NIE Blog Numri

A ka një NIE Numri në Spanjë do të thotë se duhet të paguaj taksën në Spanjë?

Përgjigja e thjeshtë për këtë pyetje është: JO. Edhe pse a NIE Numri i referohet si një taksë numri i referencës ndonjëherë, duke aplikuar / pasuruar një NIE Numër nuk do të thotë automatikisht që duhet ose duhet të paguash taksën në Spanjë.

Nëse keni nevojë për një NIE Numri klikoni këtu për të vizituar faqen tonë

Taksat në Spanjë mund të jenë çështje e ndërlikuar sepse nëse nuk bëni deklaratë ose nuk paguani shumën e duhur, mund të përfundoni me një gjobë të rëndë. Qeveria Spanjolle shpesh ndryshon rregulloret e tyre tatimore, gjë që e bën shumë të vështirë për banorët dhe jorezidentët të azhurnohen.

Pikat kryesore kur mendoni për çështje tatimore në Spanjë janë:

 • Viti i taksave spanjoll shkon nga janari deri në dhjetor.
 • Në Spanjë si nga banorët ashtu edhe nga jo rezidentët kërkohet të paguajnë taksë.

Nondo jorezident duhet të bëjë deklaratën vjetore të taksave jorezidente deri në dhjetor 31st.

A jam banor i taksave në Spanjë tani e kam edhe timen NIE Numri?

Ju jeni rezident për qëllime tatimore në Spanjë, nëse:

1.) Ju kaloni më shumë se 183 ditë në Spanjë në çdo vit kalendarik, pavarësisht nga ajo që jeni regjistruar ose keni një NIE Numri.

2.) Ju jeni i vetëpunësuar ose i punësuar ndryshe në Spanjë

3.) Bashkëshorti ose fëmijët tuaj jetojnë në Spanjë dhe ju nuk jeni ligjërisht i ndarë edhe pse mund të kaloni më pak se ditë 183 në Spanjë.

Ky është një udhëzues bazë dhe MY NIE rekomandoni të kërkoni këshilla profesionale tatimore.

Banorët e taksave spanjolle janë të detyruar të paguajnë taksën e të ardhurave mbi të ardhurat e nivelit të gjerë botëror, e cila është e ndarë në dy kategori.

1.) Të ardhura nga aktivitetet e përgjithshme- Këtu përfshihen të ardhurat nga punësimi, pensioni dhe të ardhurat nga qiraja

2.) Të ardhura nga kursimet- Kjo përfshin interesin nga kursimet, pagesat e dividentëve, të ardhurat nga polimet e sigurimit të jetës dhe fitimet e bëra nga asgjësimi dhe shitja e pasurive.

Shtesat tatimore me dhe pa a NIE Numër

Shtesat tatimore- Si rezident do të merrni ndihmën tuaj personale për taksën tuaj të të ardhurave spanjolle. (si nga kursimet ashtu edhe nga të ardhurat e përgjithshme). Këto ndihma përfshijnë shtesën në moshë, lejimin e çiftit të martuar dhe ndihmën e aftësisë së kufizuar.

Që nga 2013, Nëse jeni një rezident i taksave në Spanjë dhe pasuri të veta për të hyrë në 50,000 euro jashtë Spanjës, ju kërkohet t'i deklaroni këto pasuri sipas ligjit Spanjoll.

Një shembull i këtyre pasurive përfshijnë:

 • Aktivet e mbajtura në çdo llogari bankare
 • pronë
 • Aksionet
 • policat e sigurimit të jetës

Non Residence me a NIE Taksa e numrit

Nëse zotëroni një pronë në Spanjë, duhet të paguani dy taksa:

 1. IBI ose Taksa e Këshillit - Kjo është një taksë këshilli bazuar në vlerën e vlerësueshme të pasurisë tuaj
 2. Taksa e të ardhurave kombëtare ose tatimi mbi të ardhurat nga qiraja. tatimi mbi të ardhurat paguhet nga jo rezidentët që zotërojnë një ngrohës të pasurive të marra me qira ose jo.

SHËNIM: Zyra e taksave spanjolle nuk dërgon njoftime në adresat e taksave IBI jashtë Spanjës. Prandaj këshillohet që një jorezident që ka një pronë në Spanjë të caktojë një përfaqësues fiskal. Klikoni këtu për të lexuar më shumë rreth autoriteteve tatimore në Spanjë.

Pikë të mbani në mend

 1. Ju nuk do t'ju kujtohet domosdoshmërisht se keni borxh taksash në Spanjë.
 2. Responsibilityshtë përgjegjësia juaj për të siguruar që të gjitha taksat tuaja janë paguar.
 3. Taxesdo taksë e vonuar duhet të shlyhet para se të shisni ose të trashëgoni një pronë
 4. Mosarritja e taksave me kohë mund të rezultojë në interesa dhe sanksione të vonuara të pagesës.

Keni nevojë për një llogaritar spanjoll? MY NIE recomends www.spainaccountants.com

Lidhje të brendshme

Si të merrni një NIE Numri në Malaga

Si të merrni një NIE Numri në Benidorm

Shkarko NIE Format e numrave

Shtë një ETIAS njëjtë si A NIE Numri i?

Si të merrni një NIE Numri në Tarragona, Spanjë.

Qyteti Tarragona mund të gjendet në bregdetin e Mesdheut, disa milje 60 në jug-perëndim të Barcelonës, në rajonin e Katalonjës. Tarragona është më e vogla nga katër kryeqytetet e krahinës së rajonit, megjithatë ajo ka tërheqjen historike dhe kulturore të një qyteti më të madh.

SI T G MERRNI TUAJ NIE NUMRI N T TARRAGONA

NIE Numri Tenerife

Nëse sapo keni mbërritur në Tarragona për të punuar ose jetuar një nga gjërat e para që do t'ju duhet është një NIE NUMBER. Këtu tek My NIE përparësia jonë kryesore është që ju të renditeni me një NIE Numri sa më shpejt që të jetë e mundur. vazhdoni të lexoni ose klikoni butonin tani të librit tani për të porositur tonë NIE Shërbimi i numrave sot.

LIBR A NIE EMPRIMI I NUMBERR TANI NAR TARRAGONA

Në Tarragona ju duhet të merrni tuaj NIE Numëroni në stacionin policor që mbulon zonën ujëmbledhëse të adresës tuaj. Shikoni në cilën zonë ujëmbledhëse është qyteti juaj më poshtë:

Për të marrë tuaj NIE NUMRI në stacionin qendror të policisë Tarragona duhet të jetoni në një nga qytetet e mëposhtme:

AIGUAMÚRCIA, ALBINYANA, ALCOVER, ALIÓ, ALTAFULLA, ARBOÇ (L`), BANYERES DEL PENEDÈS, BARBERÀ DE LA CONCA, BELLVEI, BISBAL DEL PENEDÈS (LA), BLANCAFORT, BONASTRE, BRÀFAL CAL, CAL , CATLLAR (EL), CONESA, CONSTANTÍ, CREIXELL, CUNIT, ESPLUGA DE FRANCOLÍ (L`), FIGUEROLA DEL CAMP, FORÈS, GARIDELLS (ELS), LLORAC, LLORENÇ DEL PENEDÈS, MASLLORENÇ (MASLLORENÇ) (MA) , MONTBLANC, MONTFERRI, MONTMELL (EL), MONT-RAL, MORELL (EL), NOU DE GAIÀ (LA), NULLES, PALLARESOS (ELS), PASSANANT I BELLTALL, PERAFORT, PILES (LES), PIRA, PLA DE SANTA MARIA (EL), POBLA DE MAFUMET (LA), POBLA DE MONTORNÈS (LA), PONT D`ARMENTERA (EL), PONTILS, PUIGPELAT, QUEROL, RENAU, RIBA (LA), RIERA DE GAIÀ (LA), ROCAFORT DE QUERALT, RODA DE BERÀ, RODONYÀ, ROURELL (EL), SALOMÓ, SALOU, SANT JAUME DELS DOMENYS, SANTA COLOMA DE QUERALT, SANTA OLIVA, SARRAL, SAVALLÀ DEL COMTAT, SECUITA (LA), SENAN, SOLIVELLAAL, TAR, TAR DE RIUCORB, VALLMOLL, VAL LS, VENDRELL (EL), VESPELLA DE GAIÀ, VILABELLA, VILALLONGA DEL CAMP, VILANOVA DE PRADES, VILA-RODONA, VILA-SECA, VILAVERD, VIMBODÍ I POBLET

Për të marrë tuaj NIE NUMRI në stacionin e policisë Rues, Tarragona ju duhet të jetoni në një nga qytetet e mëposhtme:

ALBIOL (L`), ALEIXAR (L`), ALFORJA, ALMOSTER, ARBOLÍ, ARGENTERA (L`), ASCÓ, BELLMUNT DEL PRIORAT, BENISSANET, BISBAL DE FALSET (LA), BORGES DEL CAMP (LES), BASARELL, CAMBRILS, CAPAFONTS, CAPÇANES, CASTELLVELL DEL CAMP, COLLDEJOU, CORNUDELLA DE MONTSANT, DUESAIGÜES, FALSET, FEBRÓ (LA), FIGUERA (LA), FLIX, GARCIA, GINESTAR, GRATALLOPS (EL), GU MARGALEF, MASPUJOLS, MASROIG (EL), MIRAVET, MOLAR (EL), MONTBRIÓ DEL CAMP, MONT-ROIG DEL CAMP, MÓRA D`EBRE, MÓRA LA NOVA, MORERA DE MONTSANT (LA), PALMA D`EBRE (LA), POBOLEDA, PORRERA, PRADELL DE LA TEIXETA, PRADES, PRATDIP, RASQUERA, REUS, RIBA-ROJA D`EBRE, RIUDECANYES, RIUDECOLS, RIUDOMS, SELVA DEL CAMP (LA), TIVISSA, TORRE DE FON ESPANYOL (LA), TORROJA DEL PRIORAT, ULLDEMOLINS, VANDELLÒS IL`HOSPITALET DE L`INFANT, VILANOVA D`ESCORNALBOU, VILAPLANA, VILELLA ALTA (LA), VILELLA BAIXA (LA), VINEB

Për të marrë tuaj NIE NUMRI në Stacionin e policisë Tortosa, Tarragona ju duhet të jetoni në një nga qytetet e mëposhtme:

ALCANAR, ALDEA (L`), ALDOVER, ALFARA DE CARLES, AMETLLA DE MAR (L`), AMPOLLA (L`), AMPOSTA, ARNES, BATEA, BENIFALLET, BOT, CAMARLES, CASERES, CORBERA D`EBRE, DELTEBRE, FAR (LA), FREGINALS, GALERA (LA), GANDESA, GODALL, HORTA DE SANT JOAN, MAS DE BARBERANS, MASDENVERGE, PAÜLS, PERELLÓ (EL), PINELL DE BRAI (EL), POBLA DE MASSALUCA (LA), PRAT DE COMTE , ROQUETES, SANT CARLES DE LA RÀPITA, SANT JAUME D`ENVEJA, SANTA BÀRBARA, SÉNIA (LA), TIVENYS, TORTOSA, ULLDECONA, VILALBA DELS ARCS, XERTA

Aplikoni për tuaj NIE Numëroni vetëm në 2 minuta duke plotësuar formën tonë të thjeshtë në internet NIE Faqja e prenotimit të numrave dhe ne do t'ju ofrojmë të gjithë NIE Numri i procesit të Spanjës nga fillimi në fund për vetëm N 29.99 + IVA (TVSH spanjolle)

Ne do të rezervojmë tuajin NIE Emërimi 'Cita Previa' Numri në Stacionin e Policisë në qytetin tuaj më të afërt në datat në dispozicion, plotësoni dhe kontrolloni format dhe dokumentet përkatëse (EX-15 / EX-18 & 790) dhe ju lutemi t'i shtypni.

Detyra juaj e vetme është të arrini në komisariat në kohën dhe datën që ne ofrojmë dhe të dorëzojmë dokumentet tuaja dhe të tregoni pasaportën tuaj për të mbledhur NIE Numri.

Asnjë tarifë e fshehur, asnjë shtesë, Mbështetje FALAS 9am-9pm 6 ditë në javë

Ne normalisht mund të konfirmojmë tuajin NIE Emërimi i numrit dhe dërgoni me email të gjitha dokumentet tuaja në të njëjtën ditë kur porosia juaj * në pritje të emërimeve në pritje të disponueshme në komisariat.

NIE SHKARKIMI I FORUMVE NUMRI

Këtu tek My NIE Numri në internet një nga punët tona kryesore është të sigurojmë dokumentet që ne ju ofrojmë për tuajin NIE Emërimi i numrit është përfunduar saktë, në mënyrë që të mos hasni në probleme ditën.

Nëse nuk e keni tashmë një NIE Emërimi i numrave dhe formularët tuaj të plotësuar ju lutemi vizitoni tonën faqen kryesore për të marrë tuajin NIE Numri sot.

Nëse keni nevojë shtesë NIE Formularët e numrave ju lutem mos ngurroni të shkarkoni nga Lista e mëposhtme.

