Cili është ndryshimi midis a NIE, TIE, NIF në Spanjë?

Dallimi midis a NIE Numri dhe një numër NIF dhe TIE Spanjë.

Dallimi midis llojeve të ndryshme të numrave tatimor 3 (NIE, TIE, NIF) në Spanjë është mjaft e thjeshtë.

NIE Numri Spanjë: A NIE Numër i lëshohet një qytetari të BE-së. Ti mundesh librin tuaj NIE Emërimi i numrit përmes faqes sonë të internetit

Numri TIE Spanjë: A Numri TIE i lëshohet jo Banorët e BE-së të cilët dëshirojnë të punojnë ose të blejnë pronë në Spanjë. Similarshtë e ngjashme me një NIE por ju merrni edhe një kartë identiteti. Rezervoni takimin tuaj në numrin TIE sot

Numri NIF Spanjë: A Numri NIF është përdorur për Qytetarin Spanjoll si numër identifikimi i tyre tatimor. Një numër NIF nuk u lëshohet Qytetarëve jo Spanjoll.

Këtu tek unë NIE Numri Spanjë ne mund të marrin tuaj NIE Numri ose numri TIE. Vizitoni faqen tonë në shtëpi sot për të lexuar më shumë libër duke përdorur formularin tonë të sigurt të prenotimit.

Çka jonë NIE Ekspertja e numrit Lisa thotë:

Pas Brexit mendohet se Qytetarët britanikë do të duhet të bëjnë kërkesë për një numër TIE dhe JO NIE Numri. Këto plane nuk janë njoftuar ende, megjithatë ne do të rifreskojmë blogun tonë posa të dimë.

Lexoni Udhëzuesin tonë për ish-macet për NIE Numrat

Si të merrni një NIE Numri në Marbella

Marrja e një NIE Numri në Pushimet Kombëtare në Spanjë

4 mendime mbi "Cili është ndryshimi midis a NIE, TIE, NIF në Spanjë? "

  1. Përshëndetje, a jemi në gjendje të marrim një takim para se të jemi në Spanjë? Ne do të fluturojmë për në Murcia në 1 tetor dhe do të dëshironim ta rrokullisnim topin.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.