Како да се добие А. NIE Број во Бенидорм, Шпанија

NIE Број на бенидорм
Ако вашето преместување во Бенидорм за живеење или работа, ќе ви треба Шпанец NIE Број

Дали сте се преселиле во Бенидорм, Шпанија? Барате работа, или веќе сте работеле поретко и ви е кажано дека ви е потребно Бенидорм NIE Број? Можеби наскоро ќе се преселиш во Бенидорм?

Добијте го вашиот Benidorm NIE Број денес!

A NIE Број (Број на идентификација на екстранер) е вашиот шпански идентификациски број за данок, даден од шпанската полиција на кој било странец.

Вашиот шпански NIE бројот ќе започне со писмо, проследено со седум броеви и друга буква на крајот (пример за тоа како а NIE Можеби изгледа бројот: Y - 7654321 - A). Твојата NIE бројот е единствен за вас и не е ниту пренослив, ниту истекува.

Еве кај МОЈ NIE Број, возови број еден NIE веб-страница за резервација на броеви, ние сме во состојба да ги добиеме сите ваши документи (Формулар EX-15 и NIE Форма на број 790) во место и закажете го вашето назначување преку Интернет на Полициска станица во Бенидорм или Аликанте Брз.

Нашиот лесен за употреба, без веб-страница и услуги за резервација на жаргон го прави целиот процес на стекнување на вашиот шпански јазик NIE Број лесно, брзо и што е најважно ефтино.

Треба вашата NIE Број во Benidorm Брз? Посетете ја нашата почетна страница

or

кликнете овде за да ја резервирате вашата NIE Број на закажување Benidorm денес користејќи ја нашата лесна форма за резервација на англиски јазик.

Како да се добие NIE БРОЈ БЕНИДОРМ
Ова е она што вашиот шпански NIE Numberе изгледа бројот на Benidorm.

Повеќе информации за Benidorm од МОЈ NIE БРОЈ Benidorm

Не ти треба Бенидорм NIE Број да ја посетите на одмор. Бенидорм (одговорот на Шпанија до Блекпул), кој е хотел, може да се пофали со над 35,000 кревети и за него обезбедуваат над илјада ресторани, е многу популарно шпанско одморалиште во Ла Марина Баикса регионот на Шпанија и една од главните дестинации за одмор по должината на Коста Бланка областа на Шпанија.

Бенидорм има неверојатни плажи и различни одлични Хотели, Хостели и ноќевање со појадок. Исто така, може да се пофали неверојатни ресторани кои се движат од традиционалните риби и чипови до високи зглобови Паела и морска храна. Benidorm исто така нуди многу рекреативни активности, вклучително и небо нуркање, Скијање на вода нуркање, што значи дека е хит со туристи од цела Шпанија, Велика Британија и Северна Европа во текот на целата година. Бенидорм е совршено место за да ги добиете своите шпански NIE Број и започнете со работа.

Бенидорм нуди бесконечни можности за забава, игри и рекреација со бакнеж на сонце и не ви треба Бенидорм NIE Број за кој било од нив !: Од одење убава долга прошетка по шеталиштето во Алтеа (земи го NIE Број на Алтеа), пливање во кристално чисти сини води крај плажата Леванте, водни спортови во многу заливи, екскурзија со брод до островот Табарца, или скитник низ историскиот стар град Бенидорм, залутан на карпестиот излез, стариот град е во спротивност со широките патишта на главната туристичка и трговска област на градот.

Потоа, тука се и многуте локални културни фестивали кои се чини дека се протегаат секој викенд во текот на летото, прекрасната храна и одличните шопинг, како на пример во Ла Марина. Навистина е една од најголемите туристички атракции на Коста Бланка. Со својот бел хивиски стил плажи, кристално-сини води, целата клима во текот на целата година и голема инфраструктура за да му дадат на Бенидорм го одобрија овој регион. Опремена и со голема инфраструктура на високо квалитетни услуги, ја заслужи својата слава и богатство. Ако размислувате да се преселите во Бенидорм да живеете, првото нешто што ќе ви треба е Бенидорм NIE Број од даночни причини. Додека не го имате овој број, веројатно нема да можете да се вработите.

Бенидорм, дури и без а NIE Број, е она што сакате да биде: полн со забава, со фантастичен ноќен живот, но исто така дозволува мир и спокој со своите шармантни карпести градини и затскриените заливи. Навистина место со нешто за секого, не е ни чудо што е толку популарно. Баровите и рестораните се многу, како и ноќната светлина и уште некои „интересни“ места што би одговарале на забавите на елките.