 • Modelo EX00 - Kërkesa për autorización de estancia y prórrogas.
 • Modelo EX01 - Kërkesa e përkohshme për të përkohshme dhe të përkohshme pa lucrativa.
 • Modelo EX02 - Kërkesë e përkohshme për të përkohshme të njohura nga vendndodhja përkohësisht e përkohshme.
 • Modelo EX03 - Kërkesa për autorización de resenciale përkohësisht në trabajo por cuenta ajena.
 • Modelo EX04 - Kërkesa për autorización de resenisjes para prácticas.
 • Modelo EX05 - Kërkesa për autorización de resencia përkohshme dhe një kohë të gjatë Tarjeta Azul-UE.
 • Modelo EX06 - Kërkesa për autorización e vendndodhjes së përkohshme dhe të përcaktimit të përcaktimeve.
 • Modelo EX07 - Kërkesa për autorización de resencia përkohshme dhe trabajo por cuenta propia.
 • Modelo EX08 - Kërkesa për autorización de resenciale përkohësisht dhe transaksione për transaksionet e transnacionales de servicios.
 • Modelo EX09 - Kërkesa për autorización de estancia o resencia përkohësisht përkohësisht nga autorización de trabajo.
 • Modelo EX10 - Kërkesa për autorización e rezenancës o vendas dhe trabajo por circunstancias excepcionales.
 • Modelo EX11 - Kërkesa për autorización de resencia de larga duración o de larga duración-UE.
 • Modelo EX12 - Kërkesa për autorización para trabajar.
 • Modelo EX13 - Kërkesa për autorización de regreso:
 • Modelo EX14 - Kërkesa për Informacione Paraprakisht për desplazamiento përkohësisht të burimeve të jashtme.
 • Modelo EX15 - Solutions de Número de Identidad de Extranjero (NIE) Certifikata y.
 • Modelo EX16 - Solicitude de Cédula de Inscribción o Título de viaje.
 • Modelo EX17 - Solutions de Tarjeta de Identidad de Extranjero (TIE).
 • Modelo EX18 - Kërkesa për mbishkrime në el Regro Central de Extranjeros_Residencia ciudadano de la UE.
 • Modelo EX19 - Kërkesa për tarjeta e vendasve të njohur të ciudadano de la UE

Merrni NIE Emërimi i numrit sot

Spanja planifikon të japë qëndrimin në 400,000 Ekspertët britanikë pa asnjë marrëveshje Skenari i Brexit

Qeveria kombëtare e Spanjës ka hartuar plane për të dhënë vendbanimin për afërsisht ish-patatët britanikë 400,000 që jetojnë në Spanjë, duke i nënshtruar Mbretërisë së Bashkuar t'u japë ndihmë të ngjashme qytetarëve spanjollë që jetojnë në Mbretërinë e Bashkuar.

Masat vijnë si pjesë e planeve të emergjencave që po hartohen nga Madridi për të zbutur efektet e një marrëveshje të mundshme pa Brexit. Ata u zbuluan pas mbledhjes së kabinetit të këshillit të ministrave sot (1 / 03 / 19)

Ish-patentët britanikë do të kërkohet të aplikojnë për një kartë identiteti të huaj para Janarit 2021 sipas planeve. Ata do të duhet të dëshmojnë atje statusin e rezidencës ligjore, me qytetarët britanikë që kanë qëndrim të përhershëm të vendosur të kalojnë automatikisht në skemën e re.

Kliko këtu për të marrë tuaj NIE NUMRI / SPANISHT Rezidenca sot.

Shtë një ETIAS njëjtë si A NIE Numri i?

Dhe a do të më duhet një që të punojë dhe të jetojë në Spanjë?

ETIAS është një sistem i ri i hyrjes së vizave në EU zonë që do të nisë në 2021. Isshtë e paqartë për momentin nëse britanikët do të kenë nevojë për një ETIAS për të festuar, punuar ose jetuar në Spanjë.

Një ETIAS nuk është një NIE Numri, dhe as nuk i jep të drejtën mbajtësit të Rezidencës Spanjolle.

Ka shumë vende që nuk janë në Bashkimin Evropian (BE), qytetarët e të cilëve mund të hyjnë në Zonën Shengen të BE-së pa pasur nevojë për vizë. Në mënyrë të veçantë, aktualisht ka vende 61 që nuk janë në BE, por janë pa viza.

Qytetarëve të këtyre vendeve u lejohet të shkojnë në vendet e Zonës Shengen për qëllime biznesi ose udhëtimi deri në 90 ditë. Gjatë këtyre ditëve 90, këtyre vizitorëve nuk u lejohet të punojnë ose studiojnë, por mund të përfshihen në aktivitete biznesi dhe turizmi.

Përveç kësaj, shqetësimet e fundit të sigurisë me terrorizmin dhe krizën e migrantëve kanë bërë thirrje për një menaxhim më të mirë se kush po hyn në kufijtë e BE-së. BE ka deklaruar vazhdimisht qëllimin e saj për të bërë udhëtime brenda kufijve të saj një përvojë më të sigurt.

Për të zvogëluar procedurat dhe kohën e pritjes, si dhe për të adresuar shqetësimet e sigurisë, Komisioni Evropian (KE) ka dalë me një zgjidhje - ETIAS.
Ky artikull do të përmbajë të gjitha informacionet që ju nevojiten lidhur me këtë sistem të ri dhe nëse kualifikoheni për të.

Whatfarë është ETIAS?

ETIAS qëndron për Sistemin e Informacionit dhe Autorizimit Evropian të Udhëtimit. Shtë një sistem plotësisht elektronik i cili lejon dhe mban gjurmët e vizitorëve nga vendet që nuk kanë nevojë për vizë për të hyrë në Zonën Shengen. Në një farë mënyre, i ngjan sistemit elektronik të SHBA për autorizimin e udhëtimit (ESTA), i cili shërben për një qëllim të ngjashëm. Procedurat ligjore për të kaluar ETIAS kanë filluar në 2016, dhe sistemi pritet të zbatohet nga 2021.

ETIAS do t'i nënshtrohet një kontrolli të detajuar të sigurisë për secilin aplikant për të përcaktuar nëse ata mund të lejohen të hyjnë në çdo vend të Zonës Shengen. Meqenëse qytetarët e vendeve që nuk kanë nevojë për vizë për qëllime udhëtimi deri në ditët 90 në BE, nuk kanë nevojë të kalojnë një proces të gjatë të aplikimit për vizë, ETIAS do të sigurojë që këta njerëz nuk janë një kërcënim i sigurisë.

Ky sistem i autorizimit të udhëtimit do të mbledhë, mbikëqyrë dhe azhurnojë informacionin e nevojshëm në lidhje me vizitorët për të përcaktuar nëse është e sigurt për ta të hyjnë në vendet e Shengenit.
ETIAS, përveç që përdoret për qëllime biznesi dhe turistike, gjithashtu do t'i lejojë njerëzit të vizitojnë vendet e Shengenit për arsye mjekësore dhe tranziti.

Për më tepër, do të jetë e detyrueshme për të gjitha vendet që janë pa viza të Shengenit.
Pse Autorizimi ETIAS?

Në adresën e tij të 2016 për Unionin, Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker ka thënë si vijon: Ne duhet të dimë se kush po kalon kufijtë tanë. Në këtë mënyrë do të dimë se kush po udhëton për në Evropë para se të arrijnë edhe këtu.

Cilat vende në zonën Shengen

Arsyeja kryesore për miratimin e autorizimit ETIAS është siguria. Me rritjen e rrezikut të udhëtarëve në të gjithë botën, BE dëshiron të sigurojë udhëtime të sigurta në vendet e saj. ETIAS do të ulë shqetësimet e sigurisë në mënyrë thelbësore përmes sistemeve të tij të informacionit dhe mbledhjes së të dhënave.

Whatfarë do të thotë kjo, është se ETIAS do të zbulojë nëse një person është një kërcënim në çfarëdo mënyre për sigurinë e vendeve të Shengenit. Kjo do të bëjë që personi të jetë denied hyrja dhe shmangia e kërcënimit nga prezenca brenda kufijve të BE-së. Në thelb do të merret me një problem para se të jetë edhe atje

LISTA E kontrollit ETIAS

Sidoqoftë, përveç bërjes së udhëtimit më të sigurt, autorizimi ETIAS do të ndihmojë gjithashtu vendet e BE-së dhe të gjithë udhëtarët në mënyrat e mëposhtme:

- Ulja e procedurave dhe koha e aplikimit
-Përmirësimi i menaxhimit të kufijve të vendeve të BE-së
-Asiston në zbulimin dhe zvogëlimin e krimit dhe terrorizmit
-Ndaloj migrimin e parregullt
-Re forconi politikën e liberalizimit të vizave të BE-së
-Përgjithësisht, autorizimi ETIAS do ta bëjë udhëtimin në BE më pak të një telashe - dhe një përvojë shumë më të sigurt.

Kush do të ketë nevojë për ETIAS?

Siç u përmend, ETIAS synon qytetarët e vendeve që mund të hyjnë në zonën e BE-së pa viza. Si e tillë, vendet e mëposhtme 61 do të duhet të marrin autorizimin ETIAS:

Shqipëria, Andorra, Antigua dhe Barbuda, Argjentina, Australia, Bahamas, Barbados, Bosnje dhe Hercegovina, Brazili, Brunei, Kanada, Kili, Kolumbi
Costa Rica, Dominica, El Salvador, Georgia, Grenada, Guatemala, Honduras
Hong Kong SAR, Izrael, Japoni, Kiribati, Macao SAR *, Maqedoni, Malajzi
Ishujt Marshall, Mauritius, Meksikë, Mikronezi, Moldavi, Monako, Mali i Zi
Nauru, Zelanda e Re, Nikaragua, Palau, Panama, Paraguai, Peru, Saint Kitts dhe Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent, Samoa, Serbia, Seychelles, Singapori, Ishujt Solomon, Koreja e Jugut, Tajvani, Timor Leste, Tonga, Trinidad dhe Tobago , Tuvalu
Ukrainë, Emiratet e Bashkuara Arabe, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Uruguaji, Vanuatu
Venezuela

Deri në fillimin e sistemit nga 2021, më shumë vende mund të shtohen në listë, por për momentin, të gjithë qytetarët e vendeve të përmendura më lart, do të jenë të detyruar të marrin autorizimin ETIAS përpara se të hyjnë në ndonjë vend të BE-së.

Sa do të kushtojë ETIAS?

ETIAS nuk do të rëndojë shumë financat tuaja. Plannedshtë planifikuar që ETIAS të kushtojë vetëm 7 € për secilën aplikacion. Kjo vlen vetëm për të rriturit mbi 18 vjeç, pasi ata nën 18 nuk do të duhet të paguajnë asnjë tarifë. Mund ta paguani tarifën me kartelë debiti ose krediti. Menjëherë pasi të keni kryer pagesën, autorizimi ETIAS do të fillojë përpunimin.

Sa kohë është e vlefshme ETIAS?

Nëse aprovohet, ETIAS mund të jetë i vlefshëm për vite 3 ose deri në fund të vlefshmërisë së dokumentit të udhëtimit të regjistruar gjatë aplikimit, cilado që të vijë i pari. Nëse do të merrni periudhën e parë të vlefshmërisë ose të dytën, varet nga vlerësimi i sistemit të informacionit dhe rreziqit tuaj.

Po sikur të kërkohet aplikacioni im ETIASnied?

Brenda disa minutave nga paraqitja e aplikacionit, ju do të merrni një përgjigje për statusin e ETIAS tuaj. Nëse miratohet, urime! Nëse jo, ju do të merrni mesazhin e mohimit. Në mesazhin e mohimit, ju do të keni një arsye pse ETIAS ishte denied. Ju mund të apeloni ndaj këtij vendimi ose bazuar në arsyen e mohimit, ju mund të rregulloni kërkesën tuaj dhe të provoni përsëri.

Cilat dokumente më duhen për autorizimin e ETIAS?

Dokumenti i vetëm që ju duhet të aplikoni për ETIAS është pasaporta juaj e vlefshme. Mund të kërkohet nga pasaporta juaj të ketë këto informacione:
Fotografia juaj dixhitale e cila nuk është ngjitur në pasaportë
Një pasaportë e lexueshme e makinës - e cila gjendet nën foton e pasaportës suaj dhe ka dy rreshta numrash, shkronjash dhe simbole
Chip elektronik i pasaportave - i cili nuk është domosdoshmërisht i detyrueshëm, por do të ishte një avantazh. Ky çip mund të gjendet në faqen e pasaportës së pasaportës suaj në fund.

PASSPORTI I BE-së K RERKOHET P FORR A NIE NUMBER

A mund të hyj në ndonjë vend të BE me autorizimin ETIAS?

Për të përdorur si duhet autorizimin ETIAS, së pari duhet të kaloni në vendin e parë që keni deklaruar në aplikacionin tuaj. Nëse po planifikonit të kalonit nëpër Gjermani, Belgjikë dhe Austri dhe do të deklaronit në kërkesën tuaj se vendi i parë që do të vizitoni është Gjermania, duhet ta kaloni atë përpara se të vizitoni Belgjikën dhe Austrinë. Pasi të hyni në vendin tuaj të parë, mund të vizitoni çdo vend tjetër në Zonën Shengen për ditë 90.

