Si të merrni një NIE Numri në Marbella, Malaga

NIE Numri Marbella

Sapo ke lëvizur tek Marbella? Apo ndoshta duke menduar për të blerë ose marrë me qira një shtëpi në zonë? Ndoshta fillimi i një biznesi? Gjëja e parë që do të të duhet kur të mbërrish avionin në Marbella është e jotja Spanjisht NIE Numër.

NIE Numri Marbella

Si të merrni një NIE Numri në Marbella

Këtu te MY NIE SPANJE duke u radhitur me tuajat NIE Numri, (Número de Identificación de Extranjero), ekuivalenti i një qytetari spanjoll Número de Identificación Fiskal (NIF), në kohën e shpejtë është Punë jonë.

Duke plotësuar vetëm një NIE Formulari i rezervimit të numrave në faqen tonë të internetit ne mund të organizojmë gjithçka që nga takimi juaj në stacionin e policisë Marbella deri tek dokumentet tuaja dhe NIE Taksa e numrit.

Detyra juaj e vetme është të arrini në stacionin e policisë Marbella në kohën dhe datën që ne ju sigurojmë të dorëzoni NIE Numri i shkresave dhe tregoni pasaportën tuaj.

Lexoni për të marrë tuajin NIE Numri sot në Marbella? Klikoni këtu për të vizituar tonë NIE Faqja kryesore e numrit dhe lexoni për shërbimin tonë të plotë

Më shumë informacione rreth Marbella

Si të merrni një NIE Numri në Marbella

Marbella ndodhet në ultësirë ​​të Sierra Blanca, në Costa del Sol, në provincën e Malaga. Një vendpushim model mesdhetar dhe i preferuari i madh me pushuesit nga e gjithë bota.

Që nga 1970, Marbella është njohur si një shesh lojrash për të pasur dhe të famshëm. Sidoqoftë, nën të gjithë mashtruesit, ka shumë më tepër Marbella. Krenohet me një atmosferë të mrekullueshme kozmopolite dhe rrezaton karizëm; tërheqjen e vizitorëve për tërheqjet e saj të shumta: plazhe mahnitëse, moti i ngrohtë, ambientet e kohës së lirë, duke përfshirë disa nga kurset më të mira të golfit në Evropë, restorante, jetën e natës të klasit botëror dhe markat e blerjeve luksoze ndërkombëtare.

Marbella është një qytet simpatik, i ngrohtë dhe mikpritës. Kështu që nuk është për t'u habitur që herë pas here, ai kryeson në listën e qytetit më të vizituar në Spanjë (gjithashtu kryeson tabelën tonë për më së shumti NIE Numrat e kërkuar në javën 1). Kush nuk do të donte një pjesë të aksionit në Marbella?

Motoja e Marbella është "një mënyrë për të jetuar", nëse po kërkoni një festë që ofron plazhe të shkëlqyera, klimë të mrekullueshme gjatë gjithë vitit, ambiente unike të kohës së lirë, gastronomi dhe argëtim, atëherë zgjidhni Marbella, mënyra e saj e jetës do t'ju magjepsë.

Gjërat për të parë dhe bërë në Marbella

Plazhet dhe enklavat e Marbella në lindje deri në komunën perëndimore të San Pedro de Alcantara, Marbella ofron kaq shumë aktivitete dhe lehtësira, vizitorët nuk kanë nevojë të ndërmarrin larg zonës për të shijuar një festë të plotë dhe aktive.

Në 'Sheshin Portokalli' të famshëm të Plaza de Naranja, ju mund të qëndroni disa orë larg, duke pirë sangria, duke marrë një ambient të bukur dhe njerëz, duke vizituar butikët simpatik dhe dyqanet e dhuratave.

Labirintja e rrugëve të vogla dhe rrugicave që rrethojnë Portin e Portokalli do të zbulojë dyqane të mëtejshme të vogla që shesin të gjitha format e xhinglave, modës dhe suvenireve dhe ka disa restorante dhe bare të shkëlqyera për një turmë të re dhe modë.