Дали ми треба Benidorm NIE Број за играње голф?

Не ти треба твојот Бенидорм NIE Број за играње голф во Бенидорм. Постојат бројни терени за голф со врвен квалитет во и околу околината на Бенидорм, кои нудат добар предизвик за сериозниот, секојдневен и нов голф.

Дали треба да добијам NIE Број Benidorm да одам на плажа?

Сигурно не ти треба NIE Број на Benidorm за посета на плажа! Без сомнение, плажите се главните атракции на Бенидорм. На 5 километри златно крајбрежје на златниот бел песок, испреплетено со заливите каде можете да уживате во ревитализирачко пливање, како и да учествувате во спортови на вода, како нуркање, скијање на вода, скијање на ветер и вежбање.

Северно од пристаништето Бенидорм, плажата Леванте е една од најубавите во градот. Како резултат на нејзината локација, има лесен пристап до многу места и хотели, како и 2 км фин бел песок. На овие прекрасни песоци им се придружува и фреквентното шеталиште, исполнето со тераси, Барови и ресторани, кои се многу живи ноќе.

На југот од Бенидорм, ја наоѓате прекрасната Поnieнт плажа, каде можат да се најдат 3км прекрасна глетка, ридови и планини. Можете да го најдете и крстот на врвот на ридот овде. Како плажата Леванте, Поniente има одлично шеталиште и е достапно и пренесеноnieNT, со многу објекти на располагање.

Плажа Лаванте NIE БРОЈ Benidorm
Не ти требаат шпански NIE Број за уживање во плажата Лаванте во Бенидорм

Помеѓу Лаванте и Поnieдевет плажи, е мала плажа наречена залив Мал Пас. Смирувачка залив на златни песоци, близу до историскиот стар град и пристаништето. Отстранети од главниот центар, овие скриени природни написи и плажи му овозможуваат на посетителот да избега од метежот на градот и да ужива во нуркањето околу прекрасната, карпеста морско дно.

Не NIE Број Бенидорм е потребен за да ја истражи богатата историја на градовите.

Не ти треба А. NIE Benidorm Number за да уживате во Историјата на Benidorm. Историскиот центар на Бенидорм се наоѓа на карпест излез, помеѓу двете главни плажи - Леванте и Поnieнт. Ова е родно место на Бенидорм, примитивен град на риболов, во кој доминираат црквата Сан imeеим на ридот.

Изградени во средината на 18 век, неговите куполи со сини плочки се издигнуваат меѓу сложената мрежа на тесни патишта и улички, исполнети со прекрасни мали агли, продавници и барови. Врвот на ридовите Канфали води кон Балконот на Медитеранот, неверојатен поглед кој претставува неверојатен панорамски поглед на морето околу Бенидорм.

Современ Benidorm

Дали ми треба а NIE Број на Benidorm да ја посети модерната Benidorm? Не! Од двете страни на Стариот град лежеа широки патишта и трговски улици кои ја сочинуваат прилично помодерната страна на Бенидорм. Градот, зависен од туристичкиот пазар, нуди широк спектар на услуги, вклучувајќи хотели, ресторани, големи трговски области, дискотеки и забави пабови и тераси.

Одмор и рекреација во Бенидорм

A NIE Број Бендорм не е потребен за рекреација во Бенидорм. Рекреативните придонеси на Бенидорм се бесконечни. Од изборот да се прошетате по шеталиштето или да го посетите блискиот парк L'Aigüera, до еден брилијантен ден во Медитеранскиот тематски парк наречен Тера Матица (познат по своите дрвени ролерки). Градот има и голем број спортски центри, вклучувајќи училиште за нуркање и неколку училишта за пливање.

Екскурзии во Бенидорм

Дали ми треба Benidorm NIE Број да одите на екскурзија? Не. Екскурзии со брод до малиот остров Бенидормс - лоциран на средина помеѓу Леванте и ПоnieНе тргнуваат од пристаништето секој час. Се смета дека Легендата вели дека островот е парче карпа од околината Планината Кампана тој храбар Роланд сечеше со мечот за време на експедициите во Карло Велики. Разновидното морско дно го прави рај за нуркање со многу бродови. Ако тематските паркови не лебдат со вашиот брод, секогаш можете да одите на ќебе. Наречен бланширан тура затоа што патувањето е бесплатно, но тие обично се обидуваат да ви продадат јорган или ќебе. Но, одлично за слободен ден надвор.