Sidoqoftë, thjesht sepse ju keni ETIAS nuk ju garanton domosdoshmërisht hyrjen në vendet e BE. Kjo është në diskrecionin e autoriteteve kufitare.
Ka vende në BE, të cilat nuk janë në Zonën Shengen, dhe ju nuk mund t'i futni ato me autorizimin ETIAS.

Si e kontrollon ETIAS informacionin tim?

ETIAS do të jetë i lidhur me shumë baza të të dhënave që mund të verifikojnë informacionin tuaj brenda disa minutash. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme që të gjithë aplikantët të japin përgjigje të ndershme dhe të mos përpiqen të japin informacion të rremë. Nëse jeni kapur duke dhënë informacione mashtruese në sistemin ETIAS, do të jeni denied autorizimin. Për më tepër, nëse ETIAS juaj është aprovuar, por më vonë ju gjeni informacione të pasakta ose false, ETIAS juaj do të revokohet.

Sa kohë mund të plotësoj aplikacionin ETIAS?

Siç u tha, aplikacioni ETIAS pritet të plotësojë vetëm rreth 10 minuta. Pas 10 minutash, ju do të merrni një njoftim që seanca juaj ka skaduar dhe mund t'ju kërkohet të filloni nga fillimi. Për të shmangur këtë, përpiquni të kaloni me kujdes aplikacionin dhe të ruani informacionin tuaj.

Po sikur të mos jem i kualifikuar për ETIAS?

Të gjithë qytetarët e vendeve në tabelën e mësipërme (vendet që mund të hyjnë në BE pa viza) kanë të drejtë të aplikojnë për ETIAS. Nëse nuk keni të drejtë për këtë autorizim udhëtimi, do të thotë që nuk jeni qytetar i atyre vendeve. Kjo do të thotë që ju duhet të merrni një Vizë Shengen për të hyrë në vendet e BE-së.

A kam nevojë për ETIAS nëse kam një Vizë Shengen?

Jo, nëse keni një Vizë Shengen, atëherë nuk do t'ju duhet një autorizim ETIAS. Ju mund të paraqisni vizën tuaj tek autoritetet kufitare kur të hyni në vendet e Zonës Shengen. Kur viza juaj skadon, mund të aplikoni për ETIAS nëse keni të drejtë.

A do t'u kërkohet qytetarëve britanikë të kenë autorizimin ETIAS?

Meqenëse Mbretëria e Bashkuar po kalon procedurat e Brexit, është ende e paqartë se cilat do të jenë kushtet për britanikët që dëshirojnë të hyjnë në BE. Sidoqoftë, britanikët ka shumë të ngjarë të bien nën programin ETIAS.
Ndërsa negociatat për Mbretërinë e Bashkuar për të lënë BE-në, situata do të sqarohet dhe qytetarët britanikë do të kuptojnë nëse duhet të marrin ETIAS apo jo.

Sa herë mund të hyj në BE me një ETIAS?

Ju mund të hyni në vendet anëtare të Shengenit për aq herë sa dëshironi, për aq kohë sa ETIAS juaj është i vlefshëm dhe nuk keni qëndruar më shumë se ditë 90 në një periudhë ditore 180.

A janë ESTA dhe ETIAS të njëjta? Cilat janë ndryshimet e tyre?

ESTA është ekuivalenti i SHBA ETIAS i BE-së. Ndërsa ETIAS ka të bëjë me Informacionin dhe Autorizimin Evropian të Udhëtimit, ESTA qëndron për Sistemin Elektronik për Autorizimin e Udhëtimit.

Ju nuk do të jeni në gjendje të hyni në SH.B.A. me një ETIAS, ashtu si një mbajtës ESTA nuk lejohet të hyjë në BE pa pasur një ETIAS ose Vizë Shengen. Qytetarët amerikanë, të cilëve u lejohet të hyjnë pa viza në Evropë, pasi 2021 do të duhet të marrin një ETIAS para udhëtimit të tyre në Zonën Shengen.

Cili është ndryshimi midis një vizë Shengen dhe një autorizim udhëtimi ETIAS?

Një vizë Shengen është një afishe e vendosur në pasaportën tuaj, e cila specifikon kohën që ju lejohet të qëndroni në Zonën Shengen, ndërsa një autorizim udhëtimi është një leje elektronike që shërben për të njëjtin qëllim. Ndërsa do t'ju duhet të ndiqni një procedurë disa javore, e cila përfshin mbledhjen e shumë dokumenteve dhe marrjen në një intervistë, ju do të jeni në gjendje të përfundoni procesin e aplikimit për një ETIAS brenda disa minutash.

A kam nevojë edhe për një ETIAS nëse kam një Vizë Shengen?

Nëse keni një Vizë Shengen, kjo do të thotë se nuk jeni pjesë e listës së vendeve, të cilat janë të përjashtuara nga viza. Prandaj, nuk do t'ju duhet një autorizim ETIAS. Ju mund të paraqisni vizën tuaj tek autoritetet kufitare kur të hyni në vendet e Zonës Shengen. Kur viza juaj skadon, mund të aplikoni për ETIAS nëse keni të drejtë.

WHFAR NJ E ETIAS T L DUHET

A kam nevojë për vizë ETIAS nëse kam një vizë afatgjatë nga një prej Shteteve Anëtare?

Meqenëse një vizë afatgjatë e lëshuar nga një prej vendeve anëtare ju jep të drejtën për të lëvizur në të gjithë Shengenin, nuk do të keni nevojë të merrni një autorizim udhëtimi për aq kohë sa keni vizë. Një ITIAS nuk është njësoj si Aplikoni statusin e zgjidhur të BE-së.

A kanë nevojë për foshnjat dhe fëmijët ETIAS?

Everydo udhëtar, madje edhe foshnjat dhe pleqtë do të duhet të paraqesin një autorizim udhëtimi pas mbërritjes së tyre në Shengen, në mënyrë që të lejohen të hyjnë. Sidoqoftë, njerëzit nën moshën 18 janë të liruar nga pagesa e tarifës.

A mund të revokohet një autorizim udhëtimi?

Po, një autorizim udhëtimi mund të revokohet ose anulohet nëse kushtet për lëshimin e autorizimit të udhëtimit nuk zbatohen më, ose nëse mbajtësi i autorizimit të udhëtimit zbulohet se ka shkelur ndonjë prej rregullave të ETIAS.

Cila është lista e vëzhguesve ETIAS?

Kjo është një listë që përbëhet nga të dhëna për njerëzit për të cilët dyshohet se kanë kryer, ose kanë qenë pjesë e një vepre penale (si terrorizëm). Lista e vëzhguesve ETIAS do të krijohet bazuar në informacionin e dhënë nga Shtetet Anëtare dhe Europol.

Kur do të implementohet ETIAS?

Besohet se ETIAS do të jetë operacional në janar 2021.

Kliko këtu për më shumë NIE Informacione për numrin

Uebfaqja zyrtare e BE-së

Pse është një NIE Numri i rëndësishëm?

Nëse mendoni të transferoni në Spanjë, me shumë mundësi, përparësia juaj kryesore do të jetë të gjeni shtëpinë tuaj të ëndrrave, ndoshta një vilë me pishinë, ose të siguroni një punë të re. Shtë e rëndësishme të dini në fazat e hershme Rëndësia e Marrja e juaj NIE Numër dhe të gjitha arsyet pse mund t'ju kërkohet ta paraqisni atë.

Pse kam nevojë për një NIE Numri?

Arsyeja kryesore që njerëzit gjejnë nga leximi i blogeve, faqeve të internetit dhe forumeve të pafund është se kërkohet për Blerje, Shitje dhe Qira të pronave. Pavarësisht nëse planifikoni të jetoni në Spanjë përgjithmonë, të merrni me qira për një periudhë të shkurtër kohe ose thjesht të blini një shtëpi pushimi, së pari duhet të merrni NIE Numri i. Zakonisht ndihmon të dini se kudo që duhet të paguhen taksat - kërkohet!

Nuk ka asnjë ndryshim nëse ardhja në Spanjë për të studiuar, një vendosje pune, filloni në një punë të re ose po planifikoni të krijoni biznesin tuaj, duhet të merrni NIE Numri i.

Pasi të jetojmë këtu në Spanjë, do të zbuloni se lista e gjërave për të zgjidhur nuk është e mbaruar në fillim.

Të gjithë kanë nevojë për një Llogari bankare kështu që një nga vendet e para për të vizituar është Banka. Cila bankë ndonjëherë ju zgjidhni ka të ngjarë të kërkojë një kopje të tuaj nie çertifikatë kur hapni një llogari të re bankare për ju, duke vendosur një Peng Ofroni ose aprovoni kërkesën tuaj për një hua.

Të gjitha marrëveshjet e huasë dhe hipotekës duhet të shkruhen dhe nënshkruhen në prani të një Noteri. Hereshtë këtu te Noteri që Noterët do të kërkojnë të shohin edhe tuajin NIE Certifikata!

Një artikull tjetër që mund të keni në krye të listës suaj kur lëvizni në Spanjë është Blerja e një makine. Kur blini një automjet të dorës së re ose të dytë, garazhi do t'ju duhet nie numrin në mënyrë që të legalizoni dokumentacionin e automjetit tuaj dhe të transferoni pronësinë në emrin tuaj. Nëse blini privatisht, zakonisht është dakorduar ndërmjet blerësit dhe shitësit se kush do të jetë përgjegjës për transferimin e pronësisë, qoftë në atë mënyrë nie çertifikata është një nga dokumentet që departamenti Tráfico do të kërkojë për plotësimin e kësaj kërkese.

Në ndërkohë, organizimi i Sigurimit të Automjetit (dhe pa dyshim edhe Sigurimi i Familjes) do të jetë një përparësi edhe më tutje, përsëri, keni tuajin NIE numër afër duarve.

Pasi të vendoseni në shtëpinë tuaj të re të ëndrrave, do të doni të krijoni shërbimet shtëpiake. Të gjithë kemi nevojë për energji elektrike, ujë, telefona dhe internet.

Eachdo ofrues do t'ju duhet tuaj NIE Numri për të vendosur një kontratë të re furnizimi. Kur merrni një telefon celular ose me kontratë ose paguani si shkoni - dhe le të jetë i sinqertë; megjithatë ne kemi arritur pa një? - Ju do të duhet të tregoni tuaj NIE Certifikatë në pikën e porosisë. Në këtë rast është gjithashtu e zakonshme që gjithashtu të kërkohet Padrón tuaj. Për të aplikuar për një Padrón ju gjithashtu do të duhet tuaj NIE.

Arsyet e tjera për të pasur nevojë për një NIE numri janë: Trashëgim, Për tu bërë një Banor në Spanjë, Për tu regjistruar te mjekët. Fëmijët mund të kërkohen për atë kur regjistrohen në shkollën e tyre lokale.

Si të merrni një NIE Numri në Spanjë

NIE Numri i zyrave të mbyllura në Pushimet Kombëtare dhe lokale 2019 Spanjë.

Nëse keni filluar të planifikoni datat për të ardhur në Spanjë për të marrë tuajin NIE Numër në 2019 (që do të përfshinte aplikimin për tuajin) NIE numër / Certifikado në Stacionin Policor Kombëtar / Comisaria de Policia ose Zyra e të Huajve / Oficina de Extranjeria) është e mençur të kujtojmë se Spanja ka një numër mbi mesatar të të dyjave Pushime Kombëtare dhe Lokale.

Gjatë këtyre kohëve stacionet e policisë do të mbyllen dhe ju nuk do të jeni në gjendje të merrni atë NIE Numri.

Pushimet Kombëtare të Spanjës festohen në të njëjtën datë çdo vit, pavarësisht nëse ato bien në një fundjavë ose në një ditë në javë, kur e gjithë Spanja do të jetë me pushime, ndryshe nga festat Rajonale, kur do të jetë vetëm ajo krahinë e veçantë.

Shtë e rëndësishme të merren parasysh këto data sepse shumica e zyrave qeveritare dhe disa stacione policie përgjegjëse për lëshimin tuaj NIE numrat / Certifikatat do të mbyllen. Ata gjithashtu mund të mbyllin për ato që spanjollët i quajnë "Puente"Ditë ose siç do të thoshim ne, një ditë" urë ".

Kjo ndodh kur festa bie për shembull të martën ose të enjten dhe e hëna ose e premtja merret edhe si festë, duke dhënë një fundjavë të këndshme të gjatë! Vetëm në Spanjë!

Si dhe Stacionet e Policisë dhe sallat e qyteteve, dyqanet, bankat dhe shumë biznese të tjera do të mbyllen për festën Kombëtare. Shumica e restoranteve dhe bareve do të qëndrojnë të hapura.

Shikoni listën tonë të Pushimeve Kombëtare më poshtë përpara se të prenotoni librin tuaj NIE Emërimi i numrit për të shmangur zhgënjimin.

