NIE NUMRI DHE BREXIT

NIE NUMRI DHE BREXIT

A do të jetë imi NIE NUMRI DUHET PUNA PAS BREXIT?

Në 23 Qershor, 2016 një referendum nga votuesit britanikë për të dalë nga Bashkimi Evropian u fitua me një votim 'PO', shumë për tronditjen e shumëkërkuesve në Bashkimin Evropian. Lexoni më shumë rreth Brexit në Wikipedia

Fjala Brexit duke qenë një shkurtim i 'British Exit' Votimi i Brexit u pasua nga dorëheqja e kryeministrit britanik David Cameron dhe shkaktoi fillimin e parë të një procesi të quajtur artikull 50 i cili është fillimi i divorcit të Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi. Lexoni më shumë rreth ditës së Brexit këtu.

Tronditet NIE Numrat dhe Brexit

Por çfarë do të thotë kjo për tuajin NIE Numër në Spanjë?

Spanjisht NIE Numrat u lëshohen njerëzve në të gjithë botën, jo vetëm Qytetarët e Mbretërisë së Bashkuar. Për këtë arsye ne besojmë se Qytetarët britanikë që dëshirojnë të punojnë ose të jetojnë në Spanjë pas 'ditës së pavarësisë' së Brexitit do të duhet akoma të aplikojnë për një NIE Numri, megjithatë procedura dhe sasia e provave që kërkohen për nevojën tuaj për një NIE Numri mund të jetë më i rreptë.

Edhe pse nuk është bërë asnjë njoftim zyrtar për të punuar në Spanjë me një NIE Numri pas Brexit ne besojmë se sistemi do të jetë afërsisht i njëjtë dhe qytetarët jo të BE-së që aplikojnë për një NIE Numër. Sistemi i prenotimeve do të jetë paksa i ndryshëm pasi nuk do të aplikojmë për një çertifikatë BE. Qytetarët britanikë ka të ngjarë të aplikojnë për një NIE Numëroni si njerëz nga pjesa tjetër e botës.

A do të jetë më e lehtë për të marrë Rezidencën në Spanjë Post Brexit nëse kam një NIE Numri?

Për momentin kur ne shkojmë të shtypim me këtë postim është gati e pamundur të tregohet, megjithëse besojmë se kemi një NIE Numër para Brexit do të bëjë kërkesë për Rezidenca Spanjolle postoni Brexit më lehtë.

Nëse e marr timen NIE A do të jem në gjendje të vazhdoj të punoj në Spanjë pas Brexitit përpara Brexit?

Ish-patatet britanike që tashmë kanë një NIE Numri para lidhjes

Po. BE dhe Spanja do të mirëpresin ende qytetarët e Britanisë së Madhe që të vijnë dhe të punojnë në Spanjë pas Brexit. Disa qytete Spanjolle Kostale kanë një numër të madh EX-PAT Popullsia Britanike dhe Spanjollët janë të prirur të mbajnë një marrëdhënie të mirë.

Derisa marrëveshja përfundimtare të jetë dakorduar me negociatorët e BE-së, ujërat janë shumë guaskë. Mundësia e një 'JO SHUM' shihet si një mundësi reale. Në këtë rast do të kërkohej një marrëveshje bilaterale me Mbretërinë e Bashkuar dhe Spanjën. Lexoni më shumë rreth vendbanimit në Spanjë.

Meqenëse nuk do të jem më qytetar i BE-së, do të më duhet të bëj ndryshime në regjistrimin tim në NIE Sistemi i numrave pas Brexit?

Kjo çift britanik shqetësohet për të tyre NIE Numri pas Brexit

Itsshtë e paqartë për momentin se çfarë EX-PATS britanike që jetojnë në Spanjë do të donin të bënin postin Brexit. Sapo të publikohen më shumë lajme, ne do të azhurnojmë blogun dhe faqen fillestare për të reflektuar këtë.

Nëse kam nevojë për të bërë ndonjë shans për të mi NIE Regjistrimi i numrave pas Brexit mund të ndihmojë kompania juaj?

Ky çift po flet për ty NIE Numri pas brezit

Për fat të keq, ne aktualisht nuk kemi asnjë informacion në lidhje me ndryshimet që qeveria spanjolle do të zbatojë pas Brexit. Shpresojmë që pasi të jenë njoftuar ndryshimet do të jemi në gjendje t’i këshillojmë më mirë klientët tanë.

Unë zotëroj një biznes në Spanjë. Do rryma ime NIE Numri akoma funksionon pas Brexit?

Nëse tashmë keni një biznes në Spanjë ka shumë të ngjarë që ju tashmë do të keni NIE Numri dhe vendbanimi në Spanjë. Nuk mendohet se ndryshimet do të ndikojnë në atë se si drejtoni biznesin tuaj në Spanjë pas Brexit.

A do të më duhet të azhurnoj timen NIE Regjistrimi i numrave me Postën time të re jo-BE pasaporta Brexit?

Për shkak se numri i pasaportës tuaj ka të ngjarë të qëndrojë në të njëjtin postim Brexit, ne nuk mendojmë se do t'ju duhet të azhurnoni tuaj NIE Regjistrimi i numrave Brexit. Ne do të azhurnojmë blogun tonë në kohën e duhur.

Unë jam në nivelin e ulur të sigurimit Kombëtar në Spanjë me rrymën time NIE Numri. A do të vazhdojë kjo ofertë?