GO Carting во Benidorm

NIE Број Benidorm ОД КОРИСТЕЕ
Не ти требаат шпански NIE Број во Benidorm да одите во картинг

Бенидорм Оди Картинг (немаш потреба од А.) NIE Број за одење овде), Отворено од 10 до 7 часот секој ден, патеката за колички Бенидорм е популарна атракција. Сместено е на само 10 минути од центарот на градот Бенидорм на Авенида де ла Комунитат. Погледнете ја мапата подолу:

Храна во Бенидорм

Сигурно не ви треба А. NIE Број Бенидорм да ги посетите нејзините одлични ресторани. Морска храна како што се ракчиња и јастог и јадења од ориз се основата на локалното мени. Паела е едно од главните јадења, како што се школки, риба на скара, пржена, задушена или во супа Бенидорм.

Лукот и маслиновото масло се главните состојки на сосот „алиоли“, кои ја придружуваатnieМногу јадења и за loversубителите на десерт, пробајте бадем торта, туррон или домашен сладолед. Голем број на различни сладоледи се појавија во последниве години, вклучувајќи ги и џин и тоник и нане од чоколадо.

Вина, со назнака за потекло - Аликанте (престижниот печат на квалитет и потекло даден во Шпанија за избор на вина и производи) секако треба да се испроба. Мистелета (сладок десертно вино) и хорчата (пијалок направен од тигар ореви, вид што расте на дрвјата), се обете типични за регионот.

Фиеста во Бенидорм

Бенидорм е еден од најсреќните и свечениот град во светот; локалните празници им оддаваат чест на Богородица Суфраџо и апостолот Свети Јаков. Забавата започнува во втората недела во ноември и нуди разновидна програма, вклучувајќи плови, театарски претстави и приказ на огномет. Не ти треба твоето NIE Број за да уживате во Benidorm Fiestas.

Неколку дена подоцна, на Фиеста де ла Карксофа - традиционална афера - се случува во Стариот град. Други прослави што вреди да се споменат се огнови во Сан Хуан и свеченостите на муслиманите и христијаните, обете во јуни.

Околните области на Бенидорм

Предградието на Бенидорм е прекрасна област за посета. На северот од Бенидорм, теренот станува груб, со сирели и карпи до морето. Во оваа област лежеа градовите на Алфас дел Пи, и Altea. Ако живеете во Алфаз Де Пи, Алтеа или Албир и ви требаат NIE Бројот на вашата најблиска полициска станица ќе биде Бенидорм.

Покрај тоа, до Природен резерват на Пеон де Ифач е градот Калпе, неверојатен град што ја мешаше зачувувањето на своето монументално наследство со неговиот растечки туристички пазар. Ако размислувате да се преселите во Калпе и ви е потребно вашето NIE Повторно број, вашата најблиска полициска станица ќе биде Бенидорм.

На југот на Бенидорм го наоѓате малиот град Вилајојоса, главниот град на Марина Баја. Преминувајќи ја Сиера Аитана, северниот ентериер овозможува интересно патување низ Коконеина, важен град во средновековната историја и Алкој, место кое е познато по своите муслимански и христијански фестивали. Поради оваа причина, беше прогласено за место на „Меѓународен туристички интерес“. Ако размислувате да започнете бизнис или да се преселите во Вилајоја, ќе ви треба ваш NIE Број. Нашиот персонал ќе биде задоволен да ве резервира во полициската станица Бенидорм за да го добие вашиот NIE Број денес.

Конечно, на планините Аликанте препорачуваме посета на Каракал де ла Фонт Роуз природен резерват.

Клима во Бенидорм

Бенидорм NIE Број на временски распоред
Не ти требаат шпански NIE Број во Benidorm за да уживате во убавото време

Така имаш и твојот NIE Број во Бенидорм. Какво е времето? Hotешка е цела година, па добивате ваши NIE Бројот е предност. Бенидорм има корист од умерена клима во текот на целата година. Се лади со морски ветре од прекумерна топлина во текот на летото, а останува блага во текот на зимата.