1 Jan Dita e Vitit të Ri (Kombëtar)


6 Jan Epiphany (Kombëtar përveç Country Baske & La Rioja)


7 Jan Epifani (Pushime Andaluzia, Aragoni, CanaryIslands, Castile dhe
Leon, Ceuta, Extremadura, Madrid, Melilla & Navarre)


28 Shkurt Festa Rajonale e Andaluzisë


1 Pushime Rajonale në Ishujt Balearik


19 Dita e Shën St Josephit Vendi Bask, (Castile-LaMancha, Murcia, Navarre)


18 Prill Maundy E enjte (Kombëtare përveç Kantabrisë, Katalonjës dhe Valencia)


19 Prill E Premte e Mirë (Kombëtare)


22 Prill të Hënën e Pashkëve (Ishujt Balearik, Vendi Baskisht, Castile-La Mancha,
Katalonja, La Rioja, Navarre & Valencia)


23 Festa Rajonale Prill Aragon


23 Festa Rajonale e Prill Castile dhe León


1 Dita e Punës e Majit (Kombëtare)


2 Pushime Rajonale Maj Madrid


15 May San Isidro (Madrid)


17 Maj Dita e Letërsisë Galerike


30 Festa Rajonale e Ishujve Kanarie


31 Maj festa Rajonale Castile-La Mancha


9 Qershor Murcia (Pushime Rajonale)


10 Qershor La Rioja (Pushime Rajonale)


13 Qershor San Antonio


20 Qershor Corpus Christi, (Castile-La Mancha)


24 Dita e Shën Gjonit (Katalonja dhe Valencia)


25 Jul Dita Kombëtare e Galicisë (Galicia)


25 Dita e Jul Saint James (Vendi Bask)


28 Dita e Institucioneve (Cantabria)


5 Gusht Zoja e Afrikës (Ceuta)


12 Aug Eid al-Adha (Ceuta & Melilla)


15 Gusht Supozimi i Marisë (Kombëtare)


2 Shtator Dita e Ceuta Ceuta


8 Festa Rajonale e Asturias (Asturias)


8 Festa Regjionale e Shtatorit (Extremeadura)


8 Sht Zonja e Fitoreve (Melilla)


9 Sht Pushimi Zonja e Fitoreve (Melilla)


9 Festa Regjionale e Shtatorit ekstremadura (ekstremadura)


11 Sht Dita Kombëtare e Katalonjës (Katalonja)


15 Festa Rajonale e Kantabrisë (Cantabria)


17 Shtator Dita e Melilla (Melilla)


9 Tetor Festa Rajonale Valenciane (Valencia)


12 Tet Fiesta Nacional de España (Kombëtare)


1 Nëntor Dita e Të Gjithë Shenjtorëve (Kombëtar)


9 Nov Virgin of Almudena (Madrid)


3 Dhjetor San Francisko Javier (Navarre)


6 Dita e Kushtetutës (Kombëtare)


8 Dhjetor Koncepti i Pahijshëm Kombëtar (përveç vendit Bask, Ishujt Kanarie, Katalonjës, Ceuta & Navarre)


9 Dhoma e Pahijshme e Konceptit Pushime (Andaluzia, Aragon, Castileand Leon, Extremeadura, La Rioja, Madrid & Melilla)


25 Dhjetor Dita e Krishtëlindjes Kombëtare (përveç Murcia)


26 Dita e Shën Shën Stefanit (Katalonja)


Ju lutemi vini re: Lokali juaj NIE Zyra e numrave do të mbyllen në Pushimet Kombëtare dhe Lokale, kështu që ju lutemi planifikoni udhëtimet tuaja rreth këtyre datave.

I zakonshëm NIE Numri i pyetjeve:

Si të merrni një NIE Numër

NIE Numrat dhe Hipotekat

Dallimet midis a NIE, TIE, NIF, DNI në Spanjë

Si të bëhet Autonomo në Spanjë

A kam nevojë për një NIE Numër për të marrë një Hipotekë në Spanjë?

A po mendoni të blini një pronë në Spanjë? Ndoshta një vilë me pishinën e saj të jashtme, apo një apartament qendror në një ndërtesë të lartë? ku duhet të filloni? Gjëja e parë që do t'ju duhet është një Spanjisht NIE Numër. Këtu te MY NIE numrin Spanjë duke e bërë tuajin tuaj NIE Numri në vend që të mund të aplikoni për Hipotekën tuaj është puna jonë numër një.

Duke na plotësuar një të thjeshtë NIE Formulari i aplikimit të numrit në anglisht, ne mund t'ju bëjmë të prenotuar në stacionin e policisë në Spanjë dhe t'i përgatisni të gjitha dokumentet përkatëse gati për ju.

Blerja e një shtëpie është një hap i madh, kështu që planifikimi i duhur në fillim do t'ju ndihmojë të merrni vendime më të mira në të ardhmen, si dhe t'ju jap një ide se çfarë keni në dispozicion për të shpenzuar për pronën tuaj të re të ëndrrave në diell.

Marrja e një hipoteke në Spanjë nuk ka pse të jetë e ndërlikuar dhe rregullimi i kësaj herët mund t'ju shpëtojë disa sherr dhe zhgënjime më vonë kur të keni gjetur pronën tuaj të ëndrrave.

Normat e interesit në Spanjë janë ende mjaft të ulëta dhe ka shumë paketa të ndryshme në dispozicion. Zakonisht hipotekat në Spanjë rregullohen nga ndërmjetësit ose huazuesit e hipotekave dhe llojet e ndryshme të disponueshme përfshijnë ripagimin, vetëm interesin, fillimin e ulët dhe ndërtimin / vetë-ndërtimin për të përmendur, por disa.

Pra, tani ju keni vendosur që do të merrni një hipotekë në Spanjë, çfarë tjetër?
Në këtë fazë është një ide e mirë të siguroheni që të keni të gjitha dokumentet e nevojshme në rregull. Një nga gjërat e para që ju, dhe çdo palë tjetër që do të emëroheni në hipotekë ose veprat e pasurisë (eskritura) do të kërkohet është e juaja Numero de Identifikacion de Extranjero (NIE Number). Ky është në thelb numri juaj i identifikimit dhe do t'ju duhet kur të merrni një hipotekë në Spanjë pasi hipoteka juaj nuk mund të përpunohet pa të.

Ju ndoshta do të jeni duke organizuar tuaj Llogari bankare në këtë kohë dhe do të duhet tuajën NIE numër edhe për këtë. Lexoni më shumë se si të bëni paguaje NIE Taksa e numrit në bankë.

Si të merrni një NIE Numri për një Morgazh në Spanjë

Si të merrni një Hipotekë në Spanjë

Kur merrni hipotekën tuaj në Spanjë, zakonisht do t'ju kërkohet si minimumi për të siguruar tre pagesa të fundit, deklaratën tuaj më të fundit për tatimin mbi të ardhurat, detaje për çdo kredi / hipotekë tjetër, kontratën tuaj me shitësin dhe dëshmi se tatimi në pronë është i azhurnuar dhe shkrim. Ajo që ju kërkohet mund të ndryshojë bankë në bankë dhe gjithashtu mund t'ju kërkohet kontrata e punës ose regjistrimet e pasurive tuaja. Aplikimet e vetëpunësuara gjithashtu kërkojnë dokumentacion shtesë dhe ndërmjetësi juaj individual do t'ju këshillojë më mirë për atë që kërkohet për secilin rast individual.

Klikoni këtu për të përdorur kalkulatorin e Hipotekës Falas

Huadhënësi juaj do të kërkojë një vlerësim të pronës tuaj të zgjedhur pasi kjo do t'i ndihmojë ata në vlerësimin e shumës dhe afatit të kredisë. Kushtet mund të ndryshojnë nga dhjetë në njëzet e pesë vjet. Sigurohuni se jeni të vetëdijshëm për të gjitha tarifat që mund të bëni kur merrni hipotekën tuaj spanjolle, përfshirë tarifën e vlerësimit, tarifën e rregullimit të hipotekës dhe sigurimin e hipotekës, tarifat e Noterisë, tarifat e Translatorit, taksën e hipotekës dhe tarifat e regjistrit të tokës. Ju nuk doni goditje të papritura më vonë.

Klikoni Këtu për të marrë një Kuotë Spanjolle të Hipotekave

Kur të keni rënë dakord kushtet e hipotekës me bankën tuaj dhe të vazhdoni blerjen tuaj, atëherë do të vizitoni Noterin për të nënshkruar marrëveshjen tuaj të hipotekës dhe marrëveshjen tuaj të blerjes. Kjo mund të jetë një përvojë e re!
Tani gjithçka që mbetet për të bërë është të shijoni shtëpinë tuaj të re në Spanjë!

Nëse keni nevojë për ndihmë në marrjen tuaj NIE numri i shpejtë në mënyrë që të shpejtoni marrjen e hipotekës suaj në Spanjë, atëherë ju lutemi na kontaktoni menjëherë për këshilla falas.

Të tjera të përbashkëta NIE Numri i pyetjeve

A kam nevojë për një Padron për të marrë një NIE Numri?

Si të merrni një NIE Numri në Tenerife

Mund të marr një NIE Numër pa një takim?

Merrni NIE Format e numrave në anglisht

Farë është një Padron dhe a kam nevojë për një për të marrë një NIE Numri?

Përgjigju me terma të thjeshtë: Padron, i njohur në Spanjë si regjistrimi është e ngjashme me regjistrin zgjedhor në Britani të Madhe. Ai i lejon bashkisë lokale të monitorojë se sa njerëz jetojnë në secilin qytet / qytet dhe ndikon drejtpërdrejt në fondet që qyteti merr nga qeveria.
Ambasada Britanike këshillon që është e detyrueshme me ligjin Spanjoll që të regjistroheni në padrón në Town Hall ku banoni.

Regjistrimi në bashkinë tuaj të qytetit lokal, i njohur gjithashtu si "Ayuntamiento”Në Spanjisht përfiton qyteti juaj sepse qeveria juaj lokale merr fonde në varësi të sa janë regjistruar në Padrón. Padrón është një mënyrë e mirë për Town Town të ​​dijë se sa njerëz janë duke jetuar në zonë. Disa bashki mund të kërkojnë nga ju që të plotësoni një formular regjistrimi i cili ju lejon të votoni në zgjedhjet lokale.

Në Padrón do të jenë të gjithë emrat e njerëzve që jetojnë në adresë. Ju mund të jeni akoma në Padrón për një adresë të caktuar edhe pse emri juaj nuk është në marrëveshje për ekskursionin (veprat e titullit) ose marrëveshjen e qirasë.

Nëse dëshironi të aplikoni për certifikatën tuaj, regjistroni fëmijën tuaj për shkollë, regjistrohuni tek mjeku juaj lokal (mjeku), transferoni një automjet të importuar në pllaka spanjolle ose blini një makinë spanjolle, atëherë do të keni nevojë për një padrón.

Si mund të marr një Padrón?

Para së gjithash, ju do të duhet të vizitoni Bashkinë tuaj Town Town (Ayuntamiento). Ju duhet të merrni me vete pasaportën tuaj të vlefshme dhe në datë, një faturë të shërbimeve të fundit, një kopje të eskredurës dhe të NIE numri (Numero de identidad de Extranjero). Nëse nuk e keni tashmë një NIE numrin pastaj MY NIE mund ta rregulloni këtë për ju. Vizitoni faqen tonë për të lexuar më shumë rreth NIE Numrat në Spanjë

Në disa Salla të qytetit ata tani paguajnë një tarifë për përpunimin e Padrón tuaj. Nuk do të ketë rëndësi nëse tuajat NIE numri tregon një adresë të ndryshme megjithatë marrëveshja juaj për ekskursion / qira duhet të jetë adresa juaj e saktë.

Do të merrni një çertifikatë që tregon detajet e pasurisë suaj, si dhe emrat e të gjithë atyre që banojnë atje. Ky është një proces i shpejtë dhe do t'ju jepet certifikata juaj për të marrë shtëpi me vete.

A duhet të rinovoj Padr myn time?

Ju mund të kërkohet një kërkesë e azhurnuar dmth brenda tre muajve të fundit, nga disa shërbime ose autoritete të caktuara, p.sh. qendra mjekësore, Trafico, Shërbimet Sociale dhe nëse jeni, atëherë thjesht është rasti të kërkoni nga Bashkia juaj të ribotojë Padrón.
Disa autoritete lokale aktualisht janë duke kontrolluar saktësinë e regjistrave të tyre, kështu që ju mund t'ju dërgohet një letër ku të pyesni nëse dëshironi të qëndroni në këtë vend. Nëse nuk i përgjigjeni kësaj, ju mund të gjeni veten duke u larguar nga padrón.

Duhet të merrni një NIE Numri? Këtu te MY NIE Numri Spanja duke marrë tuajin NIE Numri i shpejtë është puna jonë! Na kontaktoni sot!

Të tjera të zakonshme NIE Numri i pyetjeve

Si ta paguaj timen NIE Taksa e numrit në bankë?

Si të merrni një NIE Numri në Tenerife

Si të merrni një NIE Numri në Marbella

Humbur NIE Numrat

Si të merrni një NIE Numri në Benidorm

NIE Informacione për numrin

NIE Numri Marbella

Sapo ke lëvizur tek Marbella? Apo ndoshta duke menduar për të blerë ose marrë me qira një shtëpi në zonë? Ndoshta fillimi i një biznesi? Gjëja e parë që do të të duhet kur të mbërrish avionin në Marbella është e jotja Spanjisht NIE Numër.

NIE Numri Marbella

Si të merrni një NIE Numri në Marbella

Këtu te MY NIE SPANJE duke u radhitur me tuajat NIE Numri, (Número de Identificación de Extranjero), ekuivalenti i një qytetari spanjoll Número de Identificación Fiskal (NIF), në kohën e shpejtë është Punë jonë.

