Може ли да добијам NIE Број без состанок?

 

Добивање на вашиот NIE Број брзо во Шпанија

Од промената на законот во почетокот на 2016 година сега е НЕ Е МОЖНО да се добие NIE Број без A Назначување ЦИТА ПРЕВИЈА во Шпанија. Вие мора да присуствувате на ова назначување лично. Вие не можете да присуствувате во име на вашиот партнер.

Дали ви треба а NIE Назначување со број во Шпанија? Еве кај МОЈ NIE Број Шпанија добивање на вашиот NIE Број брзо е наша работа.

Како? Пополнете го нашето лесно онлајн NIE Формулар за резервација на броеви и за неколку часа еден од нашите вработени ќе биде во контакт со вашиот NIE Назначување со броеви и ќе испратите е-пошта преку документацијата.

Имаме износ од 20 фунти што опфаќа резервација на состанокот во полициската станица, завршувајќи ги сите ваши NIE БРОЈ ФОРМИи ви испраќаат е-пошта до сите документи што треба да ги отпечатите. Сè што треба да сторите е да се појавите во полициската станица на датумот и времето што ние ви ги овозможуваме да ги соберете вашите NIE Сертификат за број.

Зошто ви треба а NIE Назначување на броеви
Зошто ми треба а NIE Назначување со број во Шпанија? Може ли да добијам еден без состанок?

Зошто ми треба состанок за да добијам а NIE Број?

Оваа жена ја чека NIE Назначување на број во Шпанија
Чекајќи го вашиот NIE Закажување на број?

Пред април 2016 година беше можно да се пристигне во Полициската станица во вашиот регион со која се занимаваше Сертификати на ЕУ и добијте А NIE Број истиот ден. Поради огромната количина на луѓе кои секој ден пристигнуваа во полициските станици станиците стануваа во бегство.

Тие даваа само одреден број билети секој ден, поради што некои луѓе кои чекаа во редици од раните утрински часови беа разочарани. Во април 2016 година, шпанската полиција воведе а NIE Резервација на броеви Систем. Резервациите се вршат преку веб-страницата за резервации на полицијата CITA PREVIA.

Еве кај МОЈ NIE БРОЈ ШПАНИЈА можеме да ја резервираме вашата NIE Назначување со број во истиот ден и е-пошта преку завршената документација. Вашата единствена работа е да пристигнете во полициската станица на датумот кога ви е обезбедено во вистинско време.

Потребни се повеќе информации за NIE Броеви во Шпанија? Посетете ја нашата NIE БРОЈ БЛОГ. Прочитајте ги стручните совети за NIE Броеви 

 

 

 

 

 

2 размислувања на тема „Може ли да добијам А. NIE Број без закажување? “

  1. Ми беше кажано дека нема потреба да се добие NIE Назначување со броеви и ако само се појавив во полициската станица би можел да се прошетам на состанок, но ќе морав да чекам наоколу. Дали е ова точно?

    1. Хола ineастин. Се плашам дека твојата информација не е во ред. Потребно ви е назначување CITA PREVIA во полициската станица за да го добиете вашиот NIE Број. Доколку сакате да закажете состанок за вас, користете ја нашата брза мрежа преку Интернет NIE NUMBER форма на резервација. Многу благодарам, Лиза

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.