Моето NIE Број на Шпанија фаворит фотографија од Бенидорм

Како да се добие NIE Број во Benidorm
Земете ја вашата NIE Број во Benidorm

Посетете ја геј-зоната на Benidorm

Нема да ти треба шпански NIE Број во Бенидорм за посета на стариот град и Геј област. Бенидорм има многу живописна хомосексуална сцена со ноќниот живот на хомосексуалците главно концентриран на улиците на Стариот град помеѓу Леванте и плажата Поинте. Некои одлични барови за посета вклучуваат шоу бар на Касперс, Меркур и Вест енд.

Продавници за миленичиња Бенидорм што не ви требаат А. NIE Број за да одат на

Како продавници за домашни миленици? Бенидорм е рај на loversубителите на миленичиња со продавници за миленичиња на повеќето патишта. Од мали меки кутриња до огромни папагали и змии, рајот на Petубителите на миленичиња е на секој агол. nb: МОЈОТ NIE Број Шпанија не препорачува купување на кученце од продавница за миленичиња во Бенидорм. Секогаш треба да го гледате со нејзината мајка.

5 Интересни факти за Benidorm!

1.) Бенидорм беше изненадувачки првото приморско одморалиште на Шпанија за празнични празници кога тогашниот градоначалник Педро Сарагоса реши да го претвори заспаното рибарско село од 1950-тите во едно големо туристичко одморалиште. Тој дозволи бикини на плажа и 7 децении подоцна градот привлекува повеќе од 7 милиони посетители годишно. Кога Педро Сарагоса беше на власт NIE Бројот не постоеше.

2.) Традиционалниот пијалок Хорчата на Бенидорм всушност не е шпански, но муслиманите го донеле во земјата пред многу векови. Со своите состојки од ореви Тигар, шеќер и вода, можете да ги купите во супермаркети или да ги примерите вистинските работи во многу кафулиња.

3.) Постојат две главни плажи во Бенидорм; Леванте во новиот град и Поniente во стариот град. Не ти треба шпански NIE Број за посета на која било од овие плажи.

4.) Заводот за метрополити смета дека Бенидорм е една од најдобрите климатски услови во светот, благодарение на топлите температури, ниските врнежи од дожд и чист воздух. Особено оние кои имаат астма и артритис ќе ги чувствуваат придобивките од животот во оваа област.

5.) Само Милан и Лондон се пофали со повеќе облакодери од Бенидорм. Хотелот Гран Бали е највисокиот хотел во Европа кој е висок 186м.

Еве кај мене NIE Број што сакаме да излеземе и да ги задоволиме нашите клиенти. Денес се среќаваме со Дарен и Стив кои отвориле бар во стариот град Бенидорм во март 2017 година. Решивме да ги прашаме како тие ја најдоа нашата услуга и какви било подобрувања што може да ги направиме.

NIE Број Прегледи на Benidorm

Дарен и Стив се подобри NIE Број во Benidorm

П: Какво искуство бевте за добивање на вашето NIE Број во Benidorm Шпанија се допаѓа? Како слушнавте за нашата услуга?

О: Ни беше препорачано МОЈОТ NIE Број на еден наш пријател кој ја виде услугата на огласот Facebook. Бевме навистина задоволни од услугата. Ние ги ставаме нашите детали на Интернет NIE Интернет-страница за резервација на броеви и за неколку часа имавме повик со датум и време да присуствуваме на полициската станица.

П: Дали би го препорачале нашиот NIE Број на услуги на други луѓе во Бенидорм?

О: Да, апсолутно. го најдовме вашиот Интернет NIE Број Benidorm услугата е навистина брза, корисна и жаргон бесплатниот водич што ни го испративте навистина корисна.

П: Мислите дека има некои подобрувања што можеме да ги направиме на нашите NIE Број на услуги за регионот Бенидорм?

О: Единствената работа што ја најдовме комплицирана беше плаќањето NIE Данок на број во банка. Можеби некои повеќе детали за тоа би биле добри. Прочитајте повеќе за тоа што прави а NIE Број на трошоци.

Како да го платите вашиот NIE Данок на број.

Одговор: Ви благодарам за повратните информации за оваа материја. Сега направивме измени во нашата е-книга информација за NIE Броеви, така што го прави системот на плаќање данок во банката едноставен. Како да го платите вашиот NIE Данок на број.

П: Дали би го препорачале нашиот NIE Број на услуги на други луѓе?

О: Да, би направиле. Имаме многу луѓе што го посетуваат барот, кои штотуку се преселиле во Бенидорм, за цело време им кажуваме за вашата услуга

Одговор: Благодарам момци! Многу многу ценети

Повеќе прегледи на клиенти кои ги добија своите NIE Број во Бенидорм, Шпанија.

