drejtë. Nëse po, si mund ta marr një nie numër në Benidorm.

  Faleminderit

  Clare

  1. Përshëndetje Clare

   jo, kjo nuk është e saktë që akoma mund të merrni tuajin NIE Numri në Benidorm. Kemi emërime në dispozicion për javën e ardhshme.

   Nëse dëshironi që ne të prenotoni librin tuaj NIE Emërimi i numrit ju lutemi përdorni formularin tonë të thjeshtë të prenotimit dhe ne do t'ju tërheqim në stacionin policor Benidorm.

   Many thanks

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

 16. Hi
  A mund të aplikojmë akoma për tonat NIE përmes POA ose Noterit përmes vetvetes apo fizikisht duhet të jemi prezent personalisht në Benidorm ?, Unë jam përpjekur të shkoj në Konsullatën Spanjolle në Londër për të aplikuar për një qëndrim jo NIE por duke mos pasur punë akoma. Pjesa e sipërme dhe e pasme e tij është se ne po vijmë në nëntor për të parë lejet afatgjata (nëse lejohen të udhëtojnë, por nuk mund të marr një kontratë qiraje pa NIE.. çdo këshillë e vlerësoi shumë.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.