Shkalla e ulur e sigurimit kombëtar për jo rezidentët që fillojnë një biznes në Spanjë u prezantua nga Qeveria Spanjolle, dhe nuk është një Ligj i BE-së. Si e tillë ne në këtë pikë nuk besojmë se do të ketë ndonjë ndryshim në të drejtën tuaj për postin me normë të zvogëluar Brexit nëse tashmë keni një NIE Numri.

Nuk po planifikoj të transferohem në Spanjë deri pas Brexit. A duhet ta marr timen NIE Numri para?

Pa ndonjë qartësi të tanishme nga Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar ose BE, është e pamundur të tregoni nëse do të përfitoni nga përfitimi NIE Numri para-Brexit. Nëse dëshironi të aplikoni për tuajin NIE Ju lutemi vizitoni numrin tonë NIE FORUMI NUMBERR i librit.

My NIE Certifikatat e numrave thonë se unë jam një qytetar i BE-së. A do të më duhet një certifikatë e re?

Edhe pse cili sistem do të jetë në vend është i paqartë, ne besojmë se ju do të mbani të njëjtën certifikatë dhe NIE Numri pas Brexit.

Çka jonë NIE Eksperti i numrave Lisa thotë për Brexit:

Derisa të ketë ndonjë njoftim të qartë nga BE dhe Qeveria Britanike duart tona janë të lidhura. Ne ju rekomandojmë të vizitoni homepage ku do të azhurnojmë më të fundit NIE Numri i informacionit për Brexit. Fatkeqësisht, pasiguria e vazhdueshme po e bën të pamundur që t'i japim Britanikëve Ex-Pats një pamje të vërtetë të asaj që mund të vijnë.

Keni nevojë për tuajin NIE Numri sot? Vizitoni faqen tonë për të lexuar më shumë

Vazhdoni të Kontrolloni përsëri tek Blogu ynë për më të fundit NIE Numri i informacionit për Brexit.

NIE NJOFTIM PESSR SHTYP TREGTI NUMR

Willfarë do të ndodhë me timen NIE Numër nëse ka një Brexit 'pa marrëveshje'?

Tani jemi duke monitoruar situatën në lidhje me atë që do të ndodhë nëse ka një Brexit 'Jo Marrëveshje' dhe çfarë do të thotë kjo për NIE Numri. Ju lutemi kontrolloni përsëri në tonë NIE Numëro blog për informacione të mëtejshme.

Burime të tjera të Brexit News:

Lexoni në lidhje me Brexit në Gazetën Express

Lexoni në lidhje me lajmet më të fundit të Brexit në The Independent

Lajmet e fundit të BBC në Brexit

Mendimet 9 në "NIE NUMRI DHE BREXIT "

 1. Ne po planifikojmë të lëvizim kur të dalim në pension në 2020 kështu që pas Brexit. a mendon se duhet ta marrim tonën NIE Numrat tani?

  1. Përshëndetje djema. Unë do të rekomandojë marrjen tuaj NIE Numri para Brexit në rastin tuaj. Nëse dëshironi të porosisni tuaj NIE Numri sot ju lutemi përdorni në internet NIE Formulari i rezervimit të numrave.

 2. A mendoni se Brexit do të ndikojë në të drejtat e njerëzve për të punuar në Spanjë? Do një NIE Numri e bën më të lehtë transferimin në Spanjë pas Brexit?

  1. Përshëndetje David. Një pyetje e mirë. Ne nuk do të marrim automatikisht një të drejtë për të punuar në BE, megjithatë Spanja do të vazhdojë të pranojë punëtorë nga e gjithë bota. Spanja do të vazhdojë të sigurojë NIE Numrat për punëtorët britanikë. Shpresoj që kjo të ndihmojë

 3. Hi
  Unë jam tashmë në Spanjë dhe duhet të marr njëNIE. Unë do të jem këtu për muaj 11. A duhet të kem një çertifikatë qëndrimi si ne.
  Stephen

 4. Përshëndetje, ne po zhvendosemi në Benidorm më 1 nëntor 2020 (fillon marrëveshja jonë e qirasë) ne do të dëshironim të përdorim shërbimin tuaj. A mund të caktoni termin për atë javë specifike (kjo është e rëndësishme pasi partneri im mund të duhet të kthehet përkohësisht në Mbretërinë e Bashkuar) dhe a mund të më tregoni se çfarë dokumentesh duhet t'ju ofroj për të përdorur këtë shërbim.

  1. Hi

   Po, kur plotësoni formularin tonë të Rezervimit thjesht vendosni datat që dëshironi në kutinë e komenteve dhe sapo ato data të lirohen, ne do t'i kapim atëherë për ju.

   Unë shpresoj se kjo ndihmon

   Lisa

 5. Kam ndërmend të shkoj në Spanjë vitin e ardhshëm, por nuk mund të marr fluturime për në Spanjë për të parë pronën. Do të doja të merrja një NIE numri në përgatitje. A mund të marr një pa u larguar nga MB. A mund të ma merrni një pa pasur nevojë të marr pjesë në një stacion policie në Spanjë? Faleminderit !

  1. Hi

   Faleminderit për mesazhin tuaj por për të përdorur këtë shërbim duhet të merrni pjesë në stacionin e policisë në Spanjë për të mbledhur ato NIE Certifikata e numrit.

   Lisa

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.