NIE БРОЈ СПОДЕЛУВАIDЕ СО СРЕAPНО СВЕТНО СМЕТКИ

Ричард и Jackеки се преселиле во Бенидорм за да отворат кафе / цвеќарница во Стариот град. Ним им требаше NIE Број во Бенидорм, но не знаев каде да одам. Тие дојдоа кај нас и ги натеравме да ги запишат во полициската станица и нивните NIE Број на документи завршени во ниеден момент. Рекоа:

Кога за прв пат се преселивме во Бенидорм, немавме поим дека ни требаше NIE Број. Отидовме во полициската станица и тие ни рекоа дека треба да направиме NIE Назначување броеви на Интернет.

Ние ја најдовме вашата услуга на Google и не можеше да биде посреќен. Бевме резервирани во нашата NIE Назначување со број во Бенидорм следната недела и го имаше нашето NIE Број на сертификат во рок од една недела. Ви препорачуваме на нашите пријатели и клиенти.

Повеќе NIE Број на информации за Benidorm од нашите NIE Број на стручни лица Лиза Хил

П: Јас живеам во Бенидорм, но ја изгубив својата NIE Број на сертификат дали можете да ме замените?

О: Добивање замена NIE Број на сертификат во Benidorm е за жал истата постапка како и добивање на нов NIE Број. Needе ви треба состанок на CITA PRIVA и ќе треба да ги пополните сите потребни документи. Нашите NIE Блог Број има многу информации за Си ја заборавивте NIE Броеви

П: Дали треба да направам фотографии со пасош за мене NIE Назначување со број во Benidorm?

О: Да, ќе треба да земете две фотографии со големина на пасош на вашиот состанок. Прочитајте повеќе за пасош фотографии и NIE Број на состаноци на нашиот блог.

П: Јас сум граѓанин на ЕУ, зошто ми треба А. NIE Број за работа во Benidorm?

О: Дури и како граѓанин на ЕУ, сè уште ќе ви треба NIE Број на работа, купете имот или добијте некои услуги во Benidorm. Нашиот пријателски тим може да ви го нареди состанокот денес. Посетете ја нашата почетна страница или книга денес користејќи ја нашата едноставна форма. Кликнете овде за да прочитате повеќе за NIE Броеви за граѓани на ЕУ.

П: Ми треба мојата NIE Број во Benidorm навистина БЕСПЛАТНО. Можете ли да ми помогнете?

О: Да, нашиот пријателски персонал може да ви помогне да го добиете вашиот NIE Број во Benidorm во најкраток временски период. Ние сме експерти за добивање на вашите NIE Број на документи заврши брзо. Кликнете овде за да прочитате повеќе за добивање на вашиот NIE Број брзо.

П: Сакам да го пополнам NIE Бројни обрасци и закажете го закажувањето за мене. Можеш ли да ми испратиш преведено NIE Бројни форми?

О: Освен ако немате добро разбирање на пишаниот шпански јазик и малку разбирање за системот за резервации на шпански CITA PRIEVIA, не препорачуваме да се обидете да ја комплетирате документацијата. Повторно и повторно слушаме приказни за луѓе кои се обиделе да го направат ова, направиле грешки и биле испратени далеку од своите NIE Назначување со број во Бенидорм без нивниот сертификат.

Ве молиме, имајте предвид дека англискиот е преведен NIE Бројните обрасци нема да бидат прифатени во Полициската станица Бенидорм. Прочитајте повеќе за англиски преведен NIE Форми на броеви.

П: Дали мојот NIE Број од полициската станица „Бенидорм“ Експеримент?

A: NIE Број на сертификати издадени во полициската станица Бенидорм по 2016 година веќе нема да имаат рок на важење. Вашиот број ќе биде со вас за живот и нема да се промени. Прочитајте повеќе за направи NIE Numbers Expire на нашиот блог.

П: Се преселувам во Бенидорм со моите деца. Дали им требаат А. NIE Број?

О: Многу е веројатно дека вашето дете ќе биде побарано од а NIE Број во Benidorm. Сепак, од луѓето слушнавме дека некои приватни училишта во областа Бенидорм побарале а NIE Број од деца. Ако ви треба а NIE Број Benidorm за дете, ве молиме известете ни. Прочитајте повеќе за NIE Броеви за деца во Шпанија.