Duke plotësuar vetëm një NIE Formulari i rezervimit të numrave në faqen tonë të internetit ne mund të organizojmë gjithçka që nga takimi juaj në stacionin e policisë Marbella deri tek dokumentet tuaja dhe NIE Taksa e numrit.

Detyra juaj e vetme është të arrini në stacionin e policisë Marbella në kohën dhe datën që ne ju sigurojmë të dorëzoni NIE Numri i shkresave dhe tregoni pasaportën tuaj.

Lexoni për të marrë tuajin NIE Numri sot në Marbella? Klikoni këtu për të vizituar tonë NIE Faqja kryesore e numrit dhe lexoni për shërbimin tonë të plotë

Më shumë informacione rreth Marbella

Si të merrni një NIE Numri në Marbella

Marbella ndodhet në ultësirë ​​të Sierra Blanca, në Costa del Sol, në provincën e Malaga. Një vendpushim model mesdhetar dhe i preferuari i madh me pushuesit nga e gjithë bota.

Që nga 1970, Marbella është njohur si një shesh lojrash për të pasur dhe të famshëm. Sidoqoftë, nën të gjithë mashtruesit, ka shumë më tepër Marbella. Krenohet me një atmosferë të mrekullueshme kozmopolite dhe rrezaton karizëm; tërheqjen e vizitorëve për tërheqjet e saj të shumta: plazhe mahnitëse, moti i ngrohtë, ambientet e kohës së lirë, duke përfshirë disa nga kurset më të mira të golfit në Evropë, restorante, jetën e natës të klasit botëror dhe markat e blerjeve luksoze ndërkombëtare.

Marbella është një qytet simpatik, i ngrohtë dhe mikpritës. Kështu që nuk është për t'u habitur që herë pas here, ai kryeson në listën e qytetit më të vizituar në Spanjë (gjithashtu kryeson tabelën tonë për më së shumti NIE Numrat e kërkuar në javën 1). Kush nuk do të donte një pjesë të aksionit në Marbella?

Motoja e Marbella është "një mënyrë për të jetuar", nëse po kërkoni një festë që ofron plazhe të shkëlqyera, klimë të mrekullueshme gjatë gjithë vitit, ambiente unike të kohës së lirë, gastronomi dhe argëtim, atëherë zgjidhni Marbella, mënyra e saj e jetës do t'ju magjepsë.

Gjërat për të parë dhe bërë në Marbella

Plazhet dhe enklavat e Marbella në lindje deri në komunën perëndimore të San Pedro de Alcantara, Marbella ofron kaq shumë aktivitete dhe lehtësira, vizitorët nuk kanë nevojë të ndërmarrin larg zonës për të shijuar një festë të plotë dhe aktive.

Në 'Sheshin Portokalli' të famshëm të Plaza de Naranja, ju mund të qëndroni disa orë larg, duke pirë sangria, duke marrë një ambient të bukur dhe njerëz, duke vizituar butikët simpatik dhe dyqanet e dhuratave.

Labirintja e rrugëve të vogla dhe rrugicave që rrethojnë Portin e Portokalli do të zbulojë dyqane të mëtejshme të vogla që shesin të gjitha format e xhinglave, modës dhe suvenireve dhe ka disa restorante dhe bare të shkëlqyera për një turmë të re dhe modë.

Kaloni rrugën nga Qyteti i Vjetër dhe e gjeni veten në La Alameda Park, të mbushur me bimë dhe pemë ekzotike, duke çuar poshtë në një zonë të hapur ekspozite; ku mund të shijoni një ekspozitë të përhershme të skulpturave të Dali dhe ekspozita të përkohshme të artit dhe mediave gjatë vitit.

Poshtë parkut është Paseo Maritimo (Promenade); ky është një nga vendet më të preferuara për vendasit dhe vizitorët. Bulevardi është i mbushur me restorante të të gjitha gastronomive, me tarraca me pamje nga Mesdheu i bukur.

Plazhet e Marbella: Vija bregdetare e Marbella shtrihet nga Cabopino deri në San Pedro de Alcantara. 26 kilometra plazhe me rërë të artë, duke rënë poshtë në Detin e Qetë Mesdhe.

Në lindje, porti dhe plazhi Cabopino janë shtëpia e një çifti Chiringuitos të shtruar dhe ekonomik (Restorantet në plazh), plazhi, në afërsi të portit, ka banja dielli për t'u marrë me qira dhe është një vend i njohur për surfing qift. Ndërsa zhvendoseni në perëndim larg portit, plazhi bëhet një vend nudist. Shkoni në perëndim në zonën e popullarizuar të Elviria dhe plazhin e famshëm Nikki dhe më pas në një nga shtrirjet më të bukura dhe natyrore të plazhit, i cili bashkohet me Elviria dhe urbanizimin e El Rosario.

Qesharak Beach vetëm jashtë Marbella, është një park dëfrim në plazh, me karte të shkojnë, parashailing, skutera uji dhe një bar restorant.

Plazhet e qytetit të Marbella janë të pajisura mirë, me objekte sporti ujor, restorante plazhi rreshtojnë rëra të arta, sardele gatimi në lugë, ujërat janë të qetë, ideale për ditët e plazhit familjar. Shkoni më tej në perëndim në Porto Banus dhe ju keni një përzierje të zonave të plazheve familjare dhe klubeve plazhi hedonistic, ku ka të ngjarë të përplaseni në disa të famshëm dhe paparacët.

Më në fund, arrini San Pedro de Alcantara, në kufijtë perëndimorë të Marbella. Këtu plazhet e gjera me palme janë më të shtruara, të mbështetur nga një shëtitore dhe restorante të bukura.

Pazar në Marbella: Nëse dëshironi të kombinoni një festë në plazh me një udhëtim pazar, Marbella është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Midis qytetit të Marbella dhe Puerto Banus ju keni një përzierje mbresëlënëse të butikëve të pavarur, markave luksoze dhe markave ndërkombëtare të rrugëve të larta spanjolle, të tilla si Zara dhe Mango.

Luksozi Puerto Banus është i mbushur me butiket e stilistëve, nëse keni disa qindra paund për të shpenzuar në një bluzë, bikini apo palë këpucë, atëherë ky është vendi për të blerë. Nëse jeni duke kërkuar diçka pak më unike, atëherë Marbella Old Town është një destinacion i mirë për blerje dhe Qendra Tregtare La Cañada në autostradën sipër Marbella, është shtëpi për dyqane zinxhirësh, butiqe, supermarkete, dyqane DIY. Këtu do të gjeni dyqanin më të madh Apple në Spanjë, Habitat dhe Marks & Spencer!

Historia e Marbella: Megjithëse Marbella është një qytet mjaft modern, ai ende ka një histori interesante dhe një trashëgimi të rëndësishme arkitekturore.

Disa ekspertë besojnë se zgjidhja e parë në zonën Marbella daton nga pushtimi fenikas në shekullin 7th, megjithëse nuk ka asnjë provë përfundimtare për këtë. Casco Antiguo (Qyteti i Vjetër) daton nga pushtimi Romak dhe fillimisht u quajt Salduba (Salt City).

Festivalet: Duke filluar rreth Qershorit, sezoni i verës në Marbella po shkon dhe me të vijnë një mori festivale dhe festash. Ngjarjet përfshijnë një fundjavë të luksit të pastër, në fundjavën luksoze Marbella dhe përvjetorin vjetor Marbella Feria, një javë flamenco, flakërimi dhe mendjemadhësie.

Solstika verore festohet në plazh për La Noche de San Juan, ku zjarret janë ndezur të gjithë përgjatë plazheve të Marbella. Këto tri ngjarje zhvillohen në qershor. Festivali me famë botërore Starlite vjen në Marbella në gusht, duke bashkuar muzikantë dhe artistë nga e gjithë bota në një seri koncertesh për të mbledhur para për bamirësi.

Më në fund, festivali eko-holistik Arte Sano, i cili zhvillohet në korrik dhe nëntor në San Pedro de Alcantara është një fundjavë argëtuese, e lirë dhe me diell të arteve shëruese, eko-tregut, punëtorive për fëmijë dhe muzikës.

Muzetë në Marbella: Marbella mund të mos jetë një qytet i madh, por ajo ka pjesën e saj të drejtë të tërheqjeve kulturore. Nëse dita është e veshur me vjeshtë dhe ju nuk e dashuroni blerjen e pazarit, atëherë ju rekomandojmë një udhëtim në Muzeun Bonsai (Museo de Bonsai), i cili strehon një koleksion të mrekullueshëm të pemëve Bonsai nga e gjithë bota, në atë kopsht-muze fantastik.

Dashamirët e artit kanë zgjedhjen e Muzeut Ralli, një hapësirë ​​arti bashkëkohor, me vepra nga artistë të Amerikës Latine; Galeria Poligono, një hapësirë ​​e mrekullueshme e krijuar për të simuluar rrethin e artit në Pekin. Museo del Grabado Español Contemporáneo strehon ekspozita gdhendjesh dhe punimesh arti nga artistë kombëtarë.

Golf në Marbella: Ka kurse golfi 10 vetëm në zonën Marbella dhe mbi 50 në rajonin e Costa del Sol. Kurset lokale përfshijnë: Rio Real, Los Naranjos, La Quinta, Marbella Club dhe Aloha Golf.

Vende për tu vizituar në Marbella: Në 'Sheshin Portokalli' të famshëm të Plaza de Naranja, ju mund të qëndroni orë të tëra, duke pirë sangria, duke marrë në një ambient të bukur dhe njerëz, duke vizituar butikët simpatik dhe galeritë e artit.

Labirintja e rrugëve të vogla dhe rrugicave që rrethojnë Portin e Portokalli do të zbulojë dyqane të mëtejshme të vogla që shesin të gjitha format e xhinglave, modës dhe suvenireve dhe ka disa restorante dhe bare të shkëlqyera për një turmë të re dhe modë.

Kryqëzoni rrugën nga Qyteti i Vjetër dhe e gjeni veten në La Alameda Park, parku është i mbushur me bimë dhe pemë ekzotike dhe do të ndjeheni sikur keni mbërritur në një pyll tropikal në qendër të Marbella. Gjatë shumë javëve të vitit ka ekspozita në shfaqje në La Alameda.

Poshtë parkut është Paseo Maritimo (Promenade); ky është një nga vendet më të preferuara për vendasit dhe vizitorët. Bulevardi është i mbushur me restorante të të gjitha gastronomive; të gjithë shikojnë në Detin e bukur Mesdhe.

Ka shumë aktivitete për të mbajtur një familje të pushtuar në Marbella, por nëse doni të bëni sipër qytetit, hapni rrugën për në Puerto Banus, duke u siguruar që të ndaleni të vizitoni disa nga kafenetë dhe restorantet më të lezetshme në Golden Mile ( Milla de Oro).

Puerto Banus është i njohur në të gjithë globin për shkëlqimet e tij, gluket, elegancat dhe butikët, klubet dhe portet e jahteve. Dhe nuk është larg nga shenja. Nëse keni para në dorë për të bërë një zbavitje të pazarit, atëherë këtu mund të blini Gucci, Tom Ford, Louis Vuitton, Jimmy Choo, lista e projektuesve është e pafund.

Nëse nuk keni një çift rezervë madhështore për të bërë pazar, duhet të provoni portin. Gjatë ditës ju mund të shijoni një shëtitje deri në fund të portit, të rapsodizoni jahtet luksoze dhe më pas të shijoni një koktej kozmopolit në një nga baret e portit, ku mund të uleni në tarracë, duke shikuar rrëshqitjen botërore nga në Ferrari e tyre.

Qyteti fqinj San Pedro de Alcantara kombinon një qytet të vjetër tradicional, me një bregdet më modern. Ka disa restorante të shkëlqyera dhe një shtrirje të gjatë dhe të pastër të plazhit miqësor për familjen.

Kreu lart në malet prapa Marbella për të shijuar vizitat ditore në disa nga territoret e tokës, të zbardhura nga pueblos e rajonit. Fshati më i afërt është Ojen, rreth 10 minuta me makinë nga bregu, i vendosur në mes të Sierra Blanca dhe Sierra Alpujata dhe vetëm pesë minuta nga Sierra de las mahnitëse Niepark natyror. Një qytet simpatik, i vogël, por i formuar në mënyrë të përkryer.

Pak më tej në brendësi keni fshatrat Monda dhe Monedhë, dhe Istan arrihet të shkojë në tokë nga milje e Artë. Shumë banorë të huaj janë vendosur në këto pjesë, por fshatrat ende mbajnë një ajër të së kaluarës dhe ia vlen të vizitohen. Ju mund të kaloni një ditë jashtë duke vizituar disa nga fshatrat e brendshëm vendas, për të marrë një ndjenjë të jetës andaluciane.

Gastronomi dhe jeta e natës në Marbella: Pavarësisht nëse shijoni ushqime të bukura ose tapa tradicionale, disa nga restorantet më të mirë të Kosta del Sol mund të gjenden në Marbella, East Marbella, Puerto Banus dhe San Pedro de Alcantara. Bare tradicionale tapas, jostle me peshk dhe restorante deti, bare plazhi, institucione me yje të Michelin dhe darka ndërkombëtare. Cilado mënyrë të kthehet në Marbella, do të hasësh në një restorant. Shkoni në portin e vjetër të peshkimit për një pjatë me peshk të skuqur, sardele të kalbura. Qyteti i Vjetër kombinon tapat e buxhetit me disa institucione të bukura ngrënieje.

