Standardfarë standardi për foton time të pasaportës duhet të jetë për timen NIE Aplikimi i numrit

Marrja e fotove të pasaportës tuaj NIE Emërimi i numrave

foto me madhësi pssport për nie numër

Kur të shkoni në tuaj NIE Takimin me numrin do t'ju duhet të bëni dy fotografi me madhësi pasaporte (2).

Këto foto duhet të plotësojnë të njëjtat kritere si fotot me madhësi të Pasaportës në Mbretërinë e Bashkuar. Më poshtë është Udhëzuesi ynë për tu siguruar që juaj NIE Fotografitë e numrave janë të sakta.

NIE SPANJ N NUMRI

Për të marrë tuajin NIE Certifikata e numrit dhe regjistrimi ju duhet të keni dy foto me madhësi pasaporte, të cilat duhet të jenë foto identike.

Fotografitë për tuajat NIE Aplikimi për numrin duhet të jetë:

* Fotografitë e pasaportës tuaj NIE Aplikimi për numrin duhet të matë 45mm (milimetra) me 35mm të gjerë, që është madhësia standarde e përdorur në kabinat e fotografive në MB.

* Sigurohuni që fotot tuaja të jenë shtypur në madhësinë e saktë. Fotografitë nuk mund të jenë një version i shkurtuar i një fotografie më të madhe

* Nëse vendosni të përdorni një aparat fotografik në Spanjë ose në vendin ku jetoni, të sigurohet se mund t'ju japë fotografi që matin 45mm të lartë me 35mm të gjerë.

* Sigurohuni NIE Fotografitë e aplikacionit në numër shtypen në një standard profesional

* Sigurohuni që fotot tuaja të pasaportës për aplikimin tuaj janë të qarta dhe në fokus

* tuaj NIE Fotografitë e pasaportave të numrave duhet të jenë me ngjyra në letër të bardhë fotografike, pa kufi dhe pa asnjë rrudhë apo lot.

* Fotografitë e pasaportës tuaj NIE Emërimi i numrit duhet të jetë i pa shënjuar nga të dy palët (përveç nëse një foto duhet të nënshkruhet)

* tuaj NIE Numri i fotove në Spanjë duhet të jetë i pandryshuar nga programi kompjuterik dhe të jetë një afërsi e kokës dhe shpatullave tuaja të plota. Ata nuk duhet të përmbajnë asnjë send ose person tjetër.

* Sigurohuni që fotografia juaj të bëhet ndaj një sfondi të thjeshtë të bardhë, krem ​​ose gri të lehta dhe janë në kontrast të qartë me sfondin

* Itsshtë e këshillueshme kështu që juaji NIE Numri i fotove të Spanjës nuk refuzohet të kenë një shprehje të qartë dhe gojën tuaj të mbyllur dhe të kenë sytë tuaj të hapur dhe të dukshëm.

* Flokët nuk duhet të jenë para syve tuaj dhe nuk duhet të keni një mbulesë të kokës, asgjë që mbulon fytyrën tuaj (përveç nëse është për arsye fetare ose mjekësore)

* Fotografitë me shenjat e hijeve ose 'syri i kuq' do të refuzohen.

Ne ju rekomandojmë të ndiqni informacionin e mësipërm për të shmangur ndonjë problem tek ju NIE Emërimi i numrit të Spanjës.

Libri juaj NIE Numri Spanjë TANI

NIE FAKTET DHE INFORMACIONET NUMBERR

Mendimet 7 mbi "standardfarë standardi duhet të jetë fotografia e pasaportës sime NIE Aplikimi për numrin ”

 1. A ju duhet akoma të merrni pasaportë
  Fotografitë në tuaj NIE Takim me numrin unë u thashë jo? Shumë faleminderit Stephanie (ps ne kemi rezervuar tashmë) NIE takim dy javë kohë.

  1. Përshëndetje Stephanie ne kemi dëgjuar këtë pyetje shumë kohët e fundit. Për më të mirën e njohurive tona dhe ne kemi parë në këtë ju ende duhet të merrni dy fotografi pasaportës tuaj NIE Emërimi i numrit. Shpresoj që kjo të ndihmojë. Lisa https://www.mynie.co.uk ju lutemi na tregoni se si ju merrni pjesë në takimin tuaj.

   1. Përshëndetje Stephanie. Faleminderit për mesazhin tuaj. Po, të gjithë qytetarët e BE-së kanë të drejtë të punojnë jashtë vendit, por ju duhet t'u përmbaheni rregullave dhe rregullave lokale. Everydo i huaj jo spanjoll që punon në Spanjë kërkon të tijën NIE Numri për të qenë në gjendje të punojë. Ju do të gjeni punëdhënësit më nuk do t'ju marrin pa një NIE Numër në vend. Ju mund të prenotoni takimin tuaj në faqen tonë të internetit sot.

  1. Përshëndetje Ariel. Unë mund të konfirmoj më së miri të njohurive tona që ju ende duhet të merrni fotografi të pasaportës tuaj NIE Emërimi i numrit në komisariat. Ju lutemi na tregoni nëse ata i kërkojnë ata apo jo. Shumë faleminderit, Lisa, https://www.mynie.co.uk

 2. Hi,

  Unë ende kam një të vjetër NIE pa një foto dhe do të dëshiroja ta kisha të re.
  A mund ta bëj këtë edhe në internet ose a duhet të shkoj në një zyrë?

  Falemnderit.

  Regards,

  Leontien

  1. Përshëndetje Leontien. Unë mendoj se po i referoni përditësimit të bardhë tuaj aktual nie në një karton të gjelbër nie? Po, ne mund ta bëjmë këtë për ju por ju duhet të merrni pjesë në stacionin policor në Spanjë për të treguar pasaportën tuaj dhe për të mbledhur kartën.

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.