П: livingивеам во Бенидорм. Дали ми треба А. NIE Број за да се поврзете на Интернет?

О: Повеќето интернет компаниnies во Benidorm ќе ве поврзе без NIE Број. Сепак, да се има NIE Бројот го прави животот во Бенидорм многу поедноставен. Користете ја нашата лесна форма за резервација на англиски јазик денес за да ја добиете вашата. Прочитајте повеќе за поврзување на Интернет во Шпанија без а NIE Број.

П: Како да ја најдам полициската станица Бенидорм кога ја имам мојата NIE Закажување на број?

О: Откако ќе го направите вашиот NIE Резервација со броеви со нас и го резервиравме вашиот состанок во Полициската станица Бенидорм, ќе ви ги испратиме сите информации што ви требаат во форма на е-пошта. Beе биде вклучена врска со насоки од вашиот дом до полициската станица Бенидорм. Врши врски со мапи за очила подолу:

Адреса на полициската станица е: Карер Аполо XI, 31 Тел: 965 85 88 92

П: Дали Brexit ќе влијае на моето NIE Број во Benidorm?

О: Ако го добиете вашиот NIE Број пред Брегзит не треба да имате за што да се грижите. Прочитајте повеќе за Brexit и NIE Броеви на нашиот блог.

П: Е NIE Број Benidorm законски услов?

О: Ако планирате да работите во Benidorm, или имате намера да останете подолго од 3 месеци, ќе ви треба NIE Број. Проверете ја нашата почетна страница за да откриете како можете да го добиете вашиот Benidorm NIE Број денес. Или прочитајте повеќе за законското барање NIE Броеви.

П: Која е цената за добивање на мојата NIE Број на бенидорм?

О: Еве на MY NIE Број Шпанија имаме рамен трошок од 20 фунти да го добиете вашиот NIE Број во Benidorm. Ова вклучува пополнување на сите NIE БРОЈ ФОРМИ НА БЕНИДОРМ, и резервирање на назначување во Полициска станица. Откако ќе го пополните нашиот формулар за лесна резервација, треба да се резервирате во рок од 24 часа.

П: Одбиен сум а NIE Број во Benidorm. Што можам да направам?

О: Во случај да не бидете одбиени а NIE Назначување со број во Benidorm нашата NIE Број на експерти можат да ве советуваат повеќе за тоа што друго можеби ќе треба да го понесете со вас и да ви закажат ново назначување бесплатно. Прочитајте повеќе за одбивањето a NIE Број.

Нашата омилена Benidorm Фото:

Фотографија од бенидорм

Внатрешни врски

Треба шпански NIE Број во Мадрид?

Дали ви треба Итно NIE Број?

Грешки што треба да се избегнат при добивање на NIE Број во Шпанија

Добивање на NIE Број на национален празник во Шпанија

Како да се добие NIE Број во Малага

Како да се добие NIE Број во Мурсија

Како да добиете дигитален сертификат во Шпанија

38 размислувања на тема „Како да добиете А. NIE Број во Бенидорм, Шпанија “

 1. Хола! Јас штотуку пристигнав во Бенидорм. Имам подредено сместување и имам понуда за работа, но сега дознав дека ми треба NIE Број пред да започнам со работа. Дали е така? Има ли нешто околу тоа?

  1. Здраво Роберт. Добредојдовте на сончевиот Benidorm на Коста Бланка и честитки за обезбедување на вашиот нов дом и работа. За жал, не постои начин околу NIE Број на системот во Benidorm. Да, можеме да ви помогнеме да го добиете вашиот NIE Број во Benidorm нема проблем воопшто. Ако ја посетите формуларот за резервација, можеме да ви закажеме состанок на CITA и да ве резервираме за ниеден момент. Се надевам дека ова помага? Лиза

 2. Имам голем проблем, во основа ми е потребен мојот NIE Број до понеделник. Можете ли да помогнете? Јас сум во Бенидорм, Шпанија.

