Може ли да користам лажен NIE Број?

Никогаш не користете лажен NIE Број

лажни NIE Бројките се поголем проблем во Шпанија. Од време на време, слушаме приказни за луѓе кои составиле а NIE Број да се добие работа или услуга Шпанија не ги реализира можните последици.

Што е лажен NIE Број?

Службен NIE Бројот издаден од шпанската полиција ќе започне со писмо, проследено со седум броеви и друга буква на крајот, на пример Д - 758372 - Б. Вашата NIE бројот е единствен за вас и не може да се пренесува ниту да истекува. Лажен NIE Бројот е низа со низа составена со нема официјална употреба и не е издадена од шпанската влада / полицијата.

Ние би сакале да бидеме 100% јасни. Користење на лажен или нелегален NIE Бројот не е одлична идеја. Не само што докажувањето лажен број на вашиот работодавец можеби ќе ве чини вашата работа во Шпанија, но исто така може да доведе до водење кривична постапка против вас за измама. Прочитајте повеќе за измама на веб-страницата на Адвокатското друштво.

Pgoto покажува што е реално NIE Бројот изгледа како
Ова е реално NIE Бројот на документот изгледа како

Потребен е вистински NIE Број?

Нашата компанија може да ви ги достави потребните NIE Бројте документи, и резервирајте ја во полициската станица во Шпанија за да добиете реалност NIE Број. Користејќи ја нашата лесна форма за резервација, можете да ја добиете вашата NIE Назначување на број за помалку од 24 часа.

Книга а NIE Назначување со број во Шпанија СЕГА.

4 размислувања за „Може ли да користам лажен NIE Број? “

  1. Ако размислував за ова пред да можев лесно да му дадам на работодавецот лажен NIE Број затоа што не мислам дека тој некогаш ме регистрирал NIE Број.

    1. Хола Роџер. Тоа би било многу лоша идеја, дури и ако вашиот работодавец не ве регистрирал, сепак ќе кршевте закон. Секогаш е најдобро да се има реална NIE Број. Многу благодарам, Лиза

    1. Здраво Рози, морам да се согласам, но понекогаш луѓето прават. Силно препорачуваме да не користите лажен NIE Број во Шпанија.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.