Nëse dëshironi të hani dhe pastaj partinë, do të gjeni atë që ju po kërkoni në Marbella. Klubet magjepsëse të plazhit, bare elegant të koktejve, tapat kuqezi deri në mëngjeset e hershme. Ti zgjedh.

Këshilla për udhëtime në Marbella: Marbella ka një klimë jashtëzakonisht të butë mikro, të mbrojtur nga vargmal mbresëlënës malor Sierra Blanca, dimrat janë të butë dhe muajt e verës arrijnë gradë 32-35. Ju nuk keni nevojë për një makinë, por nëse doni të dilni nga qyteti dhe të vizitoni disa nga plazhet dhe fshatrat e rajonit, atëherë është e këshillueshme. Klikoni këtu për të parë motin në Marbella.

Kliko këtu për të marrë tuaj NIE Numër në Marbella sot!

Si të merrni një NIE Numri në Malaga

Si të merrni një NIE Numri në Tenerife

NIE Numri Tenerife

Sapo ke lëvizur tek Tenerife? Një nga gjërat e para që do t'ju duhet është një spanjoll NIE Numri. Ju do të duhet tuaj NIE Numër (Número de Identificación de Extranjero), ekuivalenti i një shtetasi spanjoll Número de Identifikación Fiskal (NIF), për të qenë në gjendje të marrësh me qira ose të blini pronë, punë, të lidheni me shërbime të rëndësishme si energjia elektrike, uji dhe interneti dhe të paguani taksat.

NIE Numri Tenerife

GET YOUR NIE NUMRI N T TENERIFE N J DREJT 24HRS

Këtu tek My NIE Numri, numri i Spanjës.1 NIE Numëroni shërbimin në internet, duke marrë dokumentacionin tuaj dhe NIE Rezervimi i numrave në vend është puna jonë.

Ne do të rezervojmë takimin tuaj në stacionin e Policisë në Tenerife dhe do të plotësojmë format që ju dëshironi. Detyra juaj e vetme për të qenë të arrini në Stacionin Policor në kohën dhe datën që ne ju ofrojmë të dorëzoni dokumentet që ju sigurojmë së bashku me Pasaportën tuaj të vlefshme.

Para se të merrni pjesë në takimin tuaj në Tenerife, do t'ju kërkohet të paguani lokalin në fuqi NIE Taksa e numrit prej 9.64 euro paraprakisht në çdo bankë kryebashkiake. (Ne do t'ju sigurojmë me formularin e taksës për këtë)

Klikoni këtu për të lexuar më shumë rreth mënyrës se si të merrni një NIE Numëroni në Tenerife dhe prenotoni sot takimin tuaj

Më shumë informacion mbi Tenerife

Ishulli i Tenerifes është më i madhi i arkipelagut Kanarie dhe njihet si ishulli i pranverës së përjetshme për shkak të klimës së tij të shkëlqyeshme gjatë gjithë vitit. Ishulli është plot me kontraste të rrepta dhe ka një larmi peizazhesh që ndryshojnë nëpër rajone.

Një zinxhir malor përshkon qendrën e tij nga Anaga në Teno dhe në të dy shpatet e tij ka lugina të mëdha, jashtëzakonisht pjellore, midis tyre veçanërisht La Orotava dhe Gumar. Në zemër të zinxhirit ka një krater gjigant, natyror, i quajtur Las Cañadas del Teide, i cili ndodhet 29 km larg dhe është shpallur zyrtarisht një Park Kombëtar.

Shtrihet mbi 2,000 m mbi nivelin e detit. Në veri të kraterit qëndron El Pico del Teide (Mount Teide), një mal i lartë 3,718 m, që është pika më e lartë në Spanjë. ajo
është e mbuluar me dëborë në dimër dhe shënon ishullin me siluetën e tij unike.

Histori e Tenerife

Ashtu si pjesa tjetër e Ishujve Kanarie, Tenerife daton rreth 8-11 milion vjet më parë, kur malet e tij vullkanike u zhvilluan në Atlantik.

Mendohet se kishte fillimisht tre ishuj, me vargjet malore të Anaga, Teno dhe Valle San Lorenzo, por në një moment, me një veprimtari masive vullkanike, zonat u shkrinë së bashku dhe u bënë Tenerife siç e njohim sot.

Banorët origjinal të ishullit, njiheshin si më të frikshmit nga të gjithë banorët e ishullit Kanarie; besohet se njerëzit e parë ishin aboriginalë dhe me origjinë veriperëndimore të Afrikës, ata u emëruan Guanches. Ata u pushtuan nga spanjollët mbi 500 vjet më parë, jo pa vendosur një luftë të madhe.

Tenerife natyrore

Tenerife ka një jetë jashtëzakonisht të larmishme bimore dhe të egër; male të mëdha, të pyllëzuara, zona të gjera ku rriten banane, domate, patate dhe produkte të tjera bujqësore. Bregdeti i saj është shkëmbor dhe i rreshtuar nga shkëmbinjtë në disa vende, ndërsa në të tjera ka plazhe me rërë të butë, të pastër, të cilat ndonjëherë janë të zeza dhe ndonjëherë të arta.

Vendpushimet e Tenerifes
Klima e pranueshme e Tenerife-it gjatë gjithë vitit sjell mijëra turistë çdo vit në vendpushimet bregdetare të njohura të ishullit.

Vendpushimi i Playa de las Americas, i njohur me turistët më të rinj, është zhvilluar në një shesh lojrash të gjallë të klubeve dhe bareve, dhe padyshim që nuk është për personat e zemëruar! Fqinji i saj Los Cristianos, megjithatë, ofron një destinacion pak më të mangët, megjithëse është akoma duke shpërthyer me atraksione dhe pajisje për pushuesit.

Santa Cruz de Tenerife është kryeqyteti i ishullit është gjithashtu një destinacion për pushime optimale dhe të lezetshme; ndërsa vendpushimi i Puerto de la Cruz është padyshim një destinacion për pushuesit më interesantë; shumë më paqësore dhe më popullore me një turmë më të vjetër.

Fshati bregdetar i Adeje është përshkruar si "parajsë në tokë", në një artikull të shkruar për gazetën britanike, Daily Telegraph. Zona ka një beretë të thyer

Të luash golf në Tenerife
Moti gjatë gjithë vitit moti i ngrohtë e bën Tenerife një destinacion popullor për pushimet e golfit. Ekzistojnë një mori kursesh të shkëlqyera në të gjithë ishullin, përfshirë kursin e Playa Las Americas, Golf del Sur, Golf Los Palos, Golf Adeje, Amarilla Golf dhe Golf Club Real.auty, me plazhe të bukura të pastra dhe objekte të bollshme.

Plazhe në Tenerife
Për shkak të natyrës së tij vullkanike, shumë nga plazhet e Tenerife nuk janë të natyrshme, por të bëra nga njeriu. Ato që janë natyrale, kanë rërën e tyre karakteristike.

Sidoqoftë, popullariteti në rritje i ishullit si një vendpushim turistik, çoi në zhvillimin e plazheve me rërë të artë të Tenerifes.

Klima mbi Tenerife
Ishujt Kanarie shijojnë praktikisht gjatë gjithë vitit mot të mirë. Ata janë mbiquajtur Ishujt e Pranverës së Përjetshme dhe temperaturat rrallë zbresin nën 16ºC dhe rriten në rreth 30ºC gjatë verës. Klima është e ndikuar nga afërsia e ishullit me Afrikën e Veriut.

Argetime Kulturore mbi Tenerife
Qyteti i La Orotava, i cili është vendosur brenda një lugine të plantacioneve të bananeve, është një qytet i mrekullueshëm historik i vjetër, i cili strehon disa monumente interesante dhe është përcaktuar një monument me interes kombëtar artistik.

La Laguna është kryeqyteti i vjetër i Tenerife, dhe epiqendra kulturore dhe fetare e ishullit; vendosur në Luginën Aguere në një mjedis të bukur natyror, La Laguna është plot me ndërtesa arkitektonike dhe monumente të shquara.

Ndjekje të jashtme në Tenerife
Tenerife është një destinacion i shkëlqyeshëm për ata që shijojnë ndjekjet në natyrë. Ishulli malor dhe vullkanik ka shumë rrugë interesante, që zakonisht shkojnë lart në mal, dhe nuk është e nevojshme të jesh një alpinist i aftë për të trajtuar ngjitjet malore të Tenerifës.

Në qytetin e Adeje ju mund të bëni një udhëtim me varkë për të parë balenat dhe delfinët ose të vizitoni Piramidat e Zeza të Guimar, në qytetin e Guimar, i cili ndodhet 26 kilometra nga Santa Cruz de Tenerife.

Në Corralejo ekziston një qendër profesionale për zhytje ku mund të shijoni një përvojë zhytjeje në formacionet shkëmbore vullkanike nënujore. Këtu mund të merrni kurse kursesh për Certifikata PADI.

Ushqimi dhe Kuzhina në Tenerife
Peshku luan një rol të rëndësishëm në gastronominë e Tenerife, natyrisht duke qenë një ishull. Veçanërisht të shijshëm janë Langoustines, Midhjet, Octopus, Mackerel Atlantic dhe Sardelet.

Enët e mishit janë të njohura, por shumica e mishit tentojnë të importohen, pasi nuk ka shumë bagëti në ishull. Përjashtim nga kjo është lepuri, i cili është rritur në Tenerife: një pjatë lepuri specialiteti është Conejo al salmorejo (Lepuri në salcën Salmorejo).

Nëse po vizitoni vendpushimin bregdetar të Adeje, atëherë duhet të provoni specialitetin lokal të Pulës Kanariane pikante.

Një shoqërim i veçantë për shumë pjata quhet Papas Arugadas, e cila fjalë për fjalë përkthehet në patate me rrudha. Patatet janë zier në lëkurat e tyre me kripë deti, e cila lë një kore të mirë dhe shërbehet me salcë të shijshme Mojo.

Merrni NIE Numri në Tenerife sot! Klikoni këtu për të rezervuar tani.

Si të paguani tuaj NIE Taksa e numrit

si të paguani formularin tuaj 790 NIE Taksa e numrit

JU LUTEM NUK LIDHEN PAGESEN TUAJ NIE TATIMI I NUMBERR Deri në MINUTEN E VETM. JU LUTEM SIGURIMI KIST IS KA PAGUAR T AT NDASTRMARRJEN NJNE DIT BE PARA PARAQITJES TUAJ

Për secilën të re NIE Numër aplikimi, ose zëvendësimi NIE Aplikimi i numrave do të ketë një të zbatueshëm taksë që paguhet paraprakisht për Qeverinë Spanjolle.

Shuma e borxhit do të tregohet në tuaj Forma 790 ju kemi dërguar me email. Ju duhet të merrni këtë formë, e cila përbëhet nga faqe 3 (dy identike), në një bankë për të paguar taksën. Kjo duhet të bëhet përpara juaj NIE Emërimi i numrit.

Ju mund të keni nevojë të provoni disa banka para se të gjeni një që do t'ju lejojë të paguani pagesën tuaj NIE Taksa e numrit. Në përgjithësi, të gjitha sabelet e bankës do të pranojnë formën tuaj.

Disa banka do të pranojnë pagesa vetëm nëse mbani një llogari me ta, por shumica e bankave kombëtare do të pranojnë formën dhe pagesën tuaj pa një llogari.

Kohët e fundit kemi zbuluar se për shkak të pyetjes së gjatë që përpunon shumë NIE Certifikatat e numrit të taksave shkaktojnë që disa banka do të pranojnë pagesa vetëm në ditë të caktuara të javës, për shembull të martave dhe të enjten.

NIE Numri i pyetjeve dhe përgjigjeve të taksave

Q: Sa është NIE Taksa e numrit?

A: Regiondo rajon i Spanjës është në gjendje të përcaktojë tarifat e veta për tuajin NIE Taksa e numrit. Kjo shumë do të shfaqet në formën tuaj 790 dhe mesatarisht është midis 9-13 Euro për person.


Q: Unë kam shkuar në bankë por ata kanë thënë që e keni plotësuar formularin gabim. Ata thonë tim NIE Numri duhet të jetë në formular.

A: Ne e plotësojmë këtë formë pa pushim, ditë pas dite. Ne mund të konfirmojmë formën tuaj ka NUK ishin mbushur gabim. Jo të gjithë arkëtarët janë të trajnuar në atë që duhet të jetë në formën tuaj. Nëse keni probleme provoni një bankë tjetër dhe një arkëtar tjetër.


Q: Pagova timen NIE Taksa e numrit, por kur arrita në komisariat më thanë që ishte shuma e gabuar dhe më dërguan përsëri në bankë për të paguar më shumë. Pse nuk me the?

A: Regiondo rajon ka aftësinë të vendosë normën e vet të taksave. Kur është e mundur, ne provojmë dhe lëshojmë forma me shkallën e saktë të taksave, megjithatë, që nga koha kur ju kemi lëshuar dokumentet, policia mund të ketë ndryshuar këtë shumë, për të cilën nuk kërkohet të na njoftojnë ne ose askënd rreth. Shuma mund të jetë aq pak në 10c. Kjo nuk do të ndikojë në tuaj NIE Aplikimi për numër por në rrethana të caktuara mund të kërkojë që të rishikoni bankën për të paguar shumën shtesë që i detyrohet.