  1. Здраво Роб. Понеделник е големо прашање .... и ќе треба да кажам дека е скоро невозможна. Меѓутоа, ако ги пополните вашите детали за нашата NIE Формулар за резервација на броеви ќе ве резервираме во а NIE Назначување со број во Бенидорм што е можно поскоро, тогаш ако и кога се појави откажување, ќе го придвижиме состанокот напред. Се надевам дека ова помага, Лиза

 3. Хола! Ние се преселуваме во Кампување Вила Мар веднаш пред Бенидорм следната недела и ни беше кажано дека треба да го добиеме нашето NIE Броеви. Ве молиме, можете да ни кажете колку долго е чекањето и која цена ќе биде. Ние сакаме да ги добиеме нашите NIE Броеви во Полициската станица Бенидорм. Многу благодарам, јуни

  1. Здраво јуни Чекањето во Benidorm за NIE Бројките во моментов се околу 6 недели. Ако ви треба вашиот NIE Број на БЕНИДОРМ брзо можеме да ви резервираме, се надеваме дека ќе ве придвижиме напред кога ќе дојде откажувањето? Доколку сакате да одите напред, користете го нашиот NIE Формулар за резервација на броеви и некој ќе ви повика.

 4. Размислуваме да се преселиме во Стариот дел на градот Бенидорм во септември. Само што почнуваме да бараме работа. Можете ли да ни ги обезбедите нашите NIE Броеви во Бенидорм пред да пристигнеме?

  1. Здраво Тони / enени. Ви благодариме за вашата порака за нашиот Benidorm NIE Страна за броеви на нашата веб-страница. Можеме да организираме да ја посетите Полициската станица во Бенидорм неделава кога ќе пристигнете за да го соберете вашиот Бенидорм NIE Броеви. Доколку сакате да одите напред и да резервирате, посетете ја нашата форма за резервација од главното мени. Многу благодарам, Лиза

 5. Здраво, размислуваме да се преселиме да го испробаме Бенидорм неколку месеци пред конечно да одлучиме да се преселиме таму или не. Workе бараме некои пари во Раката. Дали мислите дека ќе ни треба NIE Број и покрај тоа?

  1. Здраво Jackеки Не би советувал да работам во Шпанија без а NIE Број на место и регистриран во органот на ТАКС во Шпанија. Ако сакате да работите легално, можеме да ви обезбедиме NIE Назначување со број за неделата што ќе пристигнете. Ве молиме, користете ја нашата лесна форма за резервација на англиски јазик и еден од нашите вработени ќе биде во контакт наскоро.

 6. ХОЛА ЛИСА! само брза нота да се каже дека ги собравме нашите NIE Броевите утрово од полициската станица Бенидорм минаа како часовници. Беше таму од 10 часот наутро - се врати назад и ги собра нашите сертификати ова попладне. Ви благодариме за одличната услуга.

  1. Па, честитки за вашата нова NIE Броеви во Бенидорм! Се надеваме дека ќе уживате во Шпанија за многу години што доаѓаат. Лиза и NIE Тим на број.

 7. Здраво, ние буквално штотуку пристигнавме денес во Бенидорм од Велс во Велика Британија и треба да започнеме со работа побрзо. Ни треба наш NIE Бројките навистина брзо. Можеш ли да помогнеш? Дали треба да одам во полициската станица во Бенидорм за да го добијам моето NIE Број?

  1. Здраво Двавид! Леле, долг пат да дојдеме од Велс. Штотуку имавме откажување за овој петок во полициската станица Бенидорм за а NIE Број на назначување. Ако можете да ги добиете вашите детали за нас навистина брзо, ние ќе ве набавиме за вашите NIE Назначувањето со број во Benidorm навистина брзо. Kindубезен поглед, Лиза

 8. Ова е одлична веб-страница. Едно брзо прашање. пристигнуваме на 15 септември во Бенидорм. Дали има NIE Број на состаноци достапни во таа недела?

  1. Здраво Роџер и Кет. Да, ќе можеме да ве резервираме во Benidorm за вашите NIE Бројте ја неделата што ќе пристигнете. Само користете ја нашата едноставна форма за резервација и еден од нашите вработени ќе биде во контакт наскоро. Многу благодарам, Лиза

 9. Пристигнуваме во Бенидорм утре беа толку возбудени. Ние бараме да се преселиме во Шпанија, но во моментот ние само бараме. Ако решиме да се преселиме во Бенидорм, сигурно ќе дојдеме кај вас за наше NIE Броеви.

  1. Хола Мери. Се надеваме дека одлично ќе поминете во Benidorm! Ако ви треба вашиот NIE Броеви ве молиме известете ни. Kindубезен поглед, Лиза

 10. Јас и мојот сопруг планираме да се преселиме во Бенидорм следната година, но ние сме на одмор овој 20-ти и 24-ти август во Стариот град. Дали е можно да се добие нашиот NIE Броеви додека сме во Бенидорм?