Kaloni rrugën nga Qyteti i Vjetër dhe e gjeni veten në La Alameda Park, të mbushur me bimë dhe pemë ekzotike, duke çuar poshtë në një zonë të hapur ekspozite; ku mund të shijoni një ekspozitë të përhershme të skulpturave të Dali dhe ekspozita të përkohshme të artit dhe mediave gjatë vitit.

Poshtë parkut është Paseo Maritimo (Promenade); ky është një nga vendet më të preferuara për vendasit dhe vizitorët. Bulevardi është i mbushur me restorante të të gjitha gastronomive, me tarraca me pamje nga Mesdheu i bukur.

Plazhet e Marbella: Vija bregdetare e Marbella shtrihet nga Cabopino deri në San Pedro de Alcantara. 26 kilometra plazhe me rërë të artë, duke rënë poshtë në Detin e Qetë Mesdhe.

Në lindje, porti dhe plazhi Cabopino janë shtëpia e një çifti Chiringuitos të shtruar dhe ekonomik (Restorantet në plazh), plazhi, në afërsi të portit, ka banja dielli për t'u marrë me qira dhe është një vend i njohur për surfing qift. Ndërsa zhvendoseni në perëndim larg portit, plazhi bëhet një vend nudist. Shkoni në perëndim në zonën e popullarizuar të Elviria dhe plazhin e famshëm Nikki dhe më pas në një nga shtrirjet më të bukura dhe natyrore të plazhit, i cili bashkohet me Elviria dhe urbanizimin e El Rosario.

Qesharak Beach vetëm jashtë Marbella, është një park dëfrim në plazh, me karte të shkojnë, parashailing, skutera uji dhe një bar restorant.

Plazhet e qytetit të Marbella janë të pajisura mirë, me objekte sporti ujor, restorante plazhi rreshtojnë rëra të arta, sardele gatimi në lugë, ujërat janë të qetë, ideale për ditët e plazhit familjar. Shkoni më tej në perëndim në Porto Banus dhe ju keni një përzierje të zonave të plazheve familjare dhe klubeve plazhi hedonistic, ku ka të ngjarë të përplaseni në disa të famshëm dhe paparacët.

Më në fund, arrini San Pedro de Alcantara, në kufijtë perëndimorë të Marbella. Këtu plazhet e gjera me palme janë më të shtruara, të mbështetur nga një shëtitore dhe restorante të bukura.

Pazar në Marbella: Nëse dëshironi të kombinoni një festë në plazh me një udhëtim pazar, Marbella është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Midis qytetit të Marbella dhe Puerto Banus ju keni një përzierje mbresëlënëse të butikëve të pavarur, markave luksoze dhe markave ndërkombëtare të rrugëve të larta spanjolle, të tilla si Zara dhe Mango.

Luksozi Puerto Banus është i mbushur me butiket e stilistëve, nëse keni disa qindra paund për të shpenzuar në një bluzë, bikini apo palë këpucë, atëherë ky është vendi për të blerë. Nëse jeni duke kërkuar diçka pak më unike, atëherë Marbella Old Town është një destinacion i mirë për blerje dhe Qendra Tregtare La Cañada në autostradën sipër Marbella, është shtëpi për dyqane zinxhirësh, butiqe, supermarkete, dyqane DIY. Këtu do të gjeni dyqanin më të madh Apple në Spanjë, Habitat dhe Marks & Spencer!

Historia e Marbella: Megjithëse Marbella është një qytet mjaft modern, ai ende ka një histori interesante dhe një trashëgimi të rëndësishme arkitekturore.

Disa ekspertë besojnë se zgjidhja e parë në zonën Marbella daton nga pushtimi fenikas në shekullin 7th, megjithëse nuk ka asnjë provë përfundimtare për këtë. Casco Antiguo (Qyteti i Vjetër) daton nga pushtimi Romak dhe fillimisht u quajt Salduba (Salt City).