Q: Unë duket se do të shkoj në rreth, banka nuk do të pranojë formën time taksën 790 pa një NIE Numri dhe Policia nuk do të më japë një NIE Numër pa paguar formularin 790 NIE Taksa e numrit. Cfare bej

A: Mirësevini në Spanjë! Kjo lloj situate nuk është e pazakontë në Spanjë. Përgjigja e vetme është të vazhdosh të provosh banka të ndryshme derisa dikush të thotë po. Crazy? Absolutisht!


Q: Unë jam refuzuar a NIE Numri. A e kam humbur taksën që kam paguar apo mund ta përdor për emërimin tim të ri?

A: Nëse kërkesa juaj për një NIE Numri nuk ishte i suksesshëm, prapë mund të mbani formën e paguar 790 për vitin 1 nga data kur keni paguar tarifën dhe ta përdorni këtë në një takim tjetër.


Q: Rajoni im ofron vetëm të përbashkët NIE dhe aplikimet e vendbanimit. Pse më keni dërguar akoma një Formular Taksash 790?

A: Nëse keni mjaft fat për të jetuar në një nga rajonet që ofron një të përbashkët NIE Sistemi i aplikimit të numrit dhe vendbanimit tatimi juaj do të jetë pak më i lartë. Stacioni policor do t'ju lëshojë një formular të ri 790 për të paguar ditën nëse kjo është rasti.

A kam nevojë për një NIE Numri për të qenë autonomo në Spanjë

NIE Numri i kërkuar për të qenë Autonomo në Spanjë
Ju do të duhet të merrni spanjisht tuaj NIE Numri për të qenë në gjendje të regjistroheni si Autonomo në Spanjë

Nëse mendimi juaj për të lëvizur në Spanjë dhe duke u bërë autonome gjëja e parë që do t'ju duhet para se të regjistroheni dhe të filloni punën është spanjishtja juaj NIE Numri.

Marrja e spanjishtes tuaj NIE Numri, i njohur gjithashtu si Número de identidad de extranjero, është i lehtë duke përdorur shërbimin tonë.

Kliko këtu për të marrë tuaj NIE Numëroni në internet sot

Farë është Autonomo në Spanjë?

Të jesh Autonomo në Spanjë është ekuivalent i të qenit i vetëpunësuar ose i pavarur në Mbretërinë e Bashkuar. Anydo person që kryen biznes në Spanjë është i detyruar me ligj t'i legalizojë ata vetë në lidhje me regjistrimin, pagimin e taksave dhe tarifimin e IVA (TVSH).

Si të regjistroheni si autonomo në Spanjë, pasi të keni tuajin NIE Numri.

Regjistrimi si autonomo në Spanjë është një proces me dy hapa:

1.) Regjistrimi si i vetëpunësuar në zyrën e taksave (Agencia Tributaria)

2.) Bashkimi me sistemin autonom të sigurimeve shoqërore (Regimen Especial de Trabajadores Autonomos RETA).

Të dy janë të drejta dhe kërkesat kryesore për t'u regjistruar si Autonomo janë:

 • A NIE Numër
 • Llogari bankare (për tarifat e sigurimeve shoqërore)
 • leje pune nëse vijnë nga jashtë BE-së

Ju nuk kërkohet të tregoni një plan biznesi, provë fondesh ose të provoni kualifikime profesionale për t'u bërë autonome në Spanjë, megjithëse duhet të tregoni NIE Numri.

Bashkimi me sistemin autonom të sigurimeve shoqërore RETA kërkon që ju të jeni tashmë në sistemin e sigurimeve shoqërore dhe kjo përfshin një proces tjetër mjaft të thjeshtë regjistrimi. Në mënyrë të ngjashme, Agencia Tributaria do të presë që të regjistroheni si taksapagues rezident, që përfshin plotësimin e një forme tjetër (Modelo 30).

Kjo është kërkesë minimale për të regjistruar si të vetëpunësuar në Spanjë, por mund të ketë hapa të tjerë për të kaluar, në varësi të llojit të biznesit.

Për shembull, kushdo që hap premisa për publikun do të kërkojë një licencë hapjeje të quajtur "licencia de apertura". Kjo merret nga bashkia e qytetit dhe do të jepet në bazë të ligjeve lokale, pas kalimit të një inspektimi nga një ekspert komunal ("tecnico"), pagesa e tarifave, prezantimi i dokumenteve dhe certifikatave të tjera dhe ndërmarrja e çdo pune tjetër përmirësuese të kërkuar nga bashkia (p.sh. ndreqje e shëndoshë, dalje emergjente, ambiente higjienike).

Ende duhet një NIE Numri? Lexoni më shumë rreth asaj se si të merrni një NIE Numri në Spanjëose Gabimet e zakonshme të bëra nga njerëzit kur aplikojnë për një NIE Numër.

student NIE Numri Spanjë

Studentët në Spanjë kanë nevojë për një NIE numërNëse po merrni një kurs në Spanjë si një student një nga gjërat e para që ju nevojitet është një spanjoll NIE Numër. Ju do të duhet një NIE Numri për të marrë një punë me kohë të pjesshme gjatë studimeve tuaja.

Farë është një Student NIE Numri?

Si student në Spanjë do t'ju duhet një NIE Numër (Número de Identifikación de Extranjero), ekuivalenti i një shtetasi spanjoll Número de Identifikación Fiskal (NIF), është një numër spanjoll identifikimi i identifikimit të taksave, i dhënë nga autoritetet / policia spanjolle për çdo të huaj / Ex-pat. Spanjishtja juaj NIE numri do të fillojë me një letër, e ndjekur nga shtatë numra dhe një letër tjetër në fund (një shembull se si a NIE Numri mund të duket: Y - 7654321 - A). çdo NIE numri është unik për një person dhe nuk është as i transferueshëm dhe as nuk skadon. Nëse jeni duke planifikuar të punoni në Spanjë ose të qëndroni për më shumë se muaj 3, ju kërkohet të keni një të tillë.

Si mund të marr një student NIE Numri?

Këtu te MY NIE Numri Spanjë duke marrë Studentin tuaj NIE Numri sa më shpejtë të jetë e mundur është puna jonë. Gati për të marrë tuajin NIE Numri? Klikoni këtu për të prenotuar NIE Takimi me numër sot!

Lidhje:

Si të bëhet një student në Exchange në Spanjë

Gjeni një Universitet në Spanjë

Të marrë një NIE Numri në Lanzarote

NIE Numri në Lanzarote

Kohët e fundit keni lëvizur në Lanzarote dhe tani zbuluar keni nevojë për një spanjoll NIE Numër të jesh në gjendje të punosh, apo të blesh një pronë? Marrja e juaj NIE Numri në Lanzarote shpejtë është puna jonë.

Duke përdorur miqësoren tonë NIE Shërbim me numrin ne do të rezervojmë takimin tuaj CITA PREVIA në Lanzarote, dhe plotësoni tuaj NIE FORUMET NUMRI. Detyra juaj e vetme është të arrini në Stacionin Policor në kohën dhe datën që ne ju sigurojmë të dorëzoni NIE Numëroni dokumentet dhe tregoni pasaportën tuaj të vlefshme.

Si ta marr timen NIE Numri në Lanzarote?

Shembull i a NIE Numri në Lanzarote

Marrja e një NIE Numëroni shpejt në Lanzarote me lehtësi në internet NIE FORUMI NUMBERR i librit. Ne do të plotësojmë tuajin NIE Formularët e numrave (EX-15 / 790) dhe ju dërgojnë në formatin e-mail për të shtypur.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të paraqiteni në stacionin e Policisë në Lanzarote në kohën dhe datën që ju japim për të mbledhur NIE Numri.

Klikoni këtu për të prenotuar NIE Emërimi i numrit sot

Më shumë informacione rreth Lanzarote

Lanzarote, më lindorja e Ishujve Kanarie në Oqeanin Atlantik është rreth 130 km larg bregdetit Afrikan dhe 1,100 km nga Gadishulli Iberian. Duke mbuluar 736.9 km2 dhe ai qëndron si i katërti më i madh i Ishujve Kanarie.

Emri i parë i regjistruar për ishullin, të dhënë nga Angelino Dulcert, ishte Insula de Lanzarotus Marocelus pas navigatorit Genoese Lance Lotto Malocello nga i cili rrjedh emri modern. Emri i ishullit në gjuhën amtare ishte Giter Titerro (y), që mund të thotë "malet e kuq"

Lanzarote është 12 km në verilindje të Fuerteventura dhe pak më shumë se 1.2 km nga Graciosa. Ishulli është 59 km nga veriu në jug dhe 24 km nga perëndimi në lindje.

Lanzarote ka 213 km vijë bregdetare, nga të cilat km 10 është rërë, km 16.5 është plazh, dhe pjesa tjetër është shkëmbore. Peizazhi i saj dramatik përfshin vargmalet malore të Famara (671 m) në veri dhe Ajaches (608 m) në jug. Në jug të Famara është shkretëtira El Jable, e cila ndan Famara dhe Montañas del Fuego.

Maja më e lartë në Lanzarote është cache del Peñas që rritet në metra 670 mbi nivelin e detit. "Tuneli i Atlantis" është tuneli më i madh i zhytur vullkanik në botë.

Në 2010, një total i njerëzve 139,000 jetuan në ishullin e Lanzarote, që është një rritje prej 9.4% nga 2006 (127,000). Qeveria e ishullit (Cabildo Insular) është i vendosur në kryeqytet, Arrecife, i cili ka një popullsi prej 59,000.

Shumica e banorëve (73.9%) janë spanjollë, me një numër të konsiderueshëm të banorëve nga kombet e tjera evropiane, veçanërisht Mbretëria e Bashkuar (4.0%), Gjermanët (2.6%) dhe Irlandez (2.5%). Grupet e tjera të populluara përfshijnë emigrantë nga Kolumbia, Maroku, Ekuadori, Afrika Perëndimore, Kina dhe India, të cilat përbëjnë një pjesë të madhe të 15.6% të mbetur të popullsisë.

Ekzistojnë lloje të ndryshme të bimëve 500, nga të cilat speciet 17 janë endemike. Këto bimë janë përshtatur me pamjaftueshmërinë relative të ujit, njësoj si thithjet. Bimët përfshijnë Palmën e Detit të Ishullit Kanarie (Phoenix canariensis), Canary Island Pine (Pinus canariensis), farat dhe ullinj të egër (Olea europaea). Pemët Laurissilva që dikur mbulonin pjesët më të larta të Risco de Famara dhe që rrallë gjenden sot. Pas shirave të dimrit, bimësia kthehet në një lulëzim shumëngjyrësh midis shkurtit dhe marsit.

Si të merrni një NIE Numri në Lanzarote

Lanzarote ka lloje 35 të llojeve të kafshëve, përfshirë zogjtë dhe zvarranikët. Disa krijesa interesante endemike janë hardhucat Gallotia, dhe gaforret e polemorfës së verbër Munidopsis të gjetura në lagunën Jameos del Agua, e cila u formua nga një shpërthim vullkanik. Isshtë shtëpia e një prej dy popullatave të mbijetuar të Vulave të Egjiptiane Kanariane të kërcënuar.

La vreshtat e La Geria (një nënzonë e rajonit të verërave të Lanzarote's Denominación de Origen), me metodat e tyre tradicionale të bujqësisë, është një zonë e mbrojtur. Disa vreshta mbillen në një vrimë të gjerë 4-5 m e cila është 2-3 metra e thellë, me mure të vogla guri që rrethojnë çdo vrimë. Kjo teknikë bujqësore është krijuar për të korrur shiun dhe vesën e natës dhe për të mbrojtur bimët nga era.

Vreshtat janë pjesë e Trashëgimisë Botërore, së bashku me vendet e tjera në ishull. Biosfera Lanzarote e UNESCO-s ishte caktuar si Biosferë e UNESCO-s në 1993, jo vetëm për shkak të peizazhit të saj unik, por edhe për shkak të angazhimit të saj për të ruajtur dhe mirëmbajtur mjedisin e mrekullueshëm natyror.

I zakonshëm NIE Numri i pyetjeve dhe përgjigjeve

Tofarë të bëni nëse keni humbur tuajin NIE Numër

Si të merrni një NIE Numri në Marbella

Marrja e një NIE Numri në festat publike në Spanjë

Marrja e një Padron për NIE Emërimi i numrit

Si të merrni një NIE Numri në Benidorm

Udhëzues për ish-patate për NIE Numrat

Informacione për ish-pat NIE Numrat

Unë jam një ish-Pat: isfarë është një Spanjisht NIE Numër dhe pse me duhet nje?

La Spanjisht NIE Numër, i njohur gjithashtu si Numero de identidad de extranjero është një numër identifikimi tatimor në Spanjë për jo-shtetas (emigrantë). Nëse një ish-planifikues për të qëndruar në Spanjë për më shumë se muaj 3, ose dëshironi të blini një pronë në Spanjë, do t'ju duhet NIE Numri. Nëse a Kombëtare e BE-së do t'ju duhet një NIE Numri por jo kombëtarët e Eu do të marrin një numër TIE

Ju do të duhet një NIE Numëroni nëse jeni një anëtar i BE-së apo jo.