  1. Здраво Шерон / Марк

   Ви благодариме што ја посетивте нашата NIE Број на веб-страница. Мислам дека во оваа прилика да бидеме реални, нема да биде можно да ве резервираат во Benidorm за август за да го добиете вашиот NIE Број. Тековното време на чекање во Бенидорм е околу 8/9 недели. Ние понекогаш можеме да ви договориме состанок за откажување, но повторно имаме и список на чекање за ова. Извинете, не успеавме да ви помогнеме овој пат. Лиза

 11. Јас штотуку пристигнав во Бенидорм и имам понуда за работа и понуда за стан, но и двајцата велат дека ми треба NIE Број прво? Ми рече дека времето на чекање е 3 месеци? колку веднаш ме резервиравте за да го добиете мојот NIE Број во Бенидорм, или Аликанте?

  1. Здраво Хана. Ви благодарам за Вашата порака. Да, тековното време на чекање во Benidorm е околу 3 месеци, но генерално можеме да ве однесеме со состанок за откажување во рок од една недела откако ќе направите резервација со нас. ако сакате нас да ве резервираме за NIE Број во Benidorm ве молиме користете го нашиот NIE Формулар за резервација на броеви и ние ќе го организираме ова за вас. Лиза

  1. Здраво Пит

   Ова многу го слушаме. Пред неколку години не ви требаше а NIE Назначување со број во полициската станица и порано можевте да се појавите во полициската станица во Бенидорм и да се тужите за да добиете nie. Деновиве работите се променија и сигурно ви треба состанок. нема апсолутно никакви шанси да се види и промаши a nie број без закажување.

   Се надевам дека ова помага?

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

 12. Помогнете! Само што пристигнав во Бенидорм и има понуда за работа, но треба nie број итно мојот работодавец не ми кажа за ова! Како можам да добијам nie број во Бенидорм итно?

  1. Здраво adeаде. Добредојдовте во Бенидорм, Аликанте! Да, ако нарачате денес (вторник), можеме да ве имаме во полициската станица Бенидорм, стар град во петок во 9.30:XNUMX часот за назначување за вашиот број. Willе го добиете вашиот NIE Број на сертификат истиот ден.

 13. Дали сè уште земате резервации за NIE Број на состаноци во Benidorm за кога повторно ќе се отворат полициските станици?

  1. Здраво Борис! Добро име! да, ве молиме користете ја нашата форма за резервација преку Интернет и ќе ве резервираме во полициската станица Бенидорм веднаш штом се отворат за вашите NIE Назначување број 🙂

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

 14. Итно. Можеш ли да ми се јавиш? ми треба NIE Број навистина навистина брзо, претпоставував дека започнав да работам во Училиште во Бенидорм вчера.

  1. Здраво Ким

   Да, можеме да ве резервираме во полициската станица Бенидорм за вашите NIE Назначување на броеви нема проблем. Ве молиме користете ја нашата Интернет NIE Формулар за резервација на броеви и ќе ве резервираме што е можно поскоро.

   Многу благодарение

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

  1. Hi

   Да, сега земаме резервации за NIE Броеви во Бенидорм. Ве молиме, користете ја лесната форма за резервација и ние ќе ве резервираме.

   Многу благодарение

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

 15. Ми кажаа дека Бенидорм не дава NIE Бројките до британскиот народ повеќе е ова право. Ако е така, како да добијам а nie број во Бенидорм.

  благодарение

  Клер

  1. Здраво Клер

   не, ова не е точно, сепак може да го добиете вашиот NIE Број во Benidorm. Имаме состаноци на располагање за следната недела.

   Ако сакате нас да ја резервираме вашата NIE Назначување со броеви, ве молиме користете ја нашата лесна форма за резервација и ние ќе ве резервираме во полициската станица Бенидорм.

   Многу благодарение

   Lisa
   https://www.mynie.co.uk

 16. Hi
  Дали сепак можеме да аплицираме за нашите NIE преку ПОА или Нотар преку самите себе или треба физички да бидеме присутни лично во Бенидорм ?, Се обидов да стигнам до Шпанскиот конзулат во Лондон за да аплицирам за престој NIE но сеуште немајќи работа. Врвот и опашката на тоа е дека доаѓаме во Ноември за да ги разгледаме долгорочните можности (ако смееме да патуваме, но не можам да добијам договор за изнајмување без NIE.. секој совет многу ценет.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.