Соопштение за медиумите NIE Број

На само 286 дена и 15 часа да останат, британските поранешни миленици се собираат за да го добијат својот шпански јазик NIE Броеви пред Брекзит за да го докажат своето живеалиште во Шпанија.

Добивање на вашиот NIE Број во Шпанија
Дали имате шпански NIE Број?

на NIE број познат како Número de Identificación de Extranjero е шпански даночен идентификациски број даден од шпанските власти на странец. Потребно е да се купи имот, да се добие автомобилско осигурување и да се користат интернет компаниnieво Шпанија. Тоа е исто така потребно пред да можете да работите легално во Шпанија.

Онлајн компанија МОЈОТ NIE www.mynie.co.uk Кој е специјализиран за добивање поранешни миленици во Шпанија нивните NIE Број рече дека забележале десеткратно зголемување на прашањата од гласањето на „Егзит“ и пораст од 50% во нарачките.

Лиза Хил, извршен директор на веб-страницата МО NIE www.mynie.co.uk рече: „Ние со сигурност забележавме зголемување на истрагите откако Велика Британија гласаше за заминување. Тековната неизвесност околу правата на екс-пат во Шпанија е загрижувачка и оние што размислуваат да се преселат во Шпанија се приближуваат таму горе NIE Броеви во секој случај. NIE Броевите ги издава шпанската полиција и задолжително е именување. Некои полициски станици во Шпанија сега имаат 2/3 месеци чекање за состаноци во однос на 3 недели овој пат минатата година. Можеме само да забележиме дека овој тренд расте во текот на следната година “.

Британците кои живеат во Шпанија Статистика

Во Шпанија во 306,000 година имало 2015 лица со потекло од Велика Британија, со престој во Шпанија, според Европската агенција за статистика Евростат, во која се користеле бројки објавени од шпанските власти.

Бројот на граѓани на Велика Британија кои живеат во Шпанија во истата година беше многу сличен, на скоро 302,000, според истиот извор.

Бројот на Британци кои живеат во Шпанија беше поголем пред да се појави финансиската криза - повеќе од 351,000 во 2008 година. Ако ги земете предвид луѓето кои поминуваат дел од годината таму, бројката е секако поголема, но нема сигурни, ажурирани -датираат статистички податоци за тоа.

Околу една третина од жителите на Велика Британија во Шпанија примаат државна пензија во Велика Британија.
ООН проценува дека имало 1.2 милиони луѓе родени во Велика Британија кои живеат во други земји на ЕУ, вклучително и Шпанија, во 2017 година. Оваа бројка се заснова на пописот во 2015 година.
Ако ги земете предвид луѓето родени во Велика Британија кои поминуваат дел од годината во друга земја на ЕУ, бројката е секако поголема, иако нема ажурирани проценки за тоа.

За www.mynie.co.uk

My NIE Бројот Шпанија е најбрзо растечки преку Интернет NIE Услуга со броеви на веб.

Што поставува МОЈ NIE Број услуга пред остатокот? Нашиот буџет 20 £ цена! Со некои мрежни компаниnieИ се наплаќа до 200 фунти по лице нашата брза услуга со попуст е најдобрата вредност за парите на Интернет.

 

Како да се добие NIE Број во Benidorm

 

14 размислувања за „Соопштение за печат NIE Број “

  1. Здраво Вилијам, Шпанија во моментот е во целосно исклучување, сите полициски станици се затворени. Откако тие повторно ќе се отворат, ние ќе бидеме во контакт.

 1. Здраво,

  Се надевам дека ќе ја искористам вашата услуга за да стекнам NIE и резиденција за себе и мојот сопруг. Плативме за нашиот еднонасочен лет да пристигнеме во Ланзарот на 2 септември оваа година. Обезбедивме долгорочен отпуст од 12 месеци за стан во Коста Тегеиз, за ​​кој имаме потпишан договор и двајцата имаме договорено работење. Мојот сопруг најверојатно ќе биде автономен, бидејќи тој е забавувач. Јас сум да бидам учител во ТЕФЛ, затоа очекувам да бидам вработен во Академијата, иако заради заклучување, чекаме договори. Ова може да биде невозможно да се одговори во моментот, но дали имате совет како најдобро да аплицирате со себе?

  Јас би ја ценел секоја помош што ќе можете да ја понудите и што е можно поскоро да го започнете процесот со себе за да обезбедите што е можно попречена транзиција по пристигнувањето на островот.

  Многу благодарам и останете безбедни!

  1. Здраво ennенифер. Ви благодариме за вашата порака, најдобро е да ја повикате нашата NIE Биро за броеви за помош на 0034 665556070 и ние ќе можеме да ви помогнеме повеќе бидејќи случајот е покомплексен.

   Многу благодарам,

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

 2. Имам проблем со името на татковците
  Не знам татко ми, не е ставен на извод од матична книга на родените, иако сум сигурен кој е, но почина
  одамна, дали ова ќе биде проблем кога ќе пополните формулар за NIE број

  1. Здраво Алан

   Не, ова нема да предизвика никакви проблеми, само да го ставите обележјето на нашата форма под името на татко ми.

   Lisa

 3. Не знам како се викаат татковците, не беше ставен на мојот извод од матичната книга на родените
  Дали ова ќе биде проблем кога ќе аплицирате NIE број
  Alan

 4. Здраво,

  Дали имате какви било информации кога NIE-број може да се направи?
  Купивме стан и треба да имаме NIE број брзо.
  Ти благодарам
  Со почит
  Jenny

  1. Здраво enени

   Нормално можеме да ве привлечеме многу брзо. ве молиме јавете се во канцеларијата на 0034 665556070 и ќе можеме да ви дадеме датум за престилка.

   Многу Ви благодариме

   Lisa

 5. Здраво,
  Мојот сопруг и јас се селиме во Шпанија (Коста Бланка) од нашиот дом во Франција на почетокот на ноември и се надеваме дека ќе изнајмиме имот за неколку месеци додека бараме постојан дом за купување во или околу областите на Сиудад Квесада или Виламартин.
  Може ли да ни помогнете да ги добиеме сите потребни документи што ќе ви бидат потребни, пред крајниот рок на Брегзит на 31 декември? т.е. NIE, Вратоврска, шпански возачки дозволи, падрон итн итн? Кои информации ќе ви требаат претходно доколку ги имате, што можеме да ви ги испратиме додека не пристигнеме?

  Голема благодарност за секоја помош што можете да ни ја дадете.

 6. Hi
  Само што се преселивме во Марбела, Шпанија и треба да организираме NIE број и најверојатно резиденција за мојата сопруга и јас

 7. Hi
  Ми треба NIE број, можете да помогнете ве молам? Планирам да ја посетам областа Аликат во јуни/јули, но сè уште немам одреден датум.

  Со нетрпение очекувам да слушнам од тебе наскоро.
  Ти благодарам
  Раса

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.