Whatfarë është një EX-Pat?

Whatfarë Fjala expatri është një tkurrje e mërgimtarëve, që rrjedh nga fjala latine expatriatus. Në kohërat mesjetare, një mërgimtar ishte dikush që ishte larguar nga vendlindja për të jetuar diku tjetër.

Në botën e sotme një mërgimtar është pikërisht ajo që thuhet në kallaj; një person që jeton në një vend tjetër nga ai në të cilin kanë lindur dhe rritur.

Në përgjithësi mendohet se mërgimtarët konsiderohen të jenë njerëz që banojnë përkohësisht në vendin e tyre pritës, me qëllimin përfundimtar për t'u rikthyer në shtëpi më vonë.

Në kohët e fundit, gjithnjë e më shumë ish-patë janë larguar nga vendlindja e tyre dhe zbuluan se ata mund të provojnë një standard jetese më të lartë dhe një cilësi më të mirë të jetës jashtë vendit dhe, për këtë arsye, shumë prej tyre kurrë nuk kthehen në shtëpi. -Pat? A jeni një ish-pat dhe keni nevojë për një NIE Numri?

Arsyet pse mund të dëshironi të marrë një NIE Numër në Spanjë nëse është një EX-PAT

Puna në Spanjë

Bleni një pronë në Spanjë

Trashëgimia e parave në Spanjë

Hapni një Llogari Bankare

Të filluar një biznes

Nëse ju jeni një ish-britanik britanik dhe keni një NIE Numër Përfitimet janë të shumta. Ju do të jeni në gjendje të përdorni sistemin spanjoll shëndetësor falas dhe nuk do të keni nevojë sigurimi shëndetësor.

Burimet e mëparshme:

Tranzicionet Jashtë faqes në internet të Eksportit

Tavolina e Informacionit të Pat-Pat

Spanjë Pazar Pazar

Furnizime dyqanesh britanike EX-PAT

Sigurimi Shëndetësor dhe NIE Numrat në Spanjë?

A kam nevojë për sigurim shëndetësor për të marrë një NIE Numri në Spanjë?A keni nevojë për një NIE Numri por nuk e di se çfarë dëshmi që ju duhet për të marrë A NIE Numri në Spanjë? Keni nevojë për mbulesë shëndetësore për të marrë një NIE Numri?

Aplikimi për një NIE Numri përmes kompanisë sonë është i thjeshtë dhe me kosto efektive. Vetëm për £ 20 ne do të rezervojmë CITA PREVIA tuaj NIE Emëroni numrin në stacionin policor në Spanjë dhe plotësoni numrin tuaj NIE Format e numrave. Por a keni nevojë të siguroni prova të mbulimit shëndetësor për të marrë një NIE Numri në Spanjë?

Pasi të keni bërë Online tuaj NIE Rezervimi i numrave në tonë NIE Faqja e prenotimit të numrave një nga personeli ynë do të bëjë takimin tuaj dhe të plotësojë të gjitha dokumentet e nevojshme. Ju do të duhet ta printoni këtë dhe ta çoni atë në komisariat me vete në datën e emërimit tuaj.

Qytetarët e BE-së

Nëse një qytetar juaj i BE-së nuk do të keni nevojë për sigurim shëndetësor për të marrë tuajin NIE Numri në Spanjë
Nuk ka nevojë për sigurim shëndetësor për NIE Numëroni Spanjën nëse një Qytetar juaj i BE-së

Nëse ju jeni një Qytetar i BE-së dhe duan të aplikojnë për një NIE Numër nuk keni nevojë për mbulesë të sigurimit shëndetësor. Nëse jetoni në MB, kjo mund të ndryshojë pas Brexit. Lexoni më shumë rreth NIE Numrat dhe Brexit.

Qytetarë jo të BE-së

Nëse jeni një qytetar JON EU i BE-së dhe po aplikoni për një NIE/ Numri NIF / TIE në Spanjë do të duhet të siguroni prova të mbulimit shëndetësor sipas Ligjit të BE-së.

Më poshtë kemi vendosur një listë të shoqëruesve të rekomanduar të sigurimit shëndetësorniepër të marrë një NIE Numri në Spanjë:

Merrni NIE Numër me sigurimin shëndetësor AvivaSigurimi Shëndetësor Aviva ofron një mori produktesh të sigurimeve shëndetësore të përshtatshme për ju që të merrni spanjishten tuaj NIE Numri. Përfitimet përfshijnë:

 • Qasja në 100 e spitaleve
  Përfshirë rrjetet BMI, Nuffield Health dhe Spire Health
 • Tarifat spitalore dhe tarifat e specializuara
  Ne do të mbulojmë akomodimin, ushqimin, kujdesin infermieror, kostot e ilaçeve dhe shumë më tepër
 • Mbulesa për kujdesin ndaj kancerit
  Mbuloni për diagnozën, trajtimin dhe kujdesin pas kancerit si standard

Kërkoni ndihmë mund të ju ndihmojë të merrni Sigurimin Shëndetësor për të marrë një NIE Numri në SpanjëShikoni për Shëndetin është një portal krahasimi i çmimeve në internet për sigurimin shëndetësor. Vendosni detajet tuaja dhe faqja e internetit do t'ju japë kuota nga kompanitë e sigurimeve shëndetësore të 100nies në një rrahje në sy.

A keni nevojë për më shumë informacion rreth NIE Numrat në Spanjë? Kërkoni në tonë NIE Blog numrin për qindra përgjigje rreth NIE Numrat në Spanjë, duke përfshirë: A u duhen fëmijëve a NIE Numri, kam nevojë për një NIE Numri i shpejtë, Do NIE Numrat skadojnë?, Marrja e një NIE Numri në Benidorm.

Lexoni më shumë rreth rregullimit të kujdesit shëndetësor dhe sigurimit

Si të merrni një NIE Numri në Benalmadena

Udhëzues për marrjen e një NIE Numri në Benalmadena

Sapo jeni zhvendosur për të filluar një jetë të re në Benalmadena, Spanjë? Fillimi i një biznesi të ri apo ndoshta blerja e një biznesi të themeluar? Blerja e një shtëpie në Benalmadena?

Një nga gjërat e para që do t'ju duhet është spanjishtja juaj NIE Numri.

Marrja e një NIE Numër in Benalmadena, Spanjë është e thjeshtë duke përdorur online NIE Shërbimi i numrave.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të plotësoni një të thjeshtë NIE Numri i formularit të aplikimit në faqen tonë të prenotimeve dhe tonën NIE Ekspertë të numrit do të shkojnë në punë, duke ju prenotuar në një takim CITA PREVIA dhe duke përfunduar.

KLIKONI KETU T TO LEXOJN M M SHUMO RRETH T G GJITHA TUAJ NIE NUMRI DITA

Marrja e juaj NIE Numri nga komisariati në Benalmadena
Ju do të duhet të vizitoni stacionin e policisë Benalmadena për të mbledhur tuaj NIE Numër

Ku është komisariati në Benalmadena të bëjë kërkesë për timen NIE Numri?

Pasi të kemi rezervuar tuajin NIE Emërimi i numrit do t'ju duhet të merrni dokumentet që ju dërgojmë për të shkuar dhe për të mbledhur tuaj NIE Numri. Stacioni policor mund të gjendet në: Avenida Juan Luis Peralta, S / N, 29639, Benalmádena (Málaga) Lidhje Google Maps me stacionin e policisë Benalmadena

Keni nevojë për tuajin NIE Numëroni sot në Benalmadena? Përdorni tonën NIE FORUMI NUMBERR i librit dhe merrni takimin tuaj brenda 24hrs.

Tofarë duhet të bëni në Benalmadena nëse nuk keni një të tillë NIE Numri në Spanjë
Canfarë mund të bëj në Benalmadena nëse nuk kam një NIE Numri?

Benalmadena, e gjetur 19 km në perëndim të Malaga, ndodhet midis Fuengirola dhe Torremolinos dhe është një nga vendpushimet më të njohura të plazhit në Costa del Sol. Ka shumë gjëra për të bërë në Benalmadena edhe nëse nuk keni një të tillë NIE Numri.

Pjesët më të famshme dhe pamjet më të mira mund të merren nga pjesët e sipërme të Benalmedena. Në zonën piktoreske të Pueblo ju merrni një pamje fantastike në det dhe në male, e cila ka inkurajuar një rritje të shpejtë në shtëpitë e pushimeve dhe investitorët nga e gjithë bota, me qytetarët britanikë që janë blerësit më të mëdhenj gjatë pesë viteve të fundit.

tonë NIE Eksperti i numrave i përgjigjet pyetjeve mbi Benalmedena NIE numrat:

Q: Si mund të marr një NIE Numër në Benalmedena?

A: Marrja e juaj NIE Numri në Benalmedena është i lehtë duke përdorur internetin tonë NIE Shërbimi i numrave. Plotësoni një të thjeshtë Albanian NIE NUMRI formë në faqen tonë të internetit dhe një nga personeli ynë do të prenotojë librin tuaj NIE Emëroni numrin dhe plotësoni dokumentet tuaja.

Q: Kam nevojë për Benalmadena ime NIE Numri i shpejtë. Mund të më ndihmoni?

A: Marrja e juaj NIE Numri i shpejtë në Benalmadena është puna jonë. Pasi të kemi marrë rezervimin tuaj, një nga personeli ynë do t'ju telefonojë brenda dy orësh me kohën tuaj të takimit.

Q: Kam nevojë për timen NIE Numri në Benalmadena me të vërtetë Urgjentisht. A mund ta bësh atë?

A: Nëse keni nevojë për tuajin NIE Numëroni urgjentisht drejtohuni tek forma jonë e prenotimit dhe ne do t'ju tërheqim sa më shpejt të jetë e mundur në takimin tuaj CITA PREVIA.

Q: Nëse i çoj fëmijët e mi në Benalmadena, a u duhen ato NIE Numri?

A: Si rregull i përgjithshëm Fëmijët nuk kanë nevojë për një NIE Numri në Benalmadena. Lexoni më shumë për fëmijët dhe NIE Numrat këtu.

Q: A mund të fluturoj në Benalmadena për të marrë timen NIE Numri?

A: Po ju mund të përdorni Fly By tonë NIE Shërbimi numër për të fluturuar brenda dhe për të marrë tuaj NIE Numri në Benalmadena. Lexoni më shumë rreth Fly-in NIE Numrat.

Q: A mund të marr një NIE Numër në Benalmadena pa takim?

A: Jo. Që nga 2016 të gjitha NIE Emërimet e numrave duhet të bëhen në internet paraprakisht. Ju nuk mund të paraqiteni më pa një takim. Rki më shumë për të mos pasur NIE Emërimi i numrit këtu.

Q: Sa kohë duhet për të marrë një NIE Emërimi në numër në Benalmadena?

A: Koha e emërimeve në Benalmadena është normalisht e shpejtë. Lexoni më shumë për sa kohë duhet për të marrë një NIE Numër.

A keni nevojë për një NIE Numëroni sot në Benalmadena? Kliko këtu për të lexuar më shumë NIE Informacione për numrin ose kliko këtu për të prenotuar tuajin NIE Emërimi i numrit.

Si të merrni një NIE Numri në Marbella

Si të merrni një NIE Numri në Malaga

A mund të përdor një Fake NIE Numri?

Asnjëherë mos përdorni një Fake NIE Numër

Falso NIE Numrat janë një problem në rritje në Spanjë. Herë pas here ne jemi duke dëgjuar histori të njerëzve që e kanë formuar a NIE Numër për të marrë një vend pune ose shërbim është Spanja që nuk realizon pasojat e mundshme.

Farë është e rreme NIE Numri?

Një zyrtar NIE Numri i lëshuar nga Policia Spanjolle do të fillojë me një letër, e ndjekur nga shtatë numra dhe një letër tjetër në fund, për shembull D - 758372 - B. juaj NIE numri është unik për ju dhe nuk është i transferueshëm dhe as nuk skadon. Një fallco NIE Numri është një sekuencë numrash e krijuar me nuk ka përdorim zyrtar dhe nuk është lëshuar nga Qeveria / Policia Spanjolle.

Ne dëshirojmë të jemi të qartë 100%. Përdorimi i një rreme ose të paligjshme NIE Numri nuk është një ide e shkëlqyeshme. Jo vetëm që vërtetimi i një numri të rremë për punëdhënësin tuaj mund t'ju kushtojë punën tuaj në Spanjë, por gjithashtu mund të çojë në procedimin penal që po ndërmerret ndaj jush për mashtrim. Lexoni më shumë rreth mashtrimit në faqen e internetit të Shoqatës së Ligjit.

Pgoto duke treguar se çfarë është e vërtetë NIE Numri duket si
Kjo është ajo që është e vërtetë NIE Dokumenti i numrit duket si

Duhet një Real NIE Numri?

Kompania jonë mund t'ju furnizojë me të nevojshme NIE Numëroni dokumentet dhe ju rezervoni në stacionin e policisë në Spanjë për të marrë realitetin tuaj NIE Numri. Duke përdorur formën tonë të thjeshtë të prenotimit, ju mund të merrni tuaj NIE Emërimi i numrave në më pak se 24hrs.

Libri a NIE Emërimi i numrave në Spanjë TANI.