Si të merrni një NIE Numri në Denia Spanjë

Denia mund të gjendet në veri të Javea dhe është pjesa më veriore e Costa Blanca në Provincën Alicante. Vendasit thonë se dielli shkëlqen këtu 320 ditë në vit duke e bërë atë diellnievend i rrallë në Spanjë.

Nëse sapo keni lëvizur në Denia ose po mendoni të blini një pronë këtu gjëja e parë që do t'ju duhet është një NIE Numër.

Këtu në www.mynie.co.uk ne jemi specialist në marrjen e popujve NIE Numrat renditen në kohë super të shpejtë. Plotësoni vetëm një të thjeshtë NIE NUMRI FORMULARI I BOOKING në faqen tonë të internetit dhe ne do të bëjmë pjesën tjetër të punës për ju.

NIE Numri i shërbimit Denia Spanjë

Ne do të bëjmë takimin në Stacionin Policor për ju, plotësoni të gjitha NIE Numëroni dokumentet dhe dërgoni me email për ju. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të shtypni atë dhe të arrini në komisariat në kohën e takimit tuaj dhe të tregoni identitetin tuaj (pasaportën).

Keni nevojë për ndihmë për të marrë tuajin NIE Numri në Denia? Përdorni shpejt NIE Formulari i prenotimit të numrave sot dhe caktoni takimin tuaj brenda 24hrs.

Kliko këtu për të marrë tuaj NIE Numri në Denia sot

Vizitë në Denia

Stafi në tonë NIE Numri i faqes në internet si të udhëtoni nëpër Spanjë, të zbuloni vende të reja dhe të takoni disa nga klientët tanë të bukur. Këtë javë bëmë një udhëtim për në Denia për të provuar historinë, jetën e natës dhe kulturën e saj.

Marrja e juaj NIE Numri në Denia

Rreth Denia

Denia, e vendosur në Spanjën e Kosta Blancës, dhe e famshme për baret e saj me shumë ngjyra, restorante dhe shtëpi, krenohet me disa nga zonat me plazhe më të mira me bregdet me rërë me vlerë mbi 20 km larg. Amoi flamurin blu evropian në 2018 për cilësinë e ujit dhe rërave të pastra, plazhet e Denia janë një tërheqje turistike në to vetë.

Ujërat e pastra të Denia janë ideale për njerëzit që pëlqejnë zhytjen ose nënshkrimin dhe lajmi i mirë është të përdorni shumicën e shërbimeve në Denia që nuk dëshironi të keni një spanjisht NIE Numri.

Gjërat për të bërë në Denia

Ndalesa jonë e parë e ditës dhe jo, nuk keni nevojë për spanjishten tuaj NIE Numri për këtë ishte për Kalanë e Denisë. Kasta e Denia daton në shekullin e 11-të, me reformim në shekullin XV. Mjerisht disa nga kështjella u shkatërruan në luftën e madhe spanjolle, por është akoma një vend i shkëlqyeshëm për të vizituar dhe marrë pamje nga Denia.

Kalaja është e hapur çdo ditë, por herë ka kujdes në varësi të stinëve. Kostoja aktuale e pranimit është 3 for për të rriturit dhe 2 £ për fëmijët dhe të moshuarit. Lajmi i mirë është se nuk do të keni nevojë për një NIE Numri për të vizituar.

Muzetë në Denia

Tjetra u zhvendosëm në Muzeun Toyia Denia, i vendosur në ndërtesën e stacionit të trenit në rrugën Calderon, e cila është e hapur çdo ditë, por vetëm në mëngjes. Muzeu është i vogël, por tregon të gjitha kukullat që qyteti dikur ishte i famshëm për prodhim.

Shumica e lodrave në ekran janë të punuar me dorë nga shekulli 20 nga druri dhe metali. Ata gjithashtu kanë një përzgjedhje unike të kukullave të bëra në Denia në vitet 1930. Ju do të duhet të veçoni rreth një orë për vizitën tuaj, por është një orë e shpenzuar mirë.

Restorante dhe bare në Denia

Denia është e njohur në botë për ngjyrën e saj të ndritshme restorante, bare dhe kafene, sigurisht që nuk do të jeni pa zgjedhje këtu. Ju mund të gjeni gjithçka nga një kafe e shpejtë, tek restorantet tapas deri tek darkat e larta në Denia.

MY NIE Ekipi i numrave hodhi drekën në Restorantin Nr. 11 në rrugën kryesore në qytetin e vjetër. Ne mund ta rekomandojmë shumë.

Parqe dhe hapësirë ​​e jashtme në Denia

Pasdite u zhvendosëm në Parkun Natyror Montgó i cili mund të gjendet vetëm jashtë Denia. Ky park është i famshëm për zogjtë e tij të egër, dhe mbrojtur Florën dhe faunën. Mbani sytë hapur për bufat e tij të egër, badgers dhe lepujt dhe ne ju rekomandojmë të merrni një aparat fotografik për të kapur bukurinë e vizitës suaj.

Ju nuk keni nevojë për një NIE Numër për të vizituar baret dhe restorantet në Denia, Spanjë.

Moti në Denia

Grafiku i motit Denia Spain

Në Denia, verat janë të ngrohta, të mjegullta, të thata dhe kryesisht të kthjellta dhe dimrat janë të gjatë, të freskët, me erë dhe pjesërisht me re. Gjatë vitit, temperatura zakonisht ndryshon nga 48 ° F në 82 ° F dhe rrallë është nën 41 ° F ose mbi 87 ° F.

MY Nie Ekipi i numrit e la Denia me një buzëqeshje në Fytyrat tona. Ne me siguri do të kthehemi së shpejti!

Sayfarë thonë disa nga klientët tanë në Denia për tonë NIE Shërbimi i numrave.

Jon dhe Brad Jackson janë vëllezër që u transferuan në Denia në 2017. Ata thanë:

'Ne me të vërtetë shijuam përvojën për të marrë spanjolle oujr NIE Numrat nga MY NIE faqja në internet e numrave. Ishte e shpejtë dhe e thjeshtë dhe e bëri jetën të lehtë. Faleminderit shumë MY NIE Numëroni ekipin! '

Lisa dhe Steven Brickenhead gjithashtu u transferuan në Denia në 2017 dhe kishin nevojë për spanjollët e tyre NIE Numri. Ata thone:

'Duke perdorur NIE Uebfaqja e numrave ishte e lehtë, e shpejtë dhe mbi të gjitha e lirë në krahasim me shërbimet e tjera. Ne i vendosëm detajet tona në formë vonë natën, por nga mesdita, të nesërmen, ne e bëmë takimin tonë në Stacionin e Policisë dhe të gjithë ishim të gatshëm të shkonim për jetën tonë të re në Spanjën me diell. Ne e rekomandojmë shumë! '

Lidhjet

Si të merrni një NIE Numri në Malaga

Si të merrni një NIE Numri në Benidorm

Si të merrni një NIE Numri në Murcia

Si të merrni një NIE Numri në Valencia

Një mendim mbi "Si të merrni një NIE Numri në Denia Spain ”

  1. Përshëndetje, Unë jam duke lëvizur në Denia në shtator mund ta vendos porosinë time tani për një NIE Emërimi i numrit në Shtator në Denia?

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.