Festivalet: Duke filluar rreth Qershorit, sezoni i verës në Marbella po shkon dhe me të vijnë një mori festivale dhe festash. Ngjarjet përfshijnë një fundjavë të luksit të pastër, në fundjavën luksoze Marbella dhe përvjetorin vjetor Marbella Feria, një javë flamenco, flakërimi dhe mendjemadhësie.

Solstika verore festohet në plazh për La Noche de San Juan, ku zjarret janë ndezur të gjithë përgjatë plazheve të Marbella. Këto tri ngjarje zhvillohen në qershor. Festivali me famë botërore Starlite vjen në Marbella në gusht, duke bashkuar muzikantë dhe artistë nga e gjithë bota në një seri koncertesh për të mbledhur para për bamirësi.

Më në fund, festivali eko-holistik Arte Sano, i cili zhvillohet në korrik dhe nëntor në San Pedro de Alcantara është një fundjavë argëtuese, e lirë dhe me diell të arteve shëruese, eko-tregut, punëtorive për fëmijë dhe muzikës.

Muzetë në Marbella: Marbella mund të mos jetë një qytet i madh, por ajo ka pjesën e saj të drejtë të tërheqjeve kulturore. Nëse dita është e veshur me vjeshtë dhe ju nuk e dashuroni blerjen e pazarit, atëherë ju rekomandojmë një udhëtim në Muzeun Bonsai (Museo de Bonsai), i cili strehon një koleksion të mrekullueshëm të pemëve Bonsai nga e gjithë bota, në atë kopsht-muze fantastik.

Dashamirët e artit kanë zgjedhjen e Muzeut Ralli, një hapësirë ​​arti bashkëkohor, me vepra nga artistë të Amerikës Latine; Galeria Poligono, një hapësirë ​​e mrekullueshme e krijuar për të simuluar rrethin e artit në Pekin. Museo del Grabado Español Contemporáneo strehon ekspozita gdhendjesh dhe punimesh arti nga artistë kombëtarë.

Golf në Marbella: Ka kurse golfi 10 vetëm në zonën Marbella dhe mbi 50 në rajonin e Costa del Sol. Kurset lokale përfshijnë: Rio Real, Los Naranjos, La Quinta, Marbella Club dhe Aloha Golf.

Vende për tu vizituar në Marbella: Në 'Sheshin Portokalli' të famshëm të Plaza de Naranja, ju mund të qëndroni orë të tëra, duke pirë sangria, duke marrë në një ambient të bukur dhe njerëz, duke vizituar butikët simpatik dhe galeritë e artit.

Labirintja e rrugëve të vogla dhe rrugicave që rrethojnë Portin e Portokalli do të zbulojë dyqane të mëtejshme të vogla që shesin të gjitha format e xhinglave, modës dhe suvenireve dhe ka disa restorante dhe bare të shkëlqyera për një turmë të re dhe modë.

Kryqëzoni rrugën nga Qyteti i Vjetër dhe e gjeni veten në La Alameda Park, parku është i mbushur me bimë dhe pemë ekzotike dhe do të ndjeheni sikur keni mbërritur në një pyll tropikal në qendër të Marbella. Gjatë shumë javëve të vitit ka ekspozita në shfaqje në La Alameda.

Poshtë parkut është Paseo Maritimo (Promenade); ky është një nga vendet më të preferuara për vendasit dhe vizitorët. Bulevardi është i mbushur me restorante të të gjitha gastronomive; të gjithë shikojnë në Detin e bukur Mesdhe.

Ka shumë aktivitete për të mbajtur një familje të pushtuar në Marbella, por nëse doni të bëni sipër qytetit, hapni rrugën për në Puerto Banus, duke u siguruar që të ndaleni të vizitoni disa nga kafenetë dhe restorantet më të lezetshme në Golden Mile ( Milla de Oro).

Puerto Banus është i njohur në të gjithë globin për shkëlqimet e tij, gluket, elegancat dhe butikët, klubet dhe portet e jahteve. Dhe nuk është larg nga shenja. Nëse keni para në dorë për të bërë një zbavitje të pazarit, atëherë këtu mund të blini Gucci, Tom Ford, Louis Vuitton, Jimmy Choo, lista e projektuesve është e pafund.

Nëse nuk keni një çift rezervë madhështore për të bërë pazar, duhet të provoni portin. Gjatë ditës ju mund të shijoni një shëtitje deri në fund të portit, të rapsodizoni jahtet luksoze dhe më pas të shijoni një koktej kozmopolit në një nga baret e portit, ku mund të uleni në tarracë, duke shikuar rrëshqitjen botërore nga në Ferrari e tyre.

Qyteti fqinj San Pedro de Alcantara kombinon një qytet të vjetër tradicional, me një bregdet më modern. Ka disa restorante të shkëlqyera dhe një shtrirje të gjatë dhe të pastër të plazhit miqësor për familjen.

Kreu lart në malet prapa Marbella për të shijuar vizitat ditore në disa nga territoret e tokës, të zbardhura nga pueblos e rajonit. Fshati më i afërt është Ojen, rreth 10 minuta me makinë nga bregu, i vendosur në mes të Sierra Blanca dhe Sierra Alpujata dhe vetëm pesë minuta nga Sierra de las mahnitëse Niepark natyror. Një qytet simpatik, i vogël, por i formuar në mënyrë të përkryer.

Pak më tej në brendësi keni fshatrat Monda dhe Monedhë, dhe Istan arrihet të shkojë në tokë nga milje e Artë. Shumë banorë të huaj janë vendosur në këto pjesë, por fshatrat ende mbajnë një ajër të së kaluarës dhe ia vlen të vizitohen. Ju mund të kaloni një ditë jashtë duke vizituar disa nga fshatrat e brendshëm vendas, për të marrë një ndjenjë të jetës andaluciane.

Gastronomi dhe jeta e natës në Marbella: Pavarësisht nëse shijoni ushqime të bukura ose tapa tradicionale, disa nga restorantet më të mirë të Kosta del Sol mund të gjenden në Marbella, East Marbella, Puerto Banus dhe San Pedro de Alcantara. Bare tradicionale tapas, jostle me peshk dhe restorante deti, bare plazhi, institucione me yje të Michelin dhe darka ndërkombëtare. Cilado mënyrë të kthehet në Marbella, do të hasësh në një restorant. Shkoni në portin e vjetër të peshkimit për një pjatë me peshk të skuqur, sardele të kalbura. Qyteti i Vjetër kombinon tapat e buxhetit me disa institucione të bukura ngrënieje.

Nëse dëshironi të hani dhe pastaj partinë, do të gjeni atë që ju po kërkoni në Marbella. Klubet magjepsëse të plazhit, bare elegant të koktejve, tapat kuqezi deri në mëngjeset e hershme. Ti zgjedh.

Këshilla për udhëtime në Marbella: Marbella ka një klimë jashtëzakonisht të butë mikro, të mbrojtur nga vargmal mbresëlënës malor Sierra Blanca, dimrat janë të butë dhe muajt e verës arrijnë gradë 32-35. Ju nuk keni nevojë për një makinë, por nëse doni të dilni nga qyteti dhe të vizitoni disa nga plazhet dhe fshatrat e rajonit, atëherë është e këshillueshme. Klikoni këtu për të parë motin në Marbella.

Kliko këtu për të marrë tuaj NIE Numër në Marbella sot!

Si të merrni një NIE Numri në Malaga

Si të merrni një NIE Numri në Tenerife

Mendimet 4 në "NIE Numri Marbella "

    1. Përshëndetje Ross

      Ju falënderoj për mesazhin tuaj. Po ne mund t'ju marrim një a NIE Emërimi në numrin në Marbella shumë shpejt. Ju lutemi përdorni formularin tonë të prenotimit në internet dhe ne do ta organizojmë këtë për ju 🙂

      